Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy grupowicze Krakowianie

 

Na ten Nowy 2011 rok życzymy Wam mnóstwo szczęścia , zdrowia i spełnienia wszystkich nawet najskrytszych marzeń .

/ nie wspominając o samych sukcesach przy budowie i wykańczaniu domów :D /

 

No i oczywiście szalonej sylwestrowej zabawy .

 

http://gfx.dlastudenta.pl/photos/sylwester/miasto2008/fajerwerki.jpg

 

Kasia i Paweł z BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie z innej beczki. kupiliśmy flizy do łazienki. jest problem, bo dekory w postaci cienkich czerwonych listew szklanych sprzedaja tylko na paczki - 8szt. a ja potrzebuję 9szt, więc kupiłam paczkę. może komuś z forumowiczów została chociaż 1 szt. gres popularny- firmy NOWA GALA, SIGNUM, listwa szklana 1,5*60. prosze o info na priv, chętnie odkupię:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was i zycze pelnego sukcesow nie tylko budowlanych Nowego Roku!

I pytanie za 100 puktow: czy ktos stawial fundamenty na studniach i moze polecic konstruktora i firme wykonujace owe studnie?

I mnie uspokoic, ze to nie kosztuje tyle co nowa dzialka?

marchew

 

Obawiam się, że kosztuje tyle co całe, zwykłe SSO - sprawdzaliśmy wersję na mikropalach ( firma Geocomp z Krakowa.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz weszłam na forum i przeczytałam Twoją wiadomość.

Tak mają czynne, ale chyba tylko do 12-tej. Ja kupowałam w oddziale Nad Serafą, bo tam miałam bliżej (są też na Cystersów). Jest tam bardzo fajna i kompetentna Pani Dominika, która wyliczy potrzebną ilość dachówki, doradzi i pomoże. Ja kupowałam w tamtym roku w marcu. To był chyba ostatni m-c niższych cen posezonowych, bo w kwietniu już było drożej.

 

A trzymania na działce nie polecam w ogóle. Tym bardziej, że inne firmy idą na rękę (myśmy tak kupowali w zimie również pustaki). Po pierwsze bałabym się, że ktoś się skusi jak będzie leżało tyle czasu, po drugie - może się zniszczyć, a po trzecie będzie przeszkadzało. A tak, to zamówisz transport dokładnie na ten dzień, na jaki dachowcy będą potrzebować, złożą Ci pod samym domem, a oni nie będą musieli dźwigać z końca działki.

 

I co - jaką mieli cenę? A i jaką dachówkę kupujesz?

 

cenę mieli wyższą niż na zawiłej o jakieś 1000zł jeśli chodzi o dach-całość.

ale wiecie co mnie dziwi-rozbieżności w ilościach materiałów-na jednym składzie wyliczyli , że potrzebujemy 1800 szt dachówki(zawiła), a na innym, że 1700.koszt jednej sztuki ok 3zł.co do gąsiorów też jest różnica nawet o 600 zł.

mamy jakies 6-7 wycen i żadna sie nie pokrywa więc nie wiem jak to jest liczone.

ale w przyszłym tygodniu umawiam się z dekarzem więc mam nadzieję, że nam mniej wyjaśni jak to liczyć.

chcemy juz kupić ta dachówke, a odebrac koło czerwca.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam - przyjmę gruz i pozostałości po budowie. Co wartościowsze rzeczy oczywiście odkupię.

Z całą pewnością przyda nam się niedługo gruz, piach, żwir, kruszywo.

Mile widziane bloczki betonowe, deski do szalunków, stemple.

Mamy małą przyczepkę więc na raty jakoś to poprzewozić się uda ;)

Piszcie na PW jeżeli macie coś co nam się może przydać - na wiosne ruszamy z kopyta z fundamentami.

 

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenę mieli wyższą niż na zawiłej o jakieś 1000zł jeśli chodzi o dach-całość.

ale wiecie co mnie dziwi-rozbieżności w ilościach materiałów-na jednym składzie wyliczyli , że potrzebujemy 1800 szt dachówki(zawiła), a na innym, że 1700.koszt jednej sztuki ok 3zł.co do gąsiorów też jest różnica nawet o 600 zł.

mamy jakies 6-7 wycen i żadna sie nie pokrywa więc nie wiem jak to jest liczone.

ale w przyszłym tygodniu umawiam się z dekarzem więc mam nadzieję, że nam mniej wyjaśni jak to liczyć.

chcemy juz kupić ta dachówke, a odebrac koło czerwca.

 

 

pozdrawiam

 

A targowałaś się dobrze? ;-) Moim zdaniem u Ciebie powinna zadecydować możliwość dostawy później czy możliwość zwrotu. A rynny czy też blachę na obróbki też Ci wyliczyli? Wydaje mi się, że jakbyś wszystko kupiła od razu, to ten tysiąc mogliby Ci jeszcze spuścić.

Jeśli chodzi o obliczenie, to u nas Pani z Dach-Stylu dachówek wyliczyła więcej, ale że była możliwość zwrotu, to nie było problemu. Dodatkowe praktycznie były na styk, chyba jeden gąsior został. Lepiej mieć więcej i później zwrócić, niż mniej i mieć przestój (gdzies tu na muratorze czytałam, że ktoś na kilka brakujących czekał jakieś 2 tyg. i dacharze musieli przyjeżdżać specjalnie). Weź też pod uwagę, że i tak musisz sobie zostawić parę dodatkowych i z 10 podstawowych na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy możecie polecić jakieś sklepy z fajnym oświetleniem w Krakowie gdzie można sobie lampy pooglądać na żywo (czyli nie sklep internetowy)? Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam.

 

Kojarzę http://www.1001lamp.pl/ na Kobierzyńskiej. W Max-Flizie na piętrze jest sporo. I na Piłsudskiego http://www.f57.pl/ - wydaje mi się, że widziałam tam jakieś duże napisy na szybach o wyprzedaży ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy możecie polecić jakieś sklepy z fajnym oświetleniem w Krakowie gdzie można sobie lampy pooglądać na żywo (czyli nie sklep internetowy)? Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam.

 

Ciekawe rzeczy mają w sklepie "Architektura świtała" na Zakopiańskiej, koło skrzyżowana z ulicą Zbrojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku:)

Powoli zabieramy się za sprawy przyłączy. Na pierwszy rzut instalacja elektryczna. Jeżeli macie to już za sobą to bardzo bardzo proszę o wszelkie uwagi. Interesują mnie przede wszystkim koszty instalacji elektrycznej. Jakie są stawki w Krakowie?? Będę również niezmiernie wdzięczna za polecenie sprawdzonych elektryków :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A targowałaś się dobrze? ;-) Moim zdaniem u Ciebie powinna zadecydować możliwość dostawy później czy możliwość zwrotu. A rynny czy też blachę na obróbki też Ci wyliczyli? Wydaje mi się, że jakbyś wszystko kupiła od razu, to ten tysiąc mogliby Ci jeszcze spuścić.

Jeśli chodzi o obliczenie, to u nas Pani z Dach-Stylu dachówek wyliczyła więcej, ale że była możliwość zwrotu, to nie było problemu. Dodatkowe praktycznie były na styk, chyba jeden gąsior został. Lepiej mieć więcej i później zwrócić, niż mniej i mieć przestój (gdzies tu na muratorze czytałam, że ktoś na kilka brakujących czekał jakieś 2 tyg. i dacharze musieli przyjeżdżać specjalnie). Weź też pod uwagę, że i tak musisz sobie zostawić parę dodatkowych i z 10 podstawowych na zapas.

 

wczoraj był u mnie dekarz i najpóźniej w poniedziałek będę mieć wycene i ilość materiałów bo powiedział, że on i tak musi sobie wyliczyć ille czego potrzebuje.także będę mieć już wszystko gotowe i jadę zamawiać.na pewno będę sie targować, od jakiegoś czasu coraz lepiej mi to wychodzi;)

tylko mam dylemat bo powiiedział nam, ze okna dachowe można odpuścić i wstawić np. za rok, alboe później, jak nie ma kasy i żeby kogos nie kusiły i tak się zastanawiam czy to dobry pomysł??? no z kasą średnio, a i sąsiadów za bardzo nie ma, a w tym roku na bank się nie wprowadzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj był u mnie dekarz i najpóźniej w poniedziałek będę mieć wycene i ilość materiałów bo powiedział, że on i tak musi sobie wyliczyć ille czego potrzebuje.także będę mieć już wszystko gotowe i jadę zamawiać.na pewno będę sie targować, od jakiegoś czasu coraz lepiej mi to wychodzi;)

tylko mam dylemat bo powiiedział nam, ze okna dachowe można odpuścić i wstawić np. za rok, alboe później, jak nie ma kasy i żeby kogos nie kusiły i tak się zastanawiam czy to dobry pomysł??? no z kasą średnio, a i sąsiadów za bardzo nie ma, a w tym roku na bank się nie wprowadzimy.

No to fajnie, że dekarz Wam wyliczy. Nasz kazał sobie policzyć przez sprzedawcę...

Moi znajomi też nie wstawili okien dachowych, ale oni nie wykańczali w ogóle poddasza. Bo jeśli masz robić od razu poddasze, to lepiej kupić, wstawić i je obrobić. Ja kupiłam Fakro FTS-07. Wymiary miałam 78x140 i jedno kosztowało 750 zł. Do tego potzrebujesz kołnierz EZV-07 - 204 zł. To są moje ceny z Dach-Stylu po zniżkach. Najtaniej w K-wie jest chyba tutaj: http://www.soluxoknadachowe.pl. Ja kupowałam 2 szt. i tam musiałabym zapłacić za dostawę, a w Dach-Stylu przywieźli mi za darmo.

Nie wiem w sumie ile masz tych okien dachowych, ale zresztą za dachówkę w ich miescu też musisz zapłacić... A co do kuszenia... W sumie to trochę nie rozumiem - ktoś by musiał je wyciągać z dachu. Mało możliwe mi się to widzi, żeby mu się chciało.

A tak w ogóle, to jeśli zaczniesz budować na wiosnę, to jesienią powinnaś zamknąć dom. Myśmy wstawili okna, a drzwi w sumie mamy stare. Dopiero teraz zamawiamy docelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że dekarz Wam wyliczy. Nasz kazał sobie policzyć przez sprzedawcę...

Moi znajomi też nie wstawili okien dachowych, ale oni nie wykańczali w ogóle poddasza. Bo jeśli masz robić od razu poddasze, to lepiej kupić, wstawić i je obrobić. Ja kupiłam Fakro FTS-07. Wymiary miałam 78x140 i jedno kosztowało 750 zł. Do tego potzrebujesz kołnierz EZV-07 - 204 zł. To są moje ceny z Dach-Stylu po zniżkach. Najtaniej w K-wie jest chyba tutaj: http://www.soluxoknadachowe.pl. Ja kupowałam 2 szt. i tam musiałabym zapłacić za dostawę, a w Dach-Stylu przywieźli mi za darmo.

Nie wiem w sumie ile masz tych okien dachowych, ale zresztą za dachówkę w ich miescu też musisz zapłacić... A co do kuszenia... W sumie to trochę nie rozumiem - ktoś by musiał je wyciągać z dachu. Mało możliwe mi się to widzi, żeby mu się chciało.

A tak w ogóle, to jeśli zaczniesz budować na wiosnę, to jesienią powinnaś zamknąć dom. Myśmy wstawili okna, a drzwi w sumie mamy stare. Dopiero teraz zamawiamy docelowe.

 

też potrzebuje dwie szt :) jedno do łazienki, a drugie do pokoju , w który nie ma innego okna.nasłuchałam się, ze potrafią wszystkie okna wynieść, a jeszcze jak dekarz zasugerował to już nie wiem co myśleć....planujemy wprowadzic się na dół, a góre kończyć w miare możliwości w sensie malowanie, podłogi, łazienka...podejrzewam, ze może to potrwać od momentu wprowadzki ok 2-3 lat :( ale nie wiem czy jak sie takie miejsca na okna zostawi to czy nie będzie np. ciepło przez nie uciekac bo nie wiem jak to się zabezpiecza bo tego już z dekarzem nie dogadałam.a jak zamówiłaś w dach-stylu to montował Ci dekarz? bo mój montuje, ale nie wiem jak to jest wtedy z gwarancją.

a jaki masz projekt? ja LK 665, ale doprojektowaliśmy wykusz, żeby go troszke urozmaicić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też potrzebuje dwie szt :) jedno do łazienki, a drugie do pokoju , w który nie ma innego okna.nasłuchałam się, ze potrafią wszystkie okna wynieść, a jeszcze jak dekarz zasugerował to już nie wiem co myśleć....planujemy wprowadzic się na dół, a góre kończyć w miare możliwości w sensie malowanie, podłogi, łazienka...podejrzewam, ze może to potrwać od momentu wprowadzki ok 2-3 lat :( ale nie wiem czy jak sie takie miejsca na okna zostawi to czy nie będzie np. ciepło przez nie uciekac bo nie wiem jak to się zabezpiecza bo tego już z dekarzem nie dogadałam.a jak zamówiłaś w dach-stylu to montował Ci dekarz? bo mój montuje, ale nie wiem jak to jest wtedy z gwarancją.

a jaki masz projekt? ja LK 665, ale doprojektowaliśmy wykusz, żeby go troszke urozmaicić;)

Tak, nam montował dekarz. Na okna dachowe masz normalną gwarancję jak na produkt, niezależnie kto montuje (przeczytaj sobie http://fakro.pl/serwis/gwarancja.php).

Wg mnie w Twoim przypadku jest do rozważenia jedna kwestia - kiedy będziesz robiła oceplenie i tynki na poddaszu. Jeśli w tym samym czasie co na dole, to nie ma sensu kombinować.

P.S. Budujemy "Pistacje" z Archonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze was jako grupe krakowska o rade

mam do sprzedania (oczywiscie taniej) dachowke Creaton Viva kolor antracyt - jest nowa

czy wiecie gdzie najlepiej umiescic ogloszenie by krakowiacy ktorzy takiej poszukuja mogli go zobaczyc?

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z okolic Krakowa.

Mam prośbę poszukuje dobrego i nie za drogiego geologa do wykonania mapki do celów projektowych. Najlepiej z okolic Skawiny. Czy ktoś może mi polecić kogoś? Będę bardzo wdzięczna.

 

Dobrą miałem współpracę z tym panem ;

Paweł Lenduszko. Kraków, ul. St. Gołąba 16 tel. 654-96-36, 0503 087 317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...