Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie - czy ktoś z Was ma może na dachu Ruppa Sirius 13 lub dysponuje jego zdjęciem na dachu? Jeśli tak, byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie mi poglądowej fotki/fotek ;) [email protected] .

 

Sirius jest barwiony w masie - czy to barwienie jest równie dobre/skuteczne co w przypadku Kerra Pfanne?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś z Was ma może na dachu Ruppa Sirius 13 lub dysponuje jego zdjęciem na dachu?

Zależy od koloru, miedziany jest w wątku "Pokażcie swoje dachy" w Galerii Forumowiczów. Przy czym zdjęcie nie odzwierciedli Ci tego jak wygląda to naprawdę... pomimo że możesz zobaczyć zdjęcie w słońcu, w cieniu, to i tak 99% tych zdjęć jest robione w całkowitym automacie, a czas "naświetlania", przesłona itd potrafią zupełnie zmienić zdjęcie.

Niedawno sam zrobiłem 2 fotki tego samego dachu z dwóch różnych miejsc i wyglądają zupełnie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś z Was ma może na dachu Ruppa Sirius 13 lub dysponuje jego zdjęciem na dachu? Jeśli tak, byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie mi poglądowej fotki/fotek ;) [email protected] .

 

Sirius jest barwiony w masie - czy to barwienie jest równie dobre/skuteczne co w przypadku Kerra Pfanne?

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam Ruppa Sirius 13 ale w kolorze ceglasty.

Zdjecia w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Budowniczych

 

kilka stron temu był wątek dotyczący drzwi wewnętrznych i specjalnego hasła otwierającego sezam ze zniżkami we wrocławskim Budusie.

jeśli to możliwe bardzo proszę o podanie hasełka ;)

 

może być na priva

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem cene za styro:

 

- twardy na podloge 10cm - 155/m3

- miekki na sciany zew. 10cm - 115/m3

 

co myslicie o tych cenach?

 

 

i druga sprawa: prosze o namiar na dobrych kominkowcow i niedrogich.

dzisiaj dostalem wycene na 5800 za prosta zabudowe z minimalna iloscia kamienia.

 

 

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem cene za styro:

 

- twardy na podloge 10cm - 155/m3

- miekki na sciany zew. 10cm - 115/m3

 

co myslicie o tych cenach?

 

 

i druga sprawa: prosze o namiar na dobrych kominkowcow i niedrogich.

dzisiaj dostalem wycene na 5800 za prosta zabudowe z minimalna iloscia kamienia.

 

 

Co wy na to ?

 

Boru ta cena za kominek to taka do przelkniecia. Niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Budowniczych

 

kilka stron temu był wątek dotyczący drzwi wewnętrznych i specjalnego hasła otwierającego sezam ze zniżkami we wrocławskim Budusie.

jeśli to możliwe bardzo proszę o podanie hasełka ;)

 

może być na priva

pzdrw

Ja też poprosze. Właśnie kończę kłaść konstrukcje ścian na poddaszu i nadchodzi moment wyboru drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio odbiłem się od kilku "murów" dlatego postanowiłem zrobić nieco reklamy:

1. Kominki - Vento z Wrocławia, napiszę prosto, nie jestem zadowolony z obsługi i jakości, co do jakości, będzie reklamacja do producenta, ale nikt nie uprzedzał, że kominek jaki wybrała moja żonka to "wie Pan to nie jest to co producent X" w domyśle czytaj: wybrał Pan chłam to co się Pan dziwisz ;)

 

2. Pan Andrzej Gac (przyłącza wody, POŚ, oczyszczalnie itp), nie dokończył pracy, nie odbiera telefonów, smsów, nie odpowiada na nagrania na sekretarce, zero kontaktu - tu akurat moje ślepe szczęście że zapłaciłem mu tylko zaliczkę, ale ślepota polega na tym że od 3 miesięcy powinienem mieć podłączoną wodę i nadal nie mam!

 

3. Dach-system Andrzej Karwacki z Miłoszyc - z polecenia, że fachowo, szybko itp, o fachowości to można by dyskutować, nie było tragedii, ale szybkość to już dramat - do tego nieco (ujmę to w ten delikatny sposób) niesłowni: okna dachowe miały być na listopad, a były na marzec). Dla uczciwości muszę dodać, że przy rozliczeniu uwzględnili wszystkie moje uwagi i zażalenia. Ale mimo wszystko ich usług nie polecam, chyba że ktoś chce bić rekordy w długości budowy.

 

4. Kar-fil z Wrocławia (przedstawiciel M&S , MS) - sprawy w toku, ale na poprawne wyregulowanie dużego okna (3x2,5) i zamontowanie 9 parapetów zew czekam już 2 miesiąc, w tym czasie ze 3 razy nie przyjechali w umówionym terminie i zawsze to ja musiałem się do nich odezwać telefonicznie.

 

To są firmy i osoby których usług nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było, że ja taki upierdliwy jestem to:

POLECAM:

 

1. Thermodom z Żor - bardzo rzetelna obsługa, bardzo dobry system, fachowe porady (p. Marek Glapa), bardzo dobre podejście do klienta, uznali wszystkie moje reklamacje (choć we wszystkich "wina" nie była jednoznacznie po ich stronie), ale potraktowali sprawę honorowo i to mi się podobało - szacunek dla Pana Mieczysława Andreasika. Dla firmy to koszt niewielki, a zadowolony klient to skarb :D

(mimo kilku błędów jakich się dopatrzyłem w instrukcji to słuchając rad i trochę myśląc można szybko wybudować cieplutki domek własnymi rękami)

 

2. .legalett - na razie nie mogę się wypowiedzieć na temat systemu grzewczego, bo w czasie mrozów nie mogłem go używać, bo nie miałem jeszcze swojego przyłącza, ale na pewno na godne polecenia zasługuje tempo wykonania stanu zero, 4 dni i gotowe!!! W tym system ogrzewania, i podłoga nie wymagająca żadnych dociepleń, wylewek itp. Na początku żal było wydawać tyle kasy na same fundamenty, ale teraz doceniam ile czasu zaoszczędziłem dzięki temu (mimo że z wyliczeń wychodziło że wcale nie jest to wiele drożej niż tradycyjne ławy, teraz widzę że korzyści z tego jest dużo więcej).

 

3. Sąsiad - dosłownie sąsiad z zza płotu, gość z głową na karku, godny zaufania, ocieplił mi cały dach, wymurował równiusieńko ścianki działowe, zrobił hydraulikę - złota rączka :) nie był bym sobą jakbym nie dodał że było kilka wpadek, no i te terminy :( ale ogólnie polecam - jak ktoś by potrzebował, to jak skończy u mnie gips karton, i inne drobiazgi, chętnie się podzielę namiarem

 

No to może na razie starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...