Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

... Jedna geodetka krzyknęła nam 1 000zł a druga 850zł. Czy znacie kogoś kto by to zrobił jeszcze taniej czy 850zł to już minimum???

 

Ten był tani, zapytaj o pana Zdzisława tel. 012-415-53-16. Teraz wszystko jest możliwe. Spróbować można.

 

ten pan już się wycofał... a szkoda bo przez telefon bardzo mile i rzeczowo traktował rozmówcę.

 

mam zatem geodety poszukiwań ciąg dalszy...

 

nadal szukam geodety do inwentaryzacji powykonawczej.. jeśli macie kogoś uczciwego...

 

bardzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta Maciej Rybka. Ma firme wraz z chyba jeszcze 2 osobami.

Inwentaryzacji powykonawcza zrobiona sprawnie, jedynie dlugo czeka sie w Geodezji, ale na to juz nie maja wplywu.

Podczas budowy mialem do czynienia z 3 geodetami - Maciej Rybka bezapelacyjnie wygrywa za solidnosc i sprawnosc.l

 

Tel. 501-342-712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta Maciej Rybka. Ma firme wraz z chyba jeszcze 2 osobami.

Inwentaryzacji powykonawcza zrobiona sprawnie, jedynie dlugo czeka sie w Geodezji, ale na to juz nie maja wplywu.

Podczas budowy mialem do czynienia z 3 geodetami - Maciej Rybka bezapelacyjnie wygrywa za solidnosc i sprawnosc.l

 

Tel. 501-342-712

 

My też korzystaliśmy z usług pana M. Rybki. Wszystko sprawnie, pan dotrzymuje słowa jeśli chodzi o terminy, umawianie się itp. Można polecić ze spokojnym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta Maciej Rybka. Ma firme wraz z chyba jeszcze 2 osobami.

Inwentaryzacji powykonawcza zrobiona sprawnie, jedynie dlugo czeka sie w Geodezji, ale na to juz nie maja wplywu.

Podczas budowy mialem do czynienia z 3 geodetami - Maciej Rybka bezapelacyjnie wygrywa za solidnosc i sprawnosc.l

 

Tel. 501-342-712

a ile wołają za powykonawczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju zawolali 600 netto.

 

Geodeta Maciej Rybka. Ma firme wraz z chyba jeszcze 2 osobami.

Inwentaryzacji powykonawcza zrobiona sprawnie, jedynie dlugo czeka sie w Geodezji, ale na to juz nie maja wplywu.

Podczas budowy mialem do czynienia z 3 geodetami - Maciej Rybka bezapelacyjnie wygrywa za solidnosc i sprawnosc.l

 

Tel. 501-342-712

a ile wołają za powykonawczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram budynek.

Czy wiecie ile papierów trzeba zebrac?

 

Oto one:

1. oryginał dziennika budowy (w przypadku braku- wyjaśnienie okoliczności zagubienia dziennika budowy, orzeczenie

techniczne dotyczące wykonania robót wraz ze sprawdzającymi obliczeniami statycznymi)

2. oryginał oświadczenia kierownika budowy:

a. o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami

b. o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także – w razie korzystania - ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu

3. oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania

4. protokoły badań i sprawdzeń: (oryginały do wglądu i kopie dla PINB)

- przyłącza energetycznego

- przyłącza gazowego

- przyłącza wod-kan

- szczelności szamba z podaniem jego pojemności /w pkt.2/

przydomowa oczyszczalnia ścieków ( certyfikat , odbiór techniczny )

- przewodów kominowych /ważność 1 rok/

oraz instalacji wewnętrznych:

- gazowej /ważność 1 rok/

- elektrycznej /5 lat/

5. inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza budynku, przyłączy, mediów, wybieralnego zbiornika na nieczystości płynne (szambo , przydomowa oczyszczalnia ścieków ) w oryginale.

- orientacyjna mapka dojazdu na teren inwestycji ( odręczna )

6. ksero pozwolenia na budowę (klauzula ostateczności , oryginał decyzji do wglądu )

7. ksero uprawnień kierownika budowy i zaświadczenia o przynależności do Izby: Architektów, Urbanistów lub Inżynierów

Budownictwa

8. inne dokumenty, wynikające z warunków pozwolenia na budowę

9. ksero dokumentu stwierdzającego nadanie numeru domu /Urząd Gminy/

10. Zawiadomienie o zakończenniu budowy

 

Wzory dokumentów i inne wazne informacje znajdziecie tutaj:

http://www.pinb.powiat.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanko...

 

czy ktoś z was widział jak wygląda protokół z badania szczelności szamba?

 

gdzie mozna zdobyć wzór takiego protokołu? kto go podpisuje? instalator?

 

abstrakcja ale.... sprawa powazna bo przecież dotyczy gó...w...na

 

Kierownik budowy moze napisac oswiadczenie o szczelnosci szamba (Oswiadczam, ze szambo PCV na dzialce ... jest szczelne - tak mniej wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanko...

 

czy ktoś z was widział jak wygląda protokół z badania szczelności szamba?

 

gdzie mozna zdobyć wzór takiego protokołu? kto go podpisuje? instalator?

 

abstrakcja ale.... sprawa powazna bo przecież dotyczy gó...w...na

 

Kierownik budowy moze napisac oswiadczenie o szczelnosci szamba (Oswiadczam, ze szambo PCV na dzialce ... jest szczelne - tak mniej wiecej)

 

thnx a lot...

 

przynajmniej nie bedze szukał następnego fachmana z "uprawnieniami" do ściągania kasy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem - a nawet przeczytałem w warunkach - ze wodociągi zwracają część kosztów za rozbudowę sieci czy ktos z Was wie na jakim to jest poziomie? bo dzwoniłem do Nich to nie maja stałego wyznacznika procentowego :/

a wczoraj zadzwonilem do wykonawcy powiedział 5000 zł i sie zalamalem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem - a nawet przeczytałem w warunkach - ze wodociągi zwracają część kosztów za rozbudowę sieci czy ktos z Was wie na jakim to jest poziomie? bo dzwoniłem do Nich to nie maja stałego wyznacznika procentowego :/

a wczoraj zadzwonilem do wykonawcy powiedział 5000 zł i sie zalamalem:(

 

u mnie , jak rozbudowałem siec wodociagowa (300 mb) ( ale było to 2 lata temu) , wydałem 12 kpln to gmina (jerzm - Przeg) odstąpiła od pobrania opłaty przyłaczeniowej.

wiec i tak wyjdziesz na tym lepiej niż ja :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to ze niepotrzebnie zrobiłem badanie gruntu - źle przeczytałem ustawę... architekt doradził mi aby wykorzystac to do budowy oczyszczalni - czy ktos z Was jest juz po dokonaniu decyzji co korzystniejsze ? nie znalazlem w internecie jakiegos konkretnego artykulu z plusam ii minusami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...