Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po 5,80 Winerberger 30P+W, 15 z transportem, ale bez rozładunku. Szukam taniego geodety do wytyczenia pod budowę. Może ktoś może mi polecić. Dziękuję

 

ja mogę polecić geodetę za ca. 700zł. netto

 

A propo geodety to szkoda że wcześniej nie poszukałem jakiegoś sprawdzonego geodety,a zwłaszcza terminowego.Mój mi już robi mapkę 1:500 ponad 2 miesiące.

 

 

pozbede się rozdzielni budowlanej z podlicznikiem, różnicówką i innymi elektropierdołkami + 32 m kabla 5x2.5

 

Wszystko zmontowane, działjące - tylko podpiąć 5 kabelków u sąsiada i mozna budować .

 

Odbiór w Zabierzowe lub na Hucie

 

zainteresowanym służę ceną i zdjęciami

Wysłałem zapytanie na priv,bo gg to chyba nieaktualny :(

 

nie wiem czy to o geodecie eszcze aktualne-my tyczyliśmy akurat 1 kwietnia(jak ten post), ale mogępolecić takiego, co wytycza budynek za 400zł, a mapkę robi za 600zł w 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

witam, jako, za ja dopiero zaczynam, moze mi ktos powiedziec ile, w przyblizeniu czeka sie na pozwolenie na budowe w Krakowie, dz. Podgorze. slyszlam niedawno plotki, ze 2.5-3 lata :o

no i skrzydla mi opadaja :(

 

To dalej sluchaj plotek zamiast sie dowiadywac...

Juz pisalem z 2 strony wczesniej - pozwolenie na budowe do max. 60 dni od zlozenia kompletnego wniosku. Termin zapisany w Kodeksie Postepowania Administracyjnego.

Z WZ-tka czeka sie faktycznie dluzej - informacje o terminie ok. rocznym mysle ze sa zgodne z prawda.

 

my na WZ czekaliśmy od maja-do września, czy października, gmina Zabierzów-z deka upierdliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej!

 

Ja niedługo zaczynam w Czernichowie :-) To w bliskiej okolicy Kryspinowa i Czółówka :-)

Na razie jeszcze nie mam pozwolenia na budowę, ale powoli wszystko załatwiam.

 

hej :) ja w okolicach, ale będę się remontować...

 

:) a gdzie załatwiasz formalności związane z pozwoleniem na budowę?

bo mi się obiło o uszy że do krzeszowic trzeba?

 

hej :lol: tażto ja niedaleko Was buduje:) teraz się ujawniacie dokładniej? :wink: ja mam ekipe z Liszek :lol:

papiery w Krzeszowicach załatwiają się szybko:)

ja miałam prolem tylko z projektami przyłączy-pozwoleie beż przyłączy(jako II etap inwestycji) a tu kierowniczka zarządała projektów, bo od domu do skrzynki(czyt.ogrodzenia) traktuje jako instalacje wewnętrza-gaz i prąd, ale jakos to obeszłam; a PnB dostałam w miesiąc z hakiem :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie do końca jeszcze posiadłam umiejętność pisania i odpowiadania na posty, a chciałam odpowiedzieć na pytanie Piotra M.Ja korzystałam z usług RadekP 169 i polecam zwłaszcza koparkowego pana Mikę.

 

ilość wpisów - 2

moze i robił, tylko to mało wiarygodne... a na formum własnie chodzi o coś co jest wiarygodne..

 

no comments ...

Jeżeli miernikiem wiarygodności jest ilość postów, to cóż nie spełniam tego kryterium. Niemniej podtrzymuje swoja opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was ostatnio kupował może gres do garażu?

Możecie podać jakieś namiaru gdzie go kupic w przyzwoitej cenie?

 

Gres do garażu (szkliwiony mrozoodpowrny, najwyższa klasa ścieralności) kupowałem w leroy merlin w cenie po 30 zł m2

Jezdzilem po nim - nic się nie dzieje. ale nazwy tego to juz nie pamietam.

 

cholercia ja właśnie ostatnio ogladałam szkliwiony w Hebanie, ale był dość błyszczący i sliski i wydawało mi sie, że do garażu to za sliski (przy mokrym "orzeł" gwarantowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :lol: tażto ja niedaleko Was buduje:) teraz się ujawniacie dokładniej? :wink: ja mam ekipe z Liszek :lol:

papiery w Krzeszowicach załatwiają się szybko:)

ja miałam prolem tylko z projektami przyłączy-pozwoleie beż przyłączy(jako II etap inwestycji) a tu kierowniczka zarządała projektów, bo od domu do skrzynki(czyt.ogrodzenia) traktuje jako instalacje wewnętrza-gaz i prąd, ale jakos to obeszłam; a PnB dostałam w miesiąc z hakiem :lol: :lol:

 

No to jak teraz to obeszlaś (czyt. nie zrobiłaś projektów) to muszę cię zmartwić bo potem będziesz musiała wystapić o kolejne pozwolenia na budowę tych właśnie odcinków (kolejny dziennik budowy, kierownik, zgłoszenia w nadzorze...itp). Dokładnie tak samo jak z pozwoleniem na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :lol: tażto ja niedaleko Was buduje:) teraz się ujawniacie dokładniej? :wink: ja mam ekipe z Liszek :lol:

papiery w Krzeszowicach załatwiają się szybko:)

ja miałam prolem tylko z projektami przyłączy-pozwoleie beż przyłączy(jako II etap inwestycji) a tu kierowniczka zarządała projektów, bo od domu do skrzynki(czyt.ogrodzenia) traktuje jako instalacje wewnętrza-gaz i prąd, ale jakos to obeszłam; a PnB dostałam w miesiąc z hakiem :lol: :lol:

 

super :))

 

a gdzie dokładnie się budujesz?

i na jakim etapie jesteś?

ja przyłącza będę robić wcześniej - tzn do stanu istniejącego podłącze co się da,

a potem PnB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :))

 

a gdzie dokładnie się budujesz?

i na jakim etapie jesteś?

ja przyłącza będę robić wcześniej - tzn do stanu istniejącego podłącze co się da,

a potem PnB :)

 

smiem przypuszczać iż i tak nie będziecie wiedzieć, gdzie to jest, jesliście nie mijscowi :lol: 5 km.od Balic, albo 2 od Aleksandrowic jadąc pod taką\ górke przez las :lol:

 

etap?-własnie mam zalane fundamenty i przerwa-niestety na schnięcie, ale majster ma sie wyrobic ze stanem sur. zamknietym na koniec sierpnia :lol:

 

nie robiłam proj.przyłączy, bo mi się spieszyło-ekipa (na koniec marca 08) zamówiona we wrzesniu 07, a prawomocne pozwolenie dostałam 18 marca-na styk :wink:

wiem,że musze zrobić projekt i wystąpić o pozwoelenie, ale 1 słyszę,że dziennik budowy i kier-bud :o chce to wszystko załatwić teraz jak dom powstaje, że jak garaż już wymurują, to podłączam licznik z wodą, a jak dach będzie to prąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :))

 

a gdzie dokładnie się budujesz?

i na jakim etapie jesteś?

ja przyłącza będę robić wcześniej - tzn do stanu istniejącego podłącze co się da,

a potem PnB :)

smiem przypuszczać iż i tak nie będziecie wiedzieć, gdzie to jest, jesliście nie mijscowi :lol: 5 km.od Balic, albo 2 od Aleksandrowic jadąc pod taką\ górke przez las :lol:

etap?-własnie mam zalane fundamenty i przerwa-niestety na schnięcie, ale majster ma sie wyrobic ze stanem sur. zamknietym na koniec sierpnia :lol:

nie robiłam proj.przyłączy, bo mi się spieszyło-ekipa (na koniec marca 08) zamówiona we wrzesniu 07, a prawomocne pozwolenie dostałam 18 marca-na styk :wink:

wiem,że musze zrobić projekt i wystąpić o pozwoelenie, ale 1 słyszę,że dziennik budowy i kier-bud :o chce to wszystko załatwić teraz jak dom powstaje, że jak garaż już wymurują, to podłączam licznik z wodą, a jak dach będzie to prąd :D

z prądem to lepiej już rób bo samo czekanie na kolejkę do przetargu to w moim przypadku było 3 miesiące, a wcześniej przecież projekt trzeba zrobić uzgodnić, podpisać umowę przyłączeniową

w wieliczce linia zalicznikowa czyli to co idzie od skrzynki z licznikiem do domu idzie na PnB, ale w krakowie chyba tylko na zgłoszenie więc jak coś to odpadnie sprawa czekania na to - ale i tak bym się radził doradzić innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pyt do zaawansowanych w budowie-czy ktoś smarował fundamenty tym czarnym abizolem o nazwie "izolbet A"? nam wysmarowali, ale majster mówi, że było to bardzo rzadkie, zazwyczaj jak smarowali to pendzlem nie mogli ruszyć, a tutaj w pół dnia całe fundamenty przejechali, beton nie przebija, tylko skoro było żadkie, to wystarczy taka izolacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pyt do zaawansowanych w budowie-czy ktoś smarował fundamenty tym czarnym abizolem o nazwie "izolbet A"? nam wysmarowali, ale majster mówi, że było to bardzo rzadkie, zazwyczaj jak smarowali to pendzlem nie mogli ruszyć, a tutaj w pół dnia całe fundamenty przejechali, beton nie przebija, tylko skoro było rzadkie, to wystarczy taka izolacja?

niby 2 razy się powinno

pierwszy raz rzadkim takim prawie jak woda - jest podana instrukcja w jakiej proporcji to wymieszać - ma to wejść we wszystkie szczeliny betony

drugi raz takim gęstszym żeby jakaś tam warstwa była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Ibryndalza motywacje, właśnie atk troszke zwlekam, przez to, że muszę jeszcze zmienić warunki na prąd, bo... przez działkę idzie mi kabel zimią do sasiada południowegoś ściągnięty ze słupa północnej sąsiadki (ostatni słup, ślepa uliczka :lol: )i oczywiście dostałam warunki na rozbudowe sieci czyli wstawienie 2 słupów (u sąsiadki i u mnie), a ja chce się wpiąć do tego co mam w ziemi-wystarczy na zasilenie 5 domów!!paranoja w tym enionie :evil:

no i jeszcze jedno ale... wszyscy, którzy wystąpili o warunki tuż przede mną i tuż za mną-mają w warunkach budowe stacji Trafo!!!bo i będą ja budować-pyt. tylko kiedy??? :evil: więc jesli dostane nowe warunki z trafo, to leże :cry: :cry: :cry: i teraz nie wiem co gorsze-słup na działce (wszędzie teraz robią ziemią, a tu im się ubzdurało :evil: ), czy czekanie aż wybudują trafo :cry:

ale zabiorę się a to w przyszłym tyg.-obiecuję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibryndal dzięki :lol:

- 2* ten abizol;(majster mówił,że smarowali raz, ale gęstym-i dlatego kazali kupić 6 wiader, pomomo,że z moich obliczeń (z zadatkiem) wychodziło 4 i faktycznie wyszły 4,tylko żadkiego, więc teraz musimy jeszcze tego gęściocha kupić? kurka toż to ja zbankrutuje na tych fundamentach :roll:

to było żadkie w oryginale-bez dodatku wody, zastanawiam się czy nie jakie dziadostwo, albo chrzczone :evil: dlatego pytam po "izolbet"

 

a styrodur daje sie na całą wysokość fundamentu? wiem, wiem-blondynka jestem... naprawde :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

smiem przypuszczać iż i tak nie będziecie wiedzieć, gdzie to jest, jesliście nie mijscowi :lol: 5 km.od Balic, albo 2 od Aleksandrowic jadąc pod taką\ górke przez las :lol:

 

 

Mniej więcej wiem ... trochę od nas w górę :)

co prawda nie miejscowi jesteśmy, ale akurat po okolicach się trochę tych włóczymy :))

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...