Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

wczoraj przeżyłem mały szok - mianowicie mam do zamontowania rb-etkę i zapytałem potencjalnego wykonawcę o koszt - powiedział 700-800 zł.

Aż mnie zamurowało, ponieważ miał to być de facto tylko montaż - posiadam rb-etkę z kablem, do zrobienia jest podłączenie jej do skrzynki, przeprowadzenie kabla (mojego) w formie "linii" napowietrznej ok. 8 m - góra 10 m (w osłonie - mój koszt) i podpisanie stosownego oświadczenia dla Enionu.

W mojej opinii czas poświęcony na wykonanie tych czynności to góra 2 godziny.

 

Jeżeli macie namiary na elektryka z uprawnieniami (podpisanie dokumentów dla Enionu) to bardzo proszę o ich podanie.

 

 

Ponawiam swoja prośbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wczoraj przeżyłem mały szok - mianowicie mam do zamontowania rb-etkę i zapytałem potencjalnego wykonawcę o koszt - powiedział 700-800 zł.

Aż mnie zamurowało, ponieważ miał to być de facto tylko montaż - posiadam rb-etkę z kablem, do zrobienia jest podłączenie jej do skrzynki, przeprowadzenie kabla (mojego) w formie "linii" napowietrznej ok. 8 m - góra 10 m (w osłonie - mój koszt) i podpisanie stosownego oświadczenia dla Enionu.

W mojej opinii czas poświęcony na wykonanie tych czynności to góra 2 godziny.

 

Jeżeli macie namiary na elektryka z uprawnieniami (podpisanie dokumentów dla Enionu) to bardzo proszę o ich podanie.

 

 

Ponawiam swoja prośbę

 

na białej/czarnej małopolskiej znajdziesz kilkunastu polecanych elektryków - spróbuj dzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na białej/czarnej małopolskiej znajdziesz kilkunastu polecanych elektryków - spróbuj dzwonić

 

Drogi Zbysiu a możesz mi powiedziec gdzie jest ta lista? Szukałam ostatnio ale nie udało mi się znaleść :-)

 

Masz w dziale Wykonawca doskonały i mniej ....

 

Dziękuje znalazłam niewiem gdzie ja tego ostatnio szukałam, że nie znalazłam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy na etapie wyboru szamba.W projekcie mamy 10m3.Chciałabym się zapytać jakie szamba posiadacie( betonowe,z tworzywa,jednokomorowe czy inne) i jakie firmy w okolicy polecacie. :wink:

 

zanim kupisz szambo - pomyśl o oczyszczalni ścieków..

koszt podobny w budowie, a eksploatacji nawet do 1o razy taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy na etapie wyboru szamba.W projekcie mamy 10m3.Chciałabym się zapytać jakie szamba posiadacie( betonowe,z tworzywa,jednokomorowe czy inne) i jakie firmy w okolicy polecacie. :wink:

 

zanim kupisz szambo - pomyśl o oczyszczalni ścieków..

koszt podobny w budowie, a eksploatacji nawet do 1o razy taniej...

 

Niestety nie mogę budować przydomowej oczyszczalni :( : ponieważ jest to teren obok Wisły to z jakichś tam powodów nie pozwalają.

Sasiadka ostatnio tez chciała oczyszczalnie ale w moim rejonie niestety to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy na etapie wyboru szamba.W projekcie mamy 10m3.Chciałabym się zapytać jakie szamba posiadacie( betonowe,z tworzywa,jednokomorowe czy inne) i jakie firmy w okolicy polecacie. :wink:

 

zanim kupisz szambo - pomyśl o oczyszczalni ścieków..

koszt podobny w budowie, a eksploatacji nawet do 1o razy taniej...

 

Wiecie może jak to jest z wielkościa działki i oczyszczalnią (no i mozliwymi "smrodkami") ?

Mam działkę 800m2 i się zastanawiam nad tym (gmina dofinansowuje) czy lepiej szambo czy oczyszczalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę 800m2 i się zastanawiam nad tym (gmina dofinansowuje) czy lepiej szambo czy oczyszczalnię.

 

Jesli powierzchnia dzialki bedzie za mala to nie tragedia - mozesz zrobic studnie chlonna.

Sa tutaj jednak 2 ograniczenia - musisz miec odpowiedni grunt (przepuszczalny - gliny, iły odpadaja) i dodatkowo w promieniu 30m od studni chlonnej nie moze byc studni wody pitnej.

 

Aha, jeszcze jedno - w moim przypadku Urzad wydal opinie negatywna dotyczaca budowy oczyszczalni ze wzgledu na planowana budowe kanalizacji.... (podobno jest na etapie wniosku o pozwolenie na budowe, ale i tak jeszcze to potrwa dlugo....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe budującą, prosze powiedzcie mi jak wygąda etap podłączania sieci wody? Ja mam zaplanowaną w drodze i czekam jeszcze na uzgodnienie, nie mogę jej przez to utwardzić więc rzadna gruszka do mnie nie dojedzie. poradzcie co robić?

 

Pozdrawiam

 

U nas kanalizacja i woda tez jest w drodze. Droge mamy na 4 metry utwardziliśmy pas szerokości 3m jak na razie. Docelowo po doprowadzeniu mediów zrobimy resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z firmą KONKRET Marcin Tworek (solary, wentylacja, ogrzewanie, rekuperatory)?

A i owszem, miałem...

Wchodzę do siedziby firmy KONKRET. Podchodzę do pani przy biurku.

- Dzień dobry, czy są rekuperatory?

- Reku... co?

- Dziękuję, do widzenia...

 

Miałem jej tłumaczyć, co sprzedają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Czy ktoś robił w ostatnich miesiącach podjazd/taras z kostki betonowej lub granitowej i mógłby przybliżyć jak to wygląda cenowo?

 

A co do solarów - skontaktujcie sie z Panem Tomaszem Kołodziejem z Thermogolv. Zajmuje się głównie pompami ciepła, ale ma też w ofercie kolektory próżniowe w całkiem rozsądnych cenach - warto z nim pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące pomp ciepła. Czy ktoś z Was zdecydował się na takie rozwiązanie?Interesuje mnie jakie są koszty, opłacalność i czy można całkowicie zdać się na ten rodzaj energii. Czy raczej jest to rozwiązanie wspierające główne żródło energii np. gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące pomp ciepła. Czy ktoś z Was zdecydował się na takie rozwiązanie?Interesuje mnie jakie są koszty, opłacalność i czy można całkowicie zdać się na ten rodzaj energii. Czy raczej jest to rozwiązanie wspierające główne żródło energii np. gaz.

 

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prosbe, czy Wasze drzwi zew. mają takie wżerki po robakach?

http://img46.imageshack.us/img46/1863/dsc00183yx4.jpg

 

cieniowania?

http://img46.imageshack.us/img46/2088/dsc00199ip9.jpg

 

niedomalowania?

http://img249.imageshack.us/img249/5371/dsc00195pw0.jpg

 

Czy tak maja wyglada drzwi I klasy?

Bardzo prosze o opinie.

Walcze o reklamacje... czy ona jest uzasadniona :-?

 

 

Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prosbe, czy Wasze drzwi zew. mają takie wżerki po robakach?

 

cieniowania?

 

 

niedomalowania?

 

Czy tak maja wyglada drzwi I klasy?

Bardzo prosze o opinie.

Walcze o reklamacje... czy ona jest uzasadniona :-?

 

 

Z góry dziekuje :)

 

nieważne czy jest uzasadaniona, jak ci coś nieodpowiada to walcz.

drzwi masz zrobione z drewna, wiec jeśli chodzi o "wzerki" moga sie trafić, a jesli chodzi o niedomalowania...

 

Gwarantuję ci , ze jak po tych drzwiach "przewali się" jeszcze cała banda wykonawców, to z pewnością twoje obiekcje będą uzasadnione.

 

no i zapomniesz o wżerkach :-)

 

a tak na poważnie..

 

a widziałaś wcześniej jak te drzwi miały wyglądać?

Stały jakieś na ekspozycji...?

bo jeśli nie to masz problem...

a zapłaciłaś za nie ? odebrałaś po motażu?

 

...ale walcz.. walcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...