Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzień dobry Forumowicze,

 

Będziem się budować.

Gdzie: Radwanice

Na czym : działka 720 m2, po długości 36 i szerokość 20, z wjazdem od węższej strony.

A co: Domek Pelikan XVII po "delikatnych" przeróbkach przez architekta adaptującego.

 

Dlatego też zapytuję, czy ktoś ma jeszcze jakąś ekipę do postawienia stanu surowego otwartego ? Możliwe, że mur bedzie trójwarstwowy.

No i kierbud, tu polecenia jeszcze słabiej wyglądają w wątku "moje ekipy".

 

Pozdrawiam,

ZIP

 

witam, a w którym miejscu w Radwanicach jeśli można wiedzieć? Projekt bardzo fajny :p

Niestety ekipy nie polecę bo nie wiem czy jeszcze działają bo to było kilka lat temu, ale ponieważ będę (mam taką nadzieję) budował się ponownie to sam z chęcią przyczaję się na to co uzyskasz od innych forumowiczów. Z kierbudem jest średnio, mój był do bani ale popytam w rodzinie. Jak coś będę wiedział to dam znać.

Moja rada to wybrać się do urzędu bodajże na kościuszki (do pokoju gdzie wydają pozwolenia na zamieszkanie) i zapytać tam o kierbudów. Przynajmniej na koniec nie będzie niespodzianek bo jak to mówią, wszystko pozostanie w rodzinie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nie tylko Twoja ;) Wiele rzeczy się zmienia i najgorszą chyba jest pójściem za tym co głoszą... marketingowcy od siedmiu boleści ;) Kto pamięta kilka lat temu hasła - trzeba dom ocieplać, bo energia strasznie zdrożała, a będzie już tylko droższa? No i okazało się, że węgiel tańszy, ropa tańsza, gaz tańszy, energia elektryczna tańsza. To są trendy dla "strzyżenia owiec". Może wręcz strzyżenie ostatniej szansy. W tak wielu dziedzinach postęp przyspieszył, że wybieganie 10 lat do przodu, chyba nie ma sensu. Może nie ma sensu budowanie domów, tak jak myśmy to robili. Może trzeba tak jak Amerykanie od dawna - dom na max 40 lat i zburzyć?

 

Teoretycznie ma to sens bo za 40 lat jest dość duże prawdopodobieństwo że ciebie już nie będzie na tym świecie, a twoim potomkom to coś co wybudowałeś i było nowoczesne w twoich czasach, teraz już jest faux-pas. Jakby było z drewna to by koparką rozjechali i na nowo postawili to co im się podoba. Osobiście nie jestem fanem domów z drewna gdyż irytuje mnie dźwięk skrzypienia podłogi itp. ale prawda jest taka że co murowane to wszystko wytrwa. Chodzi jednak o to, że nie ma się co stresować że fuga między pustakami jest nierówna, muszę za wszelką cenę mieć jak najlepsze dachówki i styropian bo w efekcie końcowym jest to niewielki procent oszczędności w stosunku do wydania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co kojarzę - współpracuje z nimi, ale nie "sprzedała" się. Firma jest zarejestrowana w Polsce.

Co się tyczy okien - byłbym sceptyczny. Nie co do technologii, ale co do jakości życia. Być może ten materiał pochłaniałby (w końcu prawo zachowania energii dalej obowiązuje ;) ), że coś byłoby pochłaniane przez tą warstwę, co nam jest potrzebne do życia. I to bardziej mi chodzi o potrzebę psychologiczną a nie fizjologiczną. Natomiast pokrycie elewacji może się przydarzyć w ciągu kilku lat. Pewne zaczną od wieżowców.

 

 

A koszt pewnie "kosmos". Chyba bym wolał zamiast kłaść dachówkę - użyć całkiem płaskich paneli na całym dachu.

 

Wiesz, jeżeli to jednocześnie będzie chroniło pomieszczenia przed promieniowaniem słonecznym to na pewno będzie to wykorzystywane w wieżowcach przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii. W prywatnych domach to raczej słaby pomysł, ale jak masz budynek kilkudziesięciopiętrowy wykonany ze szkła, to wtedy gra warta jest naprawdę świeczki.

 

Co do tych dachówek to pewnie tanie nie są, ale producentowi zapewne chodziło o pokazanie bogatym ludziom alternatywy w stosunku do paskudnych paneli kładzionych na cały dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazurowa,

 

Byłem dziś na wizji lokalnej. Działka kupiona kilka lat temu. Na jesieni była strzyżona z badyli. Trochę ich urosło :).

 

Muszę zaczynać, bo zaraz zaczną odrastać :)

 

Dziś zauważyłem, że poziom działki mam niżej niż sąsiad - będę musiał nadsypać.

 

 

A po której stronie? bardziej przy boiskach czy między gwiaździstą a wrocławską?

W sumie to niedaleko od nas bo my na Tęczowej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i kierbud, tu polecenia jeszcze słabiej wyglądają w wątku "moje ekipy".

 

ZIP

 

 

Sprobujcie zadzwonic do kierbuda naszych przyjaciol: mgr. inz. Wojciech Zacharow, 605-032-515, 071/393-05-83. Cena 2000 za budowe. Jest "normalny", otwarty na sugestie i chetny pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po której stronie? bardziej przy boiskach czy między gwiaździstą a wrocławską?

W sumie to niedaleko od nas bo my na Tęczowej :p

 

Przy boisku :)

 

 

Sprobujcie zadzwonic do kierbuda naszych przyjaciol: mgr. inz. ...

 

Dzieki, popróbuje.

 

 

A do tych wzystkich, którzy uważają, że projekt ładny, to dziękuje i zgadzam się.

 

Niewielkie przeróbki to:

- schody w salonie zamiast klatki schodowej

- antresola u góry na prawo od salonu

- pokoje na poddaszu na scianach szczytowych budynku (lekkie kombinowanie z dachem garażu żeby od drogi się okno zmieściło)

- pralnia wyospodarowana koło łazienki

- i druga łazienka zabrana z pokoju obok garażu w miejsce starej kotłowni i klatki schodowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Forumowicze,

 

Dlatego też zapytuję, czy ktoś ma jeszcze jakąś ekipę do postawienia stanu surowego otwartego ? Możliwe, że mur bedzie trójwarstwowy.

No i kierbud, tu polecenia jeszcze słabiej wyglądają w wątku "moje ekipy".

 

 

 

Witaj,

 

Co do stanu surowego do Artur I. który mój dom budował nadal działa, więc warto wziąć go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Co do stanu surowego do Artur I. który mój dom budował nadal działa, więc warto wziąć go pod uwagę.

 

Chyba mam jakiegoś Artura na liście. Numer telefonu z końcówką 688.

 

Dla mnie to ostatni moment na decyzję strukturalne.

 

Bo bedzie reku, czyli większości kominów się pozbyłem.

Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, już zmieniony.

Strop, jeśli się wykluczy lany, to inne opcje są ciągle otwarte.

 

Ale ściana zewnętrzna - muszę zdecydować teraz. Przespałem się z decyzją.

Dwa tygodnie intensywnego spania i nadal nie wiem czy dwu -, czy trzywarstwowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 3-warstwowa to z wełną czy ze styropianem w środku?

 

Myślałem o wełnie, bo można kotwić i na drut. Bardziej mnie to przekonywało niż systemowe kotwy.

Stety bądź niestety policzyłem koszt cegieł na elewację, a potem porównałem z ocieplenie w dwuwarstwówce.

 

Porównanie wypadło tak, że to 3 razy tyle na same cegiełki.

Pomysł trójwarstwówki umiera w długo i boleśnie, ale jakoś w końcu się z tym pogodzę.

Przesunę fundusze gdzieś indziej, chociażby w basen :)

 

Chyba już również nie mam co więcej molestować architekta.

Dziś ostatni set tego meczu i będzie trzeba składać papiery.

 

A potem już raptem 65 dni i można wbijać łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wełnie, bo można kotwić i na drut. Bardziej mnie to przekonywało niż systemowe kotwy.

Stety bądź niestety policzyłem koszt cegieł na elewację, a potem porównałem z ocieplenie w dwuwarstwówce.

 

Porównanie wypadło tak, że to 3 razy tyle na same cegiełki.

Pomysł trójwarstwówki umiera w długo i boleśnie, ale jakoś w końcu się z tym pogodzę.

Przesunę fundusze gdzieś indziej, chociażby w basen :)

Ja początkowo myślałem o klinkierze - coby sobie odpuścić tynkowanie i ładne na wieki. Odpuściłem, ale nie odpuściłem muru 3-warstwowego. Powodem były nie tylko koszty, problemy z wykonawcami i wykwitami, ale także estetyka. Większość budynków jednak nam się nie podobała i baliśmy sie jakby nasz dom wyglądał. Klinkier pozostał w formie wstawek pod oknami i parapetów (uważam za cudne i praktyczne). Reszta muru osłonowego to pustki Max (czy jakoś tak) i na tym tynk.

Elewacja której nie można stuknąć bo będzie dziura - nie dla mnie. Ja to wszystko tu puknę, tu dziobnę, tam drasnę ;)

 

Popełniłem jednak błąd z grubością styropianu czyli odległością pomiędzy murkami fundamentowymi. Potem zostało mi raptem 10cm na wełnę, bo inaczej za duży zwis. Kotwy brałem gotowe.

 

Basen... Ile czasu by go używać? Ile kosztuje jego utrzymania? Czy nie lepiej pojechać sobie na normalny basen i do aqua parku oraz do 5* hotelu w ciepłych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo myślałem o klinkierze - coby sobie odpuścić tynkowanie i ładne na wieki. Odpuściłem, ale nie odpuściłem muru 3-warstwowego. Powodem były nie tylko koszty, problemy z wykonawcami i wykwitami, ale także estetyka. Większość budynków jednak nam się nie podobała i baliśmy sie jakby nasz dom wyglądał. Klinkier pozostał w formie wstawek pod oknami i parapetów (uważam za cudne i praktyczne). Reszta muru osłonowego to pustki Max (czy jakoś tak) i na tym tynk.

Elewacja której nie można stuknąć bo będzie dziura - nie dla mnie. Ja to wszystko tu puknę, tu dziobnę, tam drasnę ;)

 

Popełniłem jednak błąd z grubością styropianu czyli odległością pomiędzy murkami fundamentowymi. Potem zostało mi raptem 10cm na wełnę, bo inaczej za duży zwis. Kotwy brałem gotowe.

 

Basen... Ile czasu by go używać? Ile kosztuje jego utrzymania? Czy nie lepiej pojechać sobie na normalny basen i do aqua parku oraz do 5* hotelu w ciepłych krajach?

 

Zgadzam się co do elewacji, ale cena plus ryzyko jujowego wykonanania, czyli brak doświadczenia ekip / mało popularna obecnie metoda. Dużo plusów dodatnich, ale te ujemne przesłaniają. Pewnie trzeci dom będę budował już tak jak należy.

 

Jeśli natomiast chodzi o basen, to rozumiem Twoje wątpliwości, ale jeśli nawet na lipiec i sierpień, to i tak godzę się z kosztami. W aquaparku w lecie to tylko można sobie żebra obić, zwłaszcza jak miasto zamyka na lato Wejherowska :(, dodatkowo cena ponad stówkę za całą rodzinę, plus parkowanie w tłoku i dojazd. Zamiast telewizora i trójwarstwówki wyjdzie mi basen.

 

Ps: ile to metr sześcienny humusu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu gadaliśmy o solarach więc przypadkiem dzisiaj napotkałem się na stronkę o której wcześniej wspominałem. Może to kogoś zainteresuje. Ciekawe jaki byłby koszt wykonania czegoś takiego dachu w Polsce heheh

 

http://www.architecturendesign.net/generate-cheap-green-electricity-from-sunlight-with-solar-roof-tiles/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast chodzi o basen, to rozumiem Twoje wątpliwości, ale jeśli nawet na lipiec i sierpień, to i tak godzę się z kosztami. W aquaparku w lecie to tylko można sobie żebra obić, zwłaszcza jak miasto zamyka na lato Wejherowska :(, dodatkowo cena ponad stówkę za całą rodzinę, plus parkowanie w tłoku i dojazd. Zamiast telewizora i trójwarstwówki wyjdzie mi basen.

Jako rekordzista w długości budowania, mogę się wypowiadać a propos zmian w postrzeganiu rzeczywistości. Basen rozpatruję tutaj jako zachciewajkę porównywalną z inną formą kąpieli ;) Co do jacuzzi zamiast wanny - szybko doczytałem, że wszystko poniżej 20kzł narażone jest na ryzyko smrodu i zakazy używania płynów do kąpieli, więc szybko odpuściłem. Zrobiłem sobie dysze do masażu pod prysznicem i deszczownicę. Korzystam z tego od wielkiego święta nie chcąc bawić się w ściąganie wody ze ścianek. Zobaczymy jak będzie w przyszłości, kiedy dorobię się zmiękczacza (24-26 stopni niemieckich). Prysznic wygląda obłędnie, działa super ale ilość elementów przeszkadza w sprawnym ściągnięciu wody, żeby nie osadzał się kamień.

Jak dla mnie basen w domu służy tylko moczeniu się. Pewnie te większe rozkładane też wystarczą. Nie mówię, że nie chciałbym mieć takiego 20x5m, przeszklonego z podgrzewaniem. No ale by mnie było na to stać i nie było żal, to pewnie pensja 25 tys. na rękę i min. jedna osoba do sprzątania całości. W końcu trzeba mieć czas, by z tego korzystać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...