Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Czy tylko Sloneczko (jeszcze raz dzieki :D ) jest zadowolona ze swojej ekipy po postawieniu murow i zrobieniu dachu?Naprawde nikt z was nie moze po swoim doswiadczeniu polecic i pdac namiarow na swoje ekipy z tego etapu budowy? :( PLISSSSSSSSSSSSSS

 

ja mam superancka ekipę, jednakże wiem, że ten cały rok już zajętgy-u nas jeszcze dach mają zrobić :lol: i działają tak stacjonarnie, gmina Liszki, Zabierzów, kryspinów, Balice i okolice 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela 82 ja potrzebuje ekipe na przyszly rok w południowe rejony Krakowa -niemniej dzieki za odzew.

Sloneczko -nie odmowili bo nie mialam jeszcze mozliwosci z nimi rozmawiac.Zbieram namiary w razie gdybym wlasnie miala taka sytuacje ze jedna ekipa odmowi ,druga bedzie za droga itd....bede miala tylko 2 tyg na ich znalezienie(tyle bede na miejscu) dlatego chce byc przygotowana awaryjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po budowie zostały mi takie materiały jak:

stemple - około 170 sztuk długość od 280 do 300 cm

stal fi 12 żebrowana około 40 prętów o długości 12 m

stal fi 6 gładka około 50 prętów o długości 6 m + pewna ilość w kręgu

lokalizacja Podgórze.

jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję szamba i ogólnie to było mówione o probudzie i o firmie spod Proszowic a może ktoś gdzieś widział albo montował innej firmy ? chodzi oczywiście o jakieś 10m3 monolit z betonu

 

mam zamówione z Proszowic, ale ponoć mają 2 tygodnie opóźnienia może inni mają na stanie i by tak raz dwa wjechali i włożyli ? co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze zamówić jutro beton do zalewania fundamentów i zastanawiam się nad ceną i targowaniem się. Możecie mi powiedzieć ile płaciliście jakoś ostatnio za beton B20/B15 ?

 

To zalezy gdzie budujesz. Ja po dzwonieniu do wiekszosci firm najtaniej mial nosek .Za B20 placilem 235zl plus pompa 400zl .I zaleta bo vat 7% jako usluga a nie jak inne betoniarnie 22%.Mozesz zapytac za ile tobie dostarcza. Betoniarnia nosek tel.6450596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dopiero będę robić projekt i wycenę w firmie Bartosz. Podoba mi się to ze przy ich rozwiązaniu nie muszę prowadzić rury czerpnej przez grunt.

 

W projekcie domu mam już uwzględniony projekt wentylacji mechanicznej ale jest on taki trochę po najmniejszej linii oporu więc niewiele z niego pożytku zwłaszcza ze nie uwzględnia właściwego wykorzystania ciepła z kominka.

 

Pozdrawiam

 

Przy żadnym rozwiązaniu nie musisz prowadzić rury czerpnej w gruncie :) Tzw. GWC to dodatek, który umożliwia dodatkowe oszczędności. My akurat mamy już rurkę wypuszczoną. Natomiast "normalnie" czerpnia jest na ścianie lub na dachu i nie ma to nic wspólnego z rodzajem rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze zamówić jutro beton do zalewania fundamentów i zastanawiam się nad ceną i targowaniem się. Możecie mi powiedzieć ile płaciliście jakoś ostatnio za beton B20/B15 ?

 

Ja zamawiałem w firmie Cembet. Mają oddziały na ul. Domagały, na Zawiłej i w Niepołomicach. Za B20 płaciłem 245 zł netto z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze zamówić jutro beton do zalewania fundamentów i zastanawiam się nad ceną i targowaniem się. Możecie mi powiedzieć ile płaciliście jakoś ostatnio za beton B20/B15 ?

 

Ja zamawiałem w firmie Cembet. Mają oddziały na ul. Domagały, na Zawiłej i w Niepołomicach. Za B20 płaciłem 245 zł netto z pompą.

 

Czyli nie jest źle. Cena za jaką miałem beton B20 to 270zł (brutto).

Zalewanie trwało raptem 2godziny. Tzn naraz przyjechały 4gruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...