Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai, połączyłbym nasze dwie myśli.

 

Zgadzam się z tobą, coś się zmieniło i przestaliśmy zwracać uwagę na te drobne rzeczy .... które dają smak życiu. Ciągle biegniemy...

 

Kiedyś instalacje SAT/TV/RADIO zrobiłbym z przyjemnością sam (a daaaawno temu miałem zawód ... technik elektronik). Teraz szukam ekipy która mi zepnie anteny multiswitchem i podłączy pod graty. Ogród czeka ponad rok na parę do -naście dni wolnego....w tym roku nie doczeka się. W następnym na wiosnę wezmę pewnie kolejną ekipę.

I tu dochodzimy do sytuacji że nie szukamy za bardzo wsparcia na forum, jak już czytamy wątki techniczne po nocach a do prac wynajmujemy specjalistów.

Jeśli w ogóle czytamy, murator zauważył zmianę oczekiwań "czytaczy" i przygotowuje gotowe materiały dla "oglądaczy", bo ta forma przekazu ma u ludzi preferencję. szubko, dużo przyjemnie.

Zrobiłem mały research i w każdym województwie może jedna grupa ma aktualne posty, w pozostałych minęły dni lub tygodnie od ostatnich zmian. To oznacza że wszędzie taka posucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

CODI - ja kiedyś też nie wygospodarowałem czasu, żeby zrobić sobie instalację elektryczną (fach po ojcu). I później żałowałem - na poprawianiu i tak straciłem może tyle samo czasu, a już nie jest tak jakby sobie tego życzył. Też jestem technik elektronik. Dokładnie to nawet RTV. Od prawie 25 lat nic wspólnego z RTV już nie miałem i musiałem odświeżać wiedzę, ale przynajmniej nie dałem sobie wcisnąć standardowego podłączenia kablówki. Póki co korzystam co prawda tylko z neta, bo TV... na razie nie kupujemy. Wszystko jednak przewidziane na przepięcie z rozprowadzeniem na 2 może 3 TV. Założyłem jeszcze antenkę do radia a teściowej do TV. I staram się z takimi drobiazgami walczyć, żeby... nie popaść w pracoholizm. Chociaż tyle... Na razie ;) Do końca roku coś jednak planuję zmienić. Zobaczymy co się uda.

 

Kiedyś to jednego dnia potrafiliśmy "wyprodukować" kilka stron. Połowa z nich na tematy budowlane, a połowa tematy luźne. Taka była pewnie "potrzeba" psychiczna, żeby nie zwariować z budową. Naszło mnie trochę na wspominki, bo Redakcja chciała bym wystąpił jako Ojciec Założyciel na spotkaniu forumowiczów. Gdyby to było w dzień roboczy, to może bym jeszcze uległ. Zwłaszcza gdyby się okazało, że pojawią się "stare ryje". Teraz jednak priorytet jest w spędzaniu czasu z rodziną, bo niestety jako "słoik" mam ten czas bardzo ograniczony :( Poza tym - są te wszystkie drobiazgi, które nie chcą się same zrobić. Muszę je robić i przy okazji... uczyć syna. To przecież dzięki ojcu nie mam 2 lewych rąk. Im bardziej syna gonię do pomocy, tym... lepiej się zachowuje. Jak pozwolić mu na siedzenie przy kompie czy komórce zbyt długo, to później reaguje jak narkoman po odstawieniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Szukam wykonawcy do monolitu i może filigrana zWrocka lub okolic. Macie kogoś do polecenia?

 

Ps. Nie wszyscy decydują sie na wykonawcę generalnego. Myśle, że jest taki mały ruch, bo ludzie najpierw szukają w starych wpisach, a dopiero potem zadają pytania ;)No i mniej jest budów niż kiedyś (tak mi sie wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam też dobrego fachowca i dostawcy od szamba, zbiornika na deszczówkę i zbiornika do drenażu. Polecicie kogoś?

 

My pod deszczowke mamy zakopany zbiornik na 1000l, taki duzy prostokatny bialy baniak. Kosztowal cos kolo 100zl, sprawdza sie super. Do drenazu podejrzewam ze tez by sie taki nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, odparowywac i tak bedzie przez uchylone okna lub za pomoca nagrzewnicy. Czy bedzie styro na scianach czy nie to bedzie mialo na tyle znikomy wplyw ze mozna to pominac.
nagrzewnicą to chyba tylko chciwiydeweloper suszy tynki,bo nim zaczna pekac i łuszczyć się, to on juz zniknie z rynku z kasa w ręku. Ale nawet oni nie tynkują i ocieplają jednoczesnie, choć czas to pieniadz dla nich.:no::no::no:

A tak naprawde to po tynkach i wylewkach dom schnie okolo roku. :popcorn:

 

pierwszy raz słyszę takie bajk:oi:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...