Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam

 

Proszę o informację czy ktoś na ulicy Wiśniowej w Pęgowie (bliżej Stawowej) używa przydomowej oczyszczalni ścieków. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru sposobu odprowadzania ścieków - w projekcie mamy oczyszczalnie. Ale nie jestem pewien czy będzie ona efektywna - na działce występuje glina. Najbliższy sąsiad ma szambo.

 

Pozdrawiam

 

Nie bardzo rozumiem czym glina przeszkodzi w dzialaniu POS... Robi sie wymiane gruntu na glebokosc 1-2 metrow w zaleznosci od wynikow badan przez geotechnika i juz. Albo nasypuje sie kopiec filtracyjny. Natomiast dobrze wiem ze jednorazowy wywoz szamba kosztuje ok. 70zl, i przy rodzinie 2+2 robi sie to czasem nawet raz w miesiacu, a pozniej jak miejscowosc zostanie skanalizowana to wlasciciele szamba sa zobligowani do podlaczenia do kanalizacji, co bedzie sie wiazalo z kosztem od minimum 2 tysiecy zlotych no i pozniej oczywiscie comiesieczne oplaty za kanalize zalezne od ilosci zuzytej wody... To kosztowo wychodzi nieporownywalnie gorzej dla kieszeni niz wymiana gruntu na potrzebna glebokosc pod pojedynczymi drenami Pos... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W zeszłym roku zatrudniłem firmę do ułożenia kostki klinkierowej na podjeździe, jako, że zrobili to szybko i fachowo a po ostatnich opadach i wjechaniu kilku ciężarówek ostatecznie wszystko zostało przetestowane polecam ich :

 

Estakada tel. 792 828 442 lub 792 929 442

 

Układają także kostki betonowe, brukowe itd.

 

Cenowo byli bezkonkurencyjni [kolejna firma po nich była prawie 2 razy droższa, a najdroższa 3 razy za tą samą pracę], wszystko było zrobione wg uzgodnień np. odwodnienie liniowe, opaska brukowa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!

Szukam konstruktora do plyty fundamentowej. Jak sie okazuje moj architekt uwzglednil plyte, ale nie szczegolowe rysunki. Stwierdzil, ze zrobi to wykonawca:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Ostatnio dostalam namiary na P. Danute, ale tylko obiecuje od ponad m-c i z rysunkow nici:bash::bash::bash:. Czy znacie jakas osobe godna polecenia? Jestem jeszcze nowicjuszem na forum. :wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czy wszyscy przenieśli się na inne forum czy po prostu już nikt tu nie zagląda. Kilka lat temu nie nadążałem czytać wątków, taki był ruch a teraz w pięć minut idzie przejrzeć posty z całego roku ;-/

 

Widać jest nadpodaż czytających w stosunku do tych, którym się chce coś napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś mógłby mi polecić dobrą ekipe budowlaną?

Domek parterowy , dwu spadowy dach ?

Z gòry dziękuję i pozdrawiam wszystkich , jestem tu nowy :)

 

Witam, ja mogę polecić ekipę Pana Anatola spod Wrocławia. Nie wiem jak z dachem, wybraliśmy firmę Wrocławskie dachy, jak narazie idzie im nieźle, ale ostateczną opinię oddam po skończonym dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jest nadpodaż czytających w stosunku do tych, którym się chce coś napisać ;)

 

szkoda, wieki mnie tu nie było i coś jakoś strasznie cicho tu jest. Tak naprawdę przejrzałem również inne subskrybowane grupy i tam również jest taka sama lipa. Posty sprzed dwóch lat itp.

Ja mam wrażenie, że starsza ekipa która królowała tutaj na forach dawno już się pobudowała i chcąc niechcąc nie ma już o czym pisać. No bo ile można tołkować o swoim wykończonym domu. Nowi budowlańcy natomiast chyba nie mają czasu ani siły tu regularnie zaglądać. Lepiej posmyrać kciukiem na fejsbuku, tam lepsze rzeczy pokazują :p Przy okazji, popraw mnie jeśli się mylę, ale ty chyba masz dom w Radwanicach, nieprawdaż?

 

Niech no zacznę. Jakiś czas temu zbudowałem dom w Radwanicach lecz niestety życie potoczyło się tak, że zaraz potem musiałem się go pozbyć. Przykra sprawa, ale na szczęście dobrze się skończyło. Poza tym obciążony był we Frankach więc uniknąłem wielkiej wtopy dosłownie kilka dni przed drastycznym wzrostem waluty.

Szczęście w nieszczęściu, że mamy jeszcze drugi, mniejszy domek w stanie surowym zamkniętym na jeszcze mniejszej działeczce który, jak to szczęście znowu dopisze zaczniemy kończyć w przyszłym roku. Ale tym razem już z głową (tak myślę). Powoli przymierzam się do organizowania adresów polecanych firm itp bajery przed rozpoczęciem budowy.

 

Z innej beczki, odnośnie startu i finansowania budowy jakiś czas temu przeczytałem artykuł, że wchodzi nowa ustawa regulująca proces udzielania kredytu hipotecznego. Otóż chodzi o to, że kredyt będzie udzielany w walucie w jakiej się zarabia. I tu zonk bo są jakieś kruczki prawne dla ludzi np. pracujących za granicą. Podobno niewiele banków będzie udzielać tych kredytów w obcych walutach (euro, dolary) a już tym bardziej np. w funtach brytyjskich. A ponieważ obecnie mieszkam i pracuję na wyspach jak pozostałe 500 milionów obywateli Polski to nieco mnie to martwi. Jeśli to jest prawda to mogę spotkać się z ogromnymi problemami już na starcie wnioskowania o kredyt.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH , JA RÓWNIEŻ JESTEM TU NOWY LECZ DWA LATA TEMU FAKTYCZNIE BYŁO WIĘCEJ WPISÓW , ALE I TAK COŚ SIĘ WKONCU RUSZYŁO .

 

ALBERT07 POWIEM TYLKO TYLE ZE FAKTYCZNIE MASZ RACJE JEŚLI CHODZI O KREDYTY , BANKI JUŻ NIE UDZIELAJĄ KREDYTÓW W ZŁOTÓWKACH JEŚLI PRACUJESZ ZA GRANICA TYLE WIEM , DOWIEDZ SIĘ O KREDYT W SWOIM BANKU MYŚLĘ ZE MAJA LEPSZE OFERTY NIŻ W POLSCE .

 

CZY KTOŚ MOŻE OKREŚLIĆ SIĘ ILE KOSZTUJĄ MATERIAŁY DO BUDOWY DOMU 120mkw ORIENTACYJNIE ?CZY POLECACIE JAKĄŚ HURTOWNIE WE WROCŁAWIU ?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem czym glina przeszkodzi w dzialaniu pos... Robi sie wymiane gruntu na glebokosc 1-2 metrow w zaleznosci od wynikow badan przez geotechnika i juz. Albo nasypuje sie kopiec filtracyjny. Natomiast dobrze wiem ze jednorazowy wywoz szamba kosztuje ok. 70zl, i przy rodzinie 2+2 robi sie to czasem nawet raz w miesiacu, a pozniej jak miejscowosc zostanie skanalizowana to wlasciciele szamba sa zobligowani do podlaczenia do kanalizacji, co bedzie sie wiazalo z kosztem od minimum 2 tysiecy zlotych no i pozniej oczywiscie comiesieczne oplaty za kanalize zalezne od ilosci zuzytej wody... To kosztowo wychodzi nieporownywalnie gorzej dla kieszeni niz wymiana gruntu na potrzebna glebokosc pod pojedynczymi drenami pos... :cool:

 

umka . Czyli pos jest najbardziej opłacalną inwestycja niż szambo i kanalizacja miejska? Mamy w projekcie szambo i rozważamy taka opcje jak pos tyle ze zastanawia mnie to wszystko jak to działa i co z moim gruntem , czu to naprawdę jest bezpieczne dla mojego środowiska?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umka . Czyli pos jest najbardziej opłacalną inwestycja niż szambo i kanalizacja miejska? Mamy w projekcie szambo i rozważamy taka opcje jak pos tyle ze zastanawia mnie to wszystko jak to działa i co z moim gruntem , czu to naprawdę jest bezpieczne dla mojego środowiska?

Pozdrawiam

 

POS jest w ogole najbardziej oplacalna inwestycja ). I na pewno o wiele bardziej niz betonowe pudlo za 7 tys i pozniej drenujaca kieszen kanaliza miejska (bo zgodnie z ustawa posiadacz szamba jest zobligowany podlaczyc sie do kanalizy po jej wybudowaniu przez gmine, nie za darmo rzecz jasna).

Osobiscie z czystym sumieniem radzilabym zamienic szambo na POS.

Co do dzialania - jest prawie bezobslugowe - raz na miesiac wsypujesz zawartosc saszetki z bakteriami do wc i juz. Czestotliwosc oprozniania zalezy od ilosci uzytkownikow, w moim przypadku oproznilismy ja jeden raz za prawie 4 lata uzytkowania.

Bezpieczenstwo dla srodowiska - mozna poczytac w necie.

Grunt - jak jest glina to wymienia sie grunt na piasek na glebokosc ok 2m pod pojedynczymi nitkami drenow i juz. Do ziemi z drenow wyplywa juz oczyszczona czesc sciekow, jest wiele modeli POS w ktorych na koncu drenow jest staw z rybkami - zyja i maja sie dobrze.

 

Pozdrawiam i zycze trafnych wyborow.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH , JA RÓWNIEŻ JESTEM TU NOWY LECZ DWA LATA TEMU FAKTYCZNIE BYŁO WIĘCEJ WPISÓW , ALE I TAK COŚ SIĘ WKONCU RUSZYŁO .

 

ALBERT07 POWIEM TYLKO TYLE ZE FAKTYCZNIE MASZ RACJE JEŚLI CHODZI O KREDYTY , BANKI JUŻ NIE UDZIELAJĄ KREDYTÓW W ZŁOTÓWKACH JEŚLI PRACUJESZ ZA GRANICA TYLE WIEM , DOWIEDZ SIĘ O KREDYT W SWOIM BANKU MYŚLĘ ZE MAJA LEPSZE OFERTY NIŻ W POLSCE .

 

CZY KTOŚ MOŻE OKREŚLIĆ SIĘ ILE KOSZTUJĄ MATERIAŁY DO BUDOWY DOMU 120mkw ORIENTACYJNIE ?CZY POLECACIE JAKĄŚ HURTOWNIE WE WROCŁAWIU ?

POZDRAWIAM

 

Hej. Co do materialow to zalezy co jak bedziesz budowal. Ja dostalam namiary na 2 hurtownie, polecane przez znajomych. Jedna to Manex z Bystrzyckiej a druga SBB z Tynieckiej. Czy ktos na forum korzystal z tych hurtowni i moze je ocenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co do materialow to zalezy co jak bedziesz budowal. Ja dostalam namiary na 2 hurtownie, polecane przez znajomych. Jedna to Manex z Bystrzyckiej a druga SBB z Tynieckiej. Czy ktos na forum korzystal z tych hurtowni i moze je ocenic?

 

Korzystalismy z obu ale zawsze najpierw robilismy rozpoznanie po 8-12 hurtowniach plus markety plus internet i czasem cos u nich wlasnie wychodzilo korzystniej cenowo. Ogolnie polecam bo mila obsluga i sa dosc otwarci na wspolprace zwlaszcza przy wiekszym zamowieniu. Ale chcialabym powtorzyc - warto ponegocjowac w kilku hurtowniach i dopiero pozniej wybrac. Moge polecic jeszcze extradach i mb-03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...