Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja mam normalne skrzydla uchylne, szerokosc otworu 205cm - caly dostepny po otwarciu. W systemie przesuwnym mialbym maks 102cm, a otwarte skrzydla mi nie przeszkadzaja - poniewaz dom nie jest mlody, to i mur jest gruby.

U mnie było podobnie. Zdecydowałem się więc na dodatkowe zmniejszenie szerokości do 180cm. Fakt, że drzwi wchodzą mi do środka, ale wyniesienie czegokolwiek na taras, czy wnoszenie do domu (największy otwór) bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

i będzie masło bez masła, czekolada bez kakao, a dżinsy bez bawełny :(

Ale to "my" konsumenci decydujemy. Skoro dla większości cena jest najważniejsza, to potem mamy 50% kurczaka w kurczaku, czy 1 kg szyki z 0.6kg mięsa. Moje koty dopóki głód nie ściśnie im tyłka - parówki nie ruszą. A teściowa i żona - tak. Ja mam bliżej do kotów ;)

Przetarg - 100% cena, bo wysilić się na inne kryteria i nadstawić tyłka siedzącego na wygodnym krzesełku - szkoda.

Tutaj też poruszaliśmy kwestie "castingów" i niechęci części wykonawców do świadczenia usług forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Zdecydowałem się więc na dodatkowe zmniejszenie szerokości do 180cm. Fakt, że drzwi wchodzą mi do środka, ale wyniesienie czegokolwiek na taras, czy wnoszenie do domu (największy otwór) bezproblemowe.

 

a ja mam jedne drzwi na taras przesuwne (więc do połowy fix), a drugie dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, więc nawet konstrukcja schodów była nimi wnoszona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to "my" konsumenci decydujemy. Skoro dla większości cena jest najważniejsza, to potem mamy 50% kurczaka w kurczaku, czy 1 kg szyki z 0.6kg mięsa. Moje koty dopóki głód nie ściśnie im tyłka - parówki nie ruszą. A teściowa i żona - tak. Ja mam bliżej do kotów ;).

 

Czy jesteś pewien że mamy wybór ?

 

http://demotywatory.pl/4411926/Z-cyklu-w-unii-wszyscy-jestesmy-traktowani-jednakowo

 

Niestety robimy za bantustan UE za co należy dziękować rządzącym bez wizji i "jaj".

 

Zresztą karma dla kotów i psów często jest wyższej jakości niż to co się ludziom sprzedaje - np. już od dawna kupuję psiakom suchą konserwowaną tokoferolami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - powiększając rynek towarów dobrej jakości, a nie polując wyłącznie na kolejną okazję z gazetki w supermarkecie X.

Podejrzewam, że udział produktów wysokiej jakości w Niemczech w rynku jest dużo wyższy. Stąd opłacenie centrali (prezes, biura) rozkłada się na więszej sztuk. Większy rynek - więcej chętnych i konkurencja. Po co taki producent ma się wysilać, skoro nie ma konkurenta? Maraża w produktach ekskluzywnych oderwana jest od rzeczywistości.

 

Niestety robimy za bantustan UE za co należy dziękować rządzącym bez wizji i "jaj".

Ja tym naszym politykom dziękuję za wizje, dziękuję za programy wsparcia, itp. Lepiej niech nic nie robią i tylko nie przeszkadzają.

 

Zresztą karma dla kotów i psów często jest wyższej jakości niż to co się ludziom sprzedaje .

Przerzucisz się? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniędzy ile by ich nie było... zawsze braknie na końcu.

12 000zł wrzucone w kredyt (bo te brakujące są z kredytu), trzeba powiększyć o odsetki i to te z końca, czyli przez 20 lat. To taka moja matematyka, żeby odechciało się rzeczy zbędnych ;)

 

Frankai problem w tym, że większość tych pieniędzy jest "pożyczone" i to na trochę dłużej niż na 20 lat. Ale ostatecznie stanęło na pośrednim rozwiązaniu czyli patio z systemem PSK. Może luksus nie taki jak w suwanych, ale za dopłatę 6500zł dostaliśmy 3 szt. (doszło wyjście z kuchni na mały tarasik). Mają być zamontowane do 17.12. Jak będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW1971 - ja mam PSK Patio i jestem b. zadowolony. Wiem, że w moim przypadku dopłata do HS byłaby nieuzasadniona (onko ma tylko 210x230). Patio działa świetnie i wygląda całkiem ok. Minusem jest jednak próg i widoczne okucia prowadnic.

 

A teraz pytanie - czy ktoś wie, gdzie dostanę we Wrocławiu lub w okolicach blachę tytan-cynk(zwykłą, nie malowaną, czy patynowaną) w rolce, a nie w arkuszach? Mam do zrobienia parapet 2,08m długi i nie chcę mieć na nim żadnych łączeń. Znane mi hurtownie we Wrocławiu i okolicach niestety nie mają tego w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie - czy ktoś wie, gdzie dostanę we Wrocławiu lub w okolicach blachę tytan-cynk(zwykłą, nie malowaną, czy patynowaną) w rolce, a nie w arkuszach? Mam do zrobienia parapet 2,08m długi i nie chcę mieć na nim żadnych łączeń. Znane mi hurtownie we Wrocławiu i okolicach niestety nie mają tego w ofercie.

 

Nie wiem, czy mają w rolce, ale piszą na stronie, że robią elementy do 6m dlugie:

http://www.dachblach.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - powiększając rynek towarów dobrej jakości, a nie polując wyłącznie na kolejną okazję z gazetki w supermarkecie X.

Podejrzewam, że udział produktów wysokiej jakości w Niemczech w rynku jest dużo wyższy.

 

Zdziwiłoby mnie gdyby było inaczej - w końcu zarabiają 4 razy więcej więc ich stać - i to jest też powodem, że nawet przeciętni emeryci nie muszą polować na okazje z gazetek - porównaj to z naszymi ...

 

 

Stąd opłacenie centrali (prezes, biura) rozkłada się na więszej sztuk. Większy rynek - więcej chętnych i konkurencja.

 

 

Niby efekt skali wpływa na to, ale bardziej wg mnie większa konkurencja.

 

 

Po co taki producent ma się wysilać, skoro nie ma konkurenta?

 

 

Niestety rodzime sieci handlowe nie były konkurencją bo musiały płacić podatki - od jakiegoś czasu też mają spółki - matki za granicą i wykazują znikome dochody dzięki czemu ich nie płacą.

 

Pamiętasz jak Lepper mówił o podatku obrotowym ?

 

To właśnie chodziło o opodatkowanie sieci handlowych bo do tej pory polskie sklepy muszą płacić podatki, a zachodnie unikają ich kupując drogo od firm-matek za granicą i narzucając znikome marże przez co zysk opodatkowany jest niewielki.

Firmy-matki kupują tanio np. w Polsce i dowalają bardzo dużą marżę.

 

Tak wygląda transfer pieniędzy i unikanie płacenia podatków przez największych, zresztą nie tylko w tej branży.

 

 

Ja tym naszym politykom dziękuję za wizje, dziękuję za programy wsparcia, itp. Lepiej niech nic nie robią i tylko nie przeszkadzają.

 

Mi właśnie o tą wizję chodzi - po pierwsze nie szkodzić !

 

 

Przerzucisz się? ;)

 

Kto wie na co nam niedługo przyjdzie - pamiętasz scenę z filmu "Terminal" i lekarstwo "dla kozy" ;) ?

 

 

Polecam film "Witaj w klubie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jak Lepper mówił o podatku obrotowym ?

Tak. Nie wiem czy to dobre. W ten sposób towar wysoce przetworzony jest bardzo drogi, bo na każdym etapie nakladany jest podatek.

Wiem, że to nierealne, ale może podatek pogłówny jednak byłby lepszy. Ile osób potrzeba do obliczania podatków (księgowość), kontrolowania, zbierania i egzekwowania? Problem z niejasnym prawem podatkowym by zniknął. Brak obaw o rozkręcenie interesu - ba nawet dodawałby motywacji.

Najbardziej wzruszają mnie partie, które dbają o biednych. Biedni na nich głosują. No a kto przy zdrowych zmysłach będzie ograniczał własny elektorat?

 

Mi właśnie o tą wizję chodzi - po pierwsze nie szkodzić !

Ale oni nie muszę wpadać na tę wizję. Nie będą mieli żadnej - nic nie zrobią i nie zaszkodzą. Jak zaczną kombinować to na miliony wizji jest tylko ta jedna, no i może jakichś parę cudów. Nie - za duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby przywrócić i egzekwować "komunistyczne" normy jakości, które obowiązywały u nas przed wejściem do UE ...

 

No cóż taką to mamy niepodległość - kiedyś Moskwa, teraz Bruksela narzuca to co dla nas najlepsze.

Nie przeczę, że Bru narzuca wiele rzeczy:yes:, ale też trochę daje w zamian:D.

Ale ilość masła w maśle, czekolady w czekoladzie, detergentu w proszku czy wielkości opakowań - to Bru nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semcio, napisz do Spirei, tylko nie wiem, czy ona teraz ma głowę do forum i może będziesz trochę czekał na odpowiedź. ale ona robiła rynny i chyba obróbki z tytan-cynku, to powinna mieć namiary.

Swoją głowę powoli odzyskuję i doszła nowa :)

Semcio, ja kupowałam blachę t-c Rheinzink w Galeko w Racławicach Małych. Blachę tej firmy mieli też gdzieś na Karmelkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś stolarza we wschodniej okolicy Wroclawia (Kamieniec, Jelcz, Oleśnica, Długołeka, Kiełczów)

Chodzi o odnowienie ławy klejonej z litego drewna: zeszlifowanie blatu, zfrezowanie naroży, "odświeżenie" całości i polakierowanie. Wymiary ławy: 120x65x50 (?) Pod poniższym linkiem znajduje się kilka zdjęć.

https://www.dropbox.com/s/qyvfmwbttvzj5q3/20141208_203838.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś stolarza we wschodniej okolicy Wroclawia (Kamieniec, Jelcz, Oleśnica, Długołeka, Kiełczów)

Chodzi o odnowienie ławy klejonej z litego drewna: zeszlifowanie blatu, zfrezowanie naroży, "odświeżenie" całości i polakierowanie. Wymiary ławy: 120x65x50 (?) Pod poniższym linkiem znajduje się kilka zdjęć.

https://www.dropbox.com/s/qyvfmwbttvzj5q3/20141208_203838.jpg?dl=0

 

W Miłoszycach jest stolarnia, w której robili mi drzwi i schody z jesionu - podaję nr tel.

 

506 061 556

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie osoby spawacza-hydraulika. Mam starą instalację z piecem na więgiel, piec zaczął przeciekać. W domu od miesiąca (!) 10-8 stopni (bez komentarza).

Może piec się uda uratować, a jak nie, to trzeba będzie go wyciąć i wstawić jakiś nowy, może jakaś sensowna używka (koszty). Instalacja spawana, więc podobno potrzebne będą jakieś elektrody.

 

Rzecz dzieję się nieopodal stadionu/obwodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...