Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My kupiliśmy drzwi CAL zewnętrzne z szybką w Praktikerze i cena była najlepsza ze znalezionych :wink: :D

A co do drzwi wewnętrznych to co myślicie o cenach proponowanych na Ślężnej? Macie może jakieś inne miejsca z ofertą drzwi wew w dobrych cenach?

 

A my zamówiliśmy drzwi wzorowane na CAL "okrągłe" u stolarza - taniej i tyz piknie. :D :wink:

Jesli chodzi natomiast i drzwi wewnętrzne ( i to jest też odpowiedź dla KULKI i.w. ) to w Budusie na Ślężnej dostaliśmy najlepszą ofertę cenową na drzwi z Porty. W Budinpolu Pan stwierdził, że to nie możliwe aby takiego rabatu udzielili i myslał, że chcę go w ten sposób naciągnąć. W tej chwili nie pamiętam jaki to był rabat od cen katalogowych ale na pewno największy z wszystkich punktów sprzedaży jakie odwiedziłam a nawet nieporównywalny z innymi. Drzwi są piękne a ościeżnice Prestige robią na wszystkich, którzy nas odwiedzają ogromne wrażenie :o :o :o

Korzystałam też ich montażu i jestem zadowolona. Oni mają umowę podpisaną z kilkoma lib kilkunastoma podwykonawcami - montażystami. Ja trafiłam na fajnych ludków i jeśli ktoś będzie zamawiał montaż w Budusie to mogę podpowiedzieć ekipę do montażu.

Kulka jeśli info niewystarczające to pisz. Wtedy poszukam w domu i może jeszcze coś znajdę. Na dzisiaj tak od ręki to tyle. Aha - jeszcze może jedno na Gwiaździstej w centrum drzwi i okien IMPRO ceny odjazd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że mi się budowa o 2 miesiące przyspieszyła mam parę rzeczy nie do końca przemyślanych niestety. A tu widzę, że przy tych galopujących cenach nie ma co za długo się zastanawiać, ino lecieć z koksem i wprowadzać się w zimie!

 

Powiedzcie mi, jak długo czeka się teraz na okna (PCV, myślę o oknach z Oknoplastu z Krakowa) i czy mogę je zamawiać już przed postawieniem ścian na podstawie projektu, czy ludkowie jacyś muszą koniecznie je wymierzyć? to samo z drzwiami zew i bramą garażową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna wpradzie mam z MS OKNA, ale czas ocekiwania na dzisiaj to od 4 do 8 tygodni. (my czekalismy 4).

 

Aby zamówić, musza sie udac na budowe i pomierzyc otwory, bez tego ryzyko ze Ci okno nie bedzie pasowac.

 

Ale moze spróbuj okreslic co chcesz zamówic i ile sztuk, umow sie na zapłate jakiejs czesci, zeby miec gwarancje ceny a jak juz bedziesz miala postawiona skorupe, to po pomiarach wysla zamówienie, a Ty dopłacisz reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że mi się budowa o 2 miesiące przyspieszyła mam parę rzeczy nie do końca przemyślanych niestety. A tu widzę, że przy tych galopujących cenach nie ma co za długo się zastanawiać, ino lecieć z koksem i wprowadzać się w zimie!

 

Powiedzcie mi, jak długo czeka się teraz na okna (PCV, myślę o oknach z Oknoplastu z Krakowa) i czy mogę je zamawiać już przed postawieniem ścian na podstawie projektu, czy ludkowie jacyś muszą koniecznie je wymierzyć? to samo z drzwiami zew i bramą garażową?

 

Nie radziłabym zamawiac okien z projektu bo murarzowi zawsze 2 cm w tą lub tamtą może sie opsknąć. A to już wtedy boli, jeśli okna są zamówione. Żaden producent okien nie zrobi tego na własne ryzyko. Drzwi i brama niestety podobnie. Może jednak pomysł Kulki co do "zaklepania " sobie kolejki i ceny można byłoby zrealizowac. wszysko zależy w tym wypadku od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym ponowić pytanie o dobrego i taniego pana od instalacji wod-kan!!! Jakaś straszna susza na tych wszystkich fachowców :-? :wink:

Poratujcie mnie proszę bo ja już nie mam żadnych pomysłów :(

 

I jeszcze mam pytanie odnośnie szamba - gdzie kupowaliście swoje cudeńka??

i jak wygląda dowóz i montaż? Z góry serdecznie dziękuję :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Wielkie dzięki za linkę do solarów (już mój mądrzejszy w tej materii mąż przekopuje strony :wink: ), a ja po pobieżnym przeczytaniu mam jeszcze większy mętlik w głowie :cry: robić, nie robić?? i ile to w tym sezonie kosztuje?!

A właśnie jakiej firmy macie swoje solary - ci którzy mają?? My rozważamy Hewalexa. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

 

Ja żałuję że nie zrobiliśmy od razu instalacji pod solary - bo planujemy,. Wprawdzie nie opłaca się jeśli liczymy koszty grzania etc. ale warto mieć jeśli się przewiduje basen w ogrodzie. A wbrew pozorom nie jest to bardzo drogie. Wydaje mi się że już za ok. 40 tys można mieć fajny basen z zadaszeniem przesuwnym z aluminiowych profili. Taki basen mozna używać do października ... Ale woda musi być ogrzana.

Witaj, BK :D

Możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli pisząc o solarach :oops: My planujemy solary do grzania wody w miesiącach ciepłych - w pozostałych z bojlera z nimi zespolonego. I trochę się zmartwiłam, bo co to znaczy że "nie opłaca się jesli liczymy koszt grzania"? :-?

Bardzo proszę o rozwinięcie myśli :wink: :D

Pozdrawiam :D

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=35287&postdays=0&postorder=asc&highlight=solary&start=0

 

tutaj jest dyskusja - wszystkie argumenty.

Policzyliśmy miesieczne oszczędności 70 zł, które się jednak nie zamortyzują szybciej niż w czasie po którym kolektory trzeba by wymieniać. Jednak teraz, biorąc pod uwagę kryzysy energetyczne (Rosja), generalnie myślenie o ekologii (Rospuda, efekt cieplarniany i inne), czy wizję basenu w ogrodzie, z cipełą wodą, drinkami w barku, etc. warto może się zastanowić, tym bardziej że te sprzęt tanieje.

Uwaga - warto zastanowić się nad ofertą Banku Ochrony Środowiska, mają pożyczkę ok 2% (ze wszystkim!!!) na ekologię - pompy ciepła, reku, solary, kominek z płaszczem, DGP, etc. To za darmo, bo kredyt dotowany przez skarb państwa. Warto skorzystać - nie mam w tym biznesu, doradzam zupełnie obiektywnie :)

 

za moich analiz jakies 3 lata temu wychodziło że przy mały domu bez basenu :wink: się nie opłaca

ale wtedy to był koszt min 10.000 + min. 300 l. zasobnik

dzisiaj są lepsze solary (potrzebujące mniej słońca) i niższe ceny

z zasobnikami trzeba chyba zrobić tak żeby ten od solarów był przepływowy (czyli żeby ten zasobnik od kotła był zasilany wodą z zasobika solarnego).

inaczej jak nei ma słońca to gazen grzejesz 300 l a to i bez sensu i dorgo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, to się naprawdę zaczęło!

 

Humus zdjęty, jutro kopiemy fundamenty. Na środę muszę zamówić stal zbrojeniową, na czwartek beton... A tu nigdzie telefonów nie odbierają cholery jedne! A Synek Pingwinek leży odłogiem i ryczy... Jak nic babcia musi przyjechać z odsieczą!

 

Dziewczyny, dzięki za rady w sprawie tych okien. 4-6 tyg da się jeszcze wytrzymać.

kulka i.w., masz okna PCV? Dużo dobrego słyszałam o MS OKNA. Też tam uderzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - gratulacje z okazji STARTU :p

 

Ja kupowałam stal w większości na Szczecińskiej, była dobra cena i miałam tam blisko z Kuźnik,

a transport zamawia się samemu, mają wszędzie "zaprzyjaźnionych" kierowców,

i z nimi się ustala warunki transportu.

 

Zdaje mi się, że na Bielanach jest skład stali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki halsz.ka

zawsze to jakaś orientacja...

 

wiecie co kochani, buduję te nasza chałupinkę i nie mogę wyjść z podziwu. Wybrałam mały dom bo musieliśmy ciąć koszty (110 użytkowej) a teraz się okazuje że jak będę chciała położyć tynki wewnętrzne to jeszcze dopłacę

 

kłopot z wykonawcą bo jak nie ma minimum 300 m2 do tynkowania to albo w ogóle nie chcą robić, albo za dopłatą ZA MAŁĄ POWIERZCHNIĘ.

Misiom się trochę w głowach przewraca, no nic dzwoniłam dopiero do czterech, dwóch ma minie w nosie, jeden przyjedzie zobaczyć ... pewnie ktoś się znajdzie. Jakaś się u mnie czarna passa zaczęła...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - dzięki za odpowiedź nt. ogrodzenia.

A wracając do drzwi wewnętrznych, to ja też kupowałam w Budusie na Ślężnej - firmy Pol-skone. Jestem z nich zadowolona, chociaż nie obyło się bez reklamacji. Cena w Budusie była bardzo dobra, chociaż niższą dali mi w Macie na Robotniczej. Wolałam jednak kupić u autoryzowanego dealera.

TEŻ BYŁAM NA TARGACH! I zgadzam się, że porażka - zwłaszcza Festiwal Wnętrz. Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala: gratulacje!!! teraz dopiero się zacznie....

 

Ja też dzisiaj wracam z budowy bardzo zadowolony. Ekipa działa dopiero 2 dzień a połowa ścian na parterze już stoi. Tempo super, panowie murują dokładnie, w razie wątpliwości dzwonią...oby tak dalej.

A co do materiałów, to uważajcie na bk z Gorzkowic - bloczki nie trzymają wymiarów i trzeba się mocno napracować przy szlifowaniu...ale z drugiej strony trzeba brać co jest na stanie w hurtowniach.

Czy stal 3,4 tys za tonę fi 12 i 16 to drogo czy ok? / z transportem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...