Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Pewnie sprawa jest trywialna, ale szukałem i nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem). Architekt zadał mi następujące pytanie:

 

– czy do wniosku o pozwolenie na budowę w Krakowie wymagane są odrębne uzgodnienia planu zagospodarowania terenu z właścicielami mediów (niezależnie od warunków technicznych dostawy mediów). W okolicy, w której działa architekt (Śląsk) nie wymagają tego, ponieważ zwracając się o warunki techniczne pokazuje się już usytuowanie budynku (przybliżone). Ale Kraków to Kraków ;)

 

Czy ktoś dokonywał może takich uzgodnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno nie wpadałem na to forum, ostatnio zacząłem wykańczać poddasze wiec wracam do tematu budownictwa.

Zacząłem również aktualizować mój blog - dziennik budowy i zmieniłem jego adres zainteresowanych zapraszam 123budujemy.pl

Poprzedni adres jest już nie aktualny.

Mam plan w tym roku wprowadzić się na poddasze ! Aktualnie dubie po pracy i w soboty przy sufitach na poddaszu, postaram się wrzucić pare fotek na bloga. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno nie wpadałem na to forum, ostatnio zacząłem wykańczać poddasze wiec wracam do tematu budownictwa.

Zacząłem również aktualizować mój blog - dziennik budowy i zmieniłem jego adres zainteresowanych zapraszam 123budujemy.pl

Poprzedni adres jest już nie aktualny.

Mam plan w tym roku wprowadzić się na poddasze ! Aktualnie dubie po pracy i w soboty przy sufitach na poddaszu, postaram się wrzucić pare fotek na bloga. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy miał ktoś z Was do czynienia z architekt Elwirą Korszlą "IKI Projekt". Mam zamiar zlecić jej projekt indywidualny choć nie do końca mnie przekonuje.

Bardzo proszę o opinie na jej temat.

Czy ktoś może mi polecić dobrego architekta z Krakowa lub okolic oczywiście rozsądnego cenowo ;) jeśli Pani Elwira zawiedzie.

Chodzi mi o kogoś kto potrafi doradzić a nie tylko skasować.

 

Pozdrawiam

voyta

 

Witam, polecam firmę Pani Elwiry "IKI Projekt".

Bardzo dobry kontakt z pracownikami, profesjonalna obsługa. Architekci wychodzący na przeciw oczekiwaniom, służą doradztwem i odpowiadają nawet na najbardziej "nieprofesjonalne" pytania. Polecam. Co do cen, orientowałem się w 4 różnych firmach i są konkurencyjni. (nie mieli najniższej oferty - ale staram się wybierać usługodawców nie tylko z uwagi na ceną :)). w skali 1 do 10 - mocna 8. Trochę czekaliśmy na PNB ale nie z winy firmy tylko błędu Poczty Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie w naszych okolicach na składach można po dobrej cenie kupić Porotherm 25 Wienerberga ?? Ktoś ostatnio kupował Porotherm 25 ?? Ktoś budował z Porothermu 25 ? Jak się buduje? Proszę o jakąs pomoc w tej sprawie? Pozdr!

 

Tez planuje powoli rozgladac sie za Porothermem 25 Wienerberga. W grudniu byly po ok. 5.1zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić, że Luskar ma dobrą cenę na ceramikę... a przynajmniej na Wienerbergera, którego brałem. Ogólnie proponuję zebrać materiały na SSO w listę i zapytać o wycenę na dostarczenie wszystkiego. Łatwiej wtedy o rabat... Ja tak zrobiłem i nie narzekam. Raptem kilka rzeczy brałem gdzieś indziej, ale zwykle z racji braku w standardowej ofercie (mimo wyceny warto sprawdzać ceny gdzie indziej). Przez chwilę brałem z powodu wykonawcy materiały z Budmetu i musieli się mocno mocno namyślać, czy dać mi tą samą cenę na porotherm 30cm.

No i jest jeszcze jeden duży plus takiego rozwiązania - jeśli nawiąże się dłuższą współpracę, to zawsze łatwiej z transportem. Ja nie miałem problemów z dostarczaniem materiałów, które nie "robiły" pełnego transportu. Naturalnie dowóz bez opłat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić, że Luskar ma dobrą cenę na ceramikę... a przynajmniej na Wienerbergera, którego brałem. Ogólnie proponuję zebrać materiały na SSO w listę i zapytać o wycenę na dostarczenie wszystkiego. Łatwiej wtedy o rabat... Ja tak zrobiłem i nie narzekam. Raptem kilka rzeczy brałem gdzieś indziej, ale zwykle z racji braku w standardowej ofercie (mimo wyceny warto sprawdzać ceny gdzie indziej). Przez chwilę brałem z powodu wykonawcy materiały z Budmetu i musieli się mocno mocno namyślać, czy dać mi tą samą cenę na porotherm 30cm.

No i jest jeszcze jeden duży plus takiego rozwiązania - jeśli nawiąże się dłuższą współpracę, to zawsze łatwiej z transportem. Ja nie miałem problemów z dostarczaniem materiałów, które nie "robiły" pełnego transportu. Naturalnie dowóz bez opłat...

 

Dokładnie zaopatrując się kompleksowo w Luskar nigdy nie było problemu z transportem.Brałem u nich większość rzeczy na dom i dostałem dobry rabat na stałe :)Choć początkowo ceny niektórych rzeczy były wyższe niż u innych po rabacie przeważnie i tak wychodziło taniej. A i transportu nigdy nie liczyli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam te opinie. Na początku szukałem gdzie taniej, ale potem brałem w zasadzie wszystko w Luskarze. W sytuacjach awaryjnych dostarczali mi materiały na telefon. Jako stały klient dostawałem rabaty i w związku z tym ceny miałem bardzo dobre.

Budowałem z Porothermu 30 i na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, gdzie kompleksowo mozna zamówic materiały do ocieplenia poddasza? Mam wycene z f. EKO SYSTEM.?

Myślę, że zależy co to ma być za ocieplenie... Ja właśnie zrobiłem Super-Matą Isover 20cm pomiędzy krokwie + 5cm w poprzek i folią (miałem pełne deskowanie dachu płytami MFP) i wszystko wziąłem z Luskaru... gdzie jak pisałem wcześniej mam pełną obsługę budowy i ceny z rabatami. Wyszło mi ok 25-30zł/m2 za materiały (jak przyjdzie mi w weekend faktura, to będę w stanie powiedzieć dokładnie) i 20zł/m2 robocizny ekipy, która robiła mi cały dom bez dachu. Do tego chłopaki położyli mi płyty na stryszku, wyciągnęli do kominów wentylację z okapu z kuchni i z garderoby, oraz wykonali kilka innych rzeczy podrzucanych przeze mnie na bieżąco ;)

No i kozę mam, więc mogę ruszać z instalacjami :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...