Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pani Koalo, kiedy w styczniu kupowałam Ytong, w Gaji dostałam najwyższą cenę. Najtaniej (wtedy po 12,24 z transportem i przechowaniem- jutro przywożą pierwsza partię) ) znalazłam w Madar Preis i w Vigma Berg. Spróbuj tam, podobno od kwietnia kolejna podwyżka narzucona przez xellę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Proszę o pomoc- informację odnośnie kanałów wentylacyjnych. Będę murował komin wentylacyjny z pustaka 3-kanałowego o przekroju prostokątnym, problem w tym że nie mogę go zakończyć na dachu kominem tylko muszę dać wywietrzaki. Poradźcie jak przejść z przekroju prostokątnego/kanał/ na kołowy/wywietrzaki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma może do sprzedania w rozsądnej cenie agregat prądotwórczy?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

polecam niskie łąki w niedzielę widziałem tam kilka sztuk w rozsądnej cenie (różnie moce)

 

Dzieki Woprz. Problem tylko w tym, że ja się na agregatach znam słabo, żeby nie powiedzieć, że wcale.. Więc ryzyko nabycia złomu jest dosyć spore :( Może ktoś mi podpowie na co zwrócić uwagę ?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha!

 

Pan Budowniczy mi dzisiaj wymówił! :evil: :evil: :evil: W listopadzie umowę podpisaliśmy... A teraz z tą umową to do sądu mogę... Epidemia jakaś, czy co?

 

No to teraz mam konkurencję dodatkową. Jak tu człowieka szlag nie ma trafić? Ręce opadają.

 

Nawet nie będę pytać, czy ktoś nie słyszał o ekipie bez roboty od maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - serdecznie współczuję, :(

też to przechodziłam latem, i radzę szukaj, na pewno kogoś znajdziesz

 

A ja się chciałam pochwalić postępami na dachu 8)

 

 

najpierw panowie sprytnie wwieźli dachówkę na dach,

następnie rozłożyli na połaciach

http://foto2.m.onet.pl/_m/2e6cb2669d404132a882cf65c0bd2192,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/3bb117417264b94f5c97bf236dbf0bc9,5,19,0.jpg

 

i zaczęli układać :roll:

http://foto3.m.onet.pl/_m/b4af22d49669e9e23d97c4485fceca57,5,19,0.jpg

 

fasola - podoba się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

 

po zimowym sezonie zajrzałem do hurtowni i rece mi opadly jak zobaczylem ceny. Wszystko prawie o 100% nie wspominajc juz o tym ze dostawa za miesiac albo dalej.

 

Udalo mi sie dorwac styropian na wylewki ale nadal brakuje mi 50 m2 Rockwool'a TOPROCKA 18 cm. Czy ktoś to wogóle ma we Wrocławiu, bo dachu nie mogę skończyć (docieplić)

 

A tak z innej beczki czy macie może namiar na kogos kto projektuje ogrody, chodniki, podjazdy bo ja informtyczny jestem i ze sztuką u mnie na bakier. Ja bym tam wszedzie trawe posial ale żona .... nie pozwoli :)

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tendencyjne pytanie: Czy moze ktos polecic dobrego tynkarza. Moge poczekac kilka miesiecy. Chodzi o zaklepanie terminu.

 

Dzisiaj moj wspanialy wykonawca oznajmil, ze 20PLN za tynki wraz z materialem juz nie jest aktualne. Umowe na rozmaite prace sporzadzilismy pod koniec grudnia.

 

Ile placicie za tylki wewnetrzne cementowo-wapniowe? a ile za gipsowe?

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma może do sprzedania w rozsądnej cenie agregat prądotwórczy?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

polecam niskie łąki w niedzielę widziałem tam kilka sztuk w rozsądnej cenie (różnie moce)

 

Dzieki Woprz. Problem tylko w tym, że ja się na agregatach znam słabo, żeby nie powiedzieć, że wcale.. Więc ryzyko nabycia złomu jest dosyć spore :( Może ktoś mi podpowie na co zwrócić uwagę ?

 

 

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

 

 

co mogę poradzić ??? sam się na tym słabo znam ale kilku rad mogę udzielić

1. musisz wiedzieć jaka moc cię interesuje (nie wiem co chcesz robić ale raczej 2-4 KW)

 

2. agregat to w gruncie rzeczy 2 podzespoły silnik i prądnica (chyba) prądnice sprawdzisz po uruchomieniu silnik sprawdzaj tak jakbyś kupował samochód albo kosiarkę. sprawdź olej czy jest czysty i czy przy uszczelce na bloku nie cieknie no i świece jeżeli jest czysta to znaczy że ktoś ten silnik przekonserwował (wtedy dobrze przyjrzeć się uszczelce na bloku lepiej żeby była nowa albo przynajmniej w dobrym stanie. posłuchaj silnika

 

3. kupuj od gościa który ma ich przynajmniej kilka - to znaczy, że często tam jest i w razie czego masz u kogo reklamować. Zwykle ci ludzie mają jakieś swoje zakłady naprawcze i dają namiar na siebie poza niskimi łąkami.

 

jak ostatnio sprawdzałam to ceny kształtują się pomiędzy 200 a 500 zależy jaki stan, moc i marka

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede zasypywac piaskiem. mam namiar na kolesia ktory moze przywiezc tzw. brudny piasek-podobno dobry na obsypke: 100 zł/wywrotke 27 ton

 

Witaj Kulka,

 

Czy mogłabyś zdradzić namiary na tego kolesia z piaskiem do fundamentów

 

 

Kulka, też chętnie skorzystałabym z namiarów.

Z góry dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nie chce zasmiecac tego wątku dlatego umieszczam

go w wątku wnętrza jednak

prosze Was o opinie na temat kuchni musze

jakis projekt wybrac bo maz potrzebuje widziec co ma byc gdzie i jak

przed wylewkami

dzieki serdeczne bede bardoz wdzięczna i pozdrawiam

flowercia

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1693981#1693981

Bogumila, Kulka, Scur, MichAsiek dziekuje Wam za opinie w sprawie kuchni, ostatecznie decyduje sie na wyspę wczoraj w Astrze widzialam

dokladnie identyczną wyspę jaką chcemy zrobic i strasznie to cudo mi się podoba), ryzykuje i spelniam marzenia najwyzej potem bedę narzekac)

Dzieki w kazdym bądz razie za opinie)

Pani Koala gratuluje dzidziusia)))

 

Mam przy okazji pytanie do tych co są juz po wylewkach ile cm trzeba zostawic na kafelki panele po wylewkach? Czy 2 cm wystarczą?

Ktos pytal sie o kabel 200m, mysmy kupili 2 b. dlugie przedluzacze

i tak sie ratowalismy brakiem prądu. Tylko jeszcze do tego mój mąz dorabiał bezpiecznik ... moze warto u elektryka taki przewód zamowic 200 m z bezpiecznikiem.

 

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka.ka

 

Super jest ten twój dach. Co to za dachówka? Tyle tego przejrzałam, że mi się wszystko miesza... W przyszłym tygodniu będę w Tyńcu, to poszukam twojego Domu, żeby podglądnąć w realu. ZAZDROSZCZĘ JAK NIE WIEM CO!

 

Może uda mi się dorwać szybko jakąś ekipę. DZIĘKI FORUMOWICZOM OCZYWIŚCIE! SUPER, ŻE JEST TAKIE MIEJSCE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...