Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pilną prośbę czy folię kubełkową można przybić kołkami czy powinno się jednak tylko przysypać ziemia? Czytałam kilka wątków i zgłupiałam.Do tej pory byłam tez pewna, że folię daje się kubełkami do styropianu a tu znowu misz masz w wątkach. I ostatnie z moich rozmyślań :)- folia ma być do poziomu gruntu czy do poziomu styroduru ( bo mi wystaje styrodur z 15 cm ponad poziom gruntu)? Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi- po prostu napiszcie jak robiliście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mam pilną prośbę czy folię kubełkową można przybić kołkami czy powinno się jednak tylko przysypać ziemia? Czytałam kilka wątków i zgłupiałam.Do tej pory byłam tez pewna, że folię daje się kubełkami do styropianu a tu znowu misz masz w wątkach. I ostatnie z moich rozmyślań - folia ma być do poziomu gruntu czy do poziomu styroduru ( bo mi wystaje styrodur z 15 cm ponad poziom gruntu)? Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi- po prostu napiszcie jak robiliście

 

Witaj,

 

U mnie sprawa wyglądała tak: folię kubełkową mam do poziomu styropianu czyli na równi z górą fundamentów. Górna część folii która wystawała troszeczkę ponad styropian została przybita do grzbietu styropianu aby nie nasypały się tam różne "śmieci" co może doprowadzić do rozwarstwienia się folii i styropianu, nastepnie zasypano fundamenty ziemią. No to tyle jeśli chodzi o moje rady: ZDAŁY EGZAMIN W MOIM PRZYPADKU.

 

Pozdrawiam

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ,Czy wie ktoś gdzie moge wynająć rusztowania budowlane na mury ???? Potrzebuje na krótki okres .

Bardzo prosze o pomoc ,nie potrzebuje tego dużo ,tylko kilka tych elementów.

 

 

RAMIRENT, CRAMO, - wypoazyczalnie, nr znajdziesz w internecie.

nie wiem w ktorym rejonie budujesz, ale rusztowania ma tez w Mogilanach / Konarach p. Pas - nr tel. 012/ 277 2223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKIPA: JACEK ARMATA : 0505 014 668

 

BUDUJĄ OBECNIE U MNIE ( MICHAŁOWICE ) ALE ŻADNYCH UWAG NIE MAM.

 

EKIPA SOLIDNA , WŁAŚCICIEL OK -MISTRZ MURARSKI, OJCIEC TAK SAMO , BARDZO PORZĄDNI .

 

Witam

 

Ja mam odmienne zdanie, p.Armata jest niesolidny i nie dotrzymuje danego słowa.

 

Niestety ale miałem do czynienia z jego ekipą i byłem BARDZO niezadowolony z jego usług, do dziś cierpię i poprawiam jego zaniedbania,

 

ODRADZAM i NIEPOLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pilną prośbę czy folię kubełkową można przybić kołkami czy powinno się jednak tylko przysypać ziemia? Czytałam kilka wątków i zgłupiałam.Do tej pory byłam tez pewna, że folię daje się kubełkami do styropianu a tu znowu misz masz w wątkach. I ostatnie z moich rozmyślań :)- folia ma być do poziomu gruntu czy do poziomu styroduru ( bo mi wystaje styrodur z 15 cm ponad poziom gruntu)? Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi- po prostu napiszcie jak robiliście :)

 

koniecznie przybij ale specjalnymi gwożdziami do foli kubełkowej (do kupienia np w castoramie) idealnie pasuj w te kubełki. JA własnie robiłam ocieplenie i nie przybiłam foli od razu bo też liczyłam, że przysypie sie to kamieniem z drenażu. Niestety folia opada, a ziemia czy kamień będzie ją ciągnąć w dół i powstają potem szpary na górze, poprostu się fałduje. Moja rada zdecydowanie przybić folię.

Jeśli zaś chodzi o poziom to raczej lekko ponad poziom gruntu, ale lekko. Wszystko zależy też jak będzie wyglądało ocieplenie domu. Jeśli zrobisz tzw odcięcie i na dole zostawisz cokół z tego styroduru to na pewno bez foli no bo nie da się jej zaciągnąć siatką i klejem. U mnie ocieplenie jest zrobione styropianem 10 do poziomu gruntu i tynkarz poprostu nałożyli styropian na folie kubełkową.

Będzie to wyglądało mniej więcej tak: (mam nadzieję, że właściciel domku sie nie obrazi)

 

http://img105.imageshack.us/img105/2640/pict382522jg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

nie znalazlem na necie jednoznacznej odpowiedzi może ktoś z Was będzie sie orientował...

co może mi grozić ...

chce zacząć wcześniej budowe niż dostane pozwolenie - dokładnie w dniu otrzymania pozwolenia nie czekając na prawomocnos ci zgłoszenie bo trwa to w sumie miesiąc... przedłużyły sie wszystkie formalności a mam już umówioną ekipe...

co mi grozi?

 

A co ze zgłoszeniem rozpoczęcia robót ? Mój kkier bud ostrzegał żebym nie zaczynał nic robić przed bo chodzą i sprawdzają (przynajmniej w Skawinie).

A co ci grozi to dokładnie ci nie powiem napewno jakas kara pieniezna jezeli sprawdza czy zaczales przed terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze styropianu

widziałem te Wasze początki ozdóbek i fajne wygląda to oddzielenie góry i dołu tą listwą :D

kolorki będą też inne znazy się inny powyżej inny poniżej tej beleczki ?

 

dokłanie, ale kolorki to będą dopiero może wiosną bo raz bajzel jeszcze wokół domu i na pewno elewacja uległby zabrudzeniu, dwa to jeszcze zawsze można coś poprawić póki brak koloru a trzy to niestety kasa sie kończy a bez kolorku można żyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit też widziałem styropianiki u ciebie :)

Co prawda trudno zobaczyć szczegóły jak się prowadzi samochód, ale ładnie wygląda. Domek nabiera uroku.

Niedawno jak jechałem to jakąś kopareczkę widziałem na podwórku ? Robili jeszcze drenaż ?

o właśnie pisałaś kiedyś, że miałaś taką małą kopareczkę, masz namiar na nią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redpradnik napisał:

Witam;

nie znalazlem na necie jednoznacznej odpowiedzi może ktoś z Was będzie sie orientował...

co może mi grozić ...

chce zacząć wcześniej budowe niż dostane pozwolenie - dokładnie w dniu otrzymania pozwolenia nie czekając na prawomocnos ci zgłoszenie bo trwa to w sumie miesiąc... przedłużyły sie wszystkie formalności a mam już umówioną ekipe...

co mi grozi?

kara grzywny do 50 tys.zł. My zaczeliśmy wcześniej i życzliwy sąsiad ( chyba z zazdrości :evil: ) przysłał nam nadzór budowlany na budowę, który wszystko sprawdzał. Możecie jedynie przygotowywać sobie działkę pod budowę - najważniejsze aby nie wjeżdzał tam cięzki sprzęt.Nie ryzykujcie - ekipa budowlana mam nadzieję ,że zrozumie a na ten czas może złapią sobie jeszcze jakąs małą fuchę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...