Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Wkrótce rozpoczynam utwardzanie drogi dojazdowej ok. 120m - trochę się rozglądałem i cenowo wychodzi jakaś masakra - w związku z tym bardzo proszę o jakieś namiary gdzie zdobyć tani materiał do utwardzenia drogi lub gdyby ktoś miał zbędny gruz to również z chęcią przyjmę. Północ Krakowa, gm. Michałowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Cytat Napisał voyta

Witam wszystkich serdecznie!

To mój pierwszy post na tym forum chociaż przeglądam go od kilku ładnych lat.

Właśnie nastąpił moment, że w końcu zdecydowaliśmy się na budowę domu.

Mamy zamiar wybudować dom ok. 160-180 m powierzchni użytkowej plus garaż na 2 samochody w bryle domu w nowoczesnym stylu.

Mam pytanie czy ktoś z szanownego forum może polecić mi godnego uwagi architekta (godnego uwagi w aspekcie finansowym również).

Serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

voyta

[email protected]

Ja już kiedyś polecałam arch. Kamila tel. 500283685 a to jego firma http://stoodio.pl

 

Dzięki bardzo Konieczki, ktoś jeszcze ma kogoś godnego polecenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy na etapie zakupu prętów zbrojeniowych do fundamentów, czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie lub pólnocnych okolicach możn kupić takie cuda w dobrej cenie wraz z transportem ?

Będę wdzięczny za info,

 

masz pod nosem :) w Budmecie w Michałowicach kupowałam stal tydzien temu, róznica z Luskarem ponad 200zł/tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wkrótce rozpoczynam utwardzanie drogi dojazdowej ok. 120m - trochę się rozglądałem i cenowo wychodzi jakaś masakra - w związku z tym bardzo proszę o jakieś namiary gdzie zdobyć tani materiał do utwardzenia drogi lub gdyby ktoś miał zbędny gruz to również z chęcią przyjmę. Północ Krakowa, gm. Michałowice

 

Witaj, proponowałbym na przykład użycie odpadów z betoniarni. Ja potrzebowałem takich na drogę i kupiłem 4 x 30 ton. Były zarówno takie duże głazy po 100-150 kilo jak i zupełnie drobny odpad. Potem koparka to uformowała i powiem Ci tak - jest niezniszczalne. Jeździły gruszki z betonem i kierowcy się dziwili, bo nawet koleiny się nie zrobiły... No i cena - ja płaciłem w zasadzie za transport i jakieś grosze ze te odpady. Podzwoń, popytaj - może mają coś takiego w okolicznych betoniarniach i chętnie się pozbędą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy na etapie zakupu prętów zbrojeniowych do fundamentów, czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie lub pólnocnych okolicach możn kupić takie cuda w dobrej cenie wraz z transportem ?

Będę wdzięczny za info,

 

My kupowaliśmy w Zielonkach - w ubiegłym tyg było taniej niż w Luksarze i Budmecie (z transportem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak znowu strasznie nie przepłaciłam bo wyszło mi 160m2 czyli 1,6razy więcej czyli 9,6tyś plus robocizna. Ja nie mam czasu tego robić, lepiej wychodzi mi jak popracuję i dam komuś zarobić. Ale koniec już jojczenia nad moją podbudową. Jak macie solidnych brukarzy to poproszę (no i tanich przy okazji) :)

 

Redpradnik śliczne dzięki za namiary na Maćka od schodów (już mam nadzieję że się robią )

 

Nie ma sprawy - będziecie zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie? Można prosić jakiś namiar?

 

Sam jestem na kupnie i na razie najtaniej jest w Gór-Hucie ale dochodzi transport co daje porównywalną cenę z Budmetem.

 

Firma RANBUD,(przy składzie materiałów sypkich), Zielonki, ul. Galicyjska 7 (przy trasie oś. Marszowiec w kierunku Zielonek, po lewej stronie), tel 501323217 - maja własną "dłużycę". Cena za tone stali 2780 brutto z transportem na dzień 09.04. przy zakupie 500 kg. być może przy większych ilościach byłoby jeszcze taniej. W Luksarze chcieli wtedy ponad 3 tys za tonę a w Budmecie ok. 2900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie projektu i wyboru konstrukcji. Co byście polecili: Max+20cm styropianu czy Silikat np. N24 + 20 cm wełny czy Poroterm 44. Pytam o doświadczenie z wykonawstwa. a szczególnie kto przeszedł taką budowę na silikatach w Naszej okolicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaska....buduje dom(bliżniak) mój z silikatów Xella silka e24 plus 20cm wełny....a brat z Maxa i 15 cm styro.....jeśli chodzi o mnie to podstawa czy ekipa POTRAFI budować z Silikatów i wogóle wie CO TO JEST(hi hi)....u mnie historia budowy była dość burzliwa....jesli masz ochote zobaczyć napisz na priv...POWODZENIA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mamy zamiar wybudować dom o nowoczesnym wyglądzie ok 160-180 m powierzchni użytkowej.

Szukamy architekta z Krakowa lub okolic. Bardzo proszę o namiary na kogoś godnego polecenia w rozsądnych pieniądzach.

Chodzi nam o kogoś kto ma własny pomysł na dom a nie tylko przeleje na papier nasze wizje. Proszę o pomoc i równocześnie serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mamy zamiar wybudować dom o nowoczesnym wyglądzie ok 160-180 m powierzchni użytkowej.

Szukamy architekta z Krakowa lub okolic. Bardzo proszę o namiary na kogoś godnego polecenia w rozsądnych pieniądzach.

Chodzi nam o kogoś kto ma własny pomysł na dom a nie tylko przeleje na papier nasze wizje. Proszę o pomoc i równocześnie serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

[email protected]

 

Zapraszam do naszej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...