Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

 

kupować nie kupowałam nic ponieważ taniej mozna kupić w max flizie (polecam) ale bywam tam bardzo często konsultując swoje pomysły z rzeczywistością :wink: ; miła i chętna do pomocy obsługa, duży dość wybór i myślę że nie powinni zrobić świństwa !

 

chyba zartujesz - max-fliz na zakopiance? Toz to najdrozsze miejsce jakie widzialem z plytkami (zeby znalezc drozej trzebaby sie niezle postarac). Obsluga tez jakos mnie nie powaliła na kolana....

Znacznie lepiej juz przejsc 100m dalej do bomaru2 - tam chociaz ceny sa normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowaliśmy wszystkie płytki w Max-Flizie i ceny mieliśmy bardzo dobre (spory rabat nam zaproponowali i dali bezpłatny transport poza granice Krakowa). Poza tym np. płytek z Paradyża w Bomarze2 nie prowadzą. Podobnie jak gresów z Nowej Gali. A jak braknie kilku sztuk to magazyn mają zaraz obok podczas gdy sąsiedzi 100 metrów dalej mają magazyn za elektrociepłownią w Łęgu.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek, w Leroy`u w Modlniczce widziałam przedwczoraj promocję na solary. Są wystawione z całą makietą połączeń i czuwa przy tym stanowisku fachowiec, który udziela porad. Może tam lookniesz? :)

 

Nie mogę Ci inaczej pomóc, bo na razie tylko myślimy o solarach, mamy przygotowaną instalację, ale montaż trochę później ;)

 

Byłem zerknąć - zestaw 9 000 - cena bez rewelacji - Fachowego Pana nie udało mi się spotkć niestety.

 

A na solarach szukałem długo logo jakiegoś producenta i nie znalazłem więc wyglądało to jak jakiś "noname" - ale może niezbyt dobrze szukałem, bo mi dwa maluszki latały za plecami i niepozwalały się skupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrzejp : proszę bardzo

Usługi Stolarskie Józef Zając

Skrzydlna 270

tel 018 - 333-10-34

 

Kochany ty się tak nie podniecaj tym zajączkiem. Ja zamówiłam drzwi wejściowe i facet mnie oszukał, nie zrobił tak jak chciałam, o reklamacjach nie chce słyszeć i jest wogóle gbur, beszczelny i przeklina bardzo. Uciekać od takiego człowieka. NIE POLECAM Nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kupować nie kupowałam nic ponieważ taniej mozna kupić w max flizie (polecam) ale bywam tam bardzo często konsultując swoje pomysły z rzeczywistością :wink: ; miła i chętna do pomocy obsługa, duży dość wybór i myślę że nie powinni zrobić świństwa !

 

chyba zartujesz - max-fliz na zakopiance? Toz to najdrozsze miejsce jakie widzialem z plytkami (zeby znalezc drozej trzebaby sie niezle postarac). Obsluga tez jakos mnie nie powaliła na kolana....

Znacznie lepiej juz przejsc 100m dalej do bomaru2 - tam chociaz ceny sa normalne.

 

co do obsługi to pisałam na temat krak-flizu w Węgrzcach, Max-fliz i Bomar z obsługa mają wiele do życzenia - chociaż wszędzie pracują tylko ludzie i mozna trafic na róznych. Niestety wszedzie trzeba upominac sie o SWOJE. Ale Bomar jest drogi - chyba ze od cen na te same płytki daja duzo wieksze rabaty niz Max fliz - nie pytałam. wydaje mi sie tylko ze mieli większy wybór płytek z cen ponizej 100zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek, w Leroy`u w Modlniczce widziałam przedwczoraj promocję na solary. Są wystawione z całą makietą połączeń i czuwa przy tym stanowisku fachowiec, który udziela porad. Może tam lookniesz? :)

 

Nie mogę Ci inaczej pomóc, bo na razie tylko myślimy o solarach, mamy przygotowaną instalację, ale montaż trochę później ;)

 

Byłem zerknąć - zestaw 9 000 - cena bez rewelacji - Fachowego Pana nie udało mi się spotkć niestety.

 

A na solarach szukałem długo logo jakiegoś producenta i nie znalazłem więc wyglądało to jak jakiś "noname" - ale może niezbyt dobrze szukałem, bo mi dwa maluszki latały za plecami i niepozwalały się skupić :)

 

Dzieki słoneczko !Twoja ppomoc jest nieoceniona ... zawsze to jakaś wskazówka - pewnie ze zerknę. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy. Mianowicie szukam sprawdzonej ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego + dach, działka w Libertowie. Domek z garażem 2 stanowiskowym, dach dwuspadowy, łącznie 230m kw. Dotychczas firmy, z którymi rozmawiałam za robociznę chcą 100000 netto, wersja z materiałem to 250 000. Mam wrażenie, że to bardzo drogo. Proszę o pomoc i ewentualne opinie co do cen. Czy u nas jest naprawdę tak drogo????

Dzięki za opinie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy. Mianowicie szukam sprawdzonej ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego + dach, działka w Libertowie. Domek z garażem 2 stanowiskowym, dach dwuspadowy, łącznie 230m kw. Dotychczas firmy, z którymi rozmawiałam za robociznę chcą 100000 netto, wersja z materiałem to 250 000. Mam wrażenie, że to bardzo drogo. Proszę o pomoc i ewentualne opinie co do cen. Czy u nas jest naprawdę tak drogo????

Dzięki za opinie i komentarze.

 

wyliczenie kosztu materiałów mozna zrobic samemu - biezesz wykaz z projektu i dzwonisz po skladach budowlanych. Co do robocizny nie pozostaje nic innego jak obdzwonic kilka firm - nie ograniczaj sie do najblizszej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy. Mianowicie szukam sprawdzonej ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego + dach, działka w Libertowie. Domek z garażem 2 stanowiskowym, dach dwuspadowy, łącznie 230m kw. Dotychczas firmy, z którymi rozmawiałam za robociznę chcą 100000 netto, wersja z materiałem to 250 000. Mam wrażenie, że to bardzo drogo. Proszę o pomoc i ewentualne opinie co do cen. Czy u nas jest naprawdę tak drogo????

Dzięki za opinie i komentarze.

 

100 tys za samą robociznę to bardzo dużo moim zdaniem oczywiście. My płacimy 40 tys mniej domek 240 dach dwuspadowy, z garażem na dwa stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wczoraj przeżyłem mały szok - mianowicie mam do zamontowania rb-etkę i zapytałem potencjalnego wykonawcę o koszt - powiedział 700-800 zł.

Aż mnie zamurowało, ponieważ miał to być de facto tylko montaż - posiadam rb-etkę z kablem, do zrobienia jest podłączenie jej do skrzynki, przeprowadzenie kabla (mojego) w formie "linii" napowietrznej ok. 8 m - góra 10 m (w osłonie - mój koszt) i podpisanie stosownego oświadczenia dla Enionu.

W mojej opinii czas poświęcony na wykonanie tych czynności to góra 2 godziny.

 

Jeżeli macie namiary na elektryka z uprawnieniami (podpisanie dokumentów dla Enionu) to bardzo proszę o ich podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy budującej Kraków. Zaczynam drobne przygotowania pod inwestycje. Ekipa wchodzi w połowie wakacji. Mam nadzieję, że osoby z bardziej zaawansowaną inwestycją będą służyć radą i doświadczeniami. Mam na początek pytanie odnośnie przyłącza prądu. Jak można obejść etap przyłacza tymczasowego i wykonać od razu przyłącz docelowy. Widziałem kilka inwestycji ze skrzynką docelową ( ogrodzeniową ) a inwestycja ledwo wychodziła z ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy. Mianowicie szukam sprawdzonej ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego + dach, działka w Libertowie. Domek z garażem 2 stanowiskowym, dach dwuspadowy, łącznie 230m kw. Dotychczas firmy, z którymi rozmawiałam za robociznę chcą 100000 netto, wersja z materiałem to 250 000. Mam wrażenie, że to bardzo drogo. Proszę o pomoc i ewentualne opinie co do cen. Czy u nas jest naprawdę tak drogo????

Dzięki za opinie i komentarze.

 

100 tys za samą robociznę to bardzo dużo moim zdaniem oczywiście. My płacimy 40 tys mniej domek 240 dach dwuspadowy, z garażem na dwa stanowiska.

 

Witam. Mnie domek 300 M pod krakowem 2 ekipy ( górale) wyceniły na 50 000. To ponoć tanio. Ale teraz jest wolna amerykanka na rynku i rozrzut jest niesamowity. Inna ekipa ( firma) krzyknęła 90 000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy budującej Kraków. Zaczynam drobne przygotowania pod inwestycje. Ekipa wchodzi w połowie wakacji. Mam nadzieję, że osoby z bardziej zaawansowaną inwestycją będą służyć radą i doświadczeniami. Mam na początek pytanie odnośnie przyłącza prądu. Jak można obejść etap przyłacza tymczasowego i wykonać od razu przyłącz docelowy. Widziałem kilka inwestycji ze skrzynką docelową ( ogrodzeniową ) a inwestycja ledwo wychodziła z ziemi.

 

Można bez problemu ...

 

Tylko mnie osobiście zajęło to 11 miesięcy (mam słup 30 cm od granicy działki) - jak się sprężysz to do 6 misięcy powinieneś mieć

 

A na serio to musisz

1. mieć warunki

2. na warunkach przeczytasz, czy jest potrzebna budowa przyłącza

3. Z powyższą wiedzą dzwonisz do Enionu i umawiasz się na podpisanie umowy przyłączeniowej

3a. czekając na swój termin gromadzisz dokumenty, które ci wskażą

4. podpisujesz umowę przyłaczeniową

5. czekasz, czekasz, czekasz, czekasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy budującej Kraków. Zaczynam drobne przygotowania pod inwestycje. Ekipa wchodzi w połowie wakacji. Mam nadzieję, że osoby z bardziej zaawansowaną inwestycją będą służyć radą i doświadczeniami. Mam na początek pytanie odnośnie przyłącza prądu. Jak można obejść etap przyłacza tymczasowego i wykonać od razu przyłącz docelowy. Widziałem kilka inwestycji ze skrzynką docelową ( ogrodzeniową ) a inwestycja ledwo wychodziła z ziemi.

 

Można bez problemu ...

 

Tylko mnie osobiście zajęło to 11 miesięcy (mam słup 30 cm od granicy działki) - jak się sprężysz to do 6 misięcy powinieneś mieć

 

A na serio to musisz

1. mieć warunki

2. na warunkach przeczytasz, czy jest potrzebna budowa przyłącza

3. Z powyższą wiedzą dzwonisz do Enionu i umawiasz się na podpisanie umowy przyłączeniowej

3a. czekając na swój termin gromadzisz dokumenty, które ci wskażą

4. podpisujesz umowę przyłaczeniową

5. czekasz, czekasz, czekasz, czekasz...

 

Nawet mnie nie strasz. W sierpniu chcę rozpocząć budowę. Czy na przyłącz tymczasowy też się czeka tyle czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...