Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Wczoraj rozmawialem z gosciem z KZK na temat przejazdu ponadtonazowych pojazdow przez ulice prowadzaca do mojej dzialki. Powiedzial, ze normalnie to za zjazd na budowe pobieraja 0,50 zl za metr kwadratowy dziennie!! to jest calkiem sporo... Jednak w przypadku budynkow mieszkalnych odstepuja od tego... Ale gdyby przypadkiem przyszlo placic to wychodzi w moim przypadku ok 8000 rocznie - troche to jest... To jest dopiero paranoja...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Z drogowcami to miąłem jeszcze większy cyrk.

Gdy zgłosiłem sie do nich z informacja ze planuje budowę przekopu pod jezdnia (woda) zażądali planu organizacji ruchu (hmmm to jeszcze moge zrozumieć. takie prawo etc ..) pozwoleń na zajecie pasa, uzgodnień z policja itd itd... mase papierow!

Dodam ze droga jest slepa ma 2,5 m szer i ruch na niej jest 1 auto na godzinę w godzinie szczytu i prace absolutnie nie blokują pasa ruchu.

Ponieważ prace miałem wykonać ze 2 tyg. pan prowadzący zaproponował jak poniżej.

 

W dniu wykonania robót zadzwonić z donosem ze "ktos" wykonuje "prawdopodobnie prace bez pozwolenia", przyjedzie inspektor da mandat ( 200-500 zl)i .....i bedzie mozna dalej wykonywac prace ....

Krotko mówiąc - zasugerował mi ze mam zadenuncjować sam siebie!!!!!!!

Bylem w szoku przez dobra godzinę.

 

Ot mamy kreatywnych urzędników, którzy wychodzą na przeciw oczekiwaniom ludzi ;)

 

Ps

Wykonanie przekopu trwalo 45 min (tylko dlatego ze nie mogli znaleźć rury z woda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan prowadzący zaproponował jak poniżej.

 

W dniu wykonania robót zadzwonić z donosem ze "ktos" wykonuje "prawdopodobnie prace bez pozwolenia", przyjedzie inspektor da mandat ( 200-500 zl)i .....i bedzie mozna dalej wykonywac prace ....

Krotko mówiąc - zasugerował mi ze mam zadenuncjować sam siebie!!!!!!!

Bylem w szoku przez dobra godzinę.

 

Ot mamy kreatywnych urzędników, którzy wychodzą na przeciw oczekiwaniom ludzi ;)

 

Ps

Wykonanie przekopu trwalo 45 min (tylko dlatego ze nie mogli znaleźć rury z woda)

 

No fajne :lol: :o

 

A możesz napisać, ile kosztuje wykonanie takiego przekopu pod drogą?

Bo ja mam dwa wyjścia - albo przekop i ok. 20 mb przyłącza, albo bez przekopu i ok. 50 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No fajne :lol: :o

 

A możesz napisać, ile kosztuje wykonanie takiego przekopu pod drogą?

Bo ja mam dwa wyjścia - albo przekop i ok. 20 mb przyłącza, albo bez przekopu i ok. 50 mb.

 

Ja robiłam przewiert wody pod droga wojewódzką. Oczywiście wcześniej z zarządu dróg trzeba uzyskać pozwolenie. Potem jesli zna sie juz termin wykonania przewiertu to zgłaszasz odpowiednio wcześniej "zajęcie pasa drogowego" i dodatkowo "umieszczenie urządzenia w pasie drogowym". Notabene to drugie powinny zapłacić wodociągi, ale jesli na wniosku nie masz pieczęci wodociągów, że będą płacić za to to trzeba płacić samemu. Ja niestety płace sama (jakieś 50zł co rok - zależy od długości przewiertu) Dostajesz decyzje, w której podane sa koszty. Ja podałam termin w przedziale 2 dni, kosztowało to dosłownie kilka złotych (dokładnie nie pamietam, ale to była chyba właśnie wspomniana stawka 0,5zł/m2)

Natomiast za sam przewiert płaciłam 100 zł za mb plus rura.

 

Nic wiecej nie musiałam ustalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne :lol: :o

 

A możesz napisać, ile kosztuje wykonanie takiego przekopu pod drogą?

Bo ja mam dwa wyjścia - albo przekop i ok. 20 mb przyłącza, albo bez przekopu i ok. 50 mb.

 

Bylo to w cenie wykonania przyłącza i wszystkich prac z tym związanych. Ale myślę ze to niewielka cena (100-300 zl - zależnie jak droga i i jaki przekop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie ścian szczytowych i okazało się, że przeliczyłem się w moich obliczeniach - zostaje mi na budowie pustaka Porotherm 30 (kilka palet). Sprzedam go w dobrej cenie . Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt (g g: 466 19 15), Do odbioru z działki Wróblowice - okolice Swoszowic.

 

ps. W jakiej cenie chodzą deski (32) używane już na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Będę się próbował dogadać z sąsiadem na użyczenie prądu i chciałbym się dowiedzieć za ile orientacyjnie zużyliście prądu na budowie ? Chodzi mi o jakieś widełki żebym wiedzial ile to mniej wiecej bedzie kosztować.

Beton będzie z gruchy wiec betoniarka nie bedzie bardzo duzo pracowac. Chociaż pewnie później tynki tez na tym będą robione.

 

Dzieki w góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...