Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

witam, jako, za ja dopiero zaczynam, moze mi ktos powiedziec ile, w przyblizeniu czeka sie na pozwolenie na budowe w Krakowie, dz. Podgorze. slyszlam niedawno plotki, ze 2.5-3 lata :o

no i skrzydla mi opadaja :(

 

Roznie, ale relatywnie dlugo.

Z naszego doswiadczenia Wztka 13 mcy, podobno bylo to szybko, teraz zbieramy reszte papierkologii na PnB. Jesli masz Wztke to ponad polowa sukcesu za Toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie, ale relatywnie dlugo.

Z naszego doswiadczenia Wztka 13 mcy, podobno bylo to szybko, teraz zbieramy reszte papierkologii na PnB. Jesli masz Wztke to ponad polowa sukcesu za Toba.

 

nie mam WZ :cry: i stoje przed dylematem:

-przebudowac dom (glownie dach i gorne pietro) tak jak chce czyli jak sobie wymarzylam ale czekac 3 lata na rozpoczecie robot :evil: albo

- zrobic zmiany tzw kosmetyczne, ktore wymagaja jedynie zgloszenia na nie PnB ale zrezygnowac z domku moich marzen...(przynajmniej z zewnatrz)

 

mam jeszcze jedno alternatywne rozwiazanie: sprzedac to co mam i kupic mniejszy dom ale o nowoczesnej bryle. problem: szkoda mi obecnej lokalizacji: cicha, spokojna, zielona okolica, 11km do Rynku a stac by mnie bylo na don poza Krakowem - 20km od granicy miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako, za ja dopiero zaczynam, moze mi ktos powiedziec ile, w przyblizeniu czeka sie na pozwolenie na budowe w Krakowie, dz. Podgorze. slyszlam niedawno plotki, ze 2.5-3 lata :o

no i skrzydla mi opadaja :(

 

To dalej sluchaj plotek zamiast sie dowiadywac...

Juz pisalem z 2 strony wczesniej - pozwolenie na budowe do max. 60 dni od zlozenia kompletnego wniosku. Termin zapisany w Kodeksie Postepowania Administracyjnego.

Z WZ-tka czeka sie faktycznie dluzej - informacje o terminie ok. rocznym mysle ze sa zgodne z prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako, za ja dopiero zaczynam, moze mi ktos powiedziec ile, w przyblizeniu czeka sie na pozwolenie na budowe w Krakowie, dz. Podgorze. slyszlam niedawno plotki, ze 2.5-3 lata :o

no i skrzydla mi opadaja :(

 

To dalej sluchaj plotek zamiast sie dowiadywac...

Juz pisalem z 2 strony wczesniej - pozwolenie na budowe do max. 60 dni od zlozenia kompletnego wniosku. Termin zapisany w Kodeksie Postepowania Administracyjnego.

Z WZ-tka czeka sie faktycznie dluzej - informacje o terminie ok. rocznym mysle ze sa zgodne z prawda.

 

zgadza się

u mnie wiosną 2007 trwało to 43 dni, bylismy w szoku :o pozytywnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

muszę przed posadowieniem budynku wymienić grunt na 200m2 ponad 1,5 metra w głąb. Poszukuję wykonawcy, który wykonuje tego rodzaju prace a najbardziej chodzi mi o zagęszczanie nowego gruntu. Jeżeli ktos ma namiary na wykonawcę, który zrobi to (zagęszczenie) zgodnie ze sztuką to bardzo proszę o namiary.

Serdecznie dziękuję

 

Please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z panem Małeckim z Wieliczki?

 

Tak mielismy z tym Panem do czynienia...

 

Generalnie doswiadczenia moge okreslic na kipeskie - mape do celow projektowych robil nam 4 miesiace w zeszlym roku, zwlekal, podawal nieprawdziwe informacje o problemach... Generalnie przez tego Pana zamiast zaczac budowe w jesieni zaczynamy teraz...

 

Generalnie nie polecam (teraz zmienilismy geodete), ale byc moze nabral gosc za duzo zlecen w zeszlym roku a teraz ma wiecej czasu... nie wiem... ale juz z uslug tego Pana nie skorzystam...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako, za ja dopiero zaczynam, moze mi ktos powiedziec ile, w przyblizeniu czeka sie na pozwolenie na budowe w Krakowie, dz. Podgorze. slyszlam niedawno plotki, ze 2.5-3 lata :o

no i skrzydla mi opadaja :(

 

To dalej sluchaj plotek zamiast sie dowiadywac...

Juz pisalem z 2 strony wczesniej - pozwolenie na budowe do max. 60 dni od zlozenia kompletnego wniosku. Termin zapisany w Kodeksie Postepowania Administracyjnego.

Z WZ-tka czeka sie faktycznie dluzej - informacje o terminie ok. rocznym mysle ze sa zgodne z prawda.

 

zgadza się

u mnie wiosną 2007 trwało to 43 dni, bylismy w szoku :o pozytywnym :D

 

Rowniez sie pod tym podpisuje... My zlozylismy wniosek o pozwolenie pod koniec pazdziernika 2007 a w grudniu pozwolenie bylo gotowe... Oczywiscie dokumentacja projektowa musi byc kompletna a z tym u znajomych byly czasami problemy no i termin sie wydluzal, bo projektant musial cos tam uzupelnic/dorysowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest RADOŚĆ.

We wtorek będe mieć pozwolenie na budowę!!!

 

Wniosek był złożony 9 marca wiec minał raptem miesiac (gdyby nie braki to juz 3 kwietnia było by gotowe).

 

Jeszcze tylko 2 tygodnie uprawomocnienia i zaczynam budowę.. tzn zaczynam 15 maja :D

 

A u mnie też Radość:

 

Dzisiaj po blisko 11miesięcznej batalii podpinają mi licznik i będę miał wlasny prąd !!

 

To gratulacje!!

Ja dopiero zacznę kombinować z prądem pewnie za jakiś tydzień a że zaczynam w połowie maja wiec nie zdaze za duzo zrobic. Pozostaje mi albo pozyczyc prad od sasiadow albo kupic agregat (i raczej to drugie) :-?

 

Rowniez gratuluje!

 

Wiem, ze to przeprawa przez meke... my jestesmy obecnie na etapie przygotowania projektu... pod koniec tygodnia ma byc gotowy. Wtedy wniosek o pozwolenie na budowe tego przylacza, umowa z enionem no i moze za pol roku bedzie prad... :( wg. mnie troche dlugo... ale coz - lepiej pozno niz wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostalem pismo od ZDPK (zarzad drog powiatu krakowskiego) czyli dwa dni na zrobienie zjazdu z dzialki na droge powiatowa. I za taki zgloszenie a dokladniej za utrudnienia w ruchu jest do zaplacenia prawie 600 zł. Chodzi tylko o papier w ktorym jest napisane ze dnia tego i tego beda prowadzone prace . Paranoja . Nie dosc ze pozwolenie wczesniej uzyskalem , musialem wziasc drogowca ktory zrobi mapke to teraz to zgloszenie rozpoczecia robot tylko 600zl.Lepiej bylo nie zglaszac i zrobic podjazd bez ich wiedzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostalem pismo od ZDPK (zarzad drog powiatu krakowskiego) czyli dwa dni na zrobienie zjazdu z dzialki na droge powiatowa. I za taki zgloszenie a dokladniej za utrudnienia w ruchu jest do zaplacenia prawie 600 zł. Chodzi tylko o papier w ktorym jest napisane ze dnia tego i tego beda prowadzone prace . Paranoja . Nie dosc ze pozwolenie wczesniej uzyskalem , musialem wziasc drogowca ktory zrobi mapke to teraz to zgloszenie rozpoczecia robot tylko 600zl.Lepiej bylo nie zglaszac i zrobic podjazd bez ich wiedzy

to za co jest ta opłata te 600zł ? za podłączenie się do drogi powiatowej ? czy za zajęcie pasa drogowego podczas budowania wjazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...