Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

kochani powiedzcie proszę jak macie obrobione u góry kominy.

 

Człek który mi kominy wykańcza (systemowe z kom-wentu) wyprowadził rurę ceramiczną powyżej komina, zaszalował dookoła i wylał czapkę. Twierdzi że ocieplił do samego końca aż pod czapkę, a płyta czapki ŚCIŚLE dolega do wkładu ceramicznego (są ze sobą trwale związane). Czy tak powinno być?

 

Wydaje mi sie że tak jak zrobił to po pierwsze, komin kompletnie nie ma jak się wentylować (w instrukcjach schiedla piszą żeby zakończyć ocieplenie 8 cm przed czapką) i tam między czapką a wkładem musi być dylatacja, po drugie, cały wkład ceramiczny przecież jest oddylatowany więc jak go na końcu scementował z czapką to mi to popęka jak się komin nagrzeje ... ;/ Mam rację czy tylko się czepiam.

 

a tak poza tym to serdeczne cześć dla wszystkich nowo budujących, widać że wiosna przyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

kochani powiedzcie proszę jak macie obrobione u góry kominy.

 

Człek który mi kominy wykańcza (systemowe z kom-wentu) wyprowadził rurę ceramiczną powyżej komina, zaszalował dookoła i wylał czapkę. Twierdzi że ocieplił do samego końca aż pod czapkę, a płyta czapki ŚCIŚLE dolega do wkładu ceramicznego (są ze sobą trwale związane). Czy tak powinno być?

 

Wydaje mi sie że tak jak zrobił to po pierwsze, komin kompletnie nie ma jak się wentylować (w instrukcjach schiedla piszą żeby zakończyć ocieplenie 8 cm przed czapką) i tam między czapką a wkładem musi być dylatacja, po drugie, cały wkład ceramiczny przecież jest oddylatowany więc jak go na końcu scementował z czapką to mi to popęka jak się komin nagrzeje ... ;/ Mam rację czy tylko się czepiam.

 

a tak poza tym to serdeczne cześć dla wszystkich nowo budujących, widać że wiosna przyszła :)

Czapa nie może na sztywno być związana z wkładem ceramicznym, musi być dylatacja wypełniona np specjalnym silikonem. Pod czapą w ostatnim pustaku wycina się małe otwory, którymi komin się wentyluje, otulina wydaje mi się że powinna kończyć się parę cm pod czapą.

 

anrewi witajcie w klubie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają już wykonane dachy. Czy do komina wentylacyjnego trzeba robić ławę i stopnie kominiarskie? W Lech-budzie twierdzili że tak, ale komin mam w takim miejscu że nie bardzo wiem jak zrobić do niego dojście, chyba że po drabinie z dołu...

Nalepiej zadzwoń do kominiarza i zapytaj - musisz mieć odbiór kominiarski więc najlepiej do tego który ten odbiór będzie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElaMa

glazura w bardzo przystępnych cenach jest w Womagu na Bystrzyckiej i Karmelkowej. Mają głównie glazurę hiszpańską, nie jest tak opatrzona jak gdzie indziej w sklepach (wszędzie polskich kolekcji jest dużo). Ceny są bardzo rozsądne - ok. 50-70zł/m2. Mają też droższe płytki i gresy. Ja wybrałam dzisiaj (małż zaakceptował :-)) dość drogie gresy na całość podłogi na parterze w cenie ok. 119-138zł. Piękne i niezniszczalne (najwyższa 5 klasa ścieralności), ale warto raz a dobrze, natomiast do łazienki płytki za 49 zł.

 

Parkietem jesionowym o grubości 22mm sama jestem zainteresowana. Może ktoś podpowie namiar?

pozdrawiam

Dabell

Zobacz w Centrum Podłóg i Korka w Domarze przy Braniborskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich Wrocławian,

czy ktoś z Was wie może, gdzie we W-wiu jest dobrze wyposażony sklep z fotelikami samochodowymi. Zazwyczaj w sklepach jest parę słabych modeli producentów typu gracco, tako itp. W sklepach internetowych jest tego od groma, ale ja jednak chciałabym mieć możliwość "przymiarki". Interesują mnie foteliki roemera, kiddy lub recaro. Z góry dziękuję!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowilqam ze i ja dolacze do waszej zgranej paczki :D :D Mam nadzieje, ze mnie przyjmiecie :wink:

My budujemy ok 50 km od Wroclawia w strone Klodzka.Nasz domek ma ok. 180 m2, Budowe rozpoczelismy w 2005 roku w chwili obecnej mamy zalany strop i od sierpnia bedziemy sie przymierzac do stawiania scianek poddasza , tak aby do zimy zadaszyc, wziac kredyt i wykanczac (sie :lol: )

 

My na szczescie pustaki porotherm 25 zakupilismy juz w tamtym roku wiec myslalam, ze bedzie tylko problem z dachowka :roll: ale okazalo sie (luty 2007), ze dostaniemy niemal od reki :o (ruppceramika, sirius 13 braz)

Wszystkie dotychczasowe zakupy robilismy w Saint-Gobain (raabkarcher) we wroclawiu. Naprawde swietna obsluga i z czystym sumieniem moge polecic ta hurtownie. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

 

Poradzcie, prosze, gdzie mozna kupic BK w dobrej cenie?

 

W Castoramie widziałam BK szary po 6.50, sama szukam BK 12 na ścianki działowe. W hurtowni mi powiedziano, żebym szukała w okolichach Wałbrzycha, Świdnicy... :o Teraz się nie pyta o dobrą cenę BK, tylko CZY JEST W OGOLE...

 

Natalia

Hej,

W piątek rozmawiałem z Arturem MAlinowskim i mówił że mają jakiś nowy niemiecki BK. Podobno fajny bo z zamkniętymi porami

Tel. do niego to 502 378 515

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jak juz wiecie szalenstwo na rynku materialow budowlanych siega juz prawie zenitu a my tak chcemy rozpoczac budowe. Pilnie poszukujemy Silikatu N24 drazonego ok 5050 bloczkow .... rety nigdzie nie ma.

Ola i Jacek pisaliscie, ze Wasz znajomy oferowal silikat. Czy moglibysmy prosic o namiar na tego pana.

 

EiS

 

Hej,

Będziemy mieli silikaty ale ten gość nimi nie handluje tylko stawia szeregówki i ma jakiś układ. Jutro do niego zadzwonie i zapytam czy chciałby więcej załatwić. Jak tylko będę wiedział to napisze.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką powierzchnię mają Wasze działki?

 

My dopiero szukamy odpowiedniego miejsca na budowe domku i zawsze myśleliśmy że 10 arów nam wystarczy.

Ale dziś widzieliśmy parterowy domek na 10 arach i strasznie mało miejsca na ogródek tam zostało...

 

Co u was zadecydowało o takiej wielkości jaką macie?

U nas pewnie będą to względy finansowe...i odległość od miasta weźmie górę nad przestrzenią...ale mamy jeszcze czas na zmianę poglądów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką powierzchnię mają Wasze działki?

 

My dopiero szukamy odpowiedniego miejsca na budowe domku i zawsze myśleliśmy że 10 arów nam wystarczy.

Ale dziś widzieliśmy parterowy domek na 10 arach i strasznie mało miejsca na ogródek tam zostało...

 

Co u was zadecydowało o takiej wielkości jaką macie?

U nas pewnie będą to względy finansowe...i odległość od miasta weźmie górę nad przestrzenią...ale mamy jeszcze czas na zmianę poglądów ;)

 

My mamy 12 arów i powiem że dla nas jest w sam raz. Mam znajomych którzy mają dom 160 m2 + garaż na 6 arach i też mają ogród tyle że mały.Pamiętajcie tylkoże jeśli macie wątpliwości dot. wielkości działki to lepiej (jesli Was stac) kupić większą bo działki nigdy potem nie "rozciągniesz" Najlepiej pojechać do kogoś i zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda.

Życzę trafnej decyzji

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę po raz pierwszy chociaż buduję we Wrocławiu od X 2006 i za chwilę będę miał stan surowy zamkniety. Poszukuję kierownika budowy (dotychczasowy był od wykonawcy do tego momentu inwestycji), chodzi raczej o formalności niż aktywne dogladanie budowy chociaż "pełna" współpraca nie jest wykluczona

 

info na: [email protected] lub tutaj

 

pozdrawiam, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...