Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czesc,

 

słuchajcie czy ktos kupował dachówki + wszystko do dachu w sklepie Duet na Sułowskiej we Wrocku? Jakieś doświadczenia? My własnie przed wyborem dachówki - spędza nam to sen z powiek. Jako że chcemy czarną glazurę jest to tym wiekszy problem.. mamy do wyboru 4 rodzaje: creatona premion, meyer holsena tandem, tondacha holenderkę 11 i nową Titanię creatona do której nie jestesmy przekonani ze wzgledu na fakt ze to nietestowana nowość... zalezy nam zeby skład z którego bedziemy kupować był rzetelny i w miare potrzeby pomagał jak bedą jakies problemy. Robilismy tez wycenę w Manexie i w Marcinkowicach.

 

Jakie macie doświadczenia? gdzie kupowaliscie swoje dachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał potrzebę coś wydrukować lub kupić drukarkę to daj znać mœj sąsiad się tym zajmuje;)

Mam pomysły ale czasu brak. Zwykle jest tak, że wygrywają kreatywni pionierzy. Więc jakby ktoś marudził, że pracy nie ma, to niech pomyśli o tej nowej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

słuchajcie czy ktos kupował dachówki + wszystko do dachu w sklepie Duet na Sułowskiej we Wrocku? Jakieś doświadczenia? My własnie przed wyborem dachówki - spędza nam to sen z powiek. Jako że chcemy czarną glazurę jest to tym wiekszy problem.. mamy do wyboru 4 rodzaje: creatona premion, meyer holsena tandem, tondacha holenderkę 11 i nową Titanię creatona do której nie jestesmy przekonani ze wzgledu na fakt ze to nietestowana nowość... zalezy nam zeby skład z którego bedziemy kupować był rzetelny i w miare potrzeby pomagał jak bedą jakies problemy. Robilismy tez wycenę w Manexie i w Marcinkowicach.

 

Jakie macie doświadczenia? gdzie kupowaliscie swoje dachy?

 

W moim przypadku: Marcinkowice, cena niższa niz w Manexie w którym miałem czekać dodatkowe 3 tygodnie gdy w Marcinkowicach wszystko było w 6 dni. Podobną wycenę wycenę miał punkt w Długołęce ale ten sam problem z dostawą (mają zaś najtaniej okna połaciowe z Velux-a)

Wybraliśmy Dachy z blachy bo dodatkowo majster zdeklarował że sam dostarczy brakujące elementy (mieszka wieś dalej).

 

Co do dachówki wybraliśmy Creaton-a Premion w kolorze łupek angoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

słuchajcie czy ktos kupował dachówki + wszystko do dachu w sklepie Duet na Sułowskiej we Wrocku? Jakieś doświadczenia? My własnie przed wyborem dachówki - spędza nam to sen z powiek. Jako że chcemy czarną glazurę jest to tym wiekszy problem.. mamy do wyboru 4 rodzaje: creatona premion, meyer holsena tandem, tondacha holenderkę 11 i nową Titanię creatona do której nie jestesmy przekonani ze wzgledu na fakt ze to nietestowana nowość... zalezy nam zeby skład z którego bedziemy kupować był rzetelny i w miare potrzeby pomagał jak bedą jakies problemy. Robilismy tez wycenę w Manexie i w Marcinkowicach.

 

Jakie macie doświadczenia? gdzie kupowaliscie swoje dachy?

 

Robiliśmy u nich wycenę całego dachu, więźby, rynien itp, ale ostatecznie samą dachówkę kupiliśmy w extradachu który dał wówczas dużo lepszą cenę. Ogólnie mieliśmy bardzo pozytywne odczucia po rozmowach i poza samą dachówką chcieliśmy kupić u nich resztę rzeczy, ale właściciel myśląc że wszystko wzieliśmy już od konkurencji strzelił niezłego focha i ogólnie mam dziwne wspomnienia z tego spotkania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

poratujcie mnie proszę bo mam problem który ciężko mi ruszyć.

Pozwolenie jest, trzy kandydatury na ekipę są, kredyt lada chwila będzie.

Brakuje Kierownika budowy.

 

Mam kilka numerów, ale to dla mnie anonimowi ludzie.

A ja chciałbym trafić na takiego lepszego. Lepszego ale nie w tym sensie, że się nie wtrąca, nie przeszkadza itd. Lepszego - tzn. takiego, który się nieco zaangażuje, będzie wpadać na budowę trochę częściej niż musi, przypilnuje ekipę a jak będzie trzeba to opiepszy i pokaże jak trzeba robić żeby było dobrze. No i doradzi, i będę mógł dzwonić do niego wieczorami i pytać o różne dziwne rzeczy. I piszę to zdając sobie sprawę, że zapewne będzie nieco droższy niż taki od wypełniania dziennika budowy tylko.

 

Przejrzałem wątek "Biała lista solidnych - dolnośląskie" to nic dla siebie nie znalazłem, przejrzałem misie - tam tylko jeden ale bez żadnego komentarza, wreszcie przejrzałem poboczny wątek "MOJE EKIPY" i tu było ciekawie, znalazłem trzech którzy z opisu odpowiadaliby mi, przynajmniej na pierwszy rzut oka:

gosia1611: kierownik 2: przyjeżdża regularnie co jakiś czas, ale o wiele droższy niż ten 1, odpowiada konkretnie i widać, że zna się na rzeczy

Madeleine: kierbud - Marek Jędrusik. Fajny, sensowny, pomaga, interesuje się, dużo bywa. Gaduła. //może ma ktoś kontakt do pana Marka?

i mój faworyt:

Badenll: Kierownik budowy - super. Pilnuje wszystkiego. Ma uprawnienia do adaptacji projektów. [...] spędził z nimi [dop: ekipa od okien] 2 dni na budowie instruując jak się montuje okna i mało przy tym nie osiwiał.

 

Niestety, puszczone kilka dni temu trzy wiadomości prywatne z prośbą o namiary na razie zostają bez odpowiedzi.

 

A zatem - można mi pomóc przynajmniej na dwa sposoby:

1) czy ma ktoś z Was Czytających namiary na ludzi ukrywających się pod tymi trzeba loginami? Może jakoś uda się zdobyć kontakty do choćby jednego z tych kierowników

2) może macie swoich kierowników w tym właśnie stylu i możecie polecić?

 

Będę wdzięczny

Pozdrawiam

KRAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

poratujcie mnie proszę bo mam problem który ciężko mi ruszyć.

Pozwolenie jest, trzy kandydatury na ekipę są, kredyt lada chwila będzie.

Brakuje Kierownika budowy.

 

Mam kilka numerów, ale to dla mnie anonimowi ludzie.

A ja chciałbym trafić na takiego lepszego. Lepszego ale nie w tym sensie, że się nie wtrąca, nie przeszkadza itd. Lepszego - tzn. takiego, który się nieco zaangażuje, będzie wpadać na budowę trochę częściej niż musi, przypilnuje ekipę a jak będzie trzeba to opiepszy i pokaże jak trzeba robić żeby było dobrze. No i doradzi, i będę mógł dzwonić do niego wieczorami i pytać o różne dziwne rzeczy. I piszę to zdając sobie sprawę, że zapewne będzie nieco droższy niż taki od wypełniania dziennika budowy tylko.

 

Przejrzałem wątek "Biała lista solidnych - dolnośląskie" to nic dla siebie nie znalazłem, przejrzałem misie - tam tylko jeden ale bez żadnego komentarza, wreszcie przejrzałem poboczny wątek "MOJE EKIPY" i tu było ciekawie, znalazłem trzech którzy z opisu odpowiadaliby mi, przynajmniej na pierwszy rzut oka:

gosia1611: kierownik 2: przyjeżdża regularnie co jakiś czas, ale o wiele droższy niż ten 1, odpowiada konkretnie i widać, że zna się na rzeczy

Madeleine: kierbud - Marek Jędrusik. Fajny, sensowny, pomaga, interesuje się, dużo bywa. Gaduła. //może ma ktoś kontakt do pana Marka?

i mój faworyt:

Badenll: Kierownik budowy - super. Pilnuje wszystkiego. Ma uprawnienia do adaptacji projektów. [...] spędził z nimi [dop: ekipa od okien] 2 dni na budowie instruując jak się montuje okna i mało przy tym nie osiwiał.

 

Niestety, puszczone kilka dni temu trzy wiadomości prywatne z prośbą o namiary na razie zostają bez odpowiedzi.

 

A zatem - można mi pomóc przynajmniej na dwa sposoby:

1) czy ma ktoś z Was Czytających namiary na ludzi ukrywających się pod tymi trzeba loginami? Może jakoś uda się zdobyć kontakty do choćby jednego z tych kierowników

2) może macie swoich kierowników w tym właśnie stylu i możecie polecić?

 

Będę wdzięczny

Pozdrawiam

KRAB

Hej, mogę spokojnie polecić pana Marka J. od Madeleine :-) u mnie obecnie kończy prace Kierbuda, nie jest drogi, ale sumienny, dobre pomysły. Mogę spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też w Extradachu wszystko kupiłam - dachówkę Koramik Alegra i okna Fakro (wspieramy polskich producentów ;) )

 

Ja też w końcu kupiłem w extradachu. Jednak za nim się zdecydowałem to wycenę robiłem chyba z 5 razy (konkurencja się przebijała), ale Pan z extraDachu powiedział, że to on będzie miał ostatnie słowo i tak było. Dachówka Creaton Domino, okna fakro, rynny słowackie chyba - element system. Niestety na rynny czekałem b. długo, ale to może z racji niestandardowego koloru...

 

Generalnie polecam się targować, pokazywać ofertę konkurencji, aż do upadłego ;)

 

pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miloszk - rozwiązałeś temat schodów? jeśli nie, to zadzwoń do przedstawiciela Fakro - znajdziesz na stronie, mają schody na zamówienie, cena rozsądna, a może znajdzie dla Ciebie w standardowej ofercie coś odpowiedniego, u nas był inny problem i dali radę

 

Rozwiązałem - zamontowałem schody 4-5 cm poniżej linii stropu (fakro). Ponieważ sprawa jest tymczasowa (rok, dwa :) wygląda to tak:

 

http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=34168&height=598&width=800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...