Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

u nas byl porzadny piach, bardzo dobrze zageszczony i ubity warstwami i na gto od razu chudziak.

Kulka:

Interesuje mnie następny etap, po wylaniu chudziaka. Robisz wtedy izolcję p.wilgociową, cieplną, wylewkę itd. Pytam bo chcę klepnąć termin u instalatorów a od rodzaju izolacji zależy kiedy oni wchodzą - jeśli papa to po wykonaniu izolacji, jeżeli folia to przed izolacją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pytam, choć ostatnio nikt moich pytań chyba nie czyta :roll: :roll: :roll:

 

Gdzie mozna zobaczyć duży wybór dachowek w jednym miejscu? W lech-budzie byłam, sporo jest niemieckich dachowek wybranych firm.

 

Chciałabym porównać w jednym miejscu np. Rupp, Robena, Creatona, Bogena i td.

Bardzo prosze o namiary.

Pani Koala, ja jestem w tej samej sytuacji, wykopy wygladaja jak basen :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, choć ostatnio nikt moich pytań chyba nie czyta :roll: :roll: :roll:

 

Gdzie mozna zobaczyć duży wybór dachowek w jednym miejscu? W lech-budzie byłam, sporo jest niemieckich dachowek wybranych firm.

 

Chciałabym porównać w jednym miejscu np. Rupp, Robena, Creatona, Bogena i td.

Bardzo prosze o namiary.

Pani Koala, ja jestem w tej samej sytuacji, wykopy wygladaja jak basen :evil:

lech bud, popowice (nie wiem jak sie nazywa firma, po prawej stronie jadąc w stronelesnicy, potem gaja na opolskiej, wobo na skrajnej, domex na karmelkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do bardziej zaawansowanych budowniczych. Jaką robiliście izolację podłogi na gruncie? Z papy+folia, sama folia czy macie inne patenty?

Pozdrawiam

Kedob

u mnie będzie robił wylewki Janzar i zgodnie z jego opinią: papa termozgrzewalna, folia PE (ochrona styropianu przed składnikami papy, które wpływają destrukcyjnie na styro), styropian, folia PE (poślizg :-)), jastrych.

Sama folia to nie izolacja, wystarczy mały kamyczek z chudziaka (a tych nie brakuje) i za chwilę nie ma izolacji :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim!

Halszka - ty chyba kupowałaś dachówki na Gliniankach, jaka to ulica? Maja duzy wybór? Ja zrobiłam wyceny dachu, od 24.000betonowa po 42.000 ceramiczna.

 

Mam pytanie do rozpoczynających - gdzie mozna kupić bk12 na scianki działowe-nigdzie nie ma dwunastek. :(

 

pozdr natalia A propo - na targach były okna, którymi się interesuję-GIDAMEX. Piekne, czekam na wycenę(Pewnie po wycenie polubię plastikowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info, ale rodzi się jeszcze inne pytanie, mianowicie jak łączyłyście izolację poziomą ścian fundamentowych/z folii fundamentowej/ z izolacją chudziaka /papa/?

Ale męcze...hehe

W takiej sytuacji papę wywija się ok. 10 cm na ścianę i po sprawie. Izolacja ściany od fundamentów zostaje jak była, a podłoga na chudziaku jest zaizolowana odrębnie.

u mnie problemu nie było - bo miałam wewnątrz wszędzie ok. 15 cm zakładów papy z izolacji fundamentów (nie oszczędzałam na etapie murowania ścian :-)), więc wewnątrz się tylko dokleiło kolejne warstwy papy termozgrzewalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo - na targach były okna, którymi się interesuję-GIDAMEX. Piekne, czekam na wycenę(Pewnie po wycenie polubię plastikowe)

Natalio - ja właśnie tak zrobiłam :-), miałam wycenę okien Sitaka - ok. 35tys. zł a Oknoplast Kraków obustronny kolor i bajery wyszedł mi w promocji zimowej ok. 20,5 tys. zł. :roll: .

pozdrawiam

Dabell

A propos - w Lechbudzie bardzo rzetelnie wyliczają ilośc dachówek - to tak komentarzem problemów z za małą ilością dachówek u Halszki po wycenie na Gliniankach :wink: .

Z dachówek w Lechbudzie polecam Ci Bogena - jestem zakochana w swojej czekoladce na dachu :lol: 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do rozpoczynających - gdzie mozna kupić bk12 na scianki działowe-nigdzie nie ma dwunastek. :(

 

hmm myśmy kupili 12 razem z transportem z Milicza (kupowaliśmy w hurtowni Eliot chyba z Mirkowa

 

ale jak mówisz Natalio że jest problem to może sama powinnam zacząć szukać bo zabrakło mi około 1 palety...

 

a może komuś zostało i chce sprzedać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim!

Halszka - ty chyba kupowałaś dachówki na Gliniankach, jaka to ulica? Maja duzy wybór? Ja zrobiłam wyceny dachu, od 24.000betonowa po 42.000 ceramiczna.

 

Natalko - dokładnie przy wjeździe na kąpielisko Glinianki, to zdaje się jest Lotnicza,

mają tam też sporą ekspozycję, ale czasami mało dokładnie liczą ilość dachówek :-? :evil: :o

 

Jakie ilości dachówek kupiliście '' na zapas'' ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszko

ja miałam wyliczone na tyle dokładnie, że jak ściągnęłam dachówki po montażu okien to akurat zostało - chyba kilkanaście sztuk dachówki podstawowej (ok. 1,5m2), mam jeszcze po 1-2 szt z każdego rodzaju (boczne prawe lewe itp.)- trzeba mieć bo jak przyjdą wichury... takie jak niedawno, to... :-? .

Jestem bardzo zadowolona z Lechbudu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...