Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

Pozdrawiam w takim razie sąsiadów z Warszawki... ja nieco niżej na ul. Rzemieślniczej koło Delikatesów się stawiam...

Co to wylewek i tynków szukam.. Jeszcze do końca nie wiem jakie tynki czy c-w czy gips, każdy chwali swoje....

Dziś zakończyliśmy układanie wod-kan, teraz przed nami elektryka i po niej startujemy dalej (tynki, wylewka).

Tak pytanie o koszty takiej oczyszczalni też ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja z okolic Warszawki.

Na razie sporo na forum czytałem a teraz mogę się podzielić moimi doświadczeniami.

Mamy oczyszczalnie biologiczną OPmini SBR-5 montowaną przez firmę Monbud z Mogilan. Z firmy jestem zadowolony.

W założeniu jest bezdrenażowa - czyli oczyszczona woda ściekowa jest odprowadzana do dołu chłonnego.

Jak będzie w praktyce jeszcze nie wiem bo będzie w pełni uruchomiona na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew to jesteśmy sąsiadami też mieszkam na tej ulicy :) A jaką masz dokładnie oczyszczalnie i ile za nią dałeś

 

Dałem 8tys., osadnik 3m3, nie pamiętam jakiej firmy , ale robiła mi ta BUWA oni mają chyba jednego producenta. Już mieszkasz czy się budujesz? Można by się kiedyś spotkać w Delikatesach na górze w knajpie albo na dole w restayracji pod Smokiem :)

 

Wylewki robił mi słynny na forum pan Marek 501 651 600, ja byłem zadowolony, ale podobno nie wszystcy byli.

 

Tynki mam w piwnicy cw a góra i poddasze gipsowe teraz też bym tak zrobił. Na cw trzeba jednak robić gładż bo ręce przy upadku można sobie podrapać do krwi (mam taki w piwnicy stół do ping ponga:) Po zrobieniu gładzi jest OK.

Co do różnicy w użytkowaniu to jak rogiem mebla zahaczysz o gipsowy robi się dziura, którą zaklejasz bez śladu, a jak zahaczysz o cw to mebel się uszkadza :) aaa na gipsowy nie robiliśmy gładzi i jest OK.

Tynki robiła mi firma chyba z Brzeska raz ktoś ją polecał na forum ja jestem zadowolony tel. 604 816 362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew74... Dzięki za informację... w tej chwili jestem na 75% zdecydowany na tynki gipsowe. Teraz męczymy się z elektryką - faza planowania lamp, gniazdek, właczników, podłączeń, TV, SAT, Net.... potem wykonanie i tynki...

Chyba musimy się raz jeszcze poważnie zastanowić nad tą oczyszczalnią... bo o kanalizacji to przez pewnie najbliższe 5 lat możemy zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew74... Dzięki za informację... w tej chwili jestem na 75% zdecydowany na tynki gipsowe. Teraz męczymy się z elektryką - faza planowania lamp, gniazdek, właczników, podłączeń, TV, SAT, Net.... potem wykonanie i tynki...

Chyba musimy się raz jeszcze poważnie zastanowić nad tą oczyszczalnią... bo o kanalizacji to przez pewnie najbliższe 5 lat możemy zapomnieć...

 

Oczyszczalnie robi się na zgłoszenie z projektem, uzgadnia się w wodociągach itd. Trochę to trwa, żebyście nie zostali jak z przyłączem elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalowice

My od poniedziałku mamy elektryków też z tym się "męczyć" będziemy

Zbigniew ten pan od wylewek robi maszynowe tak?

My bedziemy mieć tynki cem-wap, bo nasi tynkarze robią wszystko ręcznie bierzemy ich bo budowali nam cały stan surowy a mojej siostrze wykończeniówkę i wszystko ładnie zrobili.

 

Ja mieszkam na Warszawce i niedaleko się buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie zapytanie do Was moi drodzy. Ile średnio wchodzi pustaków Max-ów na budowę domu o powierzchni użytkowej ok.150m2 z podaszem użytkowym. Dom jest o wymiarach 14x9 m a w środku jeszcze uzbiera się te w sumie kilkanaście metrów ścian nośnych i działowych. Oczywiście z planu wyliczyłem Sobie ilość ,ale coś mnie to przeraziło bo wyszło mi ok. 5tyś pustaków. Na 1m2 wchodzi średnio 22 pustaki Max (ściany nośne o grubości prawie 30cm.) Czy takie ilości pustaków rzeczywiście wchodzą na budowę takiego domu?? Jak dacie radę to coś napiszcie w tym temacie, coś z własnego doświadzczania, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczalnie robi się na zgłoszenie z projektem, uzgadnia się w wodociągach itd. Trochę to trwa, żebyście nie zostali jak z przyłączem elektrycznym.

 

Wiem, wiem, najwyżej już trudno zrobimy szambo i w tzw. między czasie zaczniemy załatwiać formalności związane z oczyszczalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie zapytanie do Was moi drodzy. Ile średnio wchodzi pustaków Max-ów na budowę domu o powierzchni użytkowej ok.150m2 z podaszem użytkowym. Dom jest o wymiarach 14x9 m a w środku jeszcze uzbiera się te w sumie kilkanaście metrów ścian nośnych i działowych. Oczywiście z planu wyliczyłem Sobie ilość ,ale coś mnie to przeraziło bo wyszło mi ok. 5tyś pustaków. Na 1m2 wchodzi średnio 22 pustaki Max (ściany nośne o grubości prawie 30cm.) Czy takie ilości pustaków rzeczywiście wchodzą na budowę takiego domu?? Jak dacie radę to coś napiszcie w tym temacie, coś z własnego doświadzczania, proszę.

 

U mnie na 178 m2 pow. użytkowej domu weszło ok. 2500 szt. Porothermu 25 P+W. Wymiary domu to 20x10m. Maxa pewnie wejdzie trochę więcej, ale nie wiem czy aż 5 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę poradzić, żebyś jeszcze to przeliczył. Ja sobie wyliczyłem o ok. 1/4 za dużo. Pamiętaj o odjęciu wieńców, nadproży itp. Najlepiej policz liczbę warstw i pustaków w warstwie - to jest dokładniej niż z ilości na m2.

Co do szczegółów to trudno powiedzieć, bo nie wiem np. czy ściany działowe też będziesz robił z maxa? Ile ich będzie? Czy masz jakieś wykusze itp komplikacje bryły?

Przy podobnych wymiarach domu u nas wyszło 2100 Porothermu 30 na ściany zewnętrzne - norma 16 szt/m2 - czyli u ciebie powinno być ok 1,5 raza więcej

Do tego ok 300 szt Porothermu na ściany nośne wewnętrzne i ok. 800 Porothermu 11,5 na ścianki działowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej domów się tak na składzie, abyś niewykorzystane pustaki mógł oddać... moja ekipa wyliczała wstępnie ilość a potem domawiałem. Jednym słowem, w naszym wypadku to wykonujący robotę przeliczali m2 ściany na pustaki.

u nas wyszło około 2300 szt 25 P+W, do tego działówki, nie wiem czy będziesz w stanie dokładnie przewidzieć, policzyć.... u mnie Panom przewróciła się ściana działowa z pustaka 18 ale na całe szczęście po pierwsze nikomu się nic nie stało a po drugie Panowie przyznali się do błędu i zakupili ponownie na swój koszt...

Swoją drogą uśmialiśmy się wszyscy, przy szalowaniu stropu oparli się we dwóch drabinami o tą ścianę a nie było jeszcze schodów z którymi się ona łączyła no i poleciała.... razem z dwójką cieśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie może namiary na ekipę dwóch dobrych murarzy tutaj u Nas w okolicach lub nawet kogoś z dalszych stron. Nie nastawiam się na wielosobową ekipę tylko kogoś kto dobrze poprowadziłby budowę. Pomocników chcę zorganizować już we własnym zakresie. Proszę dajcie znać jakbyście coś wiedzieli lub ktoś taki budował Wam domek i byliście z tego zadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew co to za sławny Pan Marek od wylewek ja o nim nic nie słyszałam, ile wziął za metr takiej wylewki, robił oczywiście maszynowo?

 

Ja nie jestem zadowolony z wylewek Pana Marka...

Źle wymieszali cement z piaskiem - teraz jak skuje się lekko wylewke majzel wpada w środek...a wylewka miejscami przypomina piasek ktory sie kruszy pod palcami...

Przez to gdzieniegdzie slychac pustkę pod płytkami...

 

Nie zasypali piaskiem ubytkow w styropianie bo mowili ze beton tam wejdzie... i nie wszedl np tam gdzie szly rury wodne

Wylewka na balkonach spaprana musialem flexem ja szlifowac bo nie bylo spadu

 

A w jednym miejscu w salonie na odcinku 3 m gdzie mialem miec roznice poziomow ( plytki jeden poziom , parkiet drugi ) roznica jest ponad 0,5 centymetra musialem zrezygnowac z parkietu i zrobic panele a roznice niwelowac podkladami

 

Nie wiem moze u mnie spiepszyli robote ale zadowolony nie jestem i nie polecam nikomu ( sasiad np bral wylewki z Aqua od Pana Adama i jest zadowolony )

 

Aqua - hydraulicy ktorzy sa tu polecani maja jeszcze firme od wylewek

 

Jeszcze slowo o tynkach...

 

Ja mam cementowo wapienne i jest jeden podstawowy minus - jak sa jakies poprawki po tynkach tu podkuc tam podkuc to b. ciezko jest tak obrobic dziure by nie bylo roznicy na tynku po malowaniu ( nie robiac gladzi ) .

Ale pozostale plusy typu wytrzymalosc na uderzenia itp biją gipsy na leb i szyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...