Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czarna lista KRAKBET, zamówiliśmy beton w tej firmie, sami bez mojego pytania zaproponowali cenę 305 zł za kubik dla ilości powyżej 20 kubików, tak się złożyło, że potrzebowaliśmy 24 kubiki, oczywiście spóźnili się kilka godzin, a na fakturze widniała cena za kubik 311,10 zł, Przełknęliśmy, bo terminy gonią, drugi raz nie dysponowali wolnym terminem, więc zamówiliśmy w COTRACTORZE, cena 310 zł, wylaliśmy, podobno ekipa nie była tak sprawna jak w Krakbecie, no więc znowu zamówiliśmy w Krakbecie kolejne kilkanaście kubików, mimo, że był to pierwszy kurs to 2 godziny spóźnienia i cena dla stałych klientów już wyższa, bo 314,50zł za kubik, no i tak jakoś mi się weszło na moment, kiedy kierowca gruchy wręczył flaszkę naszemu majstrowi, nie wiem tylko w jakim celu, pewnie to tylko prezencik . W efekcie wróciliśmy do Cotractora, przywieźli nam nawet trochę wcześniej,a cena za drugim razem była o dziwo nawet niższa niż poprzednio, a już myśleliśmy, że w ciągu dwóch tygodni ceny betonu wzrosły, ale na szczęście tylko w Krakbecie.

Biała lista CONTRACTOR, nie mają tylko przedstawicieli handlowych, którzy jadą na budowę i czynią ustalenia z majstrem, nie wiadomo po co, bo ilości sami sobie liczymy i sami zamawiamy.

Zyczymy wszystkim powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Czarna lista KRAKBET, zamówiliśmy beton w tej firmie, sami bez mojego pytania zaproponowali cenę 305 zł za kubik dla ilości powyżej 20 kubików, tak się złożyło, że potrzebowaliśmy 24 kubiki, oczywiście spóźnili się kilka godzin, a na fakturze widniała cena za kubik 311,10 zł, Przełknęliśmy, bo terminy gonią, drugi raz nie dysponowali wolnym terminem, więc zamówiliśmy w COTRACTORZE, cena 310 zł, wylaliśmy, podobno ekipa nie była tak sprawna jak w Krakbecie, no więc znowu zamówiliśmy w Krakbecie kolejne kilkanaście kubików, mimo, że był to pierwszy kurs to 2 godziny spóźnienia i cena dla stałych klientów już wyższa, bo 314,50zł za kubik, no i tak jakoś mi się weszło na moment, kiedy kierowca gruchy wręczył flaszkę naszemu majstrowi, nie wiem tylko w jakim celu, pewnie to tylko prezencik . W efekcie wróciliśmy do Cotractora, przywieźli nam nawet trochę wcześniej,a cena za drugim razem była o dziwo nawet niższa niż poprzednio, a już myśleliśmy, że w ciągu dwóch tygodni ceny betonu wzrosły, ale na szczęście tylko w Krakbecie.

Biała lista CONTRACTOR, nie mają tylko przedstawicieli handlowych, którzy jadą na budowę i czynią ustalenia z majstrem, nie wiadomo po co, bo ilości sami sobie liczymy i sami zamawiamy.

Zyczymy wszystkim powodzenia

 

Contractor też taki święty nie jest. W zeszłym roku co do cen - był przewidywalny, co do terminów - już mniej. Beton zamówiony na 16 dojechał przed 20 - ganek i taras był już gładzony przy żarówkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

 

Mam ogromny dylemat odnosnie pustaków: budowac będę z MAX'A 25 i dostałam namiar na skład w którym jest taki pustak w cenie 3 zł brutto ale jest to pustak z Chorwacji. Czy macie jakieś zdanie na ten temat bo ja słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy:((

Mam działke przez ktora przebiega rurociąg a wzdluz niego kabel tpsa. Okazuje sie bo zbadaniu terenu urzadzeniem do wykrywania kabli ze jest on przesuniety o jakies 3 metry w stosunku do tego co jest na mapach i teraz mi sie dom nie zmiesci na dzialce:( bo musze od kabla odstapic okolo metra no i od granicy 4 metry - czy mieliscie podobna sytuacje? czy moge wymoc na tpsa przesuniecie kabla? stoje teraz z wszystkim bo nie wiem jak zlozyc o PnB

 

Skoro przesunęli o 3 metry to trzeba było budować. W razie czego nie byłoby problemu bo dla urzędów najważniejsze są dokumenty i mapy a nie masz obowiązku robić pomiarów :) W czasie wykopów zrobilibyście małe uppps... kabelek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

 

Mam ogromny dylemat odnosnie pustaków: budowac będę z MAX'A 25 i dostałam namiar na skład w którym jest taki pustak w cenie 3 zł brutto ale jest to pustak z Chorwacji. Czy macie jakieś zdanie na ten temat bo ja słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

 

Monika

 

Czy naprawde nie macie zdania na ten temat? Prosze o jakieś informacje..

 

Pozdrawiam

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Czy może mi ktoś polecić firmę, która zajmuje się wentylacją mechaniczną z rekuperacją.

Może ktoś z was montował w swoim domu i może kogoś rekomendować

 

W piątek jesteśmy umówieni na 2 wizytę Adama_mk w sprawie instalacji naszej wentylacji. Będziemy ustalać dokładny przebieg instalacji. Zdecydowaliśmy się na jego firmę jako wykonawcę.

Niezłe wrażenie zrobiła na mnie także firma ASK (http://www.rekuperatory.krakow.pl/). Cenowo przyzwoicie.

Na Allegro funcjonuje jeszcze firma specjalizująca się w Dospelu (ale nie tylko). Mają atrakcyjne ceny samych rekuperatorów więc także warto się przyjrzeć. Robią profesjonalny projekt co wcale nie jest często spotykane.

 

Na razie mamy wypuszczoną rurę pod GWC rurowe. W sobotę będziemy robić przepusty przez strop pod kanały wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś z was robił drenaż opaskowu fundamentów?

JA nie mam podpiwniczonego domu ale jak kopali fundamenty przerwali dreny na działce ( kiedys caly ten teren był odwodniany).

Jeden róg domu bedize narazony na okresowe zalewanie woda odpływowa z tego drenu przerwanego. Nie wiem czy robic tego drenażu. Jakie jest wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Czy może mi ktoś polecić firmę, która zajmuje się wentylacją mechaniczną z rekuperacją.

Może ktoś z was montował w swoim domu i może kogoś rekomendować

 

W piątek jesteśmy umówieni na 2 wizytę Adama_mk w sprawie instalacji naszej wentylacji. Będziemy ustalać dokładny przebieg instalacji. Zdecydowaliśmy się na jego firmę jako wykonawcę.

Niezłe wrażenie zrobiła na mnie także firma ASK (http://www.rekuperatory.krakow.pl/). Cenowo przyzwoicie.

Na Allegro funcjonuje jeszcze firma specjalizująca się w Dospelu (ale nie tylko). Mają atrakcyjne ceny samych rekuperatorów więc także warto się przyjrzeć. Robią profesjonalny projekt co wcale nie jest często spotykane.

 

Na razie mamy wypuszczoną rurę pod GWC rurowe. W sobotę będziemy robić przepusty przez strop pod kanały wentylacyjne.

 

 

Dzieki za odpowiedz. Podaj mi proszę adres strony firmy Adama_mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś z was robił drenaż opaskowu fundamentów?

JA nie mam podpiwniczonego domu ale jak kopali fundamenty przerwali dreny na działce ( kiedys caly ten teren był odwodniany).

Jeden róg domu bedize narazony na okresowe zalewanie woda odpływowa z tego drenu przerwanego. Nie wiem czy robic tego drenażu. Jakie jest wasze zdanie ?

ja mam podobnie i będę robił jak to jeszcze nie wiem, ale boję sie tej wilgoci zwłaszcza na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłam woda -kanalizacja 500zł +40 zud

 

Mam prożbę ..Czy toś posiada jakąś firme do wykonania dachu ?

W prawdzie moja ja robi ale 75zł za 1m2 to mo sie duzo wydaje .W tym orynnowanie ,podbitka itd .Jak myslicie cena wysoka?

 

Ja miałem nie za metr tylko za całosc Jak wyszło widac na fotkach a za dach zapłaciłem 45 tys (robocizna+materiały)

Nr tel wysłałem na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich krakusów!!!!

 

Długo mnie tu nie było ale tylko z jednego powodu - wykończeniówka!

 

Ale dziś jestem i całemu światu oznajmiam:

 

JESTEM NAJSZCZĘŚLIWSZYM CZŁOWIEKIEM NA ŚWIECIE - WŁAŚNIE ŚWIEŻO PO PRZEPROWADZCE DO MOJEGO KOCHANEGO DOMKU!!!!!!!!

 

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM WSZYSTKIM Z GK ŻYCZĘ DOBRNIĘCIA DO TAKIEGO ETAPU. :p

 

 

POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...