Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam takie pytanie------kto z was ma oczyszczalnie ścieków

 

Jaka jest lepsza---drenażowa czy biologiczna(z odprowadzeniem wody)

 

Jaką firme możecie polecić?

 

Pozdr. Natalia

 

PANI KOALA, my również mamy wytyczenie za sobą i czekamy na ekipę, ktora ponoć pojawi sie w następną sobotę. Z czego budujecie i w jakiej technologii?

 

Pozdr. Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - ponawiam pytanie: czy w cenie 51 zł za metr ogrodzenia jest cały materiał - beton pod słupki też?

 

chyba tak - już nie pamietam, chyba pospółkę i cement płaciliśmy osobno - ale już nie pamietam, w każdym razie to są znikome koszty. W tej cenie też krawężniki pod siatkę.

 

Nie wiem czy teraz to będzie 51 czy 53 czy 55 - ale zawsze warto. Cena identyczna przy kupowaniu wszystkiego osobno a wygoda dużo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

 

Ja żałuję że nie zrobiliśmy od razu instalacji pod solary - bo planujemy,. Wprawdzie nie opłaca się jeśli liczymy koszty grzania etc. ale warto mieć jeśli się przewiduje basen w ogrodzie. A wbrew pozorom nie jest to bardzo drogie. Wydaje mi się że już za ok. 40 tys można mieć fajny basen z zadaszeniem przesuwnym z aluminiowych profili. Taki basen mozna używać do października ... Ale woda musi być ogrzana.

Witaj, BK :D

Możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli pisząc o solarach :oops: My planujemy solary do grzania wody w miesiącach ciepłych - w pozostałych z bojlera z nimi zespolonego. I trochę się zmartwiłam, bo co to znaczy że "nie opłaca się jesli liczymy koszt grzania"? :-?

Bardzo proszę o rozwinięcie myśli :wink: :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byliście na targach ?

 

My byliśy , i jak ktoś sugerował zebraliśmy trochę namiarów na ogrodzenia,

widziałam też drzwi wewnętrzne :roll: :roll: , ale cena :evil: :evil: :evil:

 

Witam po weekendzie.

Byliśmy całą rodzinką na targach w niedzielę. zaraz po śniadanku pojechaliśmy bo myslałam, że będzie mniejszy tłok niż popołudniu. :evil: :evil: :evil:

Ale szok przeżyliśmy kiedy do kasy była kolejka tak 200 a może i więcej osób.

A w hali - tłok okropny. Dla nas, którzy już któryś raz byliśmy na targach i domek mamy na etapie wykończenia nie była to rewelacja. te same twarze i firmy co w ubiegłych latach. Głównie okna, drzwi, więźby, "cegły" - a to już poza nami. Wzięliśmy kilka namiarów na ogrodzenia, podbitkę, kostkę brukową, kominki i parkiety (choć nie wiem czy kiedykolwiek będzie nas na nie stać) i poszliśmy na imprezę towarzyszącą czyli Festiwal wnętrz. I co?? kicha tam tez - porcelana z Chodzieży i 2 stoiska z jakimis mini mikserami. 2 stoiska kwiaciarni - no piękne tulipanki ale.... :o :o

Oikos i Śnieżka ze swoimi farnbami, a oprócz tego Meble Kler i inne meblowe odloty cenowe. Aha stoisko z instrumentami muzycznymi jeszcze było - jakby ktoś chciał sobie ścianę np gitarą elektryczną przyozdobić. :evil:

i tyle relacji.

 

halszka.ka Jeśli chodzi o drzwi, które pokazałaś - bardzo ładne. kiedy wybierałam do naszego domku tez odwiedziłam Lakbud. Pan bardzo, bardzo miły, bardzo fajny salonik. Ale szczerze i tylko między nami :wink: :wink: :wink: - drzwi tych samych firm, które są sprzedawane przez Lakbud, znalazłam w innych punktach taniej. Mają też drzwi zewnętrzne kilku producentów na pewno CLA i Inter Door. Innych nie pamiętam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - ponawiam pytanie: czy w cenie 51 zł za metr ogrodzenia jest cały materiał - beton pod słupki też?

 

chyba tak - już nie pamietam, chyba pospółkę i cement płaciliśmy osobno - ale już nie pamietam, w każdym razie to są znikome koszty. W tej cenie też krawężniki pod siatkę.

 

Nie wiem czy teraz to będzie 51 czy 53 czy 55 - ale zawsze warto. Cena identyczna przy kupowaniu wszystkiego osobno a wygoda dużo większa.

 

no mi wyszlo przy kupowaniu osobno samemu 47zl za m.

ale zadzwonie dzisiaj do tego Pana pogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu tylko nieśmiało zaznaczę, że dzisiaj mi budynek geodeci wytyczyli! Osiem malutkich palików, a jak cieszą!

 

Mam też nowego Budowniczego. Chciał już w poniedziałek zaczynać, ale przez tą pogodę to chyba z tydzień damy na wstrzymanie.

 

No i zakupiłam taśmy miernicze i poziomicę. Tak na dobry początek :wink:

 

Super! Oby do przodu. A pozimica - sprzęt podstawowy - musi być! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mi sie udało, próbuję wpisać do GRUPY WROCŁAWSKIEJ, szukam ekipy, która robi tynki tradycyjne z agregatu. Czy ktoś ma ekipę, którą może polecić?

 

Jeśli temat wpisałam nie w tym miejscu to przepraszam i proszę o wskazówki jak właściwe go umieścić :oops: :roll:

 

Wszysko wpisane jak najbardziej prawidłowo. :D

Ekipy na tynki trad. niestety nie mam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej temat ogrodzeń na targach była firma Drewbet.

Mają ogrodzenia betonowe (te mnie nie interesują ale moze komuś się podobają) i także drewniane panele ogrodzeniowe. Odwiedziłam dziś ich stronę http://www.drewbet.pl/ i stwierdzam , że drewniane panele ogrodzeniowe, które wystawiali na targach przedstawiały się pięknie a na stronie nie wygląda to ciekawie - nie zniechęcajcie się więc oglądając tylko stronę internetową.

Sprzedają też kostkę brukową a'la Libet. No nie powiem - ładna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piach trzyma wilgoć ?? :o :o :o mam sam piasek na działce i problem z roślinkami, bo woda przez piach ucieka !!

 

Pewnie przedmówcy bardziej chodzi o to, że jeżeli rodzime podłoże na działce jest gliniaste, a zasypie się piaskiem, to gdy spadnie duzo wody to woda nie wsiąknię w te glinę bo nie ma jak tylko w piach (jak to piszą: efekt wanny).

 

A jeżeli dzialka piaszczysta - to po problemie. Przynajmniej tego typu:)

 

a, to teraz juz wiem o co chodziło :wink: bo się dziwiłam wcześniej bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy całą rodzinką na targach w niedzielę. zaraz po śniadanku pojechaliśmy bo myslałam, że będzie mniejszy tłok niż popołudniu. :evil: :evil: :evil:

Ale szok przeżyliśmy kiedy do kasy była kolejka tak 200 a może i więcej osób.

A w hali - tłok okropny. Dla nas, którzy już któryś raz byliśmy na targach i domek mamy na etapie wykończenia nie była to rewelacja. te same twarze i firmy co w ubiegłych latach. Głównie okna, drzwi, więźby, "cegły" - a to już poza nami. Wzięliśmy kilka namiarów na ogrodzenia, podbitkę, kostkę brukową, kominki i parkiety (choć nie wiem czy kiedykolwiek będzie nas na nie stać) i poszliśmy na imprezę towarzyszącą czyli Festiwal wnętrz. I co?? kicha tam tez - porcelana z Chodzieży i 2 stoiska z jakimis mini mikserami. 2 stoiska kwiaciarni - no piękne tulipanki ale.... :o :o

Oikos i Śnieżka ze swoimi farnbami, a oprócz tego Meble Kler i inne meblowe odloty cenowe. Aha stoisko z instrumentami muzycznymi jeszcze było - jakby ktoś chciał sobie ścianę np gitarą elektryczną przyozdobić. :evil:

i tyle relacji.

 

ja byłam w sobotę - kolejek nie było bo strasznie padało ;-)

ale moje odczucia są podobne - za wiele nie znalazłam dla siebie (liczyłam na ogrodzenia) ......a festiwal wnetrz to jedna wielka porażka :( ....pieniądze na bilet wyrzucone w błoto :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala my budujemy na południu a stal braliśmy z Centrostalu na Obornickiej. Z tego co pamiętam to transport mieli w jednej cenie.

 

Drzwi zewnętrzne mamy z Lakbudu - Cal a wewnętrzne z Porty kupowane na Ślężnej w centrum drzwi.

 

Dzisiaj zaczynamy robić taras i podjazdy.

 

Ogrodzenie z siatki robiliśmy we własnym zakresie. Słupki z rur z odzysku pomalowanych na zielono i siatka kupowana w Trzebnicy. To była praca zespołowa mąż, tato, teściu i teściowa :) Nawet wiertło do ziemi robiliśmy na zamówienie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie przypuszczaliśmy, że targi bedą wielką porażką, szczególnie na tym etapie budowy (okna i drzwi już za nami).

Niestety okrutnie nabraliśmy się na niejaki Festiwalu Wnętrz :evil: :evil: Kompletna porażka!!! Jak już było coś na co można było chociaż z przyjemnością popatrzeć to cena zwalała z nóg - mam tu na myśli piękne szklane drzwi malowane w różne fantazyjne wzory - przez moment myślałam o czymś takim do kabiny prysznicowej :-? :cry:

No ale dosyć tych smutów, żeby poprawić sobie humor pojechaliśmy do sklepu meblowego Agata na Bielany i pooglądaliśmy sobie aranżacje różnych wnętrz :D :D Podobało się nam dużo bardziej i nie trzeba było płacić za wstęp :wink: :D (także ofekt polepszenia humoru został osiągnięty)! A tak w ogóle to naprawdę fajny sklep i znależliśmy parę ciekawych inspiracji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

 

Ja żałuję że nie zrobiliśmy od razu instalacji pod solary - bo planujemy,. Wprawdzie nie opłaca się jeśli liczymy koszty grzania etc. ale warto mieć jeśli się przewiduje basen w ogrodzie. A wbrew pozorom nie jest to bardzo drogie. Wydaje mi się że już za ok. 40 tys można mieć fajny basen z zadaszeniem przesuwnym z aluminiowych profili. Taki basen mozna używać do października ... Ale woda musi być ogrzana.

Witaj, BK :D

Możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli pisząc o solarach :oops: My planujemy solary do grzania wody w miesiącach ciepłych - w pozostałych z bojlera z nimi zespolonego. I trochę się zmartwiłam, bo co to znaczy że "nie opłaca się jesli liczymy koszt grzania"? :-?

Bardzo proszę o rozwinięcie myśli :wink: :D

Pozdrawiam :D

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=35287&postdays=0&postorder=asc&highlight=solary&start=0

 

tutaj jest dyskusja - wszystkie argumenty.

Policzyliśmy miesieczne oszczędności 70 zł, które się jednak nie zamortyzują szybciej niż w czasie po którym kolektory trzeba by wymieniać. Jednak teraz, biorąc pod uwagę kryzysy energetyczne (Rosja), generalnie myślenie o ekologii (Rospuda, efekt cieplarniany i inne), czy wizję basenu w ogrodzie, z cipełą wodą, drinkami w barku, etc. warto może się zastanowić, tym bardziej że te sprzęt tanieje.

Uwaga - warto zastanowić się nad ofertą Banku Ochrony Środowiska, mają pożyczkę ok 2% (ze wszystkim!!!) na ekologię - pompy ciepła, reku, solary, kominek z płaszczem, DGP, etc. To za darmo, bo kredyt dotowany przez skarb państwa. Warto skorzystać - nie mam w tym biznesu, doradzam zupełnie obiektywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...