Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Reku, GWC i DGP - mam wszystko - (nie uruchomione), w jednym systemie z możliwością odciecia powietrza z nad kominka.

i gdzie wtedy jest czerpnia?

 

Nie rozumiem pytania, .... ale czerpnie mam w ogrodzie, a pow. z nad kominka wędruje razem z innym ogrzanym przez dom do reku i tam oddaje temp. dla tego co przeszło przez ziemię i wstępnie sie ogrzało. Mam nadzije, ze o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich w Nowym Roku,

 

Widzę, że już spory ruch panuje na Forum, więc i ja się właczam.

 

Na dniach będę musiał kupić kable elektryczne i inne wyposażenie.

Czy jest ktoś chętny?

 

Chcę tez kupić drzwi zewnętrzne-najprawdopodobniej CAL.

 

A tak naprawdę chcę się zwrócić do Forumowiczów, którzy to przerabiali,

co polecacie tynki gipsowe+gładź, czy też cementowo-wapienne+"filcowanie"

Proszę o pomoc, mój wykonawca chce 30 zł/m2 z materiałem bez względu na rodzaj

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roku,

 

Widzę, że już spory ruch panuje na Forum, więc i ja się właczam.

 

Na dniach będę musiał kupić kable elektryczne i inne wyposażenie.

Czy jest ktoś chętny?

 

Chcę tez kupić drzwi zewnętrzne-najprawdopodobniej CAL.

 

A tak naprawdę chcę się zwrócić do Forumowiczów, którzy to przerabiali,

co polecacie tynki gipsowe+gładź, czy też cementowo-wapienne+"filcowanie"

Proszę o pomoc, mój wykonawca chce 30 zł/m2 z materiałem bez względu na rodzaj

Proszę o pomoc.

Trochę drogo chce za tynki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki - to normalna przecietna cena z materiałem - była o tym mowa zaledwie parę dni temu.

Kable itp. - już podawałem namiar "Instel" - jest u mnie w dzienniku - nie ma nic tańszego we Wrocku - przynajmniej ja nie znalazłem - Jola też chce kupić kable niebawem.

Ale widzę, że kolega nie szuka jakoś specjalnie zawzięcie informacji go nurtujących 8)

 

A tak na marginesie - czy ktoś z forumowiczów, po moich zakupach już rozmawiał z Instelem (Łukaszem)? Jestem ciekawy jak Was obsługuje? Ja go znalazłem przez mojego elektryka - jest mega tani - zaopatruje składy budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowinek z budowy

- zamontowali mi skrzynkę elktryczną. Czekałem prawie 9 miesięcy.

- mam instalacje; elektryczne, rejuperacji, centralnego odkurzacz (mam super firmę - tanią i daje rabaty dla nas, wystrczy powiedzić hasło forum muratora), alarmową, TV, komputerową (czyli wszystkie kable) i monitoring.

- tynki - otynkowałem dwa pomieszczenia i przyszedł mróz - nagrzewnica elek. poszła w ruch, więc mało ekonomicznie to wymyśliłem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowinek z budowy

- zamontowali mi skrzynkę elktryczną. Czekałem prawie 9 miesięcy.

- mam instalacje; elektryczne, rejuperacji, centralnego odkurzacz (mam super firmę - tanią i daje rabaty dla nas, wystrczy powiedzić hasło forum muratora), alarmową, TV, komputerową (czyli wszystkie kable) i monitoring.

- tynki - otynkowałem dwa pomieszczenia i przyszedł mróz - nagrzewnica elek. poszła w ruch, więc mało ekonomicznie to wymyśliłem :x

Kochaniutki z nieba mi spadłeś,właśnie jestem na etapie poszukiwań odkurzacza,możesz zdradzić namiary?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o tynki polecam cementowo-wapienne , wymagają dobrych fachowców ,którzy porządnie pozacierają ściany , ale efekt super .

Ja mam takie w całym domu robione przez Dedyńskiego polecanego wiele razy na tym forum .Ściany zostały pomalowane i wyglądają świetnie .

Cena 30 zł /m z materiałem to bardzo dobra cena .Należy tylko dopytać co wykonawca rozumie przez " materiał" czy tylko gotowy tynk , czy jeszcze wchodzą w to narożniki wewnetrzne i zewnetrzne , ja mam jeszcze specjalne listwy plastikowe przy ramach okien ( zabezpieczają przed pękaniem tynku wokół okien ) .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ,żeby mnie posądali o reklame firmy ale

 

UWAŻAM FIRMĘ DEDYŃSKIEGO ZA NAJBARDZIEJ PROFESJONALNĄ Z JAKĄ SIĘ SPOTKAŁAM .

 

Facet ma kilka ekip chyba 8 lub 10 , które równocześnie pracują na kliku obiektach . Każda ma swój samochód i własny sprzęt . Oprócz tego zatrudniony jeat zaopatrzeniowiec , który jeździ między ekipami i na telefon dowozi brakujący lub wymienia zepsuty sprzęt np: pace, rękawiczki, węże , uszczelki itp.itd.

Ekipa przyjezdża rozstawia graty , zabezpiecza wszystkie okna , drzwi , czujki alarmu itp.przed rozpoczeciem roboty , przystepuje do pracy , po je zakonczeniu czyści pomieszczenia i sprząta . Potem zjawia się właściciel po kase . Prace zaczynają o 7.00 konczą o 17.00 bez sobót i niedziel chyba ,że jakiś mus terminowy .Każda sciana wykonywana jest na 4 razy , narzutka -szpryca z maszyny , potem tynk własciwy , wstepne wyrównywanie , zacieranie pierwsze, zacieranie na gładko na mokro .

Materiał przyjeżdża cięzarówkami na paletach , kierowca sam rozładowuje we wskazanym miejscu , worki i odpady ekipa może spalić we wskazanym miejscu zawsze po zakonczeniu pracy .Odpady tynkarskie ( cementowo-wapienne)świetnie nadają się na utwardzenie drogi lub podjazdu .

twoim zadaniem jest dostarczenie wody , reszta to ich sprawa .

Mój dom już prawie skończony , płytkarze nie mieli uwag co do równości ścian i kątów w naroznikach , stolarz który robił drzwi wewnętrzne i meble do kuchni był zachwicony rónością ścian co od razu widać na ościeznicach .

 

polecam tynki cementowo-wapienne maszynowe .U mnie pracowałą ekipa 4 osobowa , która dojeżdżała z rejonu Legnicy

MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

od siebie chcoałbym dodać, jeśli ktoś potzrebuje "forumową" ofertę na pompy ciepłownicze, do wody czy inne, to proszę o kontakt,

moge pomóc zdecydowanie

chociaż tyle dobrego dla innych

pzdr

bzyk

 

Witam

Masz moze namiary na firme/osobe wiercaca studnie glebinowe? (w przyzwoitej cenie bo nie wiem dlaczego we Wroclawiu tak sie cenia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani !

 

Jeszcze raz ponawiam pytanie o namiary na zabudowę kominka .

 

Ci co już mieszkają może upiększyli już swoje salony piąknymi kominkami ???

 

pozdrawiam Marpa

 

my obudowę zamawiamy w Domarze, właśnie "robi się" projekt

ale nie wiem czy moge polecić, bo to dopiero poczatek współpracy z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowinek z budowy

- zamontowali mi skrzynkę elktryczną. Czekałem prawie 9 miesięcy.

- mam instalacje; elektryczne, rejuperacji, centralnego odkurzacz (mam super firmę - tanią i daje rabaty dla nas, wystrczy powiedzić hasło forum muratora), alarmową, TV, komputerową (czyli wszystkie kable) i monitoring.

- tynki - otynkowałem dwa pomieszczenia i przyszedł mróz - nagrzewnica elek. poszła w ruch, więc mało ekonomicznie to wymyśliłem :x

Kochaniutki z nieba mi spadłeś,właśnie jestem na etapie poszukiwań odkurzacza,możesz zdradzić namiary?

Pozdrawiam

 

Aniołem nie jestem 8) , a namiary u mnie w dzienniku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpa u mnie dzisiaj własnie zaczęli zabudowywać kominek.

Projekt można obejrzeć w dzienniku. Robią u nas z http://www.kominki.mikolajczyk.net.pl z ul. Strzegomskiej (po drugiej stronie Cermagu w rogu nowego budynku).

Do tej pory w pełni profesjonalnie - projekt, terminowość (dwa dni przed terminem montują :-)). Koleżanka potwierdza, u nich też robiła i jest bardzo zadowolona.

Jak zrobią to pokażę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...