Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ja bede zasypywac piaskiem. mam namiar na kolesia ktory moze przywiezc tzw. brudny piasek-podobno dobry na obsypke: 100 zł/wywrotke 27 ton

 

Witaj Kulka,

 

Czy mogłabyś zdradzić namiary na tego kolesia z piaskiem do fundamentów

 

 

Kulka, też chętnie skorzystałabym z namiarów.

Z góry dziękuję :lol:

 

 

Do zasypania fundamentów konieczny jest piasek nadający się do zagęszczenia. Nie każdy się do tego nadaje ale fachowcy od sprzedaży piasku wiedżą o jaki chodzi. Jest to ważne poniewąż zagęszcza się go maszyną warstwami po 30 - 40 cm. Jeżeli będzie miał za dużo gliny będzie osiadać a wraz z nim płyta która może pękac.

Ja płaciłęm za taki piasek ok. 350pln za 25 ton. ale to było latem 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a nie mozna dac troche takiego piasku (mam za 360zł/27 ton) i blizej wierzchu ten piasek z ziemia, niewypłukany?

 

Ja nie jestem fachowcem od tych spraw. Może lepiej porozmawiaj z wykonawcą.

Według mojej wiedzy to w żadnym wypadku z ziemią z dwóch powodów :

1. ziemia podciąga wilgoć ( konsekwencje można sobie wyobrazić )

2. ziemi nie można zagęścić i mogą powstać puste miejsca pod wylewką.

 

W zależności od wysokości ścianki fundamentowej można na dno wrzucić trochę ziemi lub gliny ale lepiej wszystko zasypać piaskiem tzw. pospółką i zagęścić warstwami. U mnie poszło na to 250 ton piachu. No ale ja mam ściankę ponad metr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy macie namiary na tartak w okolicy Kamieńca Wrocł.? Podobno w Chrząstawie sa 2 albo 3 .Dzwoniłem do jednego ale jest remont maszyn.Potrzebuje więżbe impregnowana (nie musi byc cisnieniowo) do zadaszenia tarasu i drewutni. Pozdrawiam Wiech

Tartak Jarocha - Chrząstawa Wielka ul. Debowa 3 - 318-97-82, 609-531-382

Tartak Pawana - Chrząstawa Mała ul. Leśna 64 - 318-96-51, 694-439-832

Tartak Szymek - Chrząstawa Wielka ul. Debowa 19 - 318-97-15

Tartak Deskar (taki malutki) - Chrząstawa Wielka ul. Leśna 3 - 318-97-15

Tartak Zakrzów k. Oławy (troche dalej) - 381-15-10, 608-014-889

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest pierwsza przeszkoda :evil:

Wszystkie papierki poskładane, ale podobno musimy wystąpić o decyzję środowiskową w sprawie podprowadzenia wody (wodociąg jest 23 m od działki).

Czy ktoś się z tym spotkał i może coś doradzić? Czy nie dostaniemy pozwolenia na budowę? Podobno nie. Gmina Wisznia Mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które składały wniosek o pozwolenie na budowę w powiecie Trzebnickim (czyli Malin, Ligota, Rogoż, Szewce, Pęgów, etc.) - ile czekaliście na pozwolenie?

 

Znalazłem ekipę budowlaną :D i nie wiem na kiedy bezpiecznie ich umówić - wniosek o pozwolenie złożę na początku maja (dopiero wtedy fizycznie dostanę projekt w ręce :( ). Pytanie na kiedy ekipa - lipiec/wrzesień?

 

Ile czasu muszę liczyć na zamknięcie domu (czyli z dachem, bez okien/etc) - 3 miesiące wystarczą - zdążę przed zimą?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

potrzebuje waszej rady,

 

moja ekipa która wróciła podokańczać robotę po zrobieniu więźby coś przebąkuje że kominy to oni murują tylko do więźby...

 

Nie mam z nimi umowy bo to tacy z łapanki ale umawialiśmy się na murowanie wszystkiego w tym kominów od stropu w górę, oczywiście bez wykończenia kominów (np. klinkierem), bo to inna bajka, niemniej dla mnie jest jasne że wszystko od stropu w górę to też kominy W CAŁOŚCI. Mam zamiar sprawę załatwić polubownie tzn. albo zrobią kominy i zapłacę im to co obiecałam za dokończenie albo ich nie zrobią i proporcjonalnie im potrącę. Na siłę ich zmuszać do roboty nie będę ale jeleniem też nie mam zamiaru być.

 

Co o tym sądzicie?

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...