Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A w czym to szkodzi?

 

pytasz czym szkodzi wlewanie się wody z rynien do drenażu? przecież drenaż ma służyć temu aby wodę odprowadzić z ziemi a nie go napełniać wodą aby ona do tej ziemi się wlała - i zalewała przy każdym większym deszczu dodatkowo ławy fundamentowe

 

 

ostatni obrazek mi się nie wczytuje, poproszę o źródło

 

http://www.agrodren.pl/asortyment/zlaczki-do-rur-drenarskich/rewizje-drenarskie-100/

(nie mam żadnego związku z tą firmą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a jakie to ma znaczenie gdzie która idzie? przecież po pierwsze to są dwa różne poziomy zakopania (zwykle drenaz na poziomie ław czyli koło 1m, a rynny na tyle by się schowało i zachowane zostały spadki - czyli ze 30 cm). po drugie nie łączy się jednego i drugiego, dopiero w studzience zbiorczej i to tak aby deszczówka wchodziła niżej niż drenaż - po to aby z deszczówki nie leciało do drenażu. a co do odsunięcia drenażu od ławy fundamentowej to powinno być przy ławie - włóknina tak aby objąć żwir z rurą w środku.

drenaż rozsączający deszczówkę a nie odwadniający :-)

tak, to dwa różne systemy, a deszczówkę trzeba odprowadzić od budynku, dlatego warto początkowy niewielki odcinek zrobiś szczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - nie wiecie, który sklep/salon/hurtownia/market ma pelne spektrum klinkieru Paradyza?

 

Probuje kupic pare metrow plytek 14,8x30 (formalnie to podstopnice) Taurus Rosa i 1 (slownie: jedna) stopnice naroznikowa z kapinosem Semir Brown. Albo maja chore ceny (jak Ceramika Design), albo zycza sobie 140zl za transport. Do Castoramy dzwonilem juz - maja sprawdzic, czy moga zamowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to u mnie jest tak. Dokoła domu piach, pod domem piach, wszędzie pełnio piachu i to głęboko. Wody nie ma. Co w takim przypadku zrobić? Ja myślałem tylko przechwycić wodę z rynien do tzw. koszy, które byłyby w 4 rogach budynku, oddalone od niego o 2-3 metry. Zły plan?

powietrzchnia dachu/zabudowy * deszcz miarodajny czyli średni (około 100-150 l/s ha) tyle będzie deszczówki, przyjmuje się czas trwania takiego opadu okolo 15 min, podczas ulewy może spaść kilka razy więcej, ale na to juz nie warto dobierac układu, bo jak jest ulewa, to i tak woda wszędzie

policz, ile Ci się zmieści w Twoim systemie, czy przejmie np. średnią ilość 15 minutowego deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mądry się znalazł" skomentowała żona, bo przyszła i przeczytała ;-)

 

 

Dobra, pytania mam:

 

1. Co mogę sensownego zamontować z rolet zewnętrznych, w przypadku, gdy mam styropian 15cm jeszcze bez kleju i tynku? Nie mam cofniętych nadproży. Ciąć styropian, czy zamontować na nim? Co wybrać taniego i sensownego? Chcę tylko na dwa okna.

 

2. Poleci ktoś źródło taniego ogrodzenia - siatki z krawężnikami? Chodzi o materiały. Siatka ocynk jakiś 1, 1,2m wysoka, moze 1,5. Właśnie, jaką wysokość wybrać? :)

 

 

 

ad. 1 ojw ytnij, wytnij, znacznie ładniej jest jak kaseta z roleta jest zlicowaną z wnęką okienną.

 

Ad.2 Ogrodzenie DEKO Stanisłam Babło cyz jakos tak - jestem bardzo zadowolona, cenowo byli najlepsi. Namiary w ekipach wrzuciłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - nie wiecie, który sklep/salon/hurtownia/market ma pelne spektrum klinkieru Paradyza?

 

Probuje kupic pare metrow plytek 14,8x30 (formalnie to podstopnice) Taurus Rosa i 1 (slownie: jedna) stopnice naroznikowa z kapinosem Semir Brown. Albo maja chore ceny (jak Ceramika Design), albo zycza sobie 140zl za transport. Do Castoramy dzwonilem juz - maja sprawdzic, czy moga zamowic.

 

Bokaro na Karmelkowej, mają Paradyża, jak dobrze pamiętam nie brali nic za transport, ale nie wiem jak cię potraktują z taką ilością płytek. Trzeba czekać ok. tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukałem się, że moje 2 rododendrony stały się chyba stołówką opuchlaka. Czy ktoś z Was już zwalczał go wrotyczem? Sposoby sa generalnie 3 i kolejności od najdroższych: niecienie, Ema 5, wyciąg/wywar/napar z wrotyczu. Biorąc pod uwagę, że ten chwast jest bardzo popularny, a przygotowanie nie jest problematyczne, to po co wydawać 100-500zł. Martwi mnie tylko, że skład olejkó wrotyczu może się bardzo różnić od siebie, więc chciałbym się upewnić czy zawsze działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bokaro na Karmelkowej, mają Paradyża, jak dobrze pamiętam nie brali nic za transport, ale nie wiem jak cię potraktują z taką ilością płytek. Trzeba czekać ok. tygodnia.

 

No i ciekawe w jakiej cenie. Jak patrze na net, to plytki, ktore mnie interesuja, kosztuja ok. 43zl/m2, a we Wroclawskich firmach, ktore nie biora nic za odbior osobisty, 65zl/m2. Nawet w Casto (co prawda inny kolor) za 56zl/m2. Ceramika24.pl (odbior osobisty w Ceramika Design) za ok. 43zl, ale +140zl za transport (paleta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe w jakiej cenie. Jak patrze na net, to plytki, ktore mnie interesuja, kosztuja ok. 43zl/m2, a we Wroclawskich firmach, ktore nie biora nic za odbior osobisty, 65zl/m2. Nawet w Casto (co prawda inny kolor) za 56zl/m2. Ceramika24.pl (odbior osobisty w Ceramika Design) za ok. 43zl, ale +140zl za transport (paleta).

Nie pamiętam, ale cena była dobra, lepsza niż w Casto. Generalnie też tak się miotałem jak ty i w końcu kupiłem w Bokaro. Zadzwoń, nic nie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale cena była dobra, lepsza niż w Casto. Generalnie też tak się miotałem jak ty i w końcu kupiłem w Bokaro. Zadzwoń, nic nie kosztuje

 

I tak musze sie przejechac po paru salonach, bo szukam jakiejs imitacji cegly (na zyczenie zony nie moze byc czerwona, tylko brazowa):

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?227641-terakota-na-podloge-(stara-cegla-terakota-krakowska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w Bokaro próbowałem negocjować - najpierw 15% od ceny producenta, następnie 18% i to był ich limit. Ponieważ za 20zł więcej mam z przesyłką loco budowa (18% było przy odbiorze osobistym), to wybrałem internet.

 

Trochę się pieścisz Olleo :-). Ale zapewne im bliżej końca budowy będzie mniej czasu na pieszczenie się. Ale może masz rację - za 20 zł możesz kupić sześciopak browarka i miło spędzić weekend. Ostatnio odkryłem Zamkowe z Namysłowa - smak młodości :-P. Polecam, a wiem co mówię, będzie cieplej i zaopatrzenie to bardzo ważna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...