Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Szukałem w "Moje ekipy" ale znalazłem tylko jedną firmę od szamba.

Czy jest jeszcze ktoś kto montuje szamba, a może wszyscy maja kanalizację i tylko ja będę mieszkał na wypuczajewie ?

Okolice Oławy.

Dziękuję bardzo.

 

Co to znaczy montuje? chcesz kupić i wstawić w wykop, czy kupić, wstawić, podłączyć, zakopać?

Jak kupić i wystawić w wykop, to bierzesz którąś firmę z okolic Radomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy montuje? chcesz kupić i wstawić w wykop, czy kupić, wstawić, podłączyć, zakopać?

Jak kupić i wystawić w wykop, to bierzesz którąś firmę z okolic Radomia.

 

Chcę zadzwonić, dogadać się w kwestii ceny, przejechać i mieć podłączone, gotowe do spełniania swojej funkcji szambo.

Jestem pełen podziwu że budujesz Oliwkę samodzielnie, ja buduję Słoneczną Polanę niestety niesamodzielnie (a może stety ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zadzwonić, dogadać się w kwestii ceny, przejechać i mieć podłączone, gotowe do spełniania swojej funkcji szambo.

Jestem pełen podziwu że budujesz Oliwkę samodzielnie, ja buduję Słoneczną Polanę niestety niesamodzielnie (a może stety ?)

 

Bez przesady ;-) nie tak samodzielnie, no i w ogóle to długa historia.

Drugi raz na pewno nie zabierałbym się za ciężkie prace sam. Wykańczanie domu zdecydowanie pozwala się napracować ambitnym :)

 

Na pewno są firmy, które przyjadą z szambem i koparką i zrobią to co trzeba, przewiduję tylko, że będzie to wyraźnie droższe. Ja niestety takiej nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

we Wrocławiu poszukuję salonu z przyzwoitą ekspozycją zewnętrznych drzwi CAL (drewno), Hormann i ewentualnie inne "drewno" jeśli akurat ktoś może coś polecić.

 

Za namiar na kompetentnego doradcę/sprzedawcę/salon z porządną ekipą monterską również będę wdzięczny.

 

I druga sprawa: poszukuję producenta/dealera bram garażowych otwieranych pod kątem - u mnie konkretnie 45 stopni.

 

Za wszystko z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

we Wrocławiu poszukuję salonu z przyzwoitą ekspozycją zewnętrznych drzwi CAL (drewno), Hormann i ewentualnie inne "drewno" jeśli akurat ktoś może coś polecić.

 

Za namiar na kompetentnego doradcę/sprzedawcę/salon z porządną ekipą monterską również będę wdzięczny.

 

I druga sprawa: poszukuję producenta/dealera bram garażowych otwieranych pod kątem - u mnie konkretnie 45 stopni.

 

Za wszystko z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

To też mój temat teraz.

Przyzwoitej kolekcji Cala chyba nie ma nigdzie. Wszędzie pojedyncze sztuki + ekspozycja przekroju drzwi (poprzednie modele). Tyle dobrego że wszędzie stoi jakiś inny model, kolor - coś tam się można zorientować.

Możesz podjechać do Lakbudu na Tęczowej, Budusa na ślężnej, Bel-Polu na Bielanach i na Wałbrzyskiej jest dystrybutor Cala i Hormanna.

Dodatkowo jest jeszcze podobno kilku dystrybutorów mających inne alternatywne do Cala produkty - na Legnickiej (Mikołajczyk, Galio)

 

Z drzwi sklejkowo-piankowych rozważam jeszcze Stolpaw i Doorsy, ale jeszcze nie oglądałem na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

we Wrocławiu poszukuję salonu z przyzwoitą ekspozycją zewnętrznych drzwi CAL (drewno), Hormann i ewentualnie inne "drewno" jeśli akurat ktoś może coś polecić.

 

Za namiar na kompetentnego doradcę/sprzedawcę/salon z porządną ekipą monterską również będę wdzięczny.

 

I druga sprawa: poszukuję producenta/dealera bram garażowych otwieranych pod kątem - u mnie konkretnie 45 stopni.

 

Za wszystko z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

CAL-a odradzam bo u mnie dębowe, drogie drzwi wypaczyły się w pierwszym sezonie [strzałka ugięcia drzwi mierzona od strony wnętrza domu to ponad 6 mm], zostały wymienione, ale kolejne po pewnym czasie pomimo korekty montażu ościeżnicy przy wymianie także się wypaczyły, zimą są szpary na dole i górze przez co musiałem dołożyć uszczelki, żeby nie dmuchał nimi wiatr.

 

Gdybym wiedział, że takie przeboje będą z drewnianymi to bym zamontował jak sąsiad metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje. Salony z listy odwiedzę i zobaczę co tam mają.

 

Co do wypaczania drzwi: z tego co do tej pory rozkminiłem w temacie doboru drzwi to chyba istotny wpływ ma miejsce montażu drzwi, tj. strony świata, zadaszenia i inne. Nie "czuję" jeszcze tego, które - gdzie się lepiej nadają.

 

Chyba skrobnę coś o tym w wątku o drzwiach - może czegoś się dowiem.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...