Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem jak w innych wsiach, ale w Zabierzowie TPSA to gorzej niż kpina. U mnie nie było żadnych szans na przyłączenie w starym domu drugiej linii. Składaj o warunki, ale wydaje mi się, że napiszą, że brak możliwości.

 

Koledze od kilku lat TPSA *płaci* - bo zobowiązali się doprowadzić linię w ciągu chyba 2 lat i do dziś tego nie zrobili (zupełnie inny rejon Zabierzowa). Z tego co patrzę po większosci domów - także nowych - mają net bezprzewodowy.

 

A czy znasz może kogoś komu jednak udało się coś przyłączyć z TPSA w Zabierzowie? Bo podejrzewam, że jest jakiś lokalny gość, który realizuje takie przyłączenia w praktyce (tak jak np. przyłącza energetyczne w okolicy) a który zna dokładnie warunki techniczne i może doradzić jak najlepiej ugryźć sprawę. Mógłbym się z nim dogadać, że kabel do domu sobie doprowadzę a on mnie tylko do słupa podłączy i nada numer. To chyba przecież nie jest Rocket Science :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znasz może kogoś komu jednak udało się coś przyłączyć z TPSA w Zabierzowie? Bo podejrzewam, że jest jakiś lokalny gość, który realizuje takie przyłączenia w praktyce (tak jak np. przyłącza energetyczne w okolicy) a który zna dokładnie warunki techniczne i może doradzić jak najlepiej ugryźć sprawę. Mógłbym się z nim dogadać, że kabel do domu sobie doprowadzę a on mnie tylko do słupa podłączy i nada numer. To chyba przecież nie jest Rocket Science :].

 

Nie jest kłopotem podpięcie kabla ze słupa tylko możliwości centrali telefonicznej. Po co Ci ta TP S.A.? Wszyscy raczej od niej uciekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kłopotem podpięcie kabla ze słupa tylko możliwości centrali telefonicznej. Po co Ci ta TP S.A.? Wszyscy raczej od niej uciekają :)

 

Dokładnie to było u mnie problemem. A swoją drogą podobnie to potrafi wyjść i z prądem, jak się skończą możliwości transformatora; brat kolegi od kilku lat nie może doczekać się przyłącza (w Świątnikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad instalacją odkurzacza centralnego - proszę o sugestie ;) czy ktoś z Was ma takie cudo, jakiej firmy - dotychczas spotykałem się z opiniami znajomych którzy znają kogoś kto ma, ale osobiście z posiadaczami odkurzaczy nie rozmawiałem - bardzo proszę o rady, podpowiedzi - jak to się sprawdza, jakie są koszty eksploatacyjne, jaka żywotność itd ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad instalacją odkurzacza centralnego - proszę o sugestie ;) czy ktoś z Was ma takie cudo, jakiej firmy - dotychczas spotykałem się z opiniami znajomych którzy znają kogoś kto ma, ale osobiście z posiadaczami odkurzaczy nie rozmawiałem - bardzo proszę o rady, podpowiedzi - jak to się sprawdza, jakie są koszty eksploatacyjne, jaka żywotność itd ... :)

 

Ja mam beam http://www.beam.pl instalacje robiła mi AQUA z Myślenic razem z całym WOD-KAN-CO, odkurzacz również kupowałem przez nich. Nie wiem o jakich kosztach eksploatacyjnych mówisz. Jestem zadowolony nie pamiętam już jak się ciągnie za sobą ryczący odkurzacz. Przy większych powierzchniach niezastąpiony. Ciszej, nie kurzy się, z jednego gniazda odkurzasz ze 100m2. Musisz tylko pamiętać o miejscu na 9m rure :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączam do pytania :) i jakie teraz chodzą ceny? (mi powiedzieli od 130 do 180zł/m2 zwykłej kostki). Na razie umówiłam się na podbudowe za 80zł/m2.

 

99% brukarzy robi za 130zł/m2 po negocjacjach 120zł/m na gotowo z podbudową, chyba, że wynajdziesz kostke za 100zł. Sama robocizna pewnie do 50zł/m2. osobno krawężniki za mb chyba z 30zł z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z forumowiczów podłączał do siebie linię telefoniczną TPSA? Sam telefon mało mnie interesuje, bardziej zależy mi na podłączeniu do internetu.

Na infolinii powiedziany mi, żeby zgłosić się do nich po warunki przyłączenia gdy już dom będzie stał. Jeżeli będą warunki to oni to przyłączą w cenie 70 zł.

 

Zastanawiam się teraz nad tym, bo za parę miesięcy będę doprowadzał do działki prąd (jakieś 80 m wkopywania kabla) od słupa do którego idzie również kabel telefoniczny. Najlepiej byłoby jakbym od razu wkopał linię telefoniczną bo dzięki temu uniknę kopania w przyszłości (a chodzi o kopanie nie tylko na mojej działce, bo również na działkach sąsiadów).

 

Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym zakresie (a najlepiej w gminie Zabierzów pod Krakowem) to proszę o radę jak najlepiej to załatwić.

 

Marek

 

 

 

 

- Witam. Ja walczyłem z nimi w tym rejonie 6mcy. Nie miał kto przyjechać i popatrzyć, odpowiadali tylko, że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju będziemy miec do odsprzedania stemple 3 m i 4 m łacznie około 300 sztuk oraz deski szalunkowe około 5 kubików. W tej chwili podpieraja strop więc ile bedzie do uzytku ponownego bedziemy wiedziec za miesiąc. Wszytsko jest uzyte tylko na naszej budowie. Okolice Modlnicy pod Krakowem. Cena do uzgodnienia:) Zapraszam na priva jesli ktoś zainteresowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kłopotem podpięcie kabla ze słupa tylko możliwości centrali telefonicznej. Po co Ci ta TP S.A.? Wszyscy raczej od niej uciekają :)

 

Złożyłem wniosek o warunki i podobno mają odpowiedzieć w ciągu 2 tygodni. Zobaczę co z tego wyniknie.

 

Cmu TPSA? Buduję się w Rudawie i podejrzewam, że TPSA to jedyny provider internetu w tamtym rejonie. Do wyboru mam: albo wziąć internet bezpośrednio od TPSA albo postawić na dachu antenę do komunikacji bezprzewodowej i wziąć internet od kogoś kto już ma TPSĘ. No bo skądinąd ktoś mógłby mieć internet? Telewizji kablowej raczej w Rudawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wniosek o warunki i podobno mają odpowiedzieć w ciągu 2 tygodni. Zobaczę co z tego wyniknie.

 

Cmu TPSA? Buduję się w Rudawie i podejrzewam, że TPSA to jedyny provider internetu w tamtym rejonie. Do wyboru mam: albo wziąć internet bezpośrednio od TPSA albo postawić na dachu antenę do komunikacji bezprzewodowej i wziąć internet od kogoś kto już ma TPSĘ. No bo skądinąd ktoś mógłby mieć internet? Telewizji kablowej raczej w Rudawie nie ma.

 

Ale masz sporo dostawców neta bezprzewodowego - na pewno Cybernet (cybernetwmw.pl), pewnie kilku innych. Nadajniki będziesz mieć pewnie na okolicznych wzgórzach, nie sądzę żeby był problem z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,niedlugo i my zaczynamy budowe-z tej okazji mam pytanie do wszystkich z naszej grupy "krakowskiej" czy ktos budowal lub buduje domek o nazwie AGNIESZKA lub AGNIESZKA 2 z biura MG PROJEKT?

Bardzo chcielibysmy zobaczyc go "na zywo" by nasza wyobraznia mogla zaczac pracowac!

Mam nadzieje ,ze ktos chetny sie znajdzie?

Pozdrawiam Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle:Witam wszystkich,niedlugo i my zaczynamy budowe-z tej okazji mam pytanie do wszystkich z naszej grupy "krakowskiej" czy ktos budowal lub buduje domek o nazwie AGNIESZKA lub AGNIESZKA 2 z biura MG PROJEKT?

Bardzo chcielibysmy zobaczyc go "na zywo" by nasza wyobraznia mogla zaczac pracowac!

Mam nadzieje ,ze ktos chetny sie znajdzie?

Pozdrawiam Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam materiałów w dobrej cenie, czy ktoś ostatnio kupował i ew. gdzie:

- porotherm/thermopor 30, 25, 11.5

- bloczki fundamentowe

- cement, wapno

- piasek, żwir

- stal

- deski 32mm, stemple

- beton B20

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam !

 

Porotherm 25 po 4.43 na skladzie BUDMET ul. Kobierzyńska, stal dziś tj. 24.03 w Zabierzowie fi 10 i 12 po 2644 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...