Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hilfe!

 

Jutro mają lać mi ławy. A tu leje! Ma to jakiś wpływ? Muszę na coś szczególnie uważać? Mam szalunki, ale woda w wykopie na pewno się zbierze, Muszą ją pewnie wylać?

 

800zł za 24 t tłucznia z transportem jesr ok?

 

Wody radziłbym się przed betonowaniem pozbyć. Jak masz możliwość to wykop dołek poza obrysem fundamentów i sprobuj do niego przepchać wodę i zniego potem wiaderkiem wylać.

A cena tłucznia jest rewelacyjna. Jak możesz to daj namiary na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko - czeka mnie na dniach adaptacja projektu i muszę zdecydować co gdzie ma być. No i podstawowe pytanie - gdzie radzicie zrobić sypialnię rodziców (czyli nas :wink: )? Domek to parterówka z użytkowym poddaszem (na 95% będzie to Afrodyta z użytkowym poddaszem http://www.dobredomy.pl/?id_project=76&infopage=2 ) i waham się co robić :( . Z jednej strony korcą mnie skosy (aktualnie tez tak mam) i to, ze sypialnia bedzie bardziej wydzielona/intymna niz gdyby byla na dole, z drugiej strony mieszkanie na dole tez ma plusy (mniej biegania, wyjscie od razu na ogrod z sypialni najblizej ogrodu).

 

Co radzicie?

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 czy nie lepiej poszukać gotowego projektu z użytkowym poddaszem? Ten, który pokazujesz ma nieużytkowe poddasze więc trzeba znaleźć miejsce na schody zmienic pewnie strop, instalacje itp. i dojdzie ci około 60 m2 więc w sumie 200 m2 - taki chcesz dom?

 

U nas wszystkie sypialnie są na parterze a na górze tylko strych :)

 

My braliśmy tłuczeń po 850 zł za 24 t z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłuczniem trzeba uważać. Jest dostępny na rynku taniej tłuczeń o zielonkawym odcieniu. Zawiera szkodliwe składniki. Każdy fachowiec od drogi, z którym miałem kontakt uprzedzał mnie przed tym materiałem.

 

Mam pytanie: czy ktoś nie wie gdzie można pożyczyć pompę do brudnej wody? Taką w miarę profesjonalną na ropę czy benzynę. Strażacy mają takie do wypompowywania wody z piwnic. Ale nie znam żądnego strażaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

 

Koparkowego juz mamy z Zurawiny 80zl/h + dojazd.

 

Stal cena na dzis:

12 - 2,59/kg netto

6 - 2,49/kg netto

Deski do szalunków: 460zł/m3 netto

Geodeta 400zł

 

W czwartek ruszamy do boju. A od jutra ma byc słonce, wiec uszy do gory!

 

A lejecie beton w ziemie czy w szalunek??

 

Ania i Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 czy nie lepiej poszukać gotowego projektu z użytkowym poddaszem? Ten, który pokazujesz ma nieużytkowe poddasze więc trzeba znaleźć miejsce na schody zmienic pewnie strop, instalacje itp. i dojdzie ci około 60 m2 więc w sumie 200 m2 - taki chcesz dom?

 

U nas wszystkie sypialnie są na parterze a na górze tylko strych :)

 

Nie zrozumielismy się :) . Zamierzam kupić gotowy projekt JUŻ z poddaszem użytkowym (będzie nazywał się Artemida a nie Afrodyta) - po prostu jest własnie kończony przez pracownię i nie ma go jeszcze na stronie i nie miałem jak dać linka :wink: ( i stad link do Afrodyty, żeby było wiadomo o co mi chodzi).

 

Na górze będzie około 50-55m2. Ogólenie celowałem w 160-180m2, tutaj będzie około 190-195m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko - czeka mnie na dniach adaptacja projektu i muszę zdecydować co gdzie ma być. No i podstawowe pytanie - gdzie radzicie zrobić sypialnię rodziców (czyli nas :wink: )? Domek to parterówka z użytkowym poddaszem (na 95% będzie to Afrodyta z użytkowym poddaszem http://www.dobredomy.pl/?id_project=76&infopage=2 ) i waham się co robić :( . Z jednej strony korcą mnie skosy (aktualnie tez tak mam) i to, ze sypialnia bedzie bardziej wydzielona/intymna niz gdyby byla na dole, z drugiej strony mieszkanie na dole tez ma plusy (mniej biegania, wyjscie od razu na ogrod z sypialni najblizej ogrodu).

 

Co radzicie?

Pzdr,

TS

A jakie duże są dzieci? Jak maluchy to nie wyobrażam sobie, by w nocy szukając mamy lub taty schodziły na dół lub któreś z rodziców biegało w te i nazad :-).

Jak duże - to czemu nie - sypialnia na dole to większa swoboda i intymność 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko - czeka mnie na dniach adaptacja projektu i muszę zdecydować co gdzie ma być. TS

 

Osobiscie bardzo polecam pania Kamile. Robi rozmaite adaptacje, projektuje wnetrza itd. Ma tez duzo namiarow na dobrych fachowcow

 

Bedzie nam robila rozmaite przerobki projektowe. Bardzo przyjemna i sympatyczna osoba.

 

Namiary:- +48608636624 (dzwonic od pon-piatku.) na weekendy moze miec wylaczona komorke.

 

Prosze powiedziec,ze polecal ja Andrzej (budowa w Brzezinie) to na pewno sie ucieszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie duże są dzieci? Jak maluchy to nie wyobrażam sobie, by w nocy szukając mamy lub taty schodziły na dół lub któreś z rodziców biegało w te i nazad :-).

Jak duże - to czemu nie - sypialnia na dole to większa swoboda i intymność 8) .

 

Będą na dniach, więc raczej malutkie :wink: .

 

Pierwszą fazę (kilka lat) będziemy na pewno na tym samym piętrze (pewnie dół), ale budując dom muszę patrzeć na dłuższą perspektywę niż 2-4 lata - wprowadzenie niektórych zmian potem będzie niestety niemozliwe :( . I stąd muszę podjąć decyzję, czy robić 3 pokoje na górze (dzieci i my) czy tylko dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko - czeka mnie na dniach adaptacja projektu i muszę zdecydować co gdzie ma być. TS

 

Osobiscie bardzo polecam pania Kamile. Robi rozmaite adaptacje, projektuje wnetrza itd. Ma tez duzo namiarow na dobrych fachowcow

 

Bedzie nam robila rozmaite przerobki projektowe. Bardzo przyjemna i sympatyczna osoba.

 

Namiary:- +48608636624 (dzwonic od pon-piatku.) na weekendy moze miec wylaczona komorke.

 

Prosze powiedziec,ze polecal ja Andrzej (budowa w Brzezinie) to na pewno sie ucieszy.

 

Pozdrawiam

 

My też ją polecamy i prosimy pozdrowić. Potwierdzam wszystko co napisał przedmówca

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bardzo polecam pania Kamile. Robi rozmaite adaptacje, projektuje wnetrza itd. Ma tez duzo namiarow na dobrych fachowcow

 

Bedzie nam robila rozmaite przerobki projektowe. Bardzo przyjemna i sympatyczna osoba.

 

Namiary:- +48608636624 (dzwonic od pon-piatku.) na weekendy moze miec wylaczona komorke.

 

Prosze powiedziec,ze polecal ja Andrzej (budowa w Brzezinie) to na pewno sie ucieszy.

 

Pozdrawiam

 

My też ją polecamy i prosimy pozdrowić. Potwierdzam wszystko co napisał przedmówca

Pozdrawiam

 

Dzięki - na pewno się z nią skontaktuję :).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dom jeszcze nie stoi, ale.....

MAMY JUZ BASEN!!!!

 

Po wczorajszym sciaganiu humusu i dzisiejszych opadach poda stoi w calym wykopie

Mam nadzieje ze od jutra rzeczywiscie pogoda sie poprawi i w przyszlym tygodniu bedziemy mogli lać ławy - ale na pewno nie bedziemy ich lać w wodę

moze uda sie wode jakos "wyssać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...