Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Czy ktoś z Was przerabiał może temat podłączenia wody ze studni już po zrobieniu fundamentów i wylewki nie mając odpowiednio zostawionego przepustu??

Mam wodociąg, ale hydraulikę przygotowałem na ewentualne drugie źródło zasilania w wodę - tak na zaś. I teraz zaczynam się zastanawiać, czy by nie zrobić tej studni. Sęk w tym, że już i wylewki wylane i się zastanawiam jak ten problem teraz rozwiazać

 

Czy jeżeli wyjdę z rurą wodną tuż przy ścianie fundamentowej i wejdę w budynek jak najniżej się da (ale to zawsze w okolicy poziomu 0) i całość obuduję jakimś styro 30cm to czy to przetrwa zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.

 

Obecnie powoli zamykam stan surowy i szukam sprawdzonych ekip:

- od tynkowania (bo rozumiem, że to najpierw, elektryka już chyba mam).

- hydraulika

- instalacji CO (z ogrzewaniem podłogowym)

- od wylewek

 

Czy możecie się podzielić ekipami z których byliście zadowoleni?

 

Ja mogę z czystym sumieniem polecić hydraulika to jest pan Jarek nr tel. 601-183-820 a także mogę polecic ekipę od posadzek nr tel. to 663-366-993 lub 605-832-955

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś dobre sklepy/salony z kafelkami oprócz Cortiny, Adako i Cermagu?

 

pozdrawiam

Zależy co rozumiesz przez "dobre" :-) Ja osobiście byłem jeszcze w:

1) ASEO na popowickiej - głównie import

2) "Kafelek" w porcie na Kleczkowskiej (straszne baraki, ale mieli na wystawie sporo rzeczy - głównie polskie produkty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam :

 

Raabkarcher - ul. Avicenny 14

 

Kupowałem u nich niestety ostatnie płytki ( szare )

ale sprawdziłem przy okazji za ile kupiłbym moje TAU

i kupiłbym taniej mimo wzrostu kursu Euro.

 

Poza tym spotkała mnie tam bardzo miła obsługa.

 

W WOMAG'u też kupowałem ale zraziło mnie do nich po tym

jak Pani odmówiła skorzystania z toalety kobiecie w ciąży mówiąc , że to toaleta służbowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wymyśliłem w łazience wieszadło na ręczniki mocowane do spodu blatu i wysuwane w razie konieczności użycia. Nigdzie takich nie znalazłem jeszcze wiec trzeba będzie samemu zrobić.

 

Z innych udoskonaleń, to na parterze mam centralną dystrybucję muzyki z gabinetu do kuchni, wc, garażu, kotłowni i na taras. Oczywiscie punkt spinający też trzeba było zrobić samemu.

 

Rozumiem że chodzi Ci o estetyczne wieszadło, a nie takie z rolkami szufladowymi po bokach. No to może być problem.

 

Codo muzyczki to ściąłem się z żoną w trakcie robienia łazienki. Wydawało mi się, że mamy już wybrany Ravak. Nagle się obudziła, że nad wanną będzie sterowanie wbudowane w płytki. Chciała mieć pilota luzem. W dodatku jako przykład podawała mi salon kosmetyczny swojej koleżanki. Zupełnie do niej nie docierało, że w salonie to leci jedna stacja/CD i sterowanie głośnością też jest wspólne. Ja zakładałem, że radio z głośnikami, jest w łazience z wanna Wszystko jest do zrobienia, ale pytanie za ile i nie kiedy gość chce kłaść płytki a okablowania brak. Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia o technice, nie patrzy na zdjęcia w reklamówkach (sterowanie w ścianie) i nie angażuje się w uzgadnianie projektu :evil: "Sterowanie z kuchni" - cha! cha! cha! Jak się położę w wannie to mam lecieć do kuchni, jak skończy się porządna audycja i będą jakieś głupoty, lub będę chciał przyciszyć reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często wymyślacie coś niestandardowego? Ja zaczynam się łapać na tym, że coraz więcej dziwnych pomysłów przychodzi mi do głowy. Oczywiście nie jest to nic odkrywczego, ale nie spotyka się to często. Przykładowo:

- uchwyty na ręczniki pod umywalką robione na zamówienie (odwzorowanie linii umywalki)

Ja sobie wymyśliłem w łazience wieszadło na ręczniki mocowane do spodu blatu i wysuwane w razie konieczności użycia. Nigdzie takich nie znalazłem jeszcze wiec trzeba będzie samemu zrobić.

 

Z innych udoskonaleń, to na parterze mam centralną dystrybucję muzyki z gabinetu do kuchni, wc, garażu, kotłowni i na taras. Oczywiscie punkt spinający też trzeba było zrobić samemu.

 

Myślę że taki wieszak zamocowany od spodu blatu zda egzamin.

 

http://www.peka.pl/okno_ara.php?n=367&d=14&d1=33&d2=&d3=&lg=&upust=&szukaj=&BI=1&wskaznik_logowania_z=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie coś w ten desień. Co prawda potrzebuję na min 2 ręczniki ale już przynajmniej coś pasuje temu, co potrzebujemy. Dzięki wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codo muzyczki to ściąłem się z żoną w trakcie robienia łazienki. Wydawało mi się, że mamy już wybrany Ravak. Nagle się obudziła, że nad wanną będzie sterowanie wbudowane w płytki. Chciała mieć pilota luzem. W dodatku jako przykład podawała mi salon kosmetyczny swojej koleżanki. Zupełnie do niej nie docierało, że w salonie to leci jedna stacja/CD i sterowanie głośnością też jest wspólne. Ja zakładałem, że radio z głośnikami, jest w łazience z wanna Wszystko jest do zrobienia, ale pytanie za ile i nie kiedy gość chce kłaść płytki a okablowania brak. Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia o technice, nie patrzy na zdjęcia w reklamówkach (sterowanie w ścianie) i nie angażuje się w uzgadnianie projektu :evil: "Sterowanie z kuchni" - cha! cha! cha! Jak się położę w wannie to mam lecieć do kuchni, jak skończy się porządna audycja i będą jakieś głupoty, lub będę chciał przyciszyć reklamy.
Właśnie z podobnego założenia moja żonka wyszła, i dlatego tylko dół mamy okablowany na audio. Na górze damy swobodę i każdy będzie mógł mieć swoje radyjko u siebie.

I teraz już wiem, po co mi będzie wnęka na przedłużeniu wanny :D Wiedziałem, żeby dać tam gniazdko. Miało być na oświetlenie ale wstawię tam radio i ładnie głośnikiem zakryję całość. Miały być proszki ale na nie znajdzie się inne miejsce :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś dobre sklepy/salony z kafelkami oprócz Cortiny, Adako i Cermagu?

Ci ze wschodu polecają jeszcze Cermax'a w JelczuLaskowicach

 

Hahaha właśnie się dowiedziałem, że jestem ze wschodu :lol:

 

Na wschodzie zawsze taniej :lol:

 

Najlepiej najpierw wybrać gdzies na żywo, potem znaleźć w internecie najtaniej i pojechać do Cermaxu porozmawiać z jego właścicielem, żeby dał taką samą cenę (zawieźć można samemu lub wyntargować z nim transport w dobrej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...