Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Co do wypaczania drzwi: z tego co do tej pory rozkminiłem w temacie doboru drzwi to chyba istotny wpływ ma miejsce montażu drzwi, tj. strony świata, zadaszenia i inne. Nie "czuję" jeszcze tego, które - gdzie się lepiej nadają.

A co tu więcej rozkminiać? Jeżeli masz drzwi osłonięte od słońca i deszczu, to masz dużo większe szanse, że będą OK. Jeżeli są nieosłonięte, to południowe słońce i zachodnie słońce, oraz zachodni deszcz mogą drewnianym zrobić przykrość.

Nie wiem czy to marketing, ale niektóre firmy radzą do drzwi drewnianych dodatkowo płatne okucia, które ryglują drzwi w większej ilości miejsc.

Ja nie mam problemów ze swoimi drzwiami (Lupol, meranti) jeżeli chodzi o prężenie, ale są solidnie ukryte i wziąłem te lepsze okucia. Miałem natomiast problem z lakierem i zbyt długo zostawioną taśmą - złuszczył się miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

W okolicach 15km na północ od Wrocławia poszukuję firmy do montażu ogrodzenia panelowego (ok. 120mb).

Czy ktoś mógłby polecić ekipę do takiej pracy, bo ja szukam kogoś od listopada 2014 i nie mogę znaleźć - albo za drogo albo bez pojęcia ale największy kłopot to KOMPLETNY BRAK SZACUNKU DO CZASU KLIENTA. Wyceniają nie widząc działki, wyceniają i nie chcą robić potem, umawiają się i nie przyjeżdżają wcale, chcą tylko montować a materiał to najlepiej jakbym sam im przywiózł i jeszcze podawał.

Jeszcze kilka tygodni tak będzie i powymieniam nazwy tych pseudofirm nie tylko tu na forum. Cały dom człowiek postawił bez problemów a jak przychodzi do płotu to pół roku bujam się ze znalezieniem ekipy.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje sprawdzonej firmy od wentylacji mechanicznej z Wrocławia lub okolic.

Pozdrawiam

Kolego Dawmel,

Znajdziesz kogoś podziel się proszę opinią i namiarem.

Wprowadziłem się bez zakonczonej wentylacji, poki co otwieramy po prostu okna.

Idzie lato wiec nie jest to problem ale przed zimą muszę to zakonczyć.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dom buduje pod Wrocławiem od strony Trzebnicy.

Szukam hydraulika:

50 m2 podłogówki + 3 grzejniki w sypialniach

rozprowadzenie wody i kanalizy do kuchni + 2 łazienki.

 

Jak ktoś może kogoś polecić to proszę o namiary.

 

 

Witam,

 

U mnie (Oborniki Śląskie) całościową instalację wykonywał Piotr Kupis z Trzebnicy.

Polecam bardzo bardzo. Człowiek bezobsługowy. Normalny. Nie z tych "najlepszych" :)

tel. 696 423 577

Można śmiało powołać się na Rafała z Obornik Śląskich.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W okolicach 15km na północ od Wrocławia poszukuję firmy do montażu ogrodzenia panelowego (ok. 120mb).

Czy ktoś mógłby polecić ekipę do takiej pracy, bo ja szukam kogoś od listopada 2014 i nie mogę znaleźć - albo za drogo albo bez pojęcia ale największy kłopot to KOMPLETNY BRAK SZACUNKU DO CZASU KLIENTA. Wyceniają nie widząc działki, wyceniają i nie chcą robić potem, umawiają się i nie przyjeżdżają wcale, chcą tylko montować a materiał to najlepiej jakbym sam im przywiózł i jeszcze podawał.

Jeszcze kilka tygodni tak będzie i powymieniam nazwy tych pseudofirm nie tylko tu na forum. Cały dom człowiek postawił bez problemów a jak przychodzi do płotu to pół roku bujam się ze znalezieniem ekipy.

Z góry dzięki za pomoc.

http://metalsycow.pl

Sprawdz, u nich. Wykonywali ogrodzenia u kilku osob z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W okolicach 15km na północ od Wrocławia poszukuję firmy do montażu ogrodzenia panelowego (ok. 120mb).

Czy ktoś mógłby polecić ekipę do takiej pracy, bo ja szukam kogoś od listopada 2014 i nie mogę znaleźć - albo za drogo albo bez pojęcia ale największy kłopot to KOMPLETNY BRAK SZACUNKU DO CZASU KLIENTA. Wyceniają nie widząc działki, wyceniają i nie chcą robić potem, umawiają się i nie przyjeżdżają wcale, chcą tylko montować a materiał to najlepiej jakbym sam im przywiózł i jeszcze podawał.

Jeszcze kilka tygodni tak będzie i powymieniam nazwy tych pseudofirm nie tylko tu na forum. Cały dom człowiek postawił bez problemów a jak przychodzi do płotu to pół roku bujam się ze znalezieniem ekipy.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Z ogrodzeniem to problem. Też szukałem dobrego wykonawcy i znalazłem ale cena mnie powaliła. 150m z bramą - panel z podmurówką cena 28 tyś plus vat. Zrezygnowałem i teraz ogrodzenie robi mi ekipa spod miasta Łodzi. Będzie zwykła siatka- ale mocna , podmurówka specjalnie wzmocniona - działkę atakują dziki. Cena 16500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylacje wykonywała firma Skaven z Kiełczowa. Mam mistrala i od 3 lat chodzi bez zarzutu.

 

 

Malawi dzieki za info. Mam kilka ofert na reku w tym jedna z firmy Skaven. Proponują nam Mistral PRO 600 EC .Mam tez oferte na ten sam reku na rurach spiro z firmy Comfortis z Trzebnicy.

 

Obecnie zastanawiamy sie nad wyborem jednej z tych firm. W następnym tygodniu stratujemy ze ścianami parteru tak wiec musimy podjąc decyzje przed zalaniem stropu.

 

Budowa w Pęgowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawmel Przede wszystkim porównaj technologie jakie Ci firmy proponują, na tym etapie dużo można zmienić i zaprojektować tak aby dobrze ukryć rury. Na elastycznych kanałach PCV z skrzynkami rozprężnymi na pewno robi się szybciej, łatwiej to poukrywać i wyregulować a ciężej coś popsuć na etapie projektu.

U siebie robiłem samemu mam zarówno spiro, kanały płaskie PCV jak i parę koncówek na felxach DEC'a i tez działa. Każdy materiał ma jakieś wady i zalety, choć ze spiro jest zdecydowanie najwięcej zabawy, szczególnie przy izolowaniu kanałów i wymaga projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malawi dzieki za info. Mam kilka ofert na reku w tym jedna z firmy Skaven. Proponują nam Mistral PRO 600 EC .Mam tez oferte na ten sam reku na rurach spiro z firmy Comfortis z Trzebnicy.

 

Obecnie zastanawiamy sie nad wyborem jednej z tych firm. W następnym tygodniu stratujemy ze ścianami parteru tak wiec musimy podjąc decyzje przed zalaniem stropu.

 

Budowa w Pęgowie.

 

 

To będziemy sąsiadami. Ja mieszkam w Pęgowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malawi dzieki za info. Mam kilka ofert na reku w tym jedna z firmy Skaven. Proponują nam Mistral PRO 600 EC .Mam tez oferte na ten sam reku na rurach spiro z firmy Comfortis z Trzebnicy.

 

Obecnie zastanawiamy sie nad wyborem jednej z tych firm. W następnym tygodniu stratujemy ze ścianami parteru tak wiec musimy podjąc decyzje przed zalaniem stropu.

 

Budowa w Pęgowie.

 

A u mnie dla odmiany Comfortis na spiro z ich projektem (optymalizacja mojego). Instalację na 170m2 położyli w 2dni. Serwis gwarancyjny na telefon. Jedna z lepszych ekip na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zaczynał budowę to może i bym skorzystał, bo bywałem bardzo często, teraz zaglądam regularnie, ale nieczęsto.

 

Był niedawno temat ogrodzeń, więc przy okazji zapytam, gdzie w normalnych cenach kupić ogrodzenie panelowe, Wrocław/na zachód od Wrocławia, oraz podmurówkę do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zaczynał budowę to może i bym skorzystał, bo bywałem bardzo często, teraz zaglądam regularnie, ale nieczęsto.

 

Był niedawno temat ogrodzeń, więc przy okazji zapytam, gdzie w normalnych cenach kupić ogrodzenie panelowe, Wrocław/na zachód od Wrocławia, oraz podmurówkę do tego.

 

też bym się podpiął pod to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...