Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Gdzie w Krakowie tanio kupię łaty oraz profile pod regipsy?Macie jakieś składy do polecenia?

 

A i jeszcze jedno pytanie: a mianowicie muszę kupić skrzynke elektryczną na licznik na słup tzw. przyłącze napowietrzne. Jaka to ma być skrzynka?

Może być np taka:

http://allegro.pl/skrzynka-elektryczna-rozdzielnica-przylacze-i1952670093.html

Lub

http://allegro.pl/skrzynka-elektryczna-i1967336571.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania steple, ok 2,8m , 110 szt. Odbiór Mała Wieś/Zabawa k. Wieliczki

Chetnie kupie używaną koze ;-) Chodzi oczywiscie o piec.

 

Ja kozę kupiłem za 250 pln nową na Allegro wykonaną z 2mm blachy... co prawda trochę się gnie jak się nakarmi do bólu ale daje radę ... rury od spalin podwajają jej efektywność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje sprytnego niedrogiego :) koparkowego ze sprzętem z okolic Zakrzowa (Niepołomice - Wieliczka)

Koparka do zdjęcia humusu i wyrównania terenu.

Powinna posiadać łychę skarpówkę gdyż muszę zbierać humus pod badania archeologiczne.

 

Będę wdzięczny za wszelkie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, zna, ma wiedzę jak przyspieszyć proces przetargu i wykonania przyłącza elektrycznego ?

 

Z przetargiem nie wiem niestety (z tym może być ciężej) -ale warto zapytać na lokalnej placówce, bo np. u mnie w Zabierzowie bierze zlecenia hurtem jeden gość i puszcza dalej. W Enionie niekoniecznie coś powiedzą - ale na posterunku energetycznym w moim przypadku byli dość pomocni; sam wykonawca zrobił to w sumie jeszcze zanim miał komplet papierów z ZUDP (prawdopodobnie na to będziecie niestety czekać najdłużej, do tego jeszcze inwentaryzacja i jej oklauzurowanie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Michałowice my załatwialiśmy prąc i ogólnie nie trwało długo koło 4 miesięcy teraz jest na działce ale jeszcze nie podłączony bo nie mamy instalacji w środku.

Budowa też w michałowicach

 

Czy ktoś zakładał sobie przydomową oczyszczalnie ścieków, czy możecie polecić jakąś firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwiemuchy:

Dzięki za info, muszę podjechać do techników bo jednak od "Pań" z okienka to się niczego nie dowiem

lukaszkasia :

Dzięki za info. Mój sąsiad po wielu latach szamba właśnie 2 miesiące temu robił oczyszczalnie... jak chcesz popytam go przy okazji najbliższego spotkania czy jest zadowolony i poproszę o namiar na jego wykonawców.

 

 

Proszę Was o zdradzenie tajemnicy jakie tynki zrobiliście (planujecie zrobić) u siebie.. cały czas się zastanawiamy cem-wap, gips na mokro, płyta G/K....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwiemuchy:

Dzięki za info, muszę podjechać do techników bo jednak od "Pań" z okienka to się niczego nie dowiem

 

Dzwoń pod numery z umowy przyłączeniowej - tam na pewno masz osoby kontaktowe.

 

Proszę Was o zdradzenie tajemnicy jakie tynki zrobiliście (planujecie zrobić) u siebie.. cały czas się zastanawiamy cem-wap, gips na mokro, płyta G/K....

 

Ja mam c-w na ścianach, wykończone drobnoziarnistym - bardzo fajnie to wygląda. Na sufitach gips - założyłem, że sufity mniej się obija. Wszystko baumita. Ściany... no cóż, są miejsca, gdzie przy świeceniu LED-em widać jakieś nierówności, ale poza tym pierwsza klasa - spokojniee możnay na tym malować. Mogę polecić tynkarzy i pewnie finalnie wrzucę ich na białą listę.

 

W sumie główny problem c-w jest taki, że ciężko go zaszpachlować czymś o tej samej strukturze, a jednak podczas budowy tu gdzieś nawiercą, tam stukną czy też okleją taśmami ślizgowymi od rigipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwiemuchy: raz jeszcze dzięki, jak możesz podeślij mi namiary na prv na tynkarzy, ja na razie mam do c-w wycenę na 18 pln od m2 bez materiału i około 12,5 pln od m2 za gips.. jeszcze sie wacham, właśnie najbardziej się boję tege, że na c-w każdą poprawkę czy gipsowanie będzie widać i pasowałoby to zacierać.

 

Mam jeszcze pytanie czy ktoś z Was ociepła/ł dom - potrzebuje skonfrontować koszty robocizny za m2 ocieplenia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałowice chętnie się dowiem więcej o oczyszczalni, my na 100 % robimy, bo szambo to masakra, a jeszcze długo będziemy czekać na kanalizacje.

 

My będziemy robić też tynki c-w, ekipa która robiła takie u mojej siostry zresztą robili jej cała wykończeniówkę, a nam wszystko do stanu surowego zamkniętego im zrobili ładnie. Mamy wycenę od nich 15-16 zł za m2, mają nam robić wczesną wiosną tylko będą robić piaskiem cementem i wapnem, nie gotową mieszanką i na to gładź.

 

A teraz jesteśmy na etapie instalacji za parę dni przychodzi pan od centralnego wody i gazu, za tydzień zakładają nam wentylacje mechaniczną i pewnie w podobnym czasie elektrykę. Jak nam wszystko zrobią to powiem czy dobrzy fachowcy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jednak szambo... działka nam nie pozwala na oczyszczalnie.. za mało miejsca. To fakt jakoś te Michałowice niechętne do kanalizacji.

Teraz jesteśmy na etapie instalacji, dlatego już zaczynam myśleć nad tynkami bo to kolejny krok.

Może uda mi się złapać z sąsiadem i go dopytać o tą jego oczyszczalnie, jak się czegoś dowiem dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałowice chętnie się dowiem więcej o oczyszczalni, my na 100 % robimy, bo szambo to masakra, a jeszcze długo będziemy czekać na kanalizacje.

 

 

 

Mieszkam ponad dwa lata w Michałowicach na ul. Warszawka Oczyszczalnie ścieków robiła mi firma BUWA z Krakowa tel. 600 955 224. Działki też nie mam za dużej 1000m2 zrobili mi poletko. Sprawuje się to świetnie a co najważniejsze eksploatacja jest bardzo tania. Środki to ok. 15zł miesięcznie + wywóz co 1,5 roku 130zł. Szambo niestety trzeba wywozić co 3 tygodnie i kosztuje to 130zł. Kanalizacji w tej części Michałowic długo nie będzie, o pieniądze z Unii trudno bo małe zagęszczenie po drodze. W gminie Michałowice jest kanalizacja, ale kosztuje potem 2 razy drożej niż czysta woda. Dla mnie oczyszczalnia ścieków to rozsądny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...