Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki. Zakupiliśmy Austrotherm Fassada Platinium w okolicach Zabierzowa :)

 

Witaj,

mam pytanie czy szukalas w innych miejscach i porownywalas ceny i tam sa OK?

Bede ocieplal dom i szukam styropianu w dobrej cenie.... :)

 

Moze ktos poleci cos... ,)

 

Odnośnie styropianu - nie szukaliśmy w innym miejscu ponieważ pilnie potrzebowaliśmy na razie jedynie 9 paczek (12cm) i to w jakości "Platinium 031". Braliśmy pod uwagę Termoorganikę Fasada Platnium i Austrotherm Fassada Platinium z frezowaniem. To był jedyny skład, gdzie akurat gość zamawiał większą ilość i dopiął nasze zamówienie na 9 paczek. Zamówienie było zrealizowane za 2 dni.

Jednakże co do samego styropianu, to moi pracownicy po wyłożeniu elewacji, stwierdzili, że ten Austrotherm jest krzywy - pofalowany, ale czytałam na FM, że Termoorganika też się zdarza pofalowana - nie wiem od czego to zależy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeyBobik,

Odwodnienie.

Robiłam. Interesuje cię koszt robocizny czy materiałów?

 

Jedno i drugie.

Wstępnie rozpoznawałem temat. Potrzebny kamień rzeczny ok. 5cm, geowłóknina, dreny, studzienki kontrolne, studnia z kręgów odbiorcza.

Wycenę dostałem taką, że włosy stanęły mi dęba (ale nie dałem po sobie tego poznać...:).

Chciałem odwodnić część domu 13m odcinek prosty i 14,5m odcinek łamany w 2 miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mam pytanie czy szukalas w innych miejscach i porownywalas ceny i tam sa OK?

Bede ocieplal dom i szukam styropianu w dobrej cenie.... :)

 

Ostatnio doktoryzowałem się ze styropianu.

Biorąc ten sam arkusz styropianu (wymiary, grubość itd) - mają one różną wagę. Producenci kombinują przy produkcji. Jak robisz dla siebie - rozpoznaj sobie temat z jakiej firmy chcesz brać styropian by miał deklarowane parametry izolacji cieplnej. Ja robiłem Austrotermem - też zdarzały się krzywe płyty, ale b. niewiele.

Ważniejsze jest co innego. Styropian po produkcji powinien być przetrzymywane w magazynie min. miesiąc, bo się kurczy. A w sezonie na sklady idzie od razu z fabryki. Nie wiem jakie to ma praktyczne znaczenie, ale jak zacznie ci sie kurczyć na scianie - to będziesz miał szczeliny (mostki cieplne).

 

Ja kupiłem steropian 2 m-ce przed terminem ocieplania i na wszelki wypadek sezonowałem go u siebie na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś została membrana dachowa? Zabrakło nam ok 5 mb. Macie może? :)

Odbieram wrażenie że robisz dach.

Przypilnuj sobie, by membrana w każdym miejscu była wywinięta na kominy (do góry) z zapasem.

 

Mnie tego nie zrobili i teraz przeciekają. Nie moge zacząć robić poddasza, by nie zamokły mi regispy. Niewyobrazalnie wkurzające :o

Woda wdmuchiwana jest również pod dachówkami i spływa w kier. komina. Jak nie napotka przeszkody w postaci folii dachowej - leje się po kominie.

Chyba, że jesteś szczesliwcem, ktory ma komin u samego szczytu dachu.

Jezeli nie wstrzelilem sie ze spostrzezeniem, to przepraszam za koment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Budujemy dom na północnej części Krakowa, okol. Kocmyrzowa. Przyglądałem się Waszej wymianie opinii i chciałbym się dołączyć.

Zanim zaczęliśmy budować wszystko wydawało się dużo prostsze...

Czy możecie polecić mi jaką firmę robiącą przyłącza wody do domu ?

Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Budujemy dom na północnej części Krakowa, okol. Kocmyrzowa. Przyglądałem się Waszej wymianie opinii i chciałbym się dołączyć.

Zanim zaczęliśmy budować wszystko wydawało się dużo prostsze...

Czy możecie polecić mi jaką firmę robiącą przyłącza wody do domu ?

Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie.

Wstępnie rozpoznawałem temat. Potrzebny kamień rzeczny ok. 5cm, geowłóknina, dreny, studzienki kontrolne, studnia z kręgów odbiorcza.

Wycenę dostałem taką, że włosy stanęły mi dęba (ale nie dałem po sobie tego poznać...:).

Chciałem odwodnić część domu 13m odcinek prosty i 14,5m odcinek łamany w 2 miejscach

 

Niestety jest to spora inwestycja :(

Robocizna wygląda u nas tak:

Drenaż - 17zł / mb

Studzienki drenarskie - 250zł / szt

 

Natomiast materiały mniej więcej tak (na ok. 25mb):

Kamień - grys drenażowy (frakcja: 16-64) z transportem - ok.750 zł (polecam firmę: Masy Ziemne - mieli zdecydowanie najlepszą cenę).

Studzienki, dreny, geowłóknina itp. to był koszt ok. 2000zł (może trochę mniej, nie pamiętam dokładnie, bo jeszcze inne rury kupowałam).

Studni z kręgów jeszcze nie robiliśmy - nie znam kosztów na razie (póki co mamy starą studnię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...