Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś wie?

 

Projekt wjazdu...

 

Czy coś takiego jest potrzebne do odbioru końcowego budynku, a jesli tak to czy macie kogoś kto takie rzeczy robi i ile to moze kosztować...

 

My robilismy projekt zjazdu z drogi gminnej na naszą drogę dojazdową. Składaliśmy do pozolenia razem z innymi branżami o takim projekcie mówisz? Płaciliśmy jakies 600 zł o ile dobrze pamietam. Wieczorem mogę Ci podac namiary. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś wie?

 

Projekt wjazdu...

 

Czy coś takiego jest potrzebne do odbioru końcowego budynku, a jesli tak to czy macie kogoś kto takie rzeczy robi i ile to moze kosztować...

 

Ja robiłam projekt zjazdu z drogi powiatowej i musiałam złożyć wniosek o pozwolenie na budowę ( ja czekam na pozwolenie na budowę domu więc załatwiłam to jednym wnioskiem) Koszt 600 zł. Jak dostanę pozwolenie to zgłoszenie robót - płatne zajęcie pasa drogowego. Z tego co wiem to nadzór kierownika budowy i dziennik tak jak przy budowie domu. Normalnie szok ile zachodu z tym zjazdem

Projekt robiła mi kobietka która teraz urodziła dziecko i na razie nie przyjmuje żadnych zleceń a szkoda bo super, szybko i bez problemów wszystko uzgadnia sama w zarządzie dróg. Ważne z jakiej drogi masz zjazd jeśli gminna to chyba mniej zachodu natomiast jeśli powiatówka lub wojewódzka no to... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... GRATULACJE GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

A mi Reńciu został miesiąc i doczekać się nie moge.

A odbiór już zrobiłaś?

 

Dzięki!!!!

Nie ma to jak u siebie - tylko tej przeprowadzki jakoś odespać nie mogę - w pracy walę łbem o klawiaturę i oczka na zapałeczkach trzymam.

 

Odbiór - hm..... jakby to powiedzieć - inwentaryzację powykonawczą już mam - został mi jeszcze tylko kominiarz...... i zmobilizować się do skompletowania papierków i zaniesienia do urzędu..... Strasznie dużo roboty.... Ale wiem wiem muszę się wziąć za to.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie?

 

Projekt wjazdu...

 

Czy coś takiego jest potrzebne do odbioru końcowego budynku, a jesli tak to czy macie kogoś kto takie rzeczy robi i ile to moze kosztować...

 

Jeżeli chodzi o zjazd z drogi to:

po pierwsze z jakiej drogi (własnej, gminnej, powiatowej, krajowej, itd.).

Jeśli z gminnej to sprawdź w UG jakie są ich wymogi - znam kilka gmin, gdzie żaden projekt zjazdu z drogi gminnej nie był wymagany.

 

Jeśli z drogi wyższej kategorii to zapytaj w starostwie powiatowym - ode mnie wymagano projektu zjazdu z drogi gminnej :evil: (co prawda utwardzonej :D)

Był to koszt 600 zł (pażdziernik 2007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie?

 

Projekt wjazdu...

 

Czy coś takiego jest potrzebne do odbioru końcowego budynku, a jesli tak to czy macie kogoś kto takie rzeczy robi i ile to moze kosztować...

 

Za projekt zjazdu z drogi gminnej płaciliśmy 500 PLN pod koniec 2006 roku.

Na wykonanie zjazdu wymagane było pozwolenie na budowę (złożyliśmy je razem w pozwoleniem na budynek i wszystkie przyłącza). Przy zgłaszaniu budynku (2 miesiące temu) potrzebne było potwierdzenie z Urzędu że wjazd został wykonany zgodnie z projektem.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

Jak wyglada obecnie sytuacja z kupnem dachowek? Ktore firmy sa slowne?

Ja z wlasnego doswiadczenia odradzam Dach Centrum z Zawilej. W momencie zamawiania obsluga jest mila natomiast jak dasz im juz pieniadze to masakra.

Opoznienie w terminie realizacji zamowienia do 4 miesiecy (wyobrazcie sobie, ze macie umowionego dekarza). Zwrot nadmiaru niewykorzystanej dachowki, de facto wynikajacy z ich obliczen, nie mozliwy.

Czy sa w Krakowie jakies normalne firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... GRATULACJE GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

A mi Reńciu został miesiąc i doczekać się nie moge.

A odbiór już zrobiłaś?

 

Dzięki!!!!

Nie ma to jak u siebie - tylko tej przeprowadzki jakoś odespać nie mogę - w pracy walę łbem o klawiaturę i oczka na zapałeczkach trzymam.

 

Odbiór - hm..... jakby to powiedzieć - inwentaryzację powykonawczą już mam - został mi jeszcze tylko kominiarz...... i zmobilizować się do skompletowania papierków i zaniesienia do urzędu..... Strasznie dużo roboty.... Ale wiem wiem muszę się wziąć za to.

 

Pozdrowionka

 

ten sam zgrzyt mam i wiem ,ze chyba przed przeprowadzką nie zdążę.

 

i jeszcze ten prjekt wjazdu ( zjazdu z drogi gmninnej) chyba będe musiał jednak coś takiego mieć ... tylko gdybym zrobił zgodnie z projektem miałbym nasyp 0,5 m z którego zjeżdzałoby auto, bo projekt jest na asfaltową droge , która moze kiedyś tu będzie.. a na trazie jest nieutwardzona gruntowa i o jakim zjezdzie tu mówic? ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ten prjekt wjazdu ( zjazdu z drogi gmninnej) chyba będe musiał jednak coś takiego mieć ... tylko gdybym zrobił zgodnie z projektem miałbym nasyp 0,5 m z którego zjeżdzałoby auto, bo projekt jest na asfaltową droge , która moze kiedyś tu będzie.. a na trazie jest nieutwardzona gruntowa i o jakim zjezdzie tu mówic? ...???

 

Tak po cichu co by nikt nie słyszał - z tym zjazdem to on do odbioru nie jest potrzebny - ja tyż go nie mam i mam ogrodzenie od strony drogi gminnej gruntowej tymczasowe.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ten prjekt wjazdu ( zjazdu z drogi gmninnej) chyba będe musiał jednak coś takiego mieć ... tylko gdybym zrobił zgodnie z projektem miałbym nasyp 0,5 m z którego zjeżdzałoby auto, bo projekt jest na asfaltową droge , która moze kiedyś tu będzie.. a na trazie jest nieutwardzona gruntowa i o jakim zjezdzie tu mówic? ...???

 

Tak po cichu co by nikt nie słyszał - z tym zjazdem to on do odbioru nie jest potrzebny - ja tyż go nie mam i mam ogrodzenie od strony drogi gminnej gruntowej tymczasowe.

 

Pozdrowionka

 

wreszcie dobra wiadomość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich krakusów!!!!

 

Długo mnie tu nie było ale tylko z jednego powodu - wykończeniówka!

 

Ale dziś jestem i całemu światu oznajmiam:

 

JESTEM NAJSZCZĘŚLIWSZYM CZŁOWIEKIEM NA ŚWIECIE - WŁAŚNIE ŚWIEŻO PO PRZEPROWADZCE DO MOJEGO KOCHANEGO DOMKU!!!!!!!!

 

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM WSZYSTKIM Z GK ŻYCZĘ DOBRNIĘCIA DO TAKIEGO ETAPU. :p

 

 

POZDROWIONKA

 

Podziwiam i gratuluję :) My jesteśmy na początku drogi do "wykończenia".

Przy okazji, tak sumarycznie ile wam to zajęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GK!

 

Sama wykończeniówka zajęła nam w zasadzie o d października do maja czyli jekieś pół roku. W sumie to ekipa która nam wykańczała to było tylko dwóch gości - wolnych ale dokładnych - oni skończyli z początkiem kwietnia - potem dwa miesiące zajęło mojemu małżowi wyczyszczenie bali.

 

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prozaiczne pytanie. Jak rozwiązalście sprawę kibelka na budowie. Czytałem gdzieś że można wypożyczyć kibelek wraz z usługą czyszczenia, zręsztą coraz częściej w okolicy widać takie toytoy. Chodzi mi raczej o prosty drewniany kibelek. Czy wie ktoś gdzie w krakowie mozna zdobyć takie coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi tylko jaka granulacja ma byc tego żwiru :lol:

 

Do drenażu kamyk płukany - otoczak. Żwir to mieszanina kamyka i piasku a to się nie bardzo nadaje (ryzyko zatkania rur drenarskich). Chyba że same rury też owiniesz geowłókniną to można zasypać żwirem.

 

Folię kubełkową często pomija się, gdy wody gruntowe są nisko i nie ma ryzyka zalewania przez nie ścian fundamentowych. Warto ją też dać dla prawidłowej wentylacji i odprowadzenia wilgoci która mimo wszystko tam jest (wilgoć może odparować właśnie dzięki przestrzeniom między kubełkami w folii).

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

A powiedzcie mi jeszcze taka rzecz a propo drenażu. Za domem mam mieć taras a od frontu schody (na rzaie jeszcze nie ma ani jednego ani drugiego. I w takim wypadku to drenaż robię normalnie tak jak lecą fundamenty i wtedy po dobudowaniu tarasu i schodów bedzie pod nimi. Czy może powinnam wstepnie wytyczyć te obiekty i zrobic drenaż tak, żeby póżniej byl po za ich obrębem? :-?

Taras i schody wejściowe będą układane z kostki brukowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ten prjekt wjazdu ( zjazdu z drogi gmninnej) chyba będe musiał jednak coś takiego mieć ... tylko gdybym zrobił zgodnie z projektem miałbym nasyp 0,5 m z którego zjeżdzałoby auto, bo projekt jest na asfaltową droge , która moze kiedyś tu będzie.. a na trazie jest nieutwardzona gruntowa i o jakim zjezdzie tu mówic? ...???

Jesteśmy właśnie na etapie wyboru wykonawcy podjazdu, tarasu itp. Pytałem mojego kierbuda o ten projekt zjazdu, a on mówi, że przecież miałem zaznaczony podjazd z drogi do domu w projekcie, który poszedł do pozwolenia na budowę i kazał robić. U nas póki co to droga gminna to droga bita - od jakichś dwóch miesięcy nadsypana żwirem... :roll: Dalej mam dylemat... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze taka rzecz a propo drenażu. Za domem mam mieć taras a od frontu schody (na rzaie jeszcze nie ma ani jednego ani drugiego. I w takim wypadku to drenaż robię normalnie tak jak lecą fundamenty i wtedy po dobudowaniu tarasu i schodów bedzie pod nimi. Czy może powinnam wstepnie wytyczyć te obiekty i zrobic drenaż tak, żeby póżniej byl po za ich obrębem? :-?

Taras i schody wejściowe będą układane z kostki brukowej.

 

Ja mam tak jak w pierwszej wersji. Drenaż naokoło fundamentów a na to utwardzony taras pod kostkę bruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze taka rzecz a propo drenażu. Za domem mam mieć taras a od frontu schody (na rzaie jeszcze nie ma ani jednego ani drugiego. I w takim wypadku to drenaż robię normalnie tak jak lecą fundamenty i wtedy po dobudowaniu tarasu i schodów bedzie pod nimi. Czy może powinnam wstepnie wytyczyć te obiekty i zrobic drenaż tak, żeby póżniej byl po za ich obrębem? :-?

Taras i schody wejściowe będą układane z kostki brukowej.

 

Jak z kostki brukowej to tym bardziej drenaż przy budynku. Woda opadowa (lub snieg) ladnie sie przesacza miedzy kostkami, potem przez podsypkę i prosto do drenażu nie zalewając fundamentów.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze taka rzecz a propo drenażu. Za domem mam mieć taras a od frontu schody (na rzaie jeszcze nie ma ani jednego ani drugiego. I w takim wypadku to drenaż robię normalnie tak jak lecą fundamenty i wtedy po dobudowaniu tarasu i schodów bedzie pod nimi. Czy może powinnam wstepnie wytyczyć te obiekty i zrobic drenaż tak, żeby póżniej byl po za ich obrębem? :-?

Taras i schody wejściowe będą układane z kostki brukowej.

 

Jak z kostki brukowej to tym bardziej drenaż przy budynku. Woda opadowa (lub snieg) ladnie sie przesacza miedzy kostkami, potem przez podsypkę i prosto do drenażu nie zalewając fundamentów.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...