Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

AW1971 - no właśnie o tą końcówkę najbardziej się obawiam :( Chyba nie muszę wyjaśniać czemu. 2015 był chyba najlepszym w naszym życiu i na razie się cieszymy tym co mamy, a przede wszystkim tym, co się w nim pojawiło :) Życzę więc i innym takiego szczęścia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai, a coż to się pojawiło ? :)

Jesli to samo co u mnie to gratuluje!

 

Nasz syn na dniach będzie miał miesiąc. I dokładnie ma to powiązanie z chatką którą zamieszkaliśmy w kwietniu ;-)

 

Las posadzony, dwóch synów i córka jest, chata dla wroga też....musze zaczac myśleć o następnej dla przyjaciela....ta dla siebie będzie gdzieś w południowych krajach ale to juz po następnej 20-tce :)

Na razie plan na 40+ zrobiony.

 

Wszystkim pisaczom i biernym czytaczom Grupy Wrocławskiej życze realizacji planów i mieszczenia się w budzecie na 2016. Zdrowie i radośc dodaję w gratisie.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, a coż to się pojawiło ? :)

Jesli to samo co u mnie to gratuluje!

 

Nasz syn na dniach będzie miał miesiąc. I dokładnie ma to powiązanie z chatką którą zamieszkaliśmy w kwietniu ;-)

Dziękuję. U mnie córeczka :) Ma 2 miesiące i jest cudowna. Gratuluje chłopaka!

Plany na życie miałem takie, żeby skończyć studia, popracować za granicą (by się czegoś dorobić), znaleźć jedną - i tylko jedną - połóweczkę, mieć 2 lub 3 dzieci (pierwszy chłopak, a po 3 latach córka), pobudować dom i w nim zamieszkać, zobaczyć piramidy w Gizie, Wielki Mur, Niagarę i Machu Pichu. Z tego pakietu jedna rzecz nie wyszła - wyjeżdżając na kontrakt nie chciałem żony zostawiać z kolejnym dzieckiem. Różnica - z różnych powodów jest 15 lat :D. No i zostało mi jeszcze Machu Pichu do odwiedzenia ;) Resztę zobaczyłem przy okazji służbowych wyjazdów.

 

A 2015 zaczął się fatalnie - od utraty pracy i przebudzeniu wówczas generalnego wykonawcy (zalegał mi fakturę), że mam mu zapłacić ok. 24 tys. a z kasy były... prawie tylko długi. Nawet pozytywna wiadomość o dziecku była w tym kontekście stresem. Potem już w zasadzie było tylko lepiej. Najważniejsze, że Amelia rozwijała się "książkowo". Dojrzały wiek powodował, że do wszystkiego podchodziliśmy ze spokojem i może dlatego też tak wyglądało.

 

PS. Dla przyszłych rodziców polecam lekturę "Najszczęśliwsze dziecko w okolicy" Harvey'a Karpa (w jednym zdaniu - kolki nie istnieją a dziecko przez 3 miesiące trzeba spowijać bądź nosić w chuście/nosidełku" oraz Fischer Price CDN43 uspokajacz z projektorem Morskie Opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 3 dzieciakoów lada miesiąc budzet rodzinny zwiekszy się Wam o 1500zł/m-c:wiggle:, więc moze szybciej postawisz kolejny dom.

Po pierwsze na pierwsze pewnie CODI się nie załapie. 800zł przy 5 osobach to przychód na poziomie 4 tys. zł. To pewnie zbyt niski próg. Ja na szczęście się nie łapię ;) Nawet nie załapałem się na becikowe. Co będzie z tym drugim i dalej. No cóż - widać już prawdomówność zwycięzców.

- "Wierzysz, że rząd ci da 500 zł na dziecko?"

- "XxX da!" (w miejsce "x" należy podstawić sobie pewną nazwę i posłuchać jak brzmi ta odpowiedź ;)

 

PS1. Ja się załapałe na miejskie becikowe u siebie - 500zł. Przemeldowałem się jeszcze przed rzeczywistą przeprowadzką i tylko dzięki temu spełniłem warunek, bo jak się okazało - jest warunek 12 miesięcy zamieszkiwania.

PS2. Jak ktoś ma działalność, to niech pamięta, że należy mu się "zasiłel macierzyński" w trakcie "urlopu ojcowskiego" (14 dni). Łącznie (wypłata plus zmniejszenie ZUS) przy "normalnym ZUS" - 1102 zł. I nie trzeba zawieszać działalności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu partii rzadzącej, jesli masz powyżej 2 dzieci w wieku do 18 lat to otrzymujesz po 500zł bez względu na dochód na kazde dziecko, więc CODI ma sznase na 1500zł co miesiąc. Inna kwestia to na jak długo starczy, póki co, tych wirtualnych pieniędzy na te dodatki

800zł to chyba kwestia ewentualnego dodatku z MOPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu partii rzadzącej, jesli masz powyżej 2 dzieci w wieku do 18 lat to otrzymujesz po 500zł bez względu na dochód na kazde dziecko, więc CODI ma sznase na 1500zł co miesiąc. Inna kwestia to na jak długo starczy, póki co, tych wirtualnych pieniędzy na te dodatki

800zł to chyba kwestia ewentualnego dodatku z MOPS

Nie widziałem projektu ale wg Rzepy : "Oznacza to, że bogatsza rodzina z trojgiem dzieci otrzyma co miesiąc 1 tys. zł, biedniejsza – 1,5 tys. zł.". To "biedniejsza" to 800*5=4000 dochodu. Nie wiem tylko czy dochód liczony jest na członka przed czy po urodzeniu. Zakładam i tak korzystniejszą wersję że po.

Ja i tak nie wierzę, że dostanę te 500zł przez 3 lata.

W dodatku w mojej ocenie nie wiadomo po co komplikują cały system. Są bodajże 4 różne wsparcia. Ulga, zasiłek na dziecko, teraz 500+ i coś jeszcze. Każde ma różne warunki zarówno dochodowe, jak i ograniczenia wiekowe czy ilościowe, a do tego różnie wypłacane. I adminstracja (nie generująca PKB) kwitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu samotny rodzic wychowujący 1 dziecko ma nie dostać?

Jak to czemu? To niezgodne z ich światopoglądem ;)

Zresztą - kwestie gospodarcze są dużo mniej ważne. Można było wrzucać jakieś projekty ustaw na ostatnie 1-3 posiedzenia poprzedniego sejmu jako "papierek lakmusowy" dobrej woli poprzedników, a teraz... wymagają one dopracowania i konsultacji społecznych. Tak jak poprzednicy woleli "ciepłą wodę", tak i ci jakoś nie zabierają się za najważniejsze, ale i najtrudniejsze, kwestie.

A te 500zł na dziecko - czy ktoś zapytał się ludzi co powoduje, że nie mają dzieci? Albo czy ktoś analizował jak nie powielić błędów wielu państw zachodnich, w których żyje się z zasiłków. Przeciwieństwem tego jest coś co słyszałem od znajomego Amerykanina, którego córka mieszkała w Singapurze. Nie zweryfikowałem co prawda tego u źródeł i nie jestem też 100% pewien, że to słuszny kierunek. Ponoć tam ulga na dzieci zależy od... wykształcenia rodziców. W ten sposób wspiera się prokreację osób o lepszych genach.

No ale koniec z dywagacjami niebudowlanymi i trzeba zabrać się za zarabianie by utrzymać rodzinkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym 2016. Wszystkim życzę bezproblemowej budowy i dużo radości z domów już wybudowanych.

 

Ja jako szczęśliwy po budowie zakończonej w zeszłym roku pozbywam się kilku rzeczy. Może komuś się przyda:

- skrzynka elektryczna (taka porządna z fundamentem do wkopania)

- kilka rolek wełny mineralnej ISOVER 0,33 - 4 rolki 10cm i 5 rolek 18cm (dorzucam w gratisie 2 już rozpakowane rolki 18stki - nie użyte ostatecznie).

- stopnie kominiarskie w kolorze antracytowym - 8szt

- ława kominiarska w kolorze antracytowym - 8szt

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Proszę o informację czy ktoś na ulicy Wiśniowej w Pęgowie (bliżej Stawowej) używa przydomowej oczyszczalni ścieków. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru sposobu odprowadzania ścieków - w projekcie mamy oczyszczalnie. Ale nie jestem pewien czy będzie ona efektywna - na działce występuje glina. Najbliższy sąsiad ma szambo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...