Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A w ogóle to dzień dobry wszystkim, czytam Was, korzystam i dobrze na tym wychodzę ;)

Dom w stanie zamkniętym na surowo i nieostatecznie, bo wykonawca sp... dach i trzeba będzie poprawić. Stoi na głębokiej wsi na północy Krakowa.

Do rzeczy:

na gwałt poszukuję kogoś, kto zrobi mi schody betonowe wewnątrz i przy okazji wylewkę z ilozacją (jak mawiał 'mój' majster). Może ktoś odstąpi ekipę na parę dni?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

może ktoś mi pomożę, potrzebuję wywrotkę kruszywa wysypać jako podbudowę na podjazd, chyba najodpowiedniejszy byłby kliniec frakcji 4-32 mm, gdzie najtaniej można go kupić w okolicach Michałowic ( wiadomo chodzi o kasę), a może wysypać jakąś inną frakcję, sam nie wiem, póżniej chciałbym na to położyć kostkę, teraz mam wysypany gruby gruz, ale żle się po tym jeździ, chciałem to przykryć czymś drobniejszym. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do naszego koparkowego: Mariusz 602 340 594

Ma obcykane wszystkie składy (mieszka w Prusach, więc w okolicy). Kupi Ci i przywiezie :)

Nam zaproponował taką 1 mm drobnicę i teraz mamy podjazd jak beton i resztę spokojnie możemy robić na wiosnę.

 

Słoneczko a możesz pstryknąć jakąś fotke jak to wygląda u ciebie? Macie to już przygotowane tk, że później na to kostka czy może poprostu wysypane. Ile kosztowała taka podsypka? i może wiesz dokładnie co to jest bo ja z drugiej strony Krakowa i nie wiem o co pytać.

Zastanawiałam sie też nad tym asfaltem, który zdzierają bo po wysypaniu wygląda całkiem fajnie, tylko w takim wypadku trzeba było przygotować chyba od razu tak jak pod kostkę bo później trzeba to było zrywać. :wink:

 

podpowiedzcie coś bo ja juz niedługo to będę na bagnach mieszkać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może (na pewno wie :) ) jak przeliczyć tony żwiru na m2 nawierzchni? Takiej, po której samochody maja jeździć? Jesli chce wysypać na drogę 20cm warstwe żwiru, to ile kg wejdzie na m2 drogi? bo zastanawiam się ile ton mam zamówić :wink:

 

A pilno mi do tego bo przy tych opadach suchą, nieubłocona stopą dostać się do kawałka miejskiego asfaltu to prawdziwa sztuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuję to nie ma oczyszczalni bezobsługowych, zwłaszcza te minikompaktowe z osadem czynnym potrzebują regulacji. Lepsze są ze złożem biologicznym (w Krakowie to np. oczyszczalnia FAST firma z ul. Podzamcze).

Natomiast odprowadzenie ścieków oczyszczonych do gruntu powinien wykonać inzynier najlepiej z uprawnieniami na podstawie badań geologicznych i testu perkolacyjnego.

Jeżeli chodzi o grunt słaboprzepuszczalny to właśnie drenaż albo kopiec - ale o tym też zadecydować powinien projektant.

U nas to robił projekant z uprawnieniami (zresztą też robił przyłącz wodociagowy gazowy i kanalizacyjny) i uzgdaniał we wszystkich urzędach w Krakowie (zresztą szybko i solidnie). Jakby coś mogę podesłać namiary na priva.

 

 

 

Witam wszystkich. Baaaaaaaaardzo dawno mnie tu nie było, ale przyszedł czas wrócić :)

 

Mam pytanie; czy ktoś może polecić dobrą firmę w okolicach Krakowa, która zajmuje się oczyszczalniami biologicznymi (mój grunt raczej niechętnie przyjmuje wodę, więc drenaż raczej odpada) ? Widzę, że akurat temat oczyszczalni się przewija przez tą stronę, to może ktoś będzie na bieżąco.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

 

My po długich poszukiwaniach, analizach, lekturach, rozmowach i szacunkach własnych zdecydowaliśmy się na poliplast. Droga jest, ale chyba bezpieczna (ma działać bezobsługowo, nie śmierdzieć, nie działać mi na nerwy ;)). Z montażem i studnią chłonną ponad 14 tysi w firmie solarem na al. Pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może (na pewno wie :) ) jak przeliczyć tony żwiru na m2 nawierzchni? Takiej, po której samochody maja jeździć? Jesli chce wysypać na drogę 20cm warstwe żwiru, to ile kg wejdzie na m2 drogi? bo zastanawiam się ile ton mam zamówić :wink:

 

A pilno mi do tego bo przy tych opadach suchą, nieubłocona stopą dostać się do kawałka miejskiego asfaltu to prawdziwa sztuka...

 

Przeliczyć z masy to będzie ciężka sprawa. Więc dobrze by było wiedzieć ile waży m3 takiego żwiru a wtedy to już sprawa prosta. Bo jak chcesz grubość 20cm to z m3 masz 5m2. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może (na pewno wie :) ) jak przeliczyć tony żwiru na m2 nawierzchni? Takiej, po której samochody maja jeździć? Jesli chce wysypać na drogę 20cm warstwe żwiru, to ile kg wejdzie na m2 drogi? bo zastanawiam się ile ton mam zamówić :wink:

 

A pilno mi do tego bo przy tych opadach suchą, nieubłocona stopą dostać się do kawałka miejskiego asfaltu to prawdziwa sztuka...

 

Przeliczyć z masy to będzie ciężka sprawa. Więc dobrze by było wiedzieć ile waży m3 takiego żwiru a wtedy to już sprawa prosta. Bo jak chcesz grubość 20cm to z m3 masz 5m2. :wink:

 

O widzisz, to mi do głowy nie przyszło - ale to pewnie dlatego, że z matmy to poza podstawowe działania raczej nie wychodzę ;-)

 

dziekuję za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuję to nie ma oczyszczalni bezobsługowych, zwłaszcza te minikompaktowe z osadem czynnym potrzebują regulacji. Lepsze są ze złożem biologicznym (w Krakowie to np. oczyszczalnia FAST firma z ul. Podzamcze).

 

 

Oczywiście nie ma oczyszczalnie bezobsługowych: ale do niektórych nie trzeba regularnie dosypywać bakterii. Trzeba je natomiast serwisować, czyścić lub wymieniać dyfuzor (napowietrzacz) i zasilać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem - a nawet przeczytałem w warunkach - ze wodociągi zwracają część kosztów za rozbudowę sieci czy ktos z Was wie na jakim to jest poziomie? bo dzwoniłem do Nich to nie maja stałego wyznacznika procentowego :/

a wczoraj zadzwonilem do wykonawcy powiedział 5000 zł i sie zalamalem:(

 

u mnie , jak rozbudowałem siec wodociagowa (300 mb) ( ale było to 2 lata temu) , wydałem 12 kpln to gmina (jerzm - Przeg) odstąpiła od pobrania opłaty przyłaczeniowej.

wiec i tak wyjdziesz na tym lepiej niż ja :) :wink:

 

 

Sluchajcie i ratujcie,

 

Ja właśnie dostałam cenę za ok 15 m fi 110przedłużenie wodociągu i 15 m fi 60 przylącz z przekopem przez drogę ----14kpln!!!!!

 

 

Dzwoniłam do innych wykonawców - jak masz plan i pozwolenie na budowę wodociągu to ok 500 zł za koparkę + 30 zł za metr rury.

 

(planu i pnb nie mam)

 

Może ktoś wie jak to jest z odbiorem instalacji wod-kan przez Wodociągi, ( w umowie wyczytałam o konieczności przedstawienia np atestów użytych materiałów , protokołów zgrzewów rur PE, badania bakteriologiczne wody, )

 

Ile kosztuje i ile trwa opinia ZUDP?

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem - a nawet przeczytałem w warunkach - ze wodociągi zwracają część kosztów za rozbudowę sieci czy ktos z Was wie na jakim to jest poziomie? bo dzwoniłem do Nich to nie maja stałego wyznacznika procentowego :/

a wczoraj zadzwonilem do wykonawcy powiedział 5000 zł i sie zalamalem:(

 

u mnie , jak rozbudowałem siec wodociagowa (300 mb) ( ale było to 2 lata temu) , wydałem 12 kpln to gmina (jerzm - Przeg) odstąpiła od pobrania opłaty przyłaczeniowej.

wiec i tak wyjdziesz na tym lepiej niż ja :) :wink:

 

 

Sluchajcie i ratujcie,

 

Ja właśnie dostałam cenę za ok 15 m fi 110przedłużenie wodociągu i 15 m fi 60 przylącz z przekopem przez drogę ----14kpln!!!!!

 

 

Dzwoniłam do innych wykonawców - jak masz plan i pozwolenie na budowę wodociągu to ok 500 zł za koparkę + 30 zł za metr rury.

 

(planu i pnb nie mam)

 

Może ktoś wie jak to jest z odbiorem instalacji wod-kan przez Wodociągi, ( w umowie wyczytałam o konieczności przedstawienia np atestów użytych materiałów , protokołów zgrzewów rur PE, badania bakteriologiczne wody, )

 

Ile kosztuje i ile trwa opinia ZUDP?

 

Dzięki za info

 

u nas PNB na wodę nie trzeba było. Zleciłam zrobienie projektu (notabene gościowi z wodociągów, który potem to odbierrał). On uzgadniał ZUDP i to co trzeba. Teraz ZUDP kosztuje 180zł (pytałam bo chcę uzgodnić oczyszczalnię).

 

Miałam do wykonania przyłąćz fi 80 jakies 30m z czego 17m przepych pod drogą. Przepych 1700, przyłącz i cała reszta 1500zł.Koparka po mojej stronie(pracowała może jakieś 1,5h więc koszt to około 120zł)

 

Na odbiór czekałam dość długo bo takie były terminy (odbiór zgłasza wykonawca) co nie zmienia faktu, że w tym czasie woda juz była bo wykonawca zrobił nawiertkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij mi proszę namiary na tego gościa.

Jutro wybieram się do wodociągów sprawdzić czy czasami w jakichś długofalowych planach nie jesteśmy przeznaczeni do rozbudowy. Mogła bym sie z nim umówić.

 

Czy załatwiałeś jakieś zgody do wejścia w drogę i zmianę organizacji ruchu na czas wykonywania przepychu. U mnie to prawdopodobnie da się przekopać bo droga tłuczona.

 

Jeśli tak to ile ww kosztowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary moge ci podać choć nie wiem czy zrobi bo raczej unika robienia przyłączy (u mnie zrobił, bo robił u mi wszystkie instalacje w domu).

600 979 864 - Piotr Ziobro.

 

Przepych miałam przez drogę wojewódzką więc najpierw trzeba było poprosić o wtepną zgodę na umieszczenie wodociągu. Po wykonaniu projekty i uzgodnieniu w ZUDP kolejny wniosek o decyzje ostateczą. A przed zabraniem sie za roboty zgłoszenie zajecia pasa drogowego (opłata to dosłownie jakieś grosze) i zgloszenie umieszczenia wodociągu w drodze za co opłata jest co roku (chyba jakieś 40-50 zł- ta opłatę w zasadzie powinny ponosić wodociągi, ale w Wieliczce sie na to nie godzą więc opłatą ZD obciąża inwestora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój domek pnie się do góry.Buduje w okolicy Zielonek.Jestem na etapie szukania dachówek :roll: poradzcie gdzie są jakieś dobre składy. :lol:

 

Ja zamawiałem w dachcentrum na zawiłej. Ceny dobre. Zobaczymy jak bedzie z dostawa...

my tez stamtąd braliśmy, wszystko ok, oprócz mało sympatycznego Pana sprzedawcy, który jest synem własciciela, na szczęście poszedł na urlop i obsługiwali nas jego koledzy, czyli należy unikać pana siedzącego na wprost drzwi wejściowych, najlepiej udać sie do tego w czapeczce po lewej!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...