Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Malawi dzieki za info. Mam kilka ofert na reku w tym jedna z firmy Skaven. Proponują nam Mistral PRO 600 EC .Mam tez oferte na ten sam reku na rurach spiro z firmy Comfortis z Trzebnicy.

 

Obecnie zastanawiamy sie nad wyborem jednej z tych firm. W następnym tygodniu stratujemy ze ścianami parteru tak wiec musimy podjąc decyzje przed zalaniem stropu.

 

Budowa w Pęgowie.

 

Cześć,

 

My mamy całą instalację robioną przez Comfortis i złego słowa o nich nie powiem. Mają nam podłączać centralę początkiem września, bedziemy mieli rekuperator Aeris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Potwierdzam że działa bardzo dobrze, również mam Aeris z Comfortisa.

 

Miejmy nadzieje. Moj kierbud polecal Skavena (sam wlasnie skonczyl swoj domek i widzialam u niego wykonanie na mistralu - wszystko OK), ale przepasc cenowa do oferty Comfortisa.

 

U nas bedzie Renovent Brink. Na razie jestem na etapie doboru wyrzutni dachowej bo niedlugo robimy dach (podobno malo ludzi wybiera ten sposob...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, nie mozesz nam tego zrobic :(

Ale przecież żadnej krzywdy Wam nie robię :) Jak mnie natchnie, to wchodzę i to czynić będę nadal. Szeryf powinien być jednak na posterunku ciągle.

Swoją drogą - jak to człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi... Mieszkałem sobie w małej mieścinie. Zacząłem pracować w ciut większej i jak dobrze szło zarabianie, to doszedłem do wniosku, że się pobuduję. W dodatku udało się 1.5km od firmy. Jak się pobudowałem, to zmieniłem miasto na średniej wielkości i 125km. Jak zamieszkałem, to praca - jeszcze "uciekła mi" 2 razy dalej. Ciekawe gdzie będzie następna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następna praca bedzie 4x dalej, ale za to kolejny dom wybudujesz na sąsiędniej posesji:), z tym, że jak się wprowadzisz to praca ucieknie 8x dalej:bash:,...czyli coraz bliżej Krzemowej Doliny:wave:

No wiesz - swego czasu na wakacje wracałem do Polski. Tylko że to były 2 lata w tej pierwszej pracy i wiedziałem, że wrócę.

Teraz przeliczam czas (okresy są coraz krótsze), przeliczam te odległości i wychodzi mi, że muszę policzyć, jak jak grube powinno być ocieplenie przy tych minus 230 ;) Na szczęście żadna działka nie jest jest zajęta, a na podstawie zdjęć z New Horizons, będę mógł wybrać sobie dobrą okolicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję drzwi podobnych do tych poniżej. Nie muszą mieć kratownicy na okienku, chodzi generalnie o taki klasyczny podział na dwa prostokąty + małe okienko. Te są z firmy art-tom z oławy, podobno grupa wrocławska ma tam jakąś zniżkę, ale nawet o to nie pytam, bo w/g cennika drzwi kosztują ponad 4000 :( Podobno można drewniane kupić za 2500-3000.

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/VYRMS1I7KB/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszk, zadzwon do Kramarza (http://www.kramarz.biz.pl/) i popros o wycene - projekt wyslesz mailem. Mysle, ze z 3500zl z montazem bedzie za drzwi z sosny z panelami z wypelnieniem z XPS.

 

Osobiscie dzis bym sie zastanowil nad jakims twardszym drewnem - 2 lata temu myslalem inaczej i teraz musze sie pogodzic z wgniotka tu i owdzie, ale z Kramarza jestem b. zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Skoro nie ma z tym wiele zachodu to daj się namówić i zostań choćby po to, żeby czasem był powód zajrzeć na FM ;)

Ja i tak nie zaglądam tu porządkowo, ino... z przyzwyczajenia :D

Tak sobie kombinowałem, że Ty powinieneś tutaj przewodzić, boś i stary (stażem) i zrównoważony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja działka stała się w tym roku "stołówką". Mam kilku, a bywa że i kilkunastu bywalców. Głównie skowronki i kosy. Początkowo na trawnikach urzędowały, a teraz rozwalają mi korę. Co poukładamy (głównie małża), to rozrzucają w poszukiwaniu robaczków. Jak opędzlowały czereśnię u sąsiadów, to przerzuciły się na nasze... borówki. Musiałem im kaptury pozakładać. Z dwojga złego - wolę tych śmiecących złodziejaszków niż gołębie, które mi s...y z jętek na balkony, oraz gnieździły się w kominie. A może ktoś ma sposób jak zniechęcić je z rozrzucania kory? Ta "ręcznie wybierana" bardziej nam się podoba i nie ma problemów z nią przy koszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Frankai, wszyscy sie juz wybudowali, urzadzili prawie... i sam widzisz :)

Albo wyjechali ;P Niestety 2 tygodnie temu mój starszy brat mi emigrował do Liverpool'a :(

 

Tak się jeszcze zastanawiam nad tym co napisałaś, czy:

a) jest tak dobrze, że wszyscy mają już swoje domy,

b) zlikwidowano pozwolenia na budowę a innej formy nie wprowadzono i nikt się już nie buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie że zmienia się profl budujących. Coraz wiecej osób korzysta z kompleksowej obsługi budowy i nie musi sam kombinować.

Jak przymierzałem się do budowy w 2005 roku to na działce którą miałem upatrzoną w Brzezinie wszyscy budowali metodą gospodarczą. Teraz we Wro w sąsiedztwie mojej działki mam 2 samorobow którzy zaczęli przed 2010. Wszystkie nowe domy wokół to juz developerzy i ich szeregówki albo bliźniaki lub ostatnio inwestor zastępczy 2 działki dalej który buduje wszystko pod klucz dla rodzinki z zagranicy. Nie ma co pytać jak wszystko dostaniesz pod klucz.

 

Druga sprawa, forum to kopalnia wiedzy. Brakujące informacje znajduje po przeczytanie paru kluczowych wątków i juz nie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CODI - jak dla mnie wiedza fachowa to zawsze była w wątkach tematycznych. W wątkach lokalnych miała być wiedza na temat fachowców, oraz hurtowni i sklepów. Wspólne zakupy (najwięcej chyba wspólnie kupiono szamb z Radomia :D). Do tego oczywiście kwestia bratania dusz w niedoli ;) Czasem trzeba się wyżalić, czasem pochwalić i poznać nowych ludzi.

Co do profilu inwestorów, to może się zmienił. Ja w obecnej sytuacji może bym się... nie budował. Na szczęście jestem wybudowany, mieszka się super, tylko różne refleksje człowieka nachodzą.

A propos refleksji - ostatnio bardzo często przypominają mi się czasy, kiedy rozkoszowałem się chwilą. Czy to siedzeniem w oknie i wsłuchiwaniem się w padający deszcz, czy to spacerami po oświetlonych ale już pustych ulicach, czy tez bezruchem poranka. Teraz - ciągle na to brak czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...