Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Swoją drogą i tak do zmiany jest sporo - lekko rozjechały się nasze oczekiwania i pierwsze podejście biura architekta (tak o 50m2 ;) ). Na razie nie ma więc czego wyceniać.

 

napisz mi na PW swój mail - przeslę Ci swoja ankiete, jaką zrobilismy przed projektowaniem domu - u nas rozrzut był 120m2 miedzy min a max powierzchnią domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, mocno rozjaśniliście mi w głowie.

 

Swoją drogą i tak do zmiany jest sporo - lekko rozjechały się nasze oczekiwania i pierwsze podejście biura architekta (tak o 50m2 ;) ). Na razie nie ma więc czego wyceniać.

 

Spirea, bardzo Ci dziękuję za szczegółowe dane.

 

Garaż jest spory, więc i brama wyjdzie duża. Swoją drogą mi jakoś nie przeszkadza jej widok od frontu, ale już rozumiem, dlaczego architekt zaproponował wjazd z boku, skoro to niby szpeci. Chyba jednak wygodniej byłoby wjeżdżać na wprost do garażu, a nie po łuku. Sama nie wiem.

Jeżeli coś komuś pomoże moje gadulstwo, to się cieszę :)

 

50m2 to w sumie nie dużo. Architekci zawsze namawiają na większe chałupy i nie tylko dlatego, że może więcej kasy dostaną, ale chyb głównie dlatego, że im jest łatwiej. Tak jak wygłosić 5-minutowy referat jest o niebo trudniej niż 2-godzinny ;) Przeanalizuje gdzie i dlaczego są różnice. Podstawowym problemem za dużego metrażu przy piętrówkach bywa... garaż w bryle budynku. Jak się zrobi garaż - zwykle na parterze ;) - salon, kuchnię, jadalnię, łazienkę, hall ze schodami i jakąś kotłownię, to na piętrze wychodzą 4 pokoje i łazienka. Wprowadzenie garażu dodaje kolejny pokój.

 

Nie buduj na wyrost. Ewentualnie pomyśl co w przyszłości można zaadoptować czy dobudować. Przykładowo może garaż przerobić na kolejny pokój. Czy dostawić kolejną, ciut niższą bryłę, a może garaż zrobić dostawiany i na nim chwilowo taras, a kiedyś ew. pokój.

Jeżeli Ci wychodzi zbyt duże piętro, a garaż masz w bryle, to wyrzuć jedno auto pod wiatę.

 

Pewnie że łatwiej wjechać na wprost. Mi już żona powiedziała, że ona chce wiatę,a ja mam jeździć do garażu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai,

o Boże ależ masz wyrozumiałą żonę, to ja jestem wredną żoną, u nas garaż jest dla mojego samochodu :)

Nie wyrozumiałą, a... bojącą :D Do tego lekko leniwą - tak jak ja zresztą ;) Aktualnie u teściów nie parkowaliśmy pod wiatą, bo raz że trzeba było kręcić za dom, wjazd trochę trudny z uwagi na slalom między przeszkodami, a na koniec plandeka, którą teściu - nie wiadomo po co - zawiesił. Znaczy zrobił namiastkę garażu, bo wiata ma też boki. No ale bez przesady - można przecież tę odrobinkę nawianego śniegu zmieść z dachu. W garażu z bramą uchylną bez automatu, stoi Matiz, którego zostawiamy teściom, a my stawiamy pod chmurką, bo można zaraz śmigać.

Jeżeli jednak kupię żonie nowe autko - ostatni rok odliczania VAT - to pewnie będą ja musiał jej parkować autko do garażu, a rano wystawiać. No ale czego się nie robi dla kobiet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - dzięki wielkie, niezła ta Twoja ankieta. Kto wymyślał do niej pytania? ;)

 

Frankai - no właśnie, szczera prawda. U nas o tyle jest inaczej, że to parterówka, więc nie ma problemu zbędnego pokoju nad garażem. Ale mimo wszystko salon 50m2 uważam za... hmmm, oznakę dobrobytu, który niekoniecznie jest naszym udziałem, tak to ujmę.

Ale miejsca w garażu za nic w świecie nie oddam - komfort braku konieczności odśnieżania samochodu jest bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - dzięki wielkie, niezła ta Twoja ankieta. Kto wymyślał do niej pytania? ;)

nie ma za co

masz na mysli pytanie o pokój dla gosposi? to wspólne nasze dzieło po rozmowach z architektami - zdecydowanie to ułatwiło rozmowy i dochodzenie do konsensusu.

generalnie sprawdza sie zawsze - czasem tylko marzenia rozmijaja się z możliwosciami inwestorskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam sprawdzonego fachowca od kafli (łazienki, podłogi), płytki cokołowej, ścianek działowych z cegły ręcznie formowanej.

Jeżeli możecie polecić kogoś zaufanego, to proszę o kontakt.

 

Bielany Wrocławskie

 

Z góry dziękuję,

witam sąsiada - ellaj i Megana polecay ostatnio tego Pana - Michal Grynkiewicz 664751984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko salon 50m2 uważam za... hmmm, oznakę dobrobytu, który niekoniecznie jest naszym udziałem, tak to ujmę.

Ale miejsca w garażu za nic w świecie nie oddam - komfort braku konieczności odśnieżania samochodu jest bezcenny.

50m2... hmmmm... albo gość jest z kosmosu, albo... sprawiacie bardzo dobre wrażenie ;) Tylko jak to upchnąć w parterówce, coby nie przyprawiało o depresję.... I duży garaż.... Ja tam lubię światło dzienne.

 

Można założyć plandeczkę. W nowym będzie automat do podnoszenia bramy, więc będę wjeżdżał, a żonie postawię wiatę. No - może nie od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, z garażu nie zrezygnujemy za żadne skarby. Przez pewien czas nie mieliśmy i to była masakra. Musi być duży, żeby się pomieściły nasze pojazdy, i z przejściem z domu.

W kwestii metrażu myślę, że dojdziemy do porozumienia. Skoro Spirea dała radę, to i my też ;)

 

Ale jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju, tj. fixy.

współczynnik bedzie taki sam, nie ma znaczenia czy sam fix vzy tez maskowany jak normalne skrzydło, które wciąż jest fixem.
A dlaczego? skoro rama ma gorsze parametry niż szyba? a fix w skrzydle ma więcej profilu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, z garażu nie zrezygnujemy za żadne skarby. Przez pewien czas nie mieliśmy i to była masakra. Musi być duży, żeby się pomieściły nasze pojazdy, i z przejściem z domu.

W kwestii metrażu myślę, że dojdziemy do porozumienia. Skoro Spirea dała radę, to i my też ;)

 

Ale jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju, tj. fixy. A dlaczego? skoro rama ma gorsze parametry niż szyba? a fix w skrzydle ma więcej profilu?

przy tak duzej powierzchni to nie ma znaczenia a domu pasywnego nie budujesz przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...