Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

MichAsiek!

 

Gdzie mozna obejrzeć te okna we Wroclawiu -czy tylko na www? :o

 

Halszka - ile płaciłaś za domino, tak nawiasem piekna jest ta dachówka.

 

Dabell - ja właśnie zastanawiam sie nad Bogenem-brąz glazurowany lub brylant miedziany.Ja mam tego dachu aż 360mkw i boje się czy w kolorze czekolady nie będzie odrobinę za ciemny... :roll: Ale twoj dach wygląda przecudnie!!!

 

Pozdrawiam wszystkich. Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dabell - ja właśnie zastanawiam sie nad Bogenem-brąz glazurowany lub brylant miedziany.Ja mam tego dachu aż 360mkw i boje się czy w kolorze czekolady nie będzie odrobinę za ciemny... :roll: Ale twoj dach wygląda przecudnie!!!

Natalio

dachóweczka jest naprawdę super, ale jej kolor można naprawdę docenić jak świeci słońce. Przy pochmurnej pogodzie jest dość ciemna, ale widać że to ciemny brąz. Nie sądzę by była za ciemna, wielkość dachu nie ma tu takiego znaczenia :-).

Jeżeli chcesz podjąć decyzję - zapraszam do siebie na budowę - w sobotę ma być trochę słoneczka :-). Najlepiej zobaczyć swój przyszły dach i dachówkę w rzeczywistości. Jakby co - daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP HELP HELP

 

Czy poratowalby mnie ktos 2 paletami cegly pelnej Kl. 150 np. Sosnicy lub Podzamcze. Musze skonczyc kominy. Zabraklo nam materialu a w hurtowniach nie ma --> Castorama, Czystopole Miekinia, KEMA :( :o

 

A moze wiecie gdzie moge ja dostac? Moze komus zostalo troche, chetnie odkupie

 

 

Z gory dziekuja za pomoc

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_1024 - ja brałam cegłę bezpośrednio z Podzamcza,

 

podaję nr.tel 062 784 13 09 ( to jest zdaje się dom właściciela )

 

A trochę mi zostało...

 

Haszka z nieba mi spadasz. Mozna do Ciebie podjechac i kupic od ciebie 2 palety cegly?

 

Gdzie jest Twoja budowa?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek!

 

Gdzie mozna obejrzeć te okna we Wroclawiu -czy tylko na www? :o

 

Pozdrawiam wszystkich. Natalia

 

Natalio! Jedynym miejscem, gdzie można obejrzeć okna na żywo jest firma Lignomar (no chyba że u kogoś w domku :wink: ), tzn. adres podany na stronie www tylko lepiej wcześniej zadzwonić, żeby był właściciel i Cię oprowadził po włościach :wink: Panowie są bardzo mili i ogólnie naprawdę w porządku. Tylko się nie przestrasz, bo budynek wygląda strasznie, ale okna są naprawdę piękne :D My mamy okna mohoń meranti, ale jest też sosna w niższej cenie :D :wink: Pozdrawiam

A i panowie robią też drzwi zewnętrzna i wew, ale to już pewnie zauważyłaś na stronie www. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otóż to że na dzień dzisiejszy nie ma z czego budować-wszyscy wiemy :evil: .W projekcie mam Porotherm 25 i z tego chcialem budować ale niestety jest niedostępny. Byłem dzisiaj w Budusie i powiedzieli mi że "od ręki" mają keramzyt po 7 zł. Natomiast mój znajomy który buduje "szeregówki"również "od ręki" jest w stanie załatwić mi silikaty np.18 za 2,80 brutto. Tyle tylko że namawia mnie na budowanie właśnie z 18 twierdząc że wytrzymałość takiej ściany jest na kilka kondygnacji. Do mnie jakoś to nie przemawia i wolałbym chyba 25. Oprócz tego mówi że szkoda pieniędzy na ocieplanie wełną i lepiej dać styropian. Z drugiej natomiast strony słyszałem opinie że silikaty należy ocieplać właśnie wełną gdyż pozwala to ścianie oddychać co natomiast zostalo już obalone w wielu wątkach. Nawet znalazłem wełnę w hurtowni "na za dwa miesiące"-lamelkową Rockwool. Już sam nie wiem co mam robic amuszę szybko się zdecydować bo czas nagli jesli w połowie kwietnia mam zacząć z budową.

Bardzo liczę na Wasze chocby najkrótsze opinie gdyż mam już taki mętlik w głowie że wydaje mi się że każda moja decyzja będzie błędna. Może to idobrze że do wyboru mam tylko dwie opcje bo innych nie ma

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Jacek :lol:

 

Olu i Jacku my też mieliśmy dylemat czy 18 czy 25 i z powodów, o których piszesz wybraliśmy 25. jesteśmy zadowoleni z tego wyboru.

Jeśli bylibyście zainteresowani to zostało nam po naszej budowie 8 palet pustaków. Jest to Silikatka Teodory gr 25 cm. Są orginalnie zapakowane, na paletach.

Byłyby do odebrania z Gajkowa, więc rzut beretem od Was i problem transportu niewielki.

Jeśli komuś innemu zabrakło to także zapraszamy. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, dzięki. Wybiore się do ciebie, ale nie w ten weekend (pracuję) Ogladałam twój dziennik. Jezu dziewczyno jak ty wszystko przejrzyscie opisujesz, dokładnie, fachowo...

Michasiek, rozumiem ze masz od nich okna i jesteś zadowolona. Postaram sie dziś do nich wpaść. Zobaczę jak to wygląda cenowo.

Pozdr. Słońce potrzebne!!!!Gdzie można dostać?... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile kosztowała Was adaptacja gotowego projektu?

 

Mam na myśli małe zmiany w projekcie gotowym (przesunięcie kilku ścianek działowych, zmiana położenia jednej łazienki, poszerzenie garażu) i następnie naniesienie projektu na działkę?

 

Możecie polecić jakiegoś Architekta (pewnego i oczywiście rozsądnego cenowo :wink: )?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasi instalatorzy zwłaszcza elektrycy mają uprawnienia budowlane w swojej specjalności ???

 

Bo właśnie sie dowiedziałem, że jeśli nie mają to pomimo protokłu odbiorów i zatwierdzenia ich przez ZE instalacja może być nieodebrana przy odbiorze końcowym budynku !!!

Ktoś z Was przerabiał już odbiór budynku albo spotkał się z takim przypadkiem ??

 

Sprawdzałem w prawie budowlanym i nie ma tam mowy o wyjątku w postaci domu jednorodzinnego !!!

Bo z ustawy wynika, że wszystkie instalacje powinny być odebrane przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi.

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasi instalatorzy zwłaszcza elektrycy mają uprawnienia budowlane w swojej specjalności ???

 

Bo właśnie sie dowiedziałem, że jeśli nie mają to pomimo protokłu odbiorów i zatwierdzenia ich przez ZE instalacja może być nieodebrana przy odbiorze końcowym budynku !!!

Ktoś z Was przerabiał już odbiór budynku albo spotkał się z takim przypadkiem ??

 

Sprawdzałem w prawie budowlanym i nie ma tam mowy o wyjątku w postaci domu jednorodzinnego !!!

Bo z ustawy wynika, że wszystkie instalacje powinny być odebrane przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi.

 

Qba

 

dokładnie tak z dokładnością do

1) ZE musisz zadzwonić i zapytać jakich uprawnień wymaga twój ZE (z tego co wiem inne wymagania ma Wrocław i inne Oleśnica, o ile się nie myle różnica tkwi uprawnieniach do projektowania i wykonywania)

2) tak na prawdę to musisz mieć pieczątkę więc możesz wiźąć kogoś kto to zrobi i kogoś kto się podpisze ale lepiej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasiek, rozumiem ze masz od nich okna i jesteś zadowolona. Postaram sie dziś do nich wpaść. Zobaczę jak to wygląda cenowo.

Pozdr. Słońce potrzebne!!!!Gdzie można dostać?... :D

Dokładnie tak! :D Firma mieści się przy głównej drodze, więc jeśli będziesz patrzyła na numery to znajdziesz bez problemu :wink:

A słońce proszę bardzo już za chwileczkę już za momencik - w sobotę i potem to już tylko 18-20 stopni :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile kosztowała Was adaptacja gotowego projektu?

 

Mam na myśli małe zmiany w projekcie gotowym (przesunięcie kilku ścianek działowych, zmiana położenia jednej łazienki, poszerzenie garażu) i następnie naniesienie projektu na działkę?

 

Możecie polecić jakiegoś Architekta (pewnego i oczywiście rozsądnego cenowo :wink: )?

 

Pzdr,

TS

 

w 2002 zapłaciłam 2000, ale zmiany były duże - z poddasza nieużytkowego uzytkowe, w związku z tym były zmiany konstrukcyjne w budynku....nie mam pojęcia jakie ceny są teraz :roll: , ale namiar na architekta mogę odnaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziwnych czasach przyszło mi budować. Ludziska nie pytają, gdzie można taniej dostać jakiś określony materiał, tylko gdzie wogóle jest cokolwiek...

 

Jeżeli ktoś szuka, to pan z Domexu na Bielanach (dawniej na Karmelkowej) chwalił się, że może mieć Ytong (wszędzie indziej spuszczali mnie na drzewo) i inne materiały też. Na placu tego nie widać, ale podobno centrala ma. Nie pytałam po ile, bo zapłaciłam już w Gai (odbiór maj).

 

A u mnie szalują, jutro wiążą zbrojenie, sobota punkt 8.00 przyjeżdża betonik z Sanbetu i lejemy ławy. Podobno mamy wrzucić pieniądze i nasikać pod ławy. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co nam szczęście w nowym domku przynieść może?

 

W poniedziałek przyjeżdżają bloczki. O ile betoniara nie rozjedzie drogi na amen i HDS będzie mógł wjechać.

 

TS147 poszło na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2002 zapłaciłam 2000, ale zmiany były duże - z poddasza nieużytkowego uzytkowe, w związku z tym były zmiany konstrukcyjne w budynku....nie mam pojęcia jakie ceny są teraz :roll: , ale namiar na architekta mogę odnaleźć

my 1200, zmian niewiele. inny materiał na sciany, wywalenie okna i balkonu, pare działówek inaczej.

szybko, sprawnie. robił nam Tyczyński z Czernicy.

TS147 poszło na priva

 

Ok, dzięki za info - mam nadzieję właśnie na 1500-3000 za zmianę kilku ścian działowych, zmianę wielkości 2 okien, poszerzenie garażu, zrobienie dodatkowej łazienki i kilku innych drobnych zmian.

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziwnych czasach przyszło mi budować. Ludziska nie pytają, gdzie można taniej dostać jakiś określony materiał, tylko gdzie wogóle jest cokolwiek...

 

Jeżeli ktoś szuka, to pan z Domexu na Bielanach (dawniej na Karmelkowej) chwalił się, że może mieć Ytong (wszędzie indziej spuszczali mnie na drzewo) i inne materiały też. Na placu tego nie widać, ale podobno centrala ma. Nie pytałam po ile, bo zapłaciłam już w Gai (odbiór maj).

 

A u mnie szalują, jutro wiążą zbrojenie, sobota punkt 8.00 przyjeżdża betonik z Sanbetu i lejemy ławy. Podobno mamy wrzucić pieniądze i nasikać pod ławy. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co nam szczęście w nowym domku przynieść może?

 

W poniedziałek przyjeżdżają bloczki. O ile betoniara nie rozjedzie drogi na amen i HDS będzie mógł wjechać.

 

TS147 poszło na priva

 

No to zaczelo sie na dobr :)

 

u nas dzisiaj sciagaja humus

wiec lada dzien tez sie zacznie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...