Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:)Dzięki za odpowiedzi. OknoPlast przekroczył mój limit cenowy dlatego raczej sie na niego nie zdecyduję a tym bardziej po wiadomości niureczki ;)

Zdecyduję się chyba ostatecznie na 3 szyby ale w zwykłym 5- komorowym profilu. Ma ktoś może takie połączenia

Po szczegółowej selekcji pozostały 3 firmy na placu boju ;)

OknoPlus, Pagen, Vidok

Dwie pierwsze na profilu Brugmanna, okucia winkhaus, wsp. k pakietu 3 szybowego oknoplus 0,6; Pagen 0,5

Vidok to Veka, okucia Roto, wsp. k szyb to 0,6

 

O ile OknoPlus ma dość dobre opinie, to o Pagenie i Vidoku bardzo mało informacji w necie (chociaż jakby nie patrzeć brak informacji to też jakaś inf.;)) Może ktoś coś słyszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

czym "obkładaliście" swoje kominy? klinkier czy może żywica? zastanawiam się nad zywicą, nie wiecie gdzie mogę ją od ręki dostać?

 

Ja na kominach robiłem tzw. tynk strukturalny (jeśli dobrze pamiętam nazwę). Kominy mam systemowe i to co ponad dachem obłożone styro, siatka , klej i ten tynk. Być może to jest jak to nazywasz żywica. Kupowałem to w Casto na Zakopiańskiej. Wziąłem kawałek daachówki dla koloru i z próbnika Bolixa dobrałem kolor. Pracownik Casto wymieszał mi odpowiedną ilość. Majstry potem położyli to na kominy. Jedą zimę już przetrzymało. Jak wygląda? Wg mnie dobrze. Nieżle komponuje się z dachem. Jak chcesz zobaczyć na własne oczy - zapraszam. Koszt tego tynku na moje trzy kominy - 416 PLN.

Z klinkieru zrezygnowałem - ograniczenia budżetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Dzięki za odpowiedzi. OknoPlast przekroczył mój limit cenowy dlatego raczej sie na niego nie zdecyduję a tym bardziej po wiadomości niureczki ;)

Zdecyduję się chyba ostatecznie na 3 szyby ale w zwykłym 5- komorowym profilu. Ma ktoś może takie połączenia

Po szczegółowej selekcji pozostały 3 firmy na placu boju ;)

OknoPlus, Pagen, Vidok

Dwie pierwsze na profilu Brugmanna, okucia winkhaus, wsp. k pakietu 3 szybowego oknoplus 0,6; Pagen 0,5

Vidok to Veka, okucia Roto, wsp. k szyb to 0,6

 

O ile OknoPlus ma dość dobre opinie, to o Pagenie i Vidoku bardzo mało informacji w necie (chociaż jakby nie patrzeć brak informacji to też jakaś inf.;)) Może ktoś coś słyszał...

 

My mamy w tym momencie dwie wyceny. Jedna z Oknoplastu druga z Avante (profil Idea). Cenowo są porównywalne ale za dopłatą 2000 zł mamy w Avante w ofercie okna z profilem 6-komorowym - tzw. Avante Forte, które są wg. Handlowca podobno najcieplejszym profilem na rynku (0,74 czy coś takiego).

Kolega ma Avante i jest z nich zadowolony i ogólnie składamy się właśnie ku tej firmie. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z Avante?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje rozpoczecie budowy na wiosne przyszłego roku, jednak firmę budującą trzeba szukać juz teraz :(

 

Czy możecie z czystym sumieniem polecić firmy wykonawcze do wykonania SSZ??

Chodzi mi o firmy uczciwe, rzetelne i wykunujące budowę zgodnie ze sztuką, wiadomo najlepiej jak bybyła jeszcze tania :)

Oczywiście firma ( okipa) musi mieć kompetencje poparte wykonanymi budowami które mozna będzie zobaczyć.

Okolice w których będę sie budował to Zakrzów między Niepołomicami a Wieliczką,

 

Wszelkie informacje proszę na priv.

 

Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania to, co zostało po naszej budowie - może komuś się przyda:

1) bloczki betonu komórkowego - szary, 59 x 24 x 12, zostało nam około 80 sztuk

2) dachówka creaton terra harmonica angobowana w kolorze winnym - mamy tego około 120 sztuk

materiały do odbioru w okolicach Kocmyrzowa (transport we własnym zakresie), na maila wyślę zainteresowanym fotki, co do ceny - dogadamy się :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany w Enionie :jawdrop:

wiadomo jak było: anekdotyczny pokój A2, podpisanie umowy o przyłaczenie po pozwoleniu na budowę, przerzucanie projektu (i jego kosztów) na inwestora.

dziś: umowę można podpisać zaraz po uzyskaniu warunków przyłączenia, wykonawca się za to bierze jakieś 2 miesiące później (inna sprawa, że nie wiadomo ile mu to zajmnie), wnioski w punkcie obsługi klienta przy wejściu

jeszcze jestem w szoku....

no i nie Enion a Tauron (może to tłumaczy powyższe)

ze zmian technicznych: zamknęli wejście (nawet dla pieszych) od ul Niwy i trzeba od Klimeckiego

 

PS. może dla Was to już oczywiste, może nawet ktoś już pisał, ale jak tu w dyskusji znależć cokolwiek? Jest jakiś sposób tylko ja gamoń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany w Enionie :jawdrop:

wiadomo jak było: anekdotyczny pokój A2, podpisanie umowy o przyłaczenie po pozwoleniu na budowę, przerzucanie projektu (i jego kosztów) na inwestora.

dziś: umowę można podpisać zaraz po uzyskaniu warunków przyłączenia, wykonawca się za to bierze jakieś 2 miesiące później (inna sprawa, że nie wiadomo ile mu to zajmnie), wnioski w punkcie obsługi klienta przy wejściu

jeszcze jestem w szoku....

 

Jutro sprawdzę - ale pierwsza zmiana - nie trzeba się umawiać, można przyjść i podpisać papiery z marszu (na Śląskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił ogrodzenie z elementów firmy Wiśniowski? Planowałam załatwić wszystko (budowę murku, montaż przęseł, bramy, furtki) Wiśniowskim, ale przedstawiciele tej firmy w Krakowie to porażka....Teraz zastanawiam się nad zamówieniem u nich tylko elementów metalowych i zlecenie reszty lokalnemu wykonawcy. A może nie warto brać Wiśniowskiego pod uwagę...? Macie jakieś doświadczenia?

 

dzięki z góry

pozdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił ogrodzenie z elementów firmy Wiśniowski? Planowałam załatwić wszystko (budowę murku, montaż przęseł, bramy, furtki) Wiśniowskim, ale przedstawiciele tej firmy w Krakowie to porażka....Teraz zastanawiam się nad zamówieniem u nich tylko elementów metalowych i zlecenie reszty lokalnemu wykonawcy. A może nie warto brać Wiśniowskiego pod uwagę...? Macie jakieś doświadczenia?

 

dzięki z góry

pozdr

K

 

Też myślałem u kupieniu bramy garażowej i wjazdowej u Wiśniowskiego. Narazie mam tylko 1 kontakt z którym dobrze mi się współpracuje póki co na etapie wyceny. Jak będzie dalej trudno powiedzieć. A na czym polegają twoje złe doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem u kupieniu bramy garażowej i wjazdowej u Wiśniowskiego. Narazie mam tylko 1 kontakt z którym dobrze mi się współpracuje póki co na etapie wyceny. Jak będzie dalej trudno powiedzieć. A na czym polegają twoje złe doświadczenia w tym zakresie?

 

Generalnie nie są zainteresowani zrobieniem tego ogrodzenia - po pierwszym kontakcie telefonicznym umawiałam się na maila z danymi do wyceny i na tym koniec z ich strony- zero odpowiedzi, zero wyceny, po moim interwencyjnym telefonie ktoś obiecał odpowiedź i tyle, kto inny umówił się na telefon ale nie oddzwonił przez 2 tygodnie i nie odbierał telefonu... Jakby nikomu nie zależało...Może Tobie lepiej pójdzie, powodzenia!

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia_KRK

mnie się udało na Dołach (chyba) - znaczy się przed skrętem w Niwy, wzdłuż płotu stadionu, przed płatnym parkingiem

w Niwy nie ma co zwykle nawet wjeżdżać - a teraz nawet bez sensu, bo i tak trzeba dookoła na piechotkę

powodzenia

Dzięki za info. Udało mi się zaparkować na tym małym parkingu dla Klientów - wjazd od Klimeckiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...