Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mam mały zgrzyt bo mój kier.bud. wyjechał na trochę i nie mam kogo zapytać,

 

nie wiecie może czy na etapie budowy domu można dodać okna połaciowe chciałabym doświetlić 2 pokoje, ale mnie "naszło" że to przecież zmiana w projekcie, myślicie że można to załatwić wpisem do dziennika?

 

Dorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały zgrzyt bo mój kier.bud. wyjechał na trochę i nie mam kogo zapytać,

 

nie wiecie może czy na etapie budowy domu można dodać okna połaciowe chciałabym doświetlić 2 pokoje, ale mnie "naszło" że to przecież zmiana w projekcie, myślicie że można to załatwić wpisem do dziennika?

 

Dorka

Nie jest to istotna zmiana, więc wystarczy wpis do dziennika i poprawka na projekcie z parafką.

 

Kulka:

Ja brałem stal w sierpniu i też płaciłem 2,3tys/t. Teraz co prawda nie szukałem specjalnie w różnych miejscach, ale w Kiełczowie w Wodrolu tyle sobie życzą..

 

Czy robiliście izolację chudziaka z papy, czy też innym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala wielkie grutulacje z okazji rozpoczęcia kolejnego nowego etapu w życiu :wink: :D

Tylko trochę trudno będzie pogodzić wizyty na budowie i małe ludziki (szczególnie ten który już sam maszeruje i zawsze chce ryć w największym błocie :-? :wink: ). Ale tutaj faktycznie babcia byłaby nieoceniona :wink: :D

Będzie dobrze :D Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tym bosiem to podobno jest tak

ze de facto musisz kupic na przyklad załóżmy te solary w cenie detalicznej, bez rabatu i w "autoryzowanej" firmie

a moze to jakies bzdury i mozna wziac od nich kredyt na konto (na te solary na przyklad) i kupic je tam gdzie MY chcemy i gdzie dostaniemy najlepsza cene? ktos wie?

 

aha jeszcze jedno

kto mi podpowie jak się kotwi szambo - zbiornik ma około 2.5m wysokosci,oczywiscie go zakopię ale mam wodę na 60cm.....i obawiam się iż po wypompowaniu zawartosci szamba - zbiornik z tworzywa mi wypchnie .....

wiecie jak takie kotwienie zrobic? (kotwy jak zrobic wchudziaku na dnie wykopu to wiem, ale czym opasac taki zbiornik to nie wiem:>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Xena wczoraj weszłam sobie na stronę BOŚ i wygląda na to, że jest tak jak mówisz, tzn. trzeba kupić u "sprzedawcy, z którym bank podpisał porozumienie" albo "wykonawca jest jednostką autoryzowaną przez Sprzedawcę, z którym bank podpisał porozumienie". Czyli kiepsko i pewnie to samo może być odnośnie rabatów :-?

Trzeba by było porozmawiać z kimś z banku i zapytać konkretnie o firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już się wyjaśniło :cry:

Pani zasugerowała że warto było by zwrócić się do nich na piśmie i zasygnalizować w ten sposób taką opcję! Do tej pory nie było żadnych takich wniosków :-? , więc tematu nie było :(

Jeśli uzbierałoby się trochę takich wniosków to wójt mógłby wtedy pomyśleć o ewentualnych pieniądzach na ten cel, a właściwie o staraniu sie o takie pieniądze :-? No to klapa, bo ja chciałam w tym życiu, a właściwie w tym roku zainstalować te solary :( Ale fajnie było się chociaż przez chwile połudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST SUPER! ZIMA NIE MIAŁA KIEDY WRÓCIĆ :evil: :evil: :evil:

 

WYKOP WYPEŁNIA SIĘ MI WODĄ, DACHU NAD GŁOWĄ NADAL NIE MA, WIĘC MIESZKANIE WYPEŁNIA MI SIĘ WODĄ, Z MÓZGU MI SIĘ TEŻ WODA ROBI...

 

Ktoś zna jakiś skuteczny sposób na odczynienie pecha?

 

Adam12

 

W gminie Kobierzyce zwracają za solary? Gdzie mogę czegoś więcej się dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12

 

W gminie Kobierzyce zwracają za solary? Gdzie mogę czegoś więcej się dowiedzieć?

 

 

Pewnie w gminie. Informację o tym, że w Kobierzycach zwracają otrzymałem z firmy od solarów. Jest to fiansowane z funduszy UE podobnie jak ekologiczne oczyszczalnie przydomowe.

Dziwne jest o że niektóre gminy to robią a inne nie.

W mojej ( Św. Katarzyna ) zwracają za oczyszczalnie a za solary nie. Tak czy inaczej robię instalację a o panelach na dach pomyślę jak będą zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam w św. kasi zwracaja za oczyszczalnie?

Mi napisali na pismie, ze nie ma takich programow pomocowych

Co do BOS...kredyt termomodernizacyjny dotyczy TYLKO "RENOWACJI" - ocieplanie itd stojącego budynku (a nie budowanego).Tam jest zapis, ze musi to robic ktos autoryzowany (firma) a z doswiadczenia wiem, ze taka autoryzowana firma wtedy z rabatem nie sprzedaje...bo i po co... w tym kredycie dostajemy umorzenie 25% ale,......policzcie czy bardzo warto....zero rabatu i opłata za audyt termomodern. (ok:>1000zł)....moim zdaniem dla domkow trzeba sie dobrze zastanowic czy to bardzo opłacalne, choc moze teraz, kiedy nikt rabatow nie daje to i owszem.Aha tu jedna uwaga - zmiana pieca gazowego z bardzo przestarzałego na kondensat nie jest zaliczane do termomodernizacji.

 

Insza rzecz to kredyt proekologiczny to wlasnie dla nowo budowanych domow - pierwszy z nich - na oczyszczalnie - okolo 3.5% na 3 lata w PLN - rata wychodzi tyle co wywóz szamba miesiećznie - ze 200zł.... i w tym kredycie mozna sobie kupic oczyszczalnie gdzie sie chce i za ile sie wytarga...

tam tylko jest taki kwiatek, ze robocizna to max 10%oczyszczalni no i musi sie ktos uprawniony podbic pod odbiorem oczyszczalni.....no ale od czego mamy kierownikow budowy....

podobnie w drugim kredycie proekologicznym - na kotłownie - mozna skredytowac 90% kotłowni, pieca, grzejników, naczyn wzbiorczych itd...pomp, rekuperatorów....słowem dużo można (choc nie mozna kominków z płaszczem wodnym), orpocentowanie zdaje się około 2.5%!PLN, na 4 lata.....

problem w tych kredytach to prowizja 1.5% i widzę, ze jakas straszliwa mnogość papierów do doniesienia.....

ja tam się zastanowię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...