Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czesc,

 

Słuchajcie potrzebuję namiar na sprawdzoną firmę od kominków. Szukam już jakiś czas w postach na forum i nie moge znaleźć - w polecanych ekipach też słabo..jestem teraz na etapie wylewek posadzki i musze cos z tymi rurami od powietrza zrobic a nie wiem kogo sie mam poradzic, i z tego co czytam jeszcze jakis kanał na odprowadzenie wody z kominka jest potrzebny? i chyba lepiej to teraz przed posadzkami zrobic niż potem musiec cos kuć, prawda? a ja zielona w temacie...a w salonie ma byc podłogówka i pozniej kuć w posadzce sobie nie wyobrażam..

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol, u nas doprowadzenie powietrza do kominka (którego ostatecznie nie montowaliśmy), było robione na etapie rur kanalizacyjnych i przepustów (przed chudziakiem), ale myślę, że jak będzie wkute w chudziak, to też nie dramat. Kominek będzie z płaszczem wodnym? bo nie rozumiem, jaka woda ma byćodprowadzania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol nie wiem z jakiej czesci miasta jesteś ale polecam salon kominków na Wałbrzyskiej (jeśli południe) albo Pana Pałke ze Spalic jesli północ, zachód.

Od nich dostaniesz kompleksową usługę od przygotowania systemu do montazu.

Na szybko : Masz policzony kominek ? Jakiś model ? Minimalne doprowadzenie musi mieć 110 mm a lepiej nawet większy przy piecu ponad 14kW. Majster będzie wiedział jak to połozyć (ze spadkiem). Docelowo musi zostać wyprowadzone ponad poziom potencjalnego sniegu i zabezpieczone kratką przed gryzoniami.

Co do skroplin z palenia, jesli użyjesz suchego drewna skroplin prawie nie będzie. W kominach systemowych masz na dole pojemnik na skropliny z możliwością podłączenia rurki na zewnątrz. Z racji silnej kwasowiści nie podłącza się tego do kanalizy.

Co do deszczówki wszystko zalezy jaki masz komin, jesli duza średnica na odkrytym kominie warto będzie zamontowac strażaka (przy okazji wesprze ciąg jesli komin niski) lub zdejmowany daszek z nierdzewki nad wylotem komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi polecić specjalistę od anten TV? obszar działania - Wrocław.

 

Tak, Pan Marcin z okolic Oleśnicy chyba też tam działa - tel. 694 616 364.

 

Sprawdziłem go u siebie niedawno - błyskawicznie zrobił pomiary, dobrał antenę, zmontował wszystko jak chciałem i od tej pory całość działa idealnie :-)

 

Jako elektronik z wykształcenia od razu widzę gdy ktoś zna się na temacie, więc wiem kogo polecam [w sumie zmontowałbym to sam gdybym taki sprzęt do pomiarów miał, ale cóż jest on znacznie droższy od wielu takich prac więc wolałem zapłacić].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a każdy kominek ma "wejście" na powietrze doprowadzane z zewnątrz?

 

Nie każdy kominek ma tą opcję. Niektóre mają to w standardzie, inne tylko możliwość domontowania dodatkowego wejścia a są i takie które biorą powietrze jedynie z otoczenia (najczęściej wlot na froncie w okolicach popielnika).

Wszystkie moje typy ze średniej półki cenowej mają podejście na powietrze z zewnątrz w standardzie :

- Hajduk Volcano 1Vt,

- Arysto A510

- Kratki Zibi z dolotem ew Zuzia z dolotem (ale trudno tu o szczelność bez dodawania podwójnej szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Pan Marcin z okolic Oleśnicy chyba też tam działa - tel. 694 616 364.

 

Sprawdziłem go u siebie niedawno - błyskawicznie zrobił pomiary, dobrał antenę, zmontował wszystko jak chciałem i od tej pory całość działa idealnie :-)

 

Dziękuję serdecznie! :) A możesz zdradzić, ile kosztuje taka usługa? Ja mam do sprawdzenia konwerter i ewentualnie jego wymianę, być może ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

Słuchajcie potrzebuję namiar na sprawdzoną firmę od kominków. Szukam już jakiś czas w postach na forum i nie moge znaleźć - w polecanych ekipach też słabo..jestem teraz na etapie wylewek posadzki i musze cos z tymi rurami od powietrza zrobic a nie wiem kogo sie mam poradzic, i z tego co czytam jeszcze jakis kanał na odprowadzenie wody z kominka jest potrzebny? i chyba lepiej to teraz przed posadzkami zrobic niż potem musiec cos kuć, prawda? a ja zielona w temacie...a w salonie ma byc podłogówka i pozniej kuć w posadzce sobie nie wyobrażam..

 

Pomożecie?

 

u mnie robił http://www.kominkiblswroclaw.eu/

jeszcze nie mieszkam, więc nie wiem, czy coś nie "wyjdzie", ale z panem rozmawia się ok., to co zrobił wygląda dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie antenę robiła też firma z Oleśnicy - Matnis. Wszystko działa. We Wrocławiu jak wiało, to antena na bloku latała, był brak sygnału i trzeba było wzywać fachowców. Teraz u nas nawet przy dużych wichurach nie mamy problemu z sygnałem (chyba, że wyłączają centralnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej wiosce jest kanalizacja...... w planie.

W związku z tym MPZP przewiduje tylko tzw. zbiornik bezodpływowy, kolokwialnie zwany szambo.

Wertuje i wertuje i nie mogę znaleźć firmy która zamontowałaby i podłączyła rzeczone szambo.

Okolice Oławy.

Dziękuję bardzo za polecenie ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego co czytam jeszcze jakis kanał na odprowadzenie wody z kominka jest potrzebny?

Rozumiem, że masz wkład w kominie, bo inaczej byś nie pytała.

Po pierwsze (skropliny) palić suchym drewnem (przy braku wkładu syf może przebić się przez komin do pomieszczeń). Napaliłem ze dwa razy mokrym i po tym co zobaczyłem - nigdy tego nie powtórzę.

Po drugie można zrobić odpływ deszczówki, ale jak się ma dojście to można inaczej. Ja włożyłem pudełko plastikowe pod wkład z lfcikiem i sprawdzałem - ściekało na tyle mało, że przestałem się przejmować. Potem z tego pudełka i tak odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo,

Co do podłogi w garażu nie doradzę, u mnie będzie dopiero wiosną i to z płytek bo wychodzi najtaniej. Widziałem u znajomych podłogę którą wykończono żywicą albo farbą. Kolor okropny (zieleń) i do tego pękło to na dylatacji. Co to dokładnie było, producent itp nie mam pojęcia. Jak znam właściciela położył to sam :)

 

Teraz moje pytanie.

Położyłem pierwszy raz w życiu klejoną podłogę z deski warstwowej. Poszło całkiem, całkiem. Teraz muszę do tego zamontować listwy. Pytanie jakie ?

W mieszkaniu na parkiecie dębowym mam dębowe listwy z litego drewna pod kolor. Ładnie to wygląda ale się opatrzyło żonie. Chce w domu listwy białe proste podobne do listew wokół drzwi (Pol-Skone Sempre pokrycie Lamistone). Listwy te to MDF oklejony na biało. Nie jest to papier ale juz widzę co kawałek jakieś drobne uszkodzenia wiec na podłogę chcemy coś mocniejszego. Z mojego research wynika jak następuje:

- plastik biały, odpada bo wygląda tandetnie i nie ma prostych wzorów w sprzedaży,

- mdf oklejony papierem, tani i dosć twardy ale papier jest bardzo nietrwały, odrywa się i łatwo go zarysować,

- mdf malowany, albo do malowania, droższy, nie wiem jak z jakością farby, wygląda na mocniejszy i trudniej go zarysować,

- styrodur albo xps, najdroższe i dosć cienkie (nie znalazłem grubszych niż 13mm), z reguły do malowania i do tego delikatniejsze niż MDF i łatwiejsze do zarysowania na surowo.

- drewno malowane na biało ale jak zapytałem o to w hurtowni to pukali się głowę i mówili że słoje się nie zamalowuje a podkreśla. Pokazali w koncu bielony dąb ale nie o to chodzi. Ma być jednolita złamana biel.

 

Jakie są wasze doświadczenia, co macie u siebie i jak się sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy listwy z aluminium w łazienkach (bo nieortodoksyjnie nie mamy całych wykaflowanych) i na antresoli: http://www.toplistwy.pl/category/listwy-przypodlogowe-listwy-aluminiowe

 

a na całej reszcie (przy kaflach i panelach) - z MDF do malowania. już mają z rok i nic im sięnie dzieje, a w domu jest dziecko lat 7,5 oraz dwa koty, przy czym cała trójka regularnie organizuje mecze piłkarskie połączone z wyścigami, ja czasami nadam zbyt dużą szybkość odkurzaczowi, który się od nich odbija itp. nie ma problemów :) jak nie masz idealnie prostych ścian, to mogą się pojawić małe szparki między listwami a ścianą, ale to się elegancko akrylem wykańcza, tak jak łączenia ściana/sufit z kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...