Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Radpradnik

Zbigniew a tą oczyszczalnie z firmy Buwa masz biologiczną czy tą z rozsząceniem, jak się sprawuje, nic nie śmierdzi. A sama firma fajna?

 

Z rozsączaniem, czasami przy samym kominku lekko czuć, ale trzeba być 1m od kominka. Jak kosziłem tam trawę to czasami nie zawsze było lekko czuć :) Mieszkam ponad dwa lata raz wywoziłem po 1,5 roku. Sprawuje się bez zarzutu. Firma OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam w nowym roku i przy okazji życzę Wszystkim jak najlepszego roku 2012. Niech budującym tanięją materiały a świetne ekipy same się zgłaszają do podjęcia wyzwań, zaś wybudowanym niech magicznie maleją rachunki za ogrzewanie i media ;)

 

Ja korzystając z pogody dalej walczę ze swoim domkiem i do zimy mi nie spieszno. Jeszcze przed świętami wstawiłem okna z roletami (btw - przestrzegam przed "twardogłowymi" z krakowskiego "Eko-plastu") i dzisiaj ruszyłem z ociepleniem dachu...

 

Mam mały problem z wentylacją grawitacyjną i okapem w kuchni - niestety do komina jest spory kawałek i robię od stropu nad kuchnią jeden pionowy ciąg przez poddasze do połaci (jakieś 3,20 m) i potem wzdłuż krokwi do komina wentylacyjnego (kąt dachu ok. 30 st, jakieś 3-4 m kanału). I wszystko wygląda chyba całkiem nieźle, tyle że w kuchni mam mieć zarówno kratkę wentylacji grawitacyjnej, jak i okap stajowiący po włączeniu wentylację quasi-mechaniczną.

Stąd pytanie do Was - czy jest jakieś rozwiązanie, dzięki któremu można by ten jeden kanał wykorzystać do obu wyciągów? Okap będzie oddalony od "wejścia w stropie" o jakies 2-2,5 m i myśle o poziomym (o zgrozo) połączeniu tego jakoś zgrabnie...

 

Proszę poradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj robiłem ponad rok temu, co do ceny to nie wiem jak jest teraz z tym ale wtedy płaciłem średnią rynkową - nie za dużo ale też nie była to jakaś super okazja, niemniej z efektu jestem zadowolony i stosunek cena do jakości - rewelacja.

 

Jedyny problem z takimi drobnymi c-w to to, że ciężko to podszpachlować i zachować tą samą strukturę; przerabiam właśnie u siebie i nie wiem, czy mimo bardzo ładnych tynków nie skończy się jednak na robieniu gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z takimi drobnymi c-w to to, że ciężko to podszpachlować i zachować tą samą strukturę; przerabiam właśnie u siebie i nie wiem, czy mimo bardzo ładnych tynków nie skończy się jednak na robieniu gładzi.

też tak myśliśmy ale np parapety zostały normalnie obrobione, kupiliśmy biała farbe strukturalna "piasek pustyni" , pomalowalismy i nie ma różnicy pomiedzy nia a zwykłym tynkiem cem-wap. Naprawde polecam, wyglada to tak:

 

http://images40.fotosik.pl/1291/7056966b08d165d7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o podanie jakis namiarow na "sprawdzonych" przez Was elektrykow;),moze tez cen lub kosztow ich uslug?

Dziekuje,

 

Piszesz i masz....

 

Tomasz Pilch

Tel:506878386, [email protected]

 

Robił mi póki co instalacje ele. , odgrom. Teraz planujemy alarmy.

 

Zawodnik z młodego pokolenia, nie marudzi , nie filozofuje - tylko robi ;) Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...