Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

wie ktoś z was jak ma wyglądać dokument ktory mam dac sasiadowi do podpisania jezeli chcialbym od niego z dzialki pociagnac prad ?

Nie moge nic na necie znalezc.

Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi :)

 

My mamy zwykłe oświadczenie sąsiadki że wyraża zgodę na podłączenie do jej mediów z działki nr podpis nr dowodu osobistego. U nas wystarczyło. Pozdr

 

u mnie podobnie zwykłe oswiadczenie.

 

Oswidczam jako włąściciel działki nr..............., że wyrażam zgode na udostępnienie działki Panu.............do wykonania przyłączy mediów: prąd woda, gaz, telefon itp. do działki numer.........

 

i podpisy

 

Ważne żeby była klauzula, że sąsiad nie będzie rościł do ciebie żadnych odszkodowan lub opłat po przywróceniu terenu do stanu pierwotnego.

 

Pytania do forumowiczów:

1. Czas goni - czy ocieplał ktoś poddasze (wełna +g-k) przed tynkami i wylewkami??

2. Kto w Krakowie lub okolicy ma najtańsze piece Viessmanna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Red

 

odnośnie wz - na rozbudowę sieci potrzebna jest wz i chyba pozwolenie na budowę.

 

Koszty rozbudowy sieci są ooooogromne. Przynajmniej nasze były.

 

Bardzo drogi jest projekt sieci - 1600-2000. Może go wykonać tylko uprawniony projektant. Znam jednego, ale nie robiła dla mnie tylko się z nim konsultowałam i jest jakis podejrzany Nie chciałabym go polecac.

Rozbudowy sieci mogą wykonywać tylko ekipy z uprawnieniami. Trzeba położyć specjalne szerokie rury i hydrant, wykonać badanie bakteriologiczne, odbiory.

Jeśli sieć przebiega w drodze trzeba załatwić czasowe wyłączenie drogi z ruchu, projekt objazdu, znaki drogowe, pozwolenie na wjazd ciężkich samochodów, a po robotach przywrócić drogę do stanu poprzedniego.

 

Nas 10 m odcinek kosztował ok 8 tys.

.

Podlegamy pod wodociągi Kraków.

 

Wodociągi partycypują w kosztach rozbudowy sieci - jeśli dobrze pamiętam to 40% kosztów materiałowych i robocizny i 20% przyłącza.

Projekt i ww koszty drogowe nie wchodzą w rozliczenie z Wodociągami. Możesz zadzownić do informacji wodociągów....kurcze wyrzuciłam kartkę z telefonami, i tam babka mniel lub bardzeij chętnie odpowie na twoje pytania. Ja byłam u nniej. osobiście.

 

Po wykonaniu sieć przechodzi na własność wodociągów, podpisuje się z nimi umowę, a rozliczenie może nastąpić w wodzie, czyli przez jakiś czas nie płacisz za wodę. Taka umowa powinna być dołączona do Opinii o przłączeniu do wodociągów, którą już dostałeś. Wskazują w niej skąd możesz ciągnąć wodę.

 

Firmy zajmujące się profesjonalnie rozbudową sieci od A do Z to Inkop i Koma. Niestety są drogie.

 

My ww rzeczy zleciliśmy deweloperowi, który właśnie ciągnął sieć do własnych domków tuż obok naszej działki i przedłużył ją o te 10 m. Wszystkie powyższe informacje wynikają z mojego wywiadu " czy można to zrobić taniej". Mnie się nie udało jednocześnie mam nadzieję, że Tobie się uda.

 

Oczywiście dużo taniej i bez WZ i Pnb jest gdy sie robi tyko przyłącze

 

Powodzenia

Aneta

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was robil projekt i rozbudowe sieci wodociągowej?

Projektant twierdzi ze musze miec osobną WZ na rozbudowe sieci jesli Wztkę miałem tylko na dom i zjazd

 

Czy Mpwik partycypuje w kosztach rozbudowy sieci?

 

1.zgody właścicieli

2.wz

3.zudp

4.projekt uzg. w MPWiK

5.podisanie umowy

6.pozwolenie na budowę

 

Uwaga !!

Wzdłuż rozbudowywanego wodociągu na prywatnych działkach ustanowić należy w postaci wpisu hipotecznego - ograniczone prawo własności (umowa z MPWiK Kraków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was robil projekt i rozbudowe sieci wodociągowej?

Projektant twierdzi ze musze miec osobną WZ na rozbudowe sieci jesli Wztkę miałem tylko na dom i zjazd

 

Czy Mpwik partycypuje w kosztach rozbudowy sieci?

 

1.zgody właścicieli

2.wz

3.zudp

4.projekt uzg. w MPWiK

5.podisanie umowy

6.pozwolenie na budowę

 

Uwaga !!

Wzdłuż rozbudowywanego wodociągu na prywatnych działkach ustanowić należy w postaci wpisu hipotecznego - ograniczone prawo własności (umowa z MPWiK Kraków)

 

 

długo czeka sie na wz na taki wodociąg? tyle samo co na dom? rok ;(;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos sie orientuje ile sa wazne mapy dla urzedu?

tzn mapa ewidencyjna i mapa syt wysokosciowa?

 

mam mapy z sierpnia a musze o wz na rozbudowe sieci zlozyc jak myslicie trzeba nowe mapy?

 

Do wz potrzebna jest ci mapa ewidencyjna ważna 3 msc

Mapa syt-wys. jest ważna nie 2 lata tylko do czasu kiedy zostało zmienione zagospodarowanie na terenie objętym mapą!!!!! - czyli jeżeli ze 3 msc sasiad uzgodni obok np przyłącz gazu to taka mapa staje sie nieaktualna.

Prosty sposób na aktualzację - bierzemy mapę idziemy do zudp na ul.Grunwaldzką i tam za opłatą panie wkreślają uzgodnione przez innych zagospodarowanie i mapa staje sie aktualna!!!

Kosztuje to różnie od 40 zł i napewno jest tansze od przyjęcia ponownego mapy do zasobów przez geodetę

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą - bo w takim razie mapa sprzed 100 lat, jeżeli nic się nie zmieniło, byłaby aktualna. W sensie merytorycznym tak będzie, ale w sensie formalnym nie.

 

proszę z taką mapą załatwić cokolwiek w jakimkolwoem urzedzie, albo wykonać jakikolwiek projekt - życze szczęścia.

 

jeżeli próbujemy taką mapę wykorzystać, to urzędnik nie będzie biegł na działkę i patrzł, czy sąsiad sobie szope postawił przy granicy działki, tylko popatrzy na date utworzenia i jak minie 2 lata to nie ma zmiłuj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania:

 

Wełna Isover Super Mata - 7 rolek po 4,2 m - grubość: 15 cm

 

Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.033 W/mK

 

Cena sugerowana to 39/m2 ja chciałabym 100/rolkę.

 

Link do strony producenta: http://www.isover.pl/products.php?p=o&category_id=75&parent=72&level=4[/url]

 

Ta cena sugerowana to delikatnie mówiąc jakić żart. Ale po 19 za mkw mogę wziąść.

 

Cena sugerowana pochodzi ze strony producenta, do której podałam link. Wydaje mi się, że moja cena 23,80 /m2 (100zł / 4,2m) to bardzo dobra cena. Sprawdzałam w marketach oraz na Allegro i cena jest konkurencyjna. Parametry tej wełny są szczególnie atrakcyjne na poddaszach użytkowych gdzie każde dodatkowe 5 cm jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą - bo w takim razie mapa sprzed 100 lat, jeżeli nic się nie zmieniło, byłaby aktualna. W sensie merytorycznym tak będzie, ale w sensie formalnym nie.

 

proszę z taką mapą załatwić cokolwiek w jakimkolwoem urzedzie, albo wykonać jakikolwiek projekt - życze szczęścia.

 

jeżeli próbujemy taką mapę wykorzystać, to urzędnik nie będzie biegł na działkę i patrzł, czy sąsiad sobie szope postawił przy granicy działki, tylko popatrzy na date utworzenia i jak minie 2 lata to nie ma zmiłuj sie.

 

Nie będę kłócił pewnie znasz lepiej prawo geodezyjne i kartograficzne. Pomimo tego ja tak robiłem ze swoją mapą z 2005 r. i załatwiłem wszystko.

PS.

Który "urząd" sprawdza ważność mapy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą - bo w takim razie mapa sprzed 100 lat, jeżeli nic się nie zmieniło, byłaby aktualna. W sensie merytorycznym tak będzie, ale w sensie formalnym nie.

 

proszę z taką mapą załatwić cokolwiek w jakimkolwoem urzedzie, albo wykonać jakikolwiek projekt - życze szczęścia.

 

jeżeli próbujemy taką mapę wykorzystać, to urzędnik nie będzie biegł na działkę i patrzł, czy sąsiad sobie szope postawił przy granicy działki, tylko popatrzy na date utworzenia i jak minie 2 lata to nie ma zmiłuj sie.

 

Każdy urząd czy projektant patrzy na date mapy. I tu jest bezwzględnie 2 lata. Nikt nie jest duchem świetym czy sąsiad sobie cos pouzgadniał czy nie. Ja sam robiłam po kolei przyłącz wody, prądu, gazu, oczyszczalni. I za każdym razem dawałam jedna i tą sama mapę. Nikt mi nie zarzucił, że przy np oczyszczalni mapa jest nieaktualna bo nie ma wrysowanego prądu czy gazu. Poprostu babki w ZUDP naniosły sobie wszystkie brakujące przyłącza na mapkę i w uzgodnieniu dostałam mapę, która miał wrysowane wszystko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą - bo w takim razie mapa sprzed 100 lat, jeżeli nic się nie zmieniło, byłaby aktualna. W sensie merytorycznym tak będzie, ale w sensie formalnym nie.

 

proszę z taką mapą załatwić cokolwiek w jakimkolwoem urzedzie, albo wykonać jakikolwiek projekt - życze szczęścia.

 

jeżeli próbujemy taką mapę wykorzystać, to urzędnik nie będzie biegł na działkę i patrzł, czy sąsiad sobie szope postawił przy granicy działki, tylko popatrzy na date utworzenia i jak minie 2 lata to nie ma zmiłuj sie.

 

Nie będę kłócił pewnie znasz lepiej prawo geodezyjne i kartograficzne. Pomimo tego ja tak robiłem ze swoją mapą z 2005 r. i załatwiłem wszystko.

PS.

Który "urząd" sprawdza ważność mapy ??

 

Prawa geodezyjnego nie znam, rozsądek i logika podpowiada, że powinno być taj jak mówicie, ale ....

 

uzyskacie pozwolenie na budowę korzystając do projektu z map niewątpliwie aktualnych, ale starszych niż 2 lata?

zrobi ci ktoś jakikolwiek projekt przyłącza, zjazdu, czy czego tam jeszcze na aktualnej mapie, ale starszej niż 2 lata?

 

powiem więcej - mapa może być nieaktualna, ale ważne, żeby miała mniej niz 2 lata - bo po to się potem oddaje takie mapy do ZUDP, żeby zweryfikować ich rzeczywisą aktualność, czyli zgodność ze stanem faktycznym

 

 

Innymi słowy macie racje, że mapa moze być aktualna wiecznie, ale przydatna przy budowie jest tylko przez 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą - bo w takim razie mapa sprzed 100 lat, jeżeli nic się nie zmieniło, byłaby aktualna. W sensie merytorycznym tak będzie, ale w sensie formalnym nie.

 

proszę z taką mapą załatwić cokolwiek w jakimkolwoem urzedzie, albo wykonać jakikolwiek projekt - życze szczęścia.

 

jeżeli próbujemy taką mapę wykorzystać, to urzędnik nie będzie biegł na działkę i patrzł, czy sąsiad sobie szope postawił przy granicy działki, tylko popatrzy na date utworzenia i jak minie 2 lata to nie ma zmiłuj sie.

 

Każdy urząd czy projektant patrzy na date mapy. I tu jest bezwzględnie 2 lata. Nikt nie jest duchem świetym czy sąsiad sobie cos pouzgadniał czy nie. Ja sam robiłam po kolei przyłącz wody, prądu, gazu, oczyszczalni. I za każdym razem dawałam jedna i tą sama mapę. Nikt mi nie zarzucił, że przy np oczyszczalni mapa jest nieaktualna bo nie ma wrysowanego prądu czy gazu. Poprostu babki w ZUDP naniosły sobie wszystkie brakujące przyłącza na mapkę i w uzgodnieniu dostałam mapę, która miał wrysowane wszystko. :wink:

 

I to jest ten okres 2 lat w którym nie musisz uzupełniać tego na swój koszt.

Pytanie czy chcesz płacić 600 zł geodecie za nową mapę czy np 70 za naniesie aktualizacji - to jest meritum sprawy - po dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania:

 

Wełna Isover Super Mata - 7 rolek po 4,2 m - grubość: 15 cm

 

Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.033 W/mK

 

Cena sugerowana to 39/m2 ja chciałabym 100/rolkę.

 

Link do strony producenta: http://www.isover.pl/products.php?p=o&category_id=75&parent=72&level=4[/url]

 

Ta cena sugerowana to delikatnie mówiąc jakić żart. Ale po 19 za mkw mogę wziąść.

 

Cena sugerowana pochodzi ze strony producenta, do której podałam link. Wydaje mi się, że moja cena 23,80 /m2 (100zł / 4,2m) to bardzo dobra cena. Sprawdzałam w marketach oraz na Allegro i cena jest konkurencyjna. Parametry tej wełny są szczególnie atrakcyjne na poddaszach użytkowych gdzie każde dodatkowe 5 cm jest istotne.

 

To moge dać po 85 za rolkę i jeszcze zamówię fretkę na drugi rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje popatrzec tutaj :

 

http://allegro.pl/item506377222_izolacja_naturalna_isover_super_mata_50_100_150.html

 

22zł i od tego odliczysz jeszcze podatek wiec?? nadal uwazasz ze atrakcyjna?

Po odliczeniu vatu wychodzi ponizej 19zł.

W atticu na Zawiłej jest promocja Isovera proponuje tam zapytac ... kolega pokazal im oferte na allegro i dali mu jeszcze nizej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje popatrzec tutaj :

 

http://allegro.pl/item506377222_izolacja_naturalna_isover_super_mata_50_100_150.html

 

22zł i od tego odliczysz jeszcze podatek wiec?? nadal uwazasz ze atrakcyjna?

Po odliczeniu vatu wychodzi ponizej 19zł.

W atticu na Zawiłej jest promocja Isovera proponuje tam zapytac ... kolega pokazal im oferte na allegro i dali mu jeszcze nizej ...

 

A no widzisz. czyli jednak coś przeczuwałem. Musze w takim razie podpytać w tym atticu. Ciekawe czy jak poczekam jeszcze miesiąc to bedzie po 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje popatrzec tutaj :

 

http://allegro.pl/item506377222_izolacja_naturalna_isover_super_mata_50_100_150.html

 

22zł i od tego odliczysz jeszcze podatek wiec?? nadal uwazasz ze atrakcyjna?

Po odliczeniu vatu wychodzi ponizej 19zł.

W atticu na Zawiłej jest promocja Isovera proponuje tam zapytac ... kolega pokazal im oferte na allegro i dali mu jeszcze nizej ...

 

A no widzisz. czyli jednak coś przeczuwałem. Musze w takim razie podpytać w tym atticu. Ciekawe czy jak poczekam jeszcze miesiąc to bedzie po 16.

 

Szczerze życzę. Budujecie w dobrym momencie czyli w dobie kryzysu :)

 

Do cen z Allegro czy Attica doliczcie sobie jeszcze koszt transportu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...