Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Podobno mamy wrzucić pieniądze i nasikać pod ławy. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co nam szczęście w nowym domku przynieść może?

 

My nie sikalismy, ale pieniazki owszem-leza zalane:) koniecznie w gazdym rogu:)

 

a przy zasypywaniu fundamentow zakopalismy w piasku podkowe, troche kamyczków z rodzinnych stron i puszke z "listem dla potomnych" i z naszymi zdjeciami (Hani zdjecie z USG takze) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Natalko, ta moja dachówka, to droga była, dla mnie, a teraz zdaje się jeszcze droższa :-? ,

i najlepiej wygląda na dachu o dużym kącie nachylenia.

 

obecna cena to ok. 5 pln za sztukę , netto :(

 

No właśnie, my niby zdecydowani jestesmy na Domino

ale nasz koat nachylenia dachu to 30 stopni i nie wiem czy nie robimy jakiejs strasznej glupoty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola - to zdjęcie pewnie znasz :wink:

 

to co prawda tegalit Brassa, ale....

 

http://www.braas.pl/_images/realizacje/tegalit/1.jpg

 

no wlasnie - to zdjecie widzialam juz dawno (nasz dom jest prawie identyczny) choc w roznych wersjach kolorystycznych :)

i tylko ono utrzymuje mnie w przekonaniu, ze dobrze robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola25 halszka.ka

 

Ja też zdecydowałam się na dach w takim kolorze. I teraz muszę podjąć decyzję o dalszej kolorystyce(elewacja, klinkier na słupy, komin i podmurówkę). No i nie mogę się zdecydować, a tu czas nagli! Zdradzicie jak to u was będzie wyglądać? Ja chętnie poszłabym dalej w szarości z dodatkiem żółtawych klinkierów, ale Pan Koala, mentalny Jamajczyk nie może się jakoś z tym oswoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola25 halszka.ka

 

Ja też zdecydowałam się na dach w takim kolorze. I teraz muszę podjąć decyzję o dalszej kolorystyce(elewacja, klinkier na słupy, komin i podmurówkę). No i nie mogę się zdecydować, a tu czas nagli! Zdradzicie jak to u was będzie wyglądać? Ja chętnie poszłabym dalej w szarości z dodatkiem żółtawych klinkierów, ale Pan Koala, mentalny Jamajczyk nie może się jakoś z tym oswoić.

 

U nas bezie tak: dach antracytowy, tynk biały, lekko złamany (taki żeby był ciepły), okładziny drewniane na elewacji, okna i brama garażowa w kolorze brazowym , ale nie za ciemnym (konkretow jeszcze nie znam), wejscie i garaż w płytce klinkierowej piaskowej (na razie mam na oku SAHARĘ z CRH KLINKIER), komin w antracycie, a drugi (z kotłowni) stalowy taki jak na zdjeciu powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - my początkowo chcieliśmy dach grafit, elewacja biało - szara, a cokoły w klinkierze,

najpierw chodził nam po głowie kolor piaskowy,

potem bardziej podobały nam się ciemne kolory klinkieru,

i w końcu doszliśmy do wniosku że robimy elewację bez klinkieru,

bo preferencje się zmieniają, i głupio było by za jakiś czas potrzeć na te cegiełki z niechęcią 8) ,

dlatego postanowiliśmy pograć na elewacji odcieniami bieli i szarości :roll:

 

Andrzej_24 - dzwoniłeś do cegielni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otóż to że na dzień dzisiejszy nie ma z czego budować-wszyscy wiemy :evil: .W projekcie mam Porotherm 25 i z tego chcialem budować ale niestety jest niedostępny. Byłem dzisiaj w Budusie i powiedzieli mi że "od ręki" mają keramzyt po 7 zł. Natomiast mój znajomy który buduje "szeregówki"również "od ręki" jest w stanie załatwić mi silikaty np.18 za 2,80 brutto. Tyle tylko że namawia mnie na budowanie właśnie z 18 twierdząc że wytrzymałość takiej ściany jest na kilka kondygnacji. Do mnie jakoś to nie przemawia i wolałbym chyba 25. Oprócz tego mówi że szkoda pieniędzy na ocieplanie wełną i lepiej dać styropian. Z drugiej natomiast strony słyszałem opinie że silikaty należy ocieplać właśnie wełną gdyż pozwala to ścianie oddychać co natomiast zostalo już obalone w wielu wątkach. Nawet znalazłem wełnę w hurtowni "na za dwa miesiące"-lamelkową Rockwool. Już sam nie wiem co mam robic amuszę szybko się zdecydować bo czas nagli jesli w połowie kwietnia mam zacząć z budową.

Bardzo liczę na Wasze chocby najkrótsze opinie gdyż mam już taki mętlik w głowie że wydaje mi się że każda moja decyzja będzie błędna. Może to idobrze że do wyboru mam tylko dwie opcje bo innych nie ma

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Jacek :lol:

 

Olu i Jacku my też mieliśmy dylemat czy 18 czy 25 i z powodów, o których piszesz wybraliśmy 25. jesteśmy zadowoleni z tego wyboru.

Jeśli bylibyście zainteresowani to zostało nam po naszej budowie 8 palet pustaków. Jest to Silikatka Teodory gr 25 cm. Są orginalnie zapakowane, na paletach.

Byłyby do odebrania z Gajkowa, więc rzut beretem od Was i problem transportu niewielki.

Jeśli komuś innemu zabrakło to także zapraszamy. :)

Pozdrawiam

Wiam,

Baaaardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Zdecydowałem się w 99% na 25-kę no i chyba ocieple to jednak styropianem ale to sie jeszcze okaże. Scur, jeśli chodzi o ten mat.to zastanawiam się nad wymiarami bo nie pamiętam jakie mają nasze przyszłe silikaty. Dam Ci znać .....myślę że w ciągu tyg. bo wtedy będę zamawiał mat.

Jeszcze raz wszystkim dziękuje

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

 

No to jesteście 2 tyg. przed nami. My kopiemy w piatek za tydzien. A skad wzielas stal? Ile teraz kosztuje tona? Bo jutro chcialbym zamowic.

 

Beton takze bierzemy z Sanbetu. Dzisiejsza cena to ponoc 230zl/m3 netto. Czy mam dobra informacje?

 

No i jeszcze jutro pozostaje zamowienie desek do deskowania. Moze podeslecie jakis namiar?

 

Moze dogonimy Was i razem zamowimy piasek ;)

 

Z sasiedzkim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka

 

Też mam zgryza z tym klinkierem. Niestety mam 3 słupy podtrzymujące strop i chcę je wymurować z klinkieru, żeby nie bawić się w szalowanie i lanie z betonu. No i jakiś kolor trzeba wybrać no i potem iść za ciosem. Jakbym miała mało decyzji do podjęcia :-?

 

as24

 

Stal poszła dziś niestety 100% w górę. Stal i drewno braliśmy z Karmelkowej (skład drewna i stali Tom). W poniedziałek zapłaciłam, dziś przywieżli. Zakupy robione trochę na wariackich papierach (byłam w innych miejscach poumawiana na maj, a tu już trzeba dowozić na budowę), ale o dziwo cenowo nie najgorzej. Szczęście początkującego?

 

Sanbet wołał w zeszłym tyg 205 PLN/m3. Dziś rzeczywiście zapłaciłam 230PLN/m3 :evil: :evil: :evil: Pompę też mają drogą 450PLN/h. Niestety gdzie indziej trzeba czekać. A inne ceny w tym czasie fruuu do góry :evil: :evil: :evil:

 

Piachu ci ja będę potrzebować, oj będę (działka lekko pochylona, stąd trochę wyniesiony z jedne strony budynek do podsypania. Jutro się tym będę zajmować.

 

Macie tą koparę? Mam jakieś namiary, nie wiem niestety za ile, bo Budowniczy nie chciał zdradzić. Jak szukacie, to dam.

 

Jak Ania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziwnych czasach przyszło mi budować. Ludziska nie pytają, gdzie można taniej dostać jakiś określony materiał, tylko gdzie wogóle jest cokolwiek...

 

Jeżeli ktoś szuka, to pan z Domexu na Bielanach (dawniej na Karmelkowej) chwalił się, że może mieć Ytong (wszędzie indziej spuszczali mnie na drzewo) i inne materiały też. Na placu tego nie widać, ale podobno centrala ma. Nie pytałam po ile, bo zapłaciłam już w Gai (odbiór maj).

 

A u mnie szalują, jutro wiążą zbrojenie, sobota punkt 8.00 przyjeżdża betonik z Sanbetu i lejemy ławy. Podobno mamy wrzucić pieniądze i nasikać pod ławy. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co nam szczęście w nowym domku przynieść może?

 

W poniedziałek przyjeżdżają bloczki. O ile betoniara nie rozjedzie drogi na amen i HDS będzie mógł wjechać.

 

TS147 poszło na priva

 

No to zaczelo sie na dobr :)

 

u nas dzisiaj sciagaja humus

wiec lada dzien tez sie zacznie

pozdrawiam

 

 

Witajcie

Ile kosztuje zdjęcie humusa i proszę o namiary na koparkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Andrzej_24 - dzwoniłeś do cegielni ?

 

 

Dzwonilem. Maja cegle. Minimalne zamowienie to 6000 szt. Ja tyle nie potrzebuje. Chcialbym zamowic jakies 600szt.

 

Probowalem do Ciebie dzwonic dzisiaj okolo 8:30 rano, ale ktos powiedzial ze to pomylka. Mozesz mi wyslac swoj numer jeszcze raz.

 

Aktualnie jestem za granica i troche gorzej mi sie koordynuje sprawy budowlane. W nastepnym tygodniu bede w PL i mam nadzieje ze sie dogadamy co do cegly

 

A wlasnie: Czy ktos ma jakies doswiadczenie z cegla pelna kl.150 Leszczyna?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaborki - nie pamietam teraz dokladnie ale te 200 workow cos za duzo wyglada. Sprawdze na fakturach i dam Ci potem znać.

 

Do mieszkancow gminy Czernica-właśnie rozmawiałam z sekretarzem Gminy. Potwierdził, ze podpisali umowe z firma G.NE. na gazyfikacje gminy i dostawe GZ.

Wg umowy gazyfikacja ma byc ZAKONCZONA do 2010 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...