Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A propos kreta - ja czekam aż ze snu zimowego zbudzi się nasz jeż (mamy na działce, łazi w lecie po tarasie). Czekam też, aż z otępienia zimowego przebudzi się nasz kot (na razie na zewnątrz spędza po parę minut dziennie, zdecydowanie preferuje leżenie na ciepłej podłodze lub w okolicach kaloryferów :p )

 

Powinno pomóc. U nas faktycznie kret strasznie przeorał, są ślady spod śniegu. Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kreta - ja czekam aż ze snu zimowego zbudzi się nasz jeż (mamy na działce, łazi w lecie po tarasie). Czekam też, aż z otępienia zimowego przebudzi się nasz kot (na razie na zewnątrz spędza po parę minut dziennie, zdecydowanie preferuje leżenie na ciepłej podłodze lub w okolicach kaloryferów :p )

 

Powinno pomóc. U nas faktycznie kret strasznie przeorał, są ślady spod śniegu. Byle do wiosny.

Jeżyka zazdraszczam. Fajne stworki.

Kreta nie zazdraszczam bo mamy. To znaczy teściowie mają. U siebie już wiem, że siatkę zakopię. Na kota bym nie liczył. My mamy jednego co świetnie ptaszki i myszy łapie. Niestety jakoś za krety nie chce się brać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z Was w "kamyki"? Żonie spodobał się Rain Forest Green, antyk 2 cm. Na szczęście ten bo można go tanio wyszarpać. Przynajmniej w Adamowicach koło Mszczonowa - Interstone. To jest jakieś 50km od Warszawy na gierkówce. Sęk w tym, że tanio to jest w płytach i tylko tam. Stoneconnection które jest na Mińskiej, ma tylko poler, a szczotkowany (może to jest to samo co antyk?) w Poznaniu i to w grubości 3cm, więc się robi drogo.

A może ktoś z Was jeździ busem do Warszawy i zabrałby dla mnie kamyka? ;-) Mają taki 140 x 125cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu fachowców.

Podobnie jak Frankai lubiłam wszystkich swoich wykonawców...do czasu aż zaczynali pracować. Po zakończeniu budowy nadal lubię 3 ekipy: 1. elektryk, 2.-zabudowa G-K 3. podłogi. Sorry, ze stolarki też jestem bardzo zadowolona. Prawie wszystkie namiary miałam z forum - gdzie chwalono ich i polecano. Ale....jedni zarywali sprawę, bo nabrali za dużo roboty i nie wywiązywali się z terminami. naciskani przeze mnie podnajmowali inne ekipy(dekarz). Drudzy mając więcej robót niż mogli przerobić - olewali moje zlecenie (tynkarz, ociepleniowiec)

 

Jeżeli więc fachowiec sprawdza się, jest słowny, terminowy - warto go polecać. Prawdę mówiąc jego praca jest jego najlepszą rekomendacja.Gdyby wszyscy byli jak Kocot - mogłabym zawodowo budować domy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy byli jak Kocot - mogłabym zawodowo budować domy. :D

Nierealne i to nie dlatego, że fachowcy są jacy są. Po prostu ekonomia nie lubi "nudy". Jak wszyscy robiliby równie dobrze, to zaczęliby między sobą konkurować ceną, to spowodowałoby zaś obniżanie jakości. Jeżeli byłoby ich tylu, że nie musieliby konkurować imieliby przyzwoite marże, to ludzie zaczęliby się przekwalifikowywać na fachowców i "dzięki" temu jakość musiałaby spaść, potem ceny i potem znowu jakość.

 

Poza tym - wyobraź sobie taką nudę: wołasz fachowca, a on doradzi Ci, kupi tanio materiały (bo pomoże inwestorowi), idealnie wykona swoją robotę. To Forum nie miałoby racji bytu :wink: :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Widzę, że wbiłam się w temat :wink:

 

Poszukuję solidnego fachowca-dachowca w okolice Trzebnicy. Mamy do pokrycia dachówką (ceramiczną falistą) 350m2 dachu. Dach jest odeskowany i pokryty papą.

 

Znacie kogoś godnego polecenia?

Jakich cen orientacyjnie mogę się spodziewać na ten sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Widzę, że wbiłam się w temat :wink:

 

Poszukuję solidnego fachowca-dachowca w okolice Trzebnicy. Mamy do pokrycia dachówką (ceramiczną falistą) 350m2 dachu. Dach jest odeskowany i pokryty papą.

 

Znacie kogoś godnego polecenia?

Jakich cen orientacyjnie mogę się spodziewać na ten sezon?

 

Mogę polecić swojego (całe szczęście, że chociaż jednego z mojej budowy da sie polecić) :wink:

 

Pan Mirek Kędzia 605-663-620

 

U mnie bardzo prosty dach kopertowy, ok. 200 m. Za folię wstępnego krycia, kontrłaty, łaty, 8 okien połaciowych, orynnowanie i oczywiście pokrycie dachówką - 40 zł/m2.

Daszek opierniczony w 4 dni.

 

Namiary na p. Mirka miałam z forum i faktycznie nie pożałowałam zaproszenia go na swój dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my raczej wybierzemy CosmoNova z Bimsa. Instalator proponował DeLonghi, a Interams - Radika.

W sumie wyglądają bardzo podobnie, mają 6 lat gwarancji (Radik 10 lat) i cena jest bardzo dobra.

 

Na instalatorów zawsze trzeba brać poprawkę, polecają to co najczęściej montują (przyzwyczajenie), albo to od czego mają większy upust (dla siebie) w hurtowni :)

 

 

czy ktoś ma grzejniki cosmo nova lub radik, nasz instalator poleca je a nie poleca wybranego przeze mnie buderusa :-?

 

prosze o Wasze opinie

 

i dzien dobry wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Widzę, że wbiłam się w temat :wink:

 

Poszukuję solidnego fachowca-dachowca w okolice Trzebnicy. Mamy do pokrycia dachówką (ceramiczną falistą) 350m2 dachu. Dach jest odeskowany i pokryty papą.

 

Znacie kogoś godnego polecenia?

Jakich cen orientacyjnie mogę się spodziewać na ten sezon?

 

Mogę polecić swojego (całe szczęście, że chociaż jednego z mojej budowy da sie polecić) :wink:

 

Pan Mirek Kędzia 605-663-620

U mnie bardzo prosty dach kopertowy, ok. 200 m. Za folię wstępnego krycia, kontrłaty, łaty, 8 okien połaciowych, orynnowanie i oczywiście pokrycie dachówką - 40 zł/m2.

Daszek opierniczony w 4 dni.

 

Namiary na p. Mirka miałam z forum i faktycznie nie pożałowałam zaproszenia go na swój dach.

 

ja nie wiedzialam ze oni dach robia :o

 

u moich rodzicow robili prawie wwszystko (bez dachu)

ocieplenia, tynki plot etc....

 

Polecam bardzo fajna ekipa,

poza tynkami - nam spaprali :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na p. Mirka miałam z forum i faktycznie nie pożałowałam zaproszenia go na swój dach.

 

A propos zapraszania na dach. Przypomniała mi się opowieść ciotki-babki (albo po staropolsku wielkiej ciotki czy praciotki). Przyszedł dekarz, walną 2 setki i zabiera się do wchodzenia na dach. Ta przerażona pyta się jak on może po pijaku włazić na dach. On na to, że na trzeźwo, to by tam nigdy nie wszedł :lol: Ponieważ opowieść nie kończyła się "a jednak spadł", więc jak mniemam działało to na zasadzie dopingu. W strzelectwie 50 wódki to doping, bo poprawia koncetrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my raczej wybierzemy CosmoNova z Bimsa. Instalator proponował DeLonghi, a Interams - Radika.

W sumie wyglądają bardzo podobnie, mają 6 lat gwarancji (Radik 10 lat) i cena jest bardzo dobra.

 

Na instalatorów zawsze trzeba brać poprawkę, polecają to co najczęściej montują (przyzwyczajenie), albo to od czego mają większy upust (dla siebie) w hurtowni :)

 

 

czy ktoś ma grzejniki cosmo nova lub radik, nasz instalator poleca je a nie poleca wybranego przeze mnie buderusa :-?

 

prosze o Wasze opinie

 

i dzien dobry wszystkim

 

Moje zdanie jest takie ...

 

Cosmonova mam alergię własnie ze względu na Bimsa .... to hurtownia która wspiera cąłym sercem instalatorów a olewa investora.

Aniu nasz słynny Czesio hydraulik własnie niedawno pięknie przyciął moją ciotkę na cosmonovej .....

Radik nie znam

 

Buderus - rozważam go , wyceniałem go , fajny cenowo ale z tego co już wiem ma nietypowe przyłacza głowiczek i nie wszystkie pasują

 

DeLongi jeszcze rozwazam są w cenie Purmo ale mam na nie dobry rabat

Purmo na allegro można znaleźć firmy które go sprzedają na rabacie nawet 44 % więc cena staje się realna :lol: kto wie może się skuszę na "mercedesa" ;)

 

a z drugiej strony ..... grzejnik to grzejnik wytłoczka z blachy ... jesli nie cieknie to co się tam ma zepsuć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...