Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Świetny elektryk - p. Mietek Kocot 503 330 488

 

Dzięki, jestem po spotkaniu z p. Kocotem, będzie robił instalację w kwietniu.

 

Jeśli macie jeszcze jakiegoś dobrego hydraulika, który zrobi instalację wod-kan oraz podłogówkę pod pompę ciepła byłbym wdzięczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A ja poszukuję kogoś kto zrobi tynk zewnętrzny. Chałupa ocieplone i zaciągnięta siatką. Trzeba kogoś kto nie tylko przyjedzie i pomacha wałkiem ale tez wpierw zrobi poprawki, uzupełni ubytki, przeszlifuje. Takiego komu się chce żeby potem to dobrze wyglądało. Budowa po zachodniej stronie Wrocławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Planuję zakup działki w gminie Żórawina (Suchy Dwór) - chcieliśmy budować prostą, zgrabną parterówkę jednak poszperałam po necie i znalazłam MPZP dla gm. Żórawina, z którego wynika, że kąt nachylenia dachu musi się mieścić między 35 a 45 st. W "naszym" projekcie jest 22st - myślicie, że jest szansa na uzyskanie odstępstwa, czy trzeba szukać jakiegoś domu z poddaszem? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Planuję zakup działki w gminie Żórawina (Suchy Dwór) - chcieliśmy budować prostą, zgrabną parterówkę jednak poszperałam po necie i znalazłam MPZP dla gm. Żórawina, z którego wynika, że kąt nachylenia dachu musi się mieścić między 35 a 45 st. W "naszym" projekcie jest 22st - myślicie, że jest szansa na uzyskanie odstępstwa, czy trzeba szukać jakiegoś domu z poddaszem? :(

 

Jezeli znalezliscie wymarzony projekt to poprostu podczas adaptacji przez architekta trzeba bedzie zmienic kat nachylenia dachu. Ale zeby miec pewnosc trzeba wystapic do gminy o mpzp konkretnie dla waszej dzialki i tam juz bedzie wpisane czy naprawde kat jest 35-45, bo bywa roznie. U nas, na przyklad nie bylo wzmianki o kolorze dachowki, a u sasiadow po drugiej stronie ulicy juz tak :rolleyes:, wiec zeby nie denerwowac sie na prozno wezmij mpzp dla tej dzialki, kosztuje 50zl i przyda sie podczas adaptacji projektu :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , słuchajcie moi drodzy , dostałem dwie wyceny na dachówkę rober , model bergamo antracytowa angoba dach przypomnę 250m2 cena brutto 18.071 i druga wycena to dachówka koramic , orea9 kolor ten sam , cena brutto 20.065 , oczywiście w cenę wliczone sa wszystkie akcesoria dachowe oprcz rynien , teraz pytanie do was która z tych dwóch firm byście wybrali , różnica jest b mała ale może jakościowo któraś jest lepsza??

 

Braas wiem ze jest jedna z liderowych firm ale jest droga wiec odpada..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , słuchajcie moi drodzy , dostałem dwie wyceny na dachówkę rober , model bergamo antracytowa angoba dach przypomnę 250m2 cena brutto 18.071 i druga wycena to dachówka koramic , orea9 kolor ten sam , cena brutto 20.065 , oczywiście w cenę wliczone sa wszystkie akcesoria dachowe oprcz rynien , teraz pytanie do was która z tych dwóch firm byście wybrali , różnica jest b mała ale może jakościowo któraś jest lepsza??

 

Braas wiem ze jest jedna z liderowych firm ale jest droga wiec odpada..

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Moim faworytem jest Roben - szersze zamki wiec mozna ewentualnie przesowac jak trzeba, jest w Srodzie wiec taniej, no i z gwarancja lepiej. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z glinką różn ie bywa, zwłaszcza z zakładami produkcyjnymi Wienerberger - wystarczy się zapytać murarzy o jakość pustaków ceramicznych i zakładów produkcyjnych. A Koramic to też Wienerberger.

Glinka ze Srody należy do jednych z najlepszych w Europie, ale nie każdy rodzaj dachówki jest tu produkowany - Roben ma kilkanascie zakładów produkcyjnych w Europie.

Ja akurat zwracałem uwagę skąd pochodzi pustak ceramiczny.

Dachówkę, którą mam na dachu produkują tylko w 1 miejscu Europy, ale też nie miałem kłopotów jak się okazało, ze kilka paczek w srodku palety były popękane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Umka za informacje jak i koledze od glinki :D zawsze to jakas porada .

 

Sluchajcie teraz pytanie jesli chodzi o bloczki fundamentowe , jak sprawdzic czy sa z certyfikatem budowlanym , czy sa one dobrej jakosci i wytrzymale na tyle zeby ?...

Pytam poniewaz znalazlem wiele firm ktore oglaszaja sie na forach czy np OXL aplikacji i ceny sa naprawde rozne , nie wiem od czego to zalezy a chce jak wiadomo kupic dobry material na swoj dom ..

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku zaczynamy budowę w Sobótce i wymyśliłem sobie ogrzewanie powierzchniowe ale sufitowe na parterze i na skosach na poddaszu, najlepiej z mat kapilarnych, niestety temat dość nowy i informacji w sieci mało, często sprzeczne.

Może ktoś z waszych instalatorów miał z tym styczność (jeśli nie sufitowe to przynajmniej ścienne), każdy kontakt do pratktyka będzie pomocny bo w sieci większość to materiały promocyjne konkretnych firm.

z góry dziękuję i pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku zaczynamy budowę w Sobótce i wymyśliłem sobie ogrzewanie powierzchniowe ale sufitowe na parterze i na skosach na poddaszu, najlepiej z mat kapilarnych, niestety temat dość nowy i informacji w sieci mało, często sprzeczne.

Może ktoś z waszych instalatorów miał z tym styczność (jeśli nie sufitowe to przynajmniej ścienne), każdy kontakt do pratktyka będzie pomocny bo w sieci większość to materiały promocyjne konkretnych firm.

z góry dziękuję i pozdrawiam budujących

 

Hej,

W Swidnicy znajduje sie Centrum Technologii Entergetycznych , ktora skupia wiekszosc nowych technologii. W tamtym roku mowili o takim cudzie, wiec mozesz podpytac. Ponizej stronka.

 

http://cte.fea.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowalismy dla przyjaciol bloczki z termatu (duza fabryka) miesiac temu - super jakosc, oczywiscie z atestem, cena byla po 3 zl z transportem i rozladunkiem - hurtownia mb-03, http://www.mb03.pl/, ul. Szczecińska 5a, 71/354-83-30. Taniej raczej watpie ze mozna znalezc porzadne...

 

dziekuje umka spr co oni oferuja , domyslam sie ze jest to hurtownia czy raczej bezposredni adres do firmy ?

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem bloczki z Termatu - ceny nie pamietam, ale brałem bezpośrednio z fabryki, nie z hurtowni i było to bardziej opłacalne niż przez pośrednika. Termat ma transport z rozładunkiem.

 

WOJGOC, no wlasnie z fabryki bylo by chyba najlepiej masz do nich moze kontakt ?

Dzieki za podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...