Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kazde rozwiązanie ma wady i zalety My mamy płaszcz wodny.

Zalety:

grzeje i CO i wodę;

nie brudzą się wyloty przy kratkach wentylacyjnych;

w czasie palenia w kominku praktycznie nie zużywa się gaz

Wady:

potworny kolos (tak mi się wydaje)

trzeba się "nauczyć" w nim palić, pilnować temperatur przez cały czas

 

Takie mam dotychczasowe doświadczenia - palimy pierwszy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mtw - tak to Ci sami :)

 

scur - u nas była umowa na murowanie komina i Panowie wymurwali cały od posadzki do wymaganej wysokości ponad dach. A nie pół komina...

 

Zwyczajnie im sie nie chce. ja bym im odjęła za brak tego co ponad dach.

 

Andrzej_1024-o ile wien to albo DGP, albo płaszcz wodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw - tak to Ci sami :)

 

scur - u nas była umowa na murowanie komina i Panowie wymurwali cały od posadzki do wymaganej wysokości ponad dach. A nie pół komina...

 

Zwyczajnie im sie nie chce. ja bym im odjęła za brak tego co ponad dach.

 

Andrzej_1024-o ile wien to albo DGP, albo płaszcz wodny.

Hej,

Też bym im potrącił za niewykonaną pracę

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

co wiecie/sądzicie o pustakach POROTON z Robena Środa Śl.?

Warto sobie tym glowe zawracac?

Bo np o materialach z Jopka same zle opinie slysze.

Szczerze mówiąc to obecnie są takie problemy z mat. na ściany że zacząłem zastanawiać nad silikatami, bo te mógłbym mieć prawie od ręki i w dobrej cenie. Jednak gdyby była ceramika...mmmm

A jak cenowo kształtuje się porotn? mam na myśli 24?

Ostatnio na poromur dostałem wycenę jakoś koło 6,70

Straszne...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna sie spytac o namiary na tych fachowcow? Aktualnie tez sie zastanawial nad ogrzewaniem. Myslalem o kominku z plaszczem wodnym. Czy w tym rozwiazaniu DGP ma sens. Slyszalem opinie ze plasz wony w zupelnosci powinien wystarczyc

 

My na początku też myśleliśmy o kominku z płaszczem wodnym ----ale wtedy wchodziło w grę ogrzewanie gazem z butli................i to miało by sens ...Jak się w kominku wypali -to automatycznie załącza się piec..........i nadal w domu jest ciepło.

 

Jednak ze względu na ciągły wzrost cen gazu ---zdecydowaliśmy się na piec na eko-groszek -----------a tu już nie było by z tą współpracą tak pięknie.

Bo aby po wygaszeniu kominka zadziałał piec- / bez rozpalania / ---musi być cały czas na podtrzymaniu.

 

Wszyscy instalatorzy do , których dzwoniłam odradzali mi powyższe rozwiązanie ---/twierdząc, że będę miała w domu 2 kotłownie na paliwo stałe ----do jednego pieca eko-groszek co kilka dni -----------do drugiego częściej ---drewno...

no i dodatkowo odstraszyło nas to , że w kominku z płaszczem wodnym --trzeba kontrolować stale temperaturę.

 

Andrzej_1024"] --fachowiec od rozprowadzenia DGP -

-P. Dariusz Maleszak ---695759856

 

Szczerze Polecam , nie tylko u mnie się sprawdził , ale i Kulka go przetestowała --i dobrą opinie wydała

 

 

 

Pozdr MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą o zasypywaniu fundamentów ( i tu potrzebny dobry piasek, nadający sie do zagęszczenia) a inni o obsypaniu fundamentów (może byc słabszy). :-? :-? :o

Wiec chyba dlatego wyczułam niezrozumienie w temacie.

 

interesuje obsypanie fundamentów --z zewnątrz---- do wysokości podmurówki .

Chciałam piach ---ale naczytałam się na forum ,że piach trzyma wilgoć dlatego odradzają -----Proszę jeszcze raz o poradę --

/ wiem tyle, że humus do tego nie nadaje :) / ---------ale co jest najlepsze

 

Dzisiaj an fundamenty -dodatkowo zakładają folie kubełkową ---ale czym to później obsypać ?

 

 

 

MTW1

 

 

Bardzo bym chciała poznać jakie zdanie na ten temat ma WOPRZ i WIECH

---Możecie się wypowiedzieć ?

 

MTW1 [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur

o ile dobrze wiem cały kunszt komina wychodzi na jego górze a nie na dole.

rozumiem, że tą góre masz sobie wykończyć sama w niedzielne popołudnia?

 

Xena, kulka to ja mam murarzy żartownisiów, scur już dawno z murowaniem skończył :wink:

 

ale ciesze sie że myślicie tak jak ja, bo normalnie podnieśli mi dzisiaj ciśnienie...

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka i.w.- idziesz z tą budową "jak burza"!

Jeżeli chodzi o ogrodzenie, to dzisiaj mój mąż obliczł koszty materiałów - nasz front to 26. Wyszło mu ok. 5 tys zł (bez betonu na fundament). niestety nie powiem ci , ile cegieł wychodzi na 1 słupek. Trrzeba jeszcze pamiętać o cokole - ok. 30 cm wysokości. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje obsypanie fundamentów --z zewnątrz---- do wysokości podmurówki .

Chciałam piach ---ale naczytałam się na forum ,że piach trzyma wilgoć dlatego odradzają -----Proszę jeszcze raz o poradę --

/ wiem tyle, że humus do tego nie nadaje :) / ---------ale co jest najlepsze

 

 

MTW1

 

u nas jest w podłożu glina i gliną będziemy obsypywać

 

próbkę tego co robi piach mamy aktualnie na działce. murarze robiąc przepust do kanalizy zasypali go piachem -> efekt -> piach zadziałał jak gąbka i lejek, wszelka dostępna woda spłyneła w podłoże bardziej przepuszczalne czyli piach a dalej przez przepust i pod dom brrrr... ale kier.bud mówi żeby nie panikowac i poczekać jak wyschnie.

jeśli podłoże na działce masz równie przepuszczalne jak piach to spokojnie zasyp piachem/pospółka czy jak to zwą..

 

MTW, a czy sprawy nie załatwiłoby obłożenie domku folią kubełkową. Koszt niewielki, piach się z domem bezpośrednio stykać nie będzie a nawet jak się trochę wody zbierze to dzięki szczelinie między kubełkami ma szanse wyschnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka i.w.- idziesz z tą budową "jak burza"!

Jeżeli chodzi o ogrodzenie, to dzisiaj mój mąż obliczł koszty materiałów - nasz front to 26. Wyszło mu ok. 5 tys zł (bez betonu na fundament). niestety nie powiem ci , ile cegieł wychodzi na 1 słupek. Trrzeba jeszcze pamiętać o cokole - ok. 30 cm wysokości. :(

 

Ano nie ma na co czekać:) Trzeba działać szybciej niż rosną ceny;)

 

My front mamy 26,6 -więc podobnie. A ten front to materiały na calkowite ogrodzenie czyli cegla plus wypełnienie (jakie?) czy tylko cegła?

 

Betonu myslę, ze dużo nie pójdzie: 2-3 kubiki.

A ktoś kto juz ma takie piekne cóś przed swoim domem moze się pochwalić ile cegieł mniej więcej przypada na jeden slupek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tendencyjne pytanie: Czy moze ktos polecic dobrego tynkarza. Moge poczekac kilka miesiecy. Chodzi o zaklepanie terminu.

 

Dzisiaj moj wspanialy wykonawca oznajmil, ze 20PLN za tynki wraz z materialem juz nie jest aktualne. Umowe na rozmaite prace sporzadzilismy pod koniec grudnia.

 

Ile placicie za tylki wewnetrzne cementowo-wapniowe? a ile za gipsowe?

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Ja placilem jakies 22 z materialem za gipsowe w pazdzierniku. Polecam tel 605619014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...