Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

Mrozy puściły, śnieg stopniał.. więc do roboty..

Czy ktoś z Was używa albo się zastanawiał nad tematem internetu w Michałowicach ? Domek mam w okolicy Delikatesów Staropolskich i jestem na etapie okablowywania się .. stąd też jak bumerang wraca mi temat internetu... wypróbowywałem 3 operatorów GSM i za każdym razem było tylko gorzej...

Może koś z Was wie do kogo i gdzie z tematem uderzyć - może jest tu jakaś radiówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mrozy puściły, śnieg stopniał.. więc do roboty..

Czy ktoś z Was używa albo się zastanawiał nad tematem internetu w Michałowicach ? Domek mam w okolicy Delikatesów Staropolskich i jestem na etapie okablowywania się .. stąd też jak bumerang wraca mi temat internetu... wypróbowywałem 3 operatorów GSM i za każdym razem było tylko gorzej...

Może koś z Was wie do kogo i gdzie z tematem uderzyć - może jest tu jakaś radiówka.

 

http://www.connectic.pl/internet.php

 

ul. Warszawka. Antene mam przy kominie, zdarzają się awarie, ale nie za często. W płot jeszcze ze dwie firmy dają oferty, ale już nie zmieniam. W dniu przeprowadzki ponad dwa lata podłączyłem się do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje... pora się dowiedzieć więcej... bo jestem jeszcze przed tynkami, więc pora wiedzieć skąd brać net :)

 

Nie ma potrzeby wybierać dostawcy netu podczas budowy. Kablem na 99% nie będziesz miał dostawcy pozostaje tylko antena na dachu. Zaplanuj tak instalację, żeby HUB był na strychu. Ja mam całą wewnętrzną instalację kablową, na parterze ma wpięty router radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Witam sąsiadów

Ja też Warszawka tylko w środku.

Ja mieszkam teraz też na Warszawce, mąż miał plusa i erę służbową i tak na chwile działała, ale na stałe by się nie dało.

My teraz mamy neostardę ale jak się przeprowadzimy też trzeba będzie zmienić.

Moja siostra ma z masłomiącej drogą radiową i nie nażekają nie pamiętam nazwy firmy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzięki... jak wspominałem jestem przed instalacją elekt/TV/Net więc trzeba będzie to jakoś ogarnąć.... co do netu to planuje WiFirifi :) w całym domu...

Teraz pozostaje sprawa anteny do netu i TV sat .... ale to już z dostawcami omówię...

Pytanie nr 2, gdzie kupowaliście materiał do inst elektrycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam murarza, (dwóch murarzy), który prowadziłby budowę w systemie tzw. gospodarczym.

Jacek tel. 510 463 095

 

Jeżeli chcesz mogę z czystym sumieniem polecić ekipę górali, która u mnie działała do SSZ, nie są może najtańsi ale za to solidni, słowni i nie kradną, jak coś pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje ziemi wierzchniej pod trawę ( czarnoziem , humus ) - mam działkę w Krakowie KOSOCICE ( okolice Wieliczki )

Nie twierdzę że szukam jej za darmo ale taniej niż to co oferuje handlarz czyt. 500 zl za samochód - jakiś kosmos!

Witam , podłączam sie do tematu . Tez potrzebuje ziemie pod trawnik w rozsądnej cenie ... Okolice Przylasku Rusieckiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj! Witam ponownie-super pomogly nam wasze podpowiedzi co do wykonawcow i ich cen :yes:

Ale jeszcze jedno pytanie prosi sie o podpowiedz- ile placiliscie lub ile kosztuje na chwile obecna "punkt" u p. elektryka?

Mamy dwie wyceny jedna na kable w peszlu a druga bez-roznica dosc spora-nie wiemy ktora "szkole" kablowania wybrac,

prosze o porade i z waszgo doswiadczenia pare wskazowek;);)

Dziekuje i pozdrawiam

Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj! Witam ponownie-super pomogly nam wasze podpowiedzi co do wykonawcow i ich cen :yes:

Ale jeszcze jedno pytanie prosi sie o podpowiedz- ile placiliscie lub ile kosztuje na chwile obecna "punkt" u p. elektryka?

Mamy dwie wyceny jedna na kable w peszlu a druga bez-roznica dosc spora-nie wiemy ktora "szkole" kablowania wybrac,

prosze o porade i z waszgo doswiadczenia pare wskazowek;);)

Dziekuje i pozdrawiam

Barbara

My od początku tygodnia właśnie elektrykę i peryferia robimy (razem ze wspomnianą wcześniej hydrauliką, ale ekipy nie wchodzą sobie w drogę). Ustaliliśmy z wykonawcą cenę od punktu bez materiałów i niezależnie od rodzaju punktów, czy prądowe, czy rtv/internet/telefon, czy niskoprądowe do alarmu, za każdy liczymy 35zł. Siłę liczymy jako 2 punkty, ale za to tam gdzie mamy 2 puszki obok siebie -> 1,5 punktu, 3 puszki -> 2 punkty. Do tego jak mamy LEDy przy schodach, to liczymy 2-3 jako 1 punkt.

To co po podłodze idzie w peszlach, lub ew. w korytkach, a w scianach wszystko bruzdowane - kable prądowe bez peszli, zaś rtv/internet/itd w peszlach. Na ocieplonych już skosach na poddaszu po folii paroprzepuszczalnej światła też idą peszlami.

Do tego dodatkowa skrzynka na poddaszu - bo po co ciągnąć wszystkie przewody na dół w jedno miejsce... Oraz 3-punktowa sieć rezerwowa z wyjściem na agregat w garażu, by w razie dość częstych awarii sieci w porze zimowej mieć pewność, że tymczasowo przeżyjemy kryzys ;)

 

No ale wszystko jest naturalnie kwestią negocjacji i dogadania. Mi na materiałach nie zależało, bo sam sobie je z dobrymi upustami załatwiłem. To co będzie ekstra sobie potem rozliczymy...

 

Miałem też droższe wyceny i wiem, że można też trochę taniej od punktu to zrobić, ale trzeba sobie wszystkiego pilnować, by fuszery nie było.

 

Co do ew. polecania, to dam znać jak już panowie skończą i się dokładnie rozliczymy. Do tej pory idą jak burza i moim laickim okiem nie widzę problemów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jesteśmy na etapie wyboru firmy, która wykona nam szambo, mamy jedną ofertę z polecenia: 3500 pln za 10m3 szambo razem z wykonastwem i podłączeniem do sieci kanalizacyjnej domu. Proszę dajcie znać czy macie jakieś firmy godne polecenia i czy ktoś z Was ostatnio robił szambo i czy ta cena jaką mamy jest ok.

Będę wdzięczny za info tu albo na PRV>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...